Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2013., 02:06   #301
Quote:
SimonSays kaže: Pogledaj post
Nisam sve pročitao na ovu temu pa ne znam da li je netko već dao link za ovaj odličan dok. s prijevodom.

Sex - Tajna vrata Raja.
http://www.youtube.com/watch?v=y_tnJvpedIo

Moje osobno mišljenje je da sex zaglupljuje ljude i da je to čisti gubitak životne energije iz razloga što nam ga elita toliko plasira putem medija.Da ne govorim o manipulacijama, ucjenama i subliminarnim porukama.....

Kao i svaka ovisnost.....što više prakticiraš sex to te više traži.
A ovisnost nije poželjna za duhovna bića......
Kad ti neka mala skine junf neces tako pricati
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 09:07   #302
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Kad ti neka mala skine junf neces tako pricati
Prošao sam ja svoje jer imam 43 godine i mislim da imam štogod reći na ovu temu.

Ima nešto negativno u mjenjanju partnera.
Mislim da se putem sexa ljudi mješaju na staničnom nivou i poprimaju neke karakteristike svojih partnera.Ima veze sa staničnom memorijom.
Na taj način ljudi gube sebe i svoju energiju koja se bazira na čistoći unutarnjeg bića.

Zbog sexa se može izgubiti razum.......doslovno.
__________________
Riječ je u najboljem slučaju jedna iskrena laž.
SimonSays is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 16:57   #303
Quote:
SimonSays kaže: Pogledaj post
Prošao sam ja svoje jer imam 43 godine i mislim da imam štogod reći na ovu temu.

Ima nešto negativno u mjenjanju partnera.
Mislim da se putem sexa ljudi mješaju na staničnom nivou i poprimaju neke karakteristike svojih partnera.Ima veze sa staničnom memorijom.
Na taj način ljudi gube sebe i svoju energiju koja se bazira na čistoći unutarnjeg bića.

Zbog sexa se može izgubiti razum.......doslovno.
ako zelis uspjeh na bilo kojem nivou onda moras gurat ljude oko sebe. i tvoj unutarnji mir postaje nemiran

ako zelis bit cist onda se izoliraj. sve ti je to dio jednadzbe
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 01:29   #304
Quote:
SimonSays kaže: Pogledaj post

Ima nešto negativno u mjenjanju partnera.
Mislim da se putem sexa ljudi mješaju na staničnom nivou i poprimaju neke karakteristike svojih partnera.Ima veze sa staničnom memorijom.
Na taj način ljudi gube sebe i svoju energiju koja se bazira na čistoći unutarnjeg bića.
S ovim se slažem. Mijenjanje partnera...za to bi trebalo otvoriti posebnu temu.
Postoje partneri koji su nakon dugogodišnjeg zajedničkog života fizički vrlo slični. Njihova sličnost se može objasniti "miješanjem".
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 01:29   #305
Hmm, mislim da to sve ovisi kako prakticirate...

Urbana TANTRA - sveti seks za 21. stoljeće - BARBARA CARRELLAS:
http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=26166

"BUDITE OVDJE I SADA!
Ostani u sadašnjem trenutku.
Ne trudi se toliko.
Ostani u sadašnjem trenutku.
Nemoj očekivati previše, niti suditi previše.
Ostani u sadašnjem trenutku.
Predaj se.
Ostani u sadašnjem trenutku.
Budi svjesniji.
Ostani u sadašnjem trenutku.
Nauči sve to raditi i u seksu...
u sadašnjem trenutku."


