Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2003., 09:41   #1
Gdje vam djeca spavaju?

Imamo velik stan, Principeza ima svoju sobu od god dana, ali tek sa 7g je njen krevet i bio u njenoj sobi (dotad joj je soba bila samo igraonica)
Odtad uglavnom spava tamo, stim da je jedno vrijeme svaku noc ustajala i dolazila meni u krevet.
I sad vikendom spava kod mene, a preko raspusta svaku drugu noc (napravili smo deal)
Da se nje pita, stalno bi spavala sa mnom. Neznam ni sama sta bi mislila, da li je i koliko je to dobro ili ne?
(sad joj je 9 g)
Sta vi mislite?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 09:48   #2
telepatija
tek sad vidim na drugom topicu diskisija o istoj temi
a evo par misljenja

Quote:
splicanka kaže:
A sto se tice spavanja djece sa roditeljima, amerikanci su jako protiv toga jer kazu da je moguce da roditelj poklopi dijete ili da se dijete zaglavi izmedju kreveta i izglavlja ili kreveta i zida, sto moze dovesti i do smrti djeteta. Ameri znaju pretjerivati, ali mislim da im ova ideja i nije tako luda.
Quote:
mbarber1 kaže:
Ne znam kakva su iskustva drugih, ali po meni je potpuno NEMOGUĆE poklopiti dijete, zgnječiti ga ili nešto slično. Ma koliko čvrsto spavala, uvijek osjetim i maloga kraj sebe. Jednostavno znam da je kraj mene... A ono o uzglavlju i zidu mi nije jasno?!
Nije sve što dolazi od Amera dobro... Ima naroda (istočnih) gdje je tradicija da dijete spava s roditeljima...
Nije da sam neki zagovornik spavanja djece u krevetu. Iskreno govoreći, žao mi je što naš mali ne spava u svom krevetiću. No, igrom slučaja je ispalo tako:

Kinderbet mi ne stane u spavaću sobu, već se nalazi u zasebnoj sobici - što samo otežava stvar.

Jedva sam dočekala da se probudi i da ga prenesem u naš krevet. A moj muž je također priznao da mu nedostaje blizina sina.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 11:41   #3
Quote:
ali tek sa 7g je njen krevet i bio u njenoj sobi
meni prvo pada na pamet, kako odrzavati seksulani zivot ako dijete 7 godina spava u nasoj spavacoj sobi ?

Uz napomenu, ja volim seks, dugo i polako, a ne samo kad se ulovi vremena da klinca nema u sobi.

Primjere iz frendicnih familija - dijete najvise do 1 godine zivota u spavacoj sobi, poslije iskljucivo u vlastitoj.
Naravno kad se ujutro probudi onda sljedi jutarnje mazenje po sat dva u maminom i tatinom krevetu
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 11:59   #4
Starija kcer je presla (ona i krevet) u svoju sobu sa 5 godina. Nije bilo vecih problema.

Mladja je jos s nama (nema jos godinu i pol) i vidjecemo dokle ce biti, nema presije. Ja je definitivno ne bih jos premjestala, rano je.

Winona, nije samo spavaca soba za sex.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:19   #5
ovo nije provokacija. Ovo je znatizelja.

Ja sam konformist - nije li lakse naviknuti dijete na vlastiti krevetic i sobu ( koja je u vecini slucajeva ionako ODMAH DO spavace ) nego voditi ljubav po sofama, kupaonama itd.

Zovi me konzervativom - ja krevet preferiram ( druge lokacije su dobrodosle ali ne svaki dan )

Inace gledam ovdje familije s klincima i ucim. Trebati ce mi.

Ne vidim traume kod djece, nego obrnuto ....ponosna su na svoju sobu, vode me za ruku cim udjem u kucu da pokazu svoje malo carstvo.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:20   #6
Da li sam ja losa majka ako nakon 1 godine zivota krevet i bebu premjestim u susjednu sobu a ostanem cijelo vrijeme dostupna , ako me beba treba ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:26   #7
Pricati hipotetski je bezveze.

Sve mi govorimo: Joj, ja ne bih nikad tako..ili ovako... dok stvarno ne dobijemo svoje dijete.

A onda se obicno sva ta "unaprijed utvrdjena" pravila promijene totalno.

Dakle, po ovome, tvoje ce dijete biti s tobom u sobi barem do desete godine... .

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:40   #8
Mi na zalost nemamo mogucnosti za djecju sobu trenutno ali moja curka od 3 godine ima svoj krevetic i tamo spava ,mada negdje pred jutro zna skociti nama u krevet .
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:44   #9
Amerikanci nisu protiv toga da beba spava s roditeljima u sobi. To je bilo tako prije, ali se mijenja.
Kao u svemu i ovdje postoji vise misljenja. Uglavnom, spavanje bebe s roditeljima ne smatra se primitivnim, a ni opasnim ako se postuju odredjena pravila (da beba spava izmedju mame i zida, jer majka nikad nece u snu zgnjeciti bebu, dok bi otac mogao, da se svi otvori i procjepi zatvore itd.).
Tih pravila co-sleeping-a ima dosta. Inace, to se zove co-sleeping, kao i kada dijete spava u kreveticu do roditelja.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:51   #10
Quote:
Winona1 kaže:
meni prvo pada na pamet, kako odrzavati seksulani zivot ako dijete 7 godina spava u nasoj spavacoj sobi ?

Uz napomenu, ja volim seks, dugo i polako, a ne samo kad se ulovi vremena da klinca nema u sobi.

Primjere iz frendicnih familija - dijete najvise do 1 godine zivota u spavacoj sobi, poslije iskljucivo u vlastitoj.
Naravno kad se ujutro probudi onda sljedi jutarnje mazenje po sat dva u maminom i tatinom krevetu

Vidis, ovako sam i ja razmisljala prije nego sto je beba dosla, mozda ce se Rajna i jos neki sjetiti da sam postavila isto pitanje na nekom topicu. Medjutim, kada je beba dosla, stvari se nekako posloze drugacije, same od sebe.

Mozda ce kod tebe biti drugacije, ali m ismo pustili bebu da spava u nasoj sobi, jer inace nitko ne bi spavao. Nije bilo teorije da ju pustimo da place.

A sto se tice dugackih seansi - mogu ti samo reci da to ionako tesko utrpati izmedju nocnih hranjenja i drugih aktivnosti koje su nezaobilazne, ako neces ici na ustrb spavanja, cega ti ionako fali, bar u prvoj godini.

Ali, nakon nekog vremena stvari krenu na bolje.

Makar, i ja se nadam smjestiti malu u njenu sobu negdje krajem godine, makar prvu polovicu noci.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 18:03   #11
Quote:
Rajna kaže:
Pricati hipotetski je bezveze.

Sve mi govorimo: Joj, ja ne bih nikad tako..ili ovako... dok stvarno ne dobijemo svoje dijete.

A onda se obicno sva ta "unaprijed utvrdjena" pravila promijene totalno.

Dakle, po ovome, tvoje ce dijete biti s tobom u sobi barem do desete godine... .

Rajna u pravu si.

Sve se mjenja kad dobijes vlastito dijete.

Medjutim ja i sad gotovo svakodnevno kontaktiram s klincima koje obozavam ( obozavanje je obostrano ) , ne slovim za bas meku i klinci tocno znaju da sranja koja rade doma ne rade kod mene.

Svejedno bi dan i noc bili u mom domu, da se njih pita.

Ljubav i popusljivost su dvije razlicite stvari.

p.s. pitam ja danas frendicu kaj ona o tome misli ( mama troje djece ) prvo je blenula , onda kad je skuzila da se ne zezam, zbedirala se jadna.

Big blue mislis si ti tako sljedecih 7 godina ?

Jos mi nitko nije odgovorio ( aludiram na one mame malo vece djece, ne beba - dakle klinaca od 2 - 3 godine KAKO vam uspjeva odrzavati dobar seksualni zivot ? )

Sto je za jednu zadovoljnu mamu vazno
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 18:08   #12
Quote:
Makar, i ja se nadam smjestiti malu u njenu sobu negdje krajem godine, makar prvu polovicu noci.
To i JEST bilo moje pitanje.

Iz tog pitanja izuzela sam bebe do jedne godine starosti ( mjesec sim , tam ). Barem tako pise u postu.

Dakle, pretpostavljam ( ne znam, predpostavljam ) da se u godini dana nekako polovi ritam bebe i roditelja te da za seks ima mjesta.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 18:27   #13
moj sincic, 5 1/2 god, je od pocetka spavao kod nas u sobi, prvo u svom kreveticu a poslije sve vise i vise kod nas...kako se blizilo rodjenje blizankinja pocela sam polako da ga navikavam na njegovu sobu, da ne dobije osjecaj "suvisan sam, sad su pise tu " ali nije spavao dobro , tako da smo izvjesno vrijeme spavali svi (nas pet) u spavacoj on izmedju nas a curice u svojim krevetcima......uh , koja je to guzva bila....muz se htio seliti u djeciju sobu (na kraju se odselio iz stana )

s vremenom (ne mogu se sjetiti kojim redoslijedom) su svi spavali u djecijoj sobi ali se mali uvijek budio nakon sat-dva i dolazio u nas krevet ili vristao u sobi tako da su svi bili budni....govorila sam da spava tamo sa sekama ,da ih cuva ,on je veliki bato i tako to ali ne,ne mladi gospodin nije htio.curice su se odmah navikle i ne traze da spavaju u spavacoj ...on jos uvijek spava kod mene ( nekada napravimo kompromis pa spava pola noci tamo)zimus je sam od sebe rekao da ide spavati u svom krevetu nisam vjerovala svojim usima ali je to trajalo samo 3 dana .
ne planiram ga tjerati da spava u svom krevetu jer vidim da se boji (ne znam zasto) kada bude spreman javice se opet





Quote:
Winona1 kaže:

KAKO vam uspjeva odrzavati dobar seksualni zivot ? )

a sta ti je to

to je vec malo teze,
ja nisam ni imala volje za sexom,spavaca je bila tabu , bilo je nekih pokusaja u primacoj ali nisam se mogla opustiti ...stalno mislim koje ce zaplakati....imam jos vesa za peglati
eska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 19:25   #14
Quote:
(na kraju se odselio iz stana )
eto vidis.