Evo i link za par vjezbica iz knjige
http://hr.scribd.com/doc/33777315/Vj...bara-Carrellas
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 16:05   #306
Quote:
SimonSays kaže: Pogledaj post
Mislim da se putem sexa ljudi mješaju na staničnom nivou i poprimaju neke karakteristike svojih partnera.Ima veze sa staničnom memorijom
Ne znam jel se radi o stanicnom nivou, ali u energetskom smislu svakako.
Jedino mi se cini da nekako djeluje vise na zene...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 20:50   #307
Ima žena koje su u vječnom lovu na testosteron i izbezume se kada ga namirišu na muškarcu koji se suzdržava od sexa.
Čisto fizički ga žele upiti u sebe i to im daje energiju.
Poput testosteronskih vampira isisaju svog partnera i to im čini neizmjerno zadovoljstvo.
__________________
Riječ je u najboljem slučaju jedna iskrena laž.
SimonSays is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 22:31   #308
Quote:
SimonSays kaže: Pogledaj post
Ima žena koje su u vječnom lovu na testosteron i izbezume se kada ga namirišu na muškarcu koji se suzdržava od sexa.
Čisto fizički ga žele upiti u sebe i to im daje energiju.
Poput testosteronskih vampira isisaju svog partnera i to im čini neizmjerno zadovoljstvo.
Ovo kao da sam ja napisala.
Muskarac koji se suzdrzava od seksa sa svime sto se nudi i koji ne prica o seksu je najuzbudljivije bice na svijetu "takvim vampiricama".
bauba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 23:34   #309
Seks smanjuje zivotnu energiju.

Sto mislite zasto (nidra-)jogiji preporucaju ustrucavanje od seksa svima onima koji se zele baviti dubokom meditacijom i traganjem za selfom?

Prilikom orgazma, veliki dio energije se gubi u nista,
i sto gore, mnogi entiteti iz 4 dimenzije se hrane tom potrosenom energijom.
Dakle, vucete na sebe zlo.

Vi mislite da seks oslobadja, a zapravo je istina sasvim suprotna.
Najvise se seksaju zatvorenici u zatvoru, seks je oblik dominacije nad protivnikom.

U medijima se propagira sex i nasilje kao nove vrijednosti,
kad ste vidjeli neku vjest koja velica ljubav ili duhovni (ne nuzno religiozni) rad na sebi?

Meni jedan jogi ima vise vrijednosti, nego neka prostitutka,
ali your milleage may vary.

Zadnje uređivanje Sandiran : 26.01.2013. at 00:00.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 23:41   #310
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post

Orgazam i sexualni užitak je poticaj za muškarca, dok ženu pokreću majčinski nagoni.
Zenski ''nagon'' je stvaralacki, proizvodi prolaktin, i melatonin (antistresni hormoni).

Muski ''nagon'' je razaracki, temelji se na testosteronu, dopaminu, kortizolu i adrenalinu (hormoni stresa).

Vrhunac muskog razarackog nagona ocituje se u muskim homoseksualnim odnosima: zadnjih 30g tim odnosom nije stvoreno nijedno dijete,
ali su zato milijuni praktikanata tih odnosa umrli u najgorim mukama od HIVa...

Tuzno je da su mnogi izmedju 3 minute uzitka i zivota odabrali uzitak.

Zato se kaze da je seks razarajuc.

O tome pishe i David DiSalvo u svojoj knjizi: What Makes Your Brain Happy and Why You Should Do the Opposite..

Covjek kao vrsta (pretezno muskarci) je voljan riskirati cijeli zivot za par trenutaka prolaznog uzitka.
To dokazuje da smo kao vrsta jako primitivni, i mozemo ocekivati unaprjedjenje za oko 300 000 godina.