Ja to zelim izbjeci.

Zelim izbjeci sebe frustranu, muza frustriranog jer to je najbrzi put da dobijem frustriranu bebu.

Uz svu ljubav svaka mama i dalje ostaje zena. Naravno da je vremena manje. Ali kod mnogih " dijete spava s nama" seksa uopce nema i meni to nije normalno. ( napominjem nakon 1 godine zivota )


Quote:
ne planiram ga tjerati da spava u svom krevetu jer vidim da se boji (ne znam zasto) kada bude spreman javice se opet
Meni nije normalno da dijete koje vec ide u skolu ( 7-godisnje dijete ) spava s mamom i tatom u krevetu.

Kaj se tice vesa, kad su mama i tata zadovoljeni

nadje se dobrovoljca i za ves

IMHO
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 19:33   #15
Moji klinci spavaju s nama u sobi, meni je tako draže jer volim da su mi na oku. Iako spavaju cijelu noć ja sam ta koja se još uvijek svako malo budi samo da ih pogledam.
Sinu (4god) smo uredili njegovu sobu koja mu je uglavnom samo igraonica, nema namjeru još spavati u njoj a mi ga ne forsiramo.
Ako se mene pita, može slobodno još koju godinu biti u mojoj sobi, svejedno mi je.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 19:51   #16
Tija, ako nisam indiskretna ima li seksa dok su klinci u sobi ili kad njih nema ?

Jer kad klinaca nema ( igraju se vani ) onda nema ni tate - radi ( tako barem ovdje )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 21:35   #17
Quote:
Winona1 kaže:
Zelim izbjeci sebe frustranu, muza frustriranog jer to je najbrzi put da dobijem frustriranu bebu.
i zato frustriras nas izjavama tipa

Quote:

Meni nije normalno da dijete koje vec ide u skolu ( 7-godisnje dijete ) spava s mamom i tatom u krevetu.
procitaj cijeli topic i nadji JEDAN par cije djete vise ili manje nije s njima u sobi

ma dobro ti rekal rajna: najbolje su one tipa- ja to nikada nebi
yeah right

btw princeza i ja smo ostale same (tata se odselio) kad je njoj bilo 3 godine i nije mi ju padalo na pamet tjerati iz sobe
i "navikavat" na otudjenost
a to sto se odselio apsolutno nema veze stim sto je ona spavala sa nama u istoj sobi

winona najkrvavije su mi te takve "teoretske mame"
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 22:06   #18
Quote:
Winona1 kaže:
Tija, ako nisam indiskretna ima li seksa dok su klinci u sobi ili kad njih nema ?

Soba koja služi kao igraona, noću postaje jebaona ( koja rima a?)
A i ostale prostorije posluže.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 23:35   #19
Winona,
nije se on odselio zato sto su djeca spavala s nama vec zato sto se nas dvoje nismo mogli vise gledati . ali to je vec druga tema...

meni je normalno da ne tjeram djecu da "spavaju" u svojoj sobi ako se toliko plase....
naravno da mama ostane zena sa svim zeljama i potrebama kao i prije ali sa rodjenjem djeteta se stvari malo mjenjaju ...
mozes da imas dobar sex.zivot i kada djeca spavaju sa mamom i tatom u krevetu....ljudi postaju kreativni masta proradi....ma ima mogucnosti koliko hoces naravno ako hoces
eska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 23:57   #20
Evo i jednog tate... Prije svega, mislim da je ona priča o opasnosti da će roditelji poklopiti i ugušiti dijete- najobičnija budalaština. Kad je beba bila s nama u krevetu, jedan njen pokret ili zvuk bio je dovoljan da se oboje probudimo i provjerimo šta se desilo. Jedino smo mi par puta najebali , jer zna biti dosta bolno kad se beba u snu ritne pa te opizdi po nosu ili ti zabije prst u oko.
Naš klinac je sa nepune 4 godine dobio svoju sobu koju od prvog dana obožava. Namještaj nam je došao prije nego što su nam dostavili madrac , pa je on htio spavati na goloj podnici! Jedva smo ga nagovorili da se strpi do sutra. Od tada spava u svojoj sobi u svom pravom krevetu i jako je ponosan na to.
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.