Zadnje uređivanje Sandiran : 26.01.2013. at 00:03.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:56   #311
Quote:
To dokazuje da smo kao vrsta jako primitivni.
Izdvajam ovu recenicu jer o njoj po meni sve ovisi.
Ne mogu nikako zaboraviti jedan citat iz knjige "Povijest svijeta i zivota" koji glasi nekako ovako da "smo tek nekih 70 generacija od Aleksandra Makedonskog a od onih krvolocnih lovaca koji su svoj plijen odmah po ulovu jeli tek nekih 400-500 generacija."
Mi se ne mozemo duboko promijeniti za 4 niti za 5 stotina generacija.
Dovoljno je da se u zeni ili muskarcu pojavi zudnja za necime ili opijenost necime i odmah ce nam zasjati one uzarene oci spiljskog covjeka.
Za razliku od njih, mi znamo pisati i citati, imamo znanost i moc, pripitomili smo vatru/munju ali kada je u pitanju uzdizanje svijesti, tu smo debelo posrnuli i tapkamo u kaljuzi.
Nase su misli dio svemira, nismo ih mi izmislili.
Misli su najodgovornije i najstvaralackije umijece svijeta.

Seks spada u onaj dio sa otrcanom parolom "kruha i igara" gdje covjek postaje kao majmun koji se penje po drvecu a zabava covjeka ipak nije elementarna potreba kao npr. hrana, odjeca i krov nad glavom.
bauba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:11   #312
Quote:
bauba kaže: Pogledaj post
Mi se ne mozemo duboko promijeniti za 4 niti za 5 stotina generacija.
Dovoljno je da se u zeni ili muskarcu pojavi zudnja za necime ili opijenost necime i odmah ce nam zasjati one uzarene oci spiljskog covjeka.

Seks spada u onaj dio sa otrcanom parolom "kruha i igara" gdje covjek postaje kao majmun koji se penje po drvecu a zabava covjeka ipak nije elementarna potreba kao npr. hrana, odjeca i krov nad glavom.
Zato sto vecina pristupa seksu kao majmuni s grane ne moze se generalizirati i reci da je sex los po sebi. Majmun je majmun....prije, u toku i poslije sexa.

Nekima je sex najsvetija stvar (i pritom pazljivo biraju kada, kako, gdje, a pogotovo s kim...)

Uostalom, postoje nacini cuvanja seksualne energije, posvecivanja te energije Bogovima, sebi ili partneru, nacini kako sprijeciti da ta energija bude ukradena od drugih entiteta, nacini kako da se isti entiteti prizovu...itd..itd...

Svasta.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 17:38   #313
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Zato sto vecina pristupa seksu kao majmuni s grane ne moze se generalizirati i reci da je sex los po sebi. Majmun je majmun....prije, u toku i poslije sexa.
Nekima je sex najsvetija stvar (i pritom pazljivo biraju kada, kako, gdje, a pogotovo s kim...)
Uostalom, postoje nacini cuvanja seksualne energije, posvecivanja te energije Bogovima, sebi ili partneru, nacini kako sprijeciti da ta energija bude ukradena od drugih entiteta, nacini kako da se isti entiteti prizovu...itd..itd...
Svasta.
E baš svašta.
Gdje je u mom tekstu napisano da je seks loš ili da je moje mišljenje o seksu usmjereno na to što navodiš?

A nije ni zabava loša. Niti je u tekstu to insinuirano. Samo je istaknuta na mjesto iza elementarnih potreba.
Zabava (majmunska ili kakva god) je također baština naših predaka i spada u prirodne potrebe.
Tako barem možemo vjerovati jer misao čovjeka (kao proizvod svemirske prakse) o vlastitoj zabavi nije na stranputici kada se angažira u zadovoljavanju potreba.

Navodiš u natuknicama primjere "uzvišenog" seksualnog razmišljanja koji su mi dobro poznati kao i "ono drugo seksanje" također kod izuzetno duhovno osviještenih osoba koje se seksaju jedino da bi Bogu podarili novi život. Pri samom tome činu uopće ne misle na užitak: kako svoj, partnerov a osobito ne Božji... itd itd...

I da skratim, svega ima:da.
Meni je to sve poprilično apstraktno. Pazi: meni, apstraktno.
Ne znači loše.
bauba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 13:38   #314
Quote:
bauba kaže: Pogledaj post
E baš svašta.
Gdje je u mom tekstu napisano da je seks loš ili da je moje mišljenje o seksu usmjereno na to što navodiš?.
Zaista, svašta još jednom.

''Seks spada u onaj dio sa otrcanom parolom "kruha i igara" gdje covjek postaje kao majmun koji se penje po drvecu'',

Ovo dio malo zbunjuje, jer se obicno fraza ''kruha i gara'' stavlja u ne bas lijepom kontekstu...

Inace, vecina se mog prijasnjeg posta odnosila na Sandirana, no zaboravila ga quotati poslije tebe. Mea culpa.

Quote:
bauba kaže: Pogledaj post
A nije ni zabava loša. Niti je u tekstu to insinuirano. Samo je istaknuta na mjesto iza elementarnih potreba.
Zabava (majmunska ili kakva god) je također baština naših predaka i spada u prirodne potrebe.
Tako barem možemo vjerovati jer misao čovjeka (kao proizvod svemirske prakse) o vlastitoj zabavi nije na stranputici kada se angažira u zadovoljavanju potreba. .
Ko kaze da se ljudi koje opisala ne zabavljaju? Mislis li da je ''sveto'' i ''zabava'' nespojivo? Postoje oni kojima je to isto...

Takoder postoje oni kojima je zabava elementarna potreba među ''prirodnima'', kao i oni kojima je sex zadnja stvar na pameti...

Sandiran je naveo jedno gledište na sex, ja njegovu cistu opoziciju... u praksi je najvjerojatnije zlatna sredina, ali opet, ne mora biti...


Quote:
bauba kaže: Pogledaj post
Navodiš u natuknicama primjere "uzvišenog" seksualnog razmišljanja koji su mi dobro poznati kao i "ono drugo seksanje" također kod izuzetno duhovno osviještenih osoba koje se seksaju jedino da bi Bogu podarili novi život. Pri samom tome činu uopće ne misle na užitak: kako svoj, partnerov a osobito ne Božji... itd itd....
Postoje i takvi, da pa? Gdje je napisano da postoje iskljucivo oni koje ja navedoh?

Ako opet pazljivo procitas moj post...napisano je ''nekima je sex najsvetija stvar... '', a ne ''svima treba biti sex najsvetija stvar''...
...takoder je navedeno ''ne treba generalizirati...

Quote:
bauba kaže: Pogledaj post
I da skratim, svega ima:da.
Meni je to sve poprilično apstraktno. Pazi: meni, apstraktno.
Ne znači loše.
Zaista, svega imade :da
Vis, vis, meni sve to cesto i nije previse apstraktno.
Meni ponekad znaci lose.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority

Zadnje uređivanje emnasut462 : 01.02.2013. at 13:47.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:26   #315
Dobro.
bauba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 19:26   #316
Quote:
kameni kamen kaže: Pogledaj post
Obzirom da ovdje sve vrvi od znalaca i stručnjaka za duhovnost nadam se da je ovo pravo mjesto za potražiti odgovor i na slijedeće;
naime, prema većini starijih, da ne velim ortoksnijih, shvaćanja sex je prava crna rupa rođena za gubitak energije, sa svih nivoa postojanja ljudskog bića - shodno tome kojekakve organizacije, udruge, učenja, institucije .....itd, itd, su strogu apstinenciju ugrađivale ko glavnu sastavnicu svoje opstojnosti (bože me prosti; ko da je uskrsnuo Tuđman), tj. osnovni kodeks ponašanja svojih sljedbenika ili članova...
dok se, u nekim novijim, tra tra tra, shvaćanjima, tvrdi kako je sex energetska kupka koja maltene, revitalizira, isto tako cjelokupnog čovjeka, na svim razinama tra tra...

Dakle?

sto kaže empirija, što kaže praksis?,

ili ako ima premalo iskustvenih spoznaja, što je za pretpostaviti, izrecite onda spoznaje skupljene na drugačiji način


Seks je psihička energija koje je neophodna za pravilno funkcioniranje živoga organizma. No SEX no LIFE.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.