Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 10:24   #41
ovako:nemoj se plasiti, al ovo je prvi put da cujem da nekom nisu dali dabrostone ili utrogestane za vag.krvarenje....od toga se uglavnom ne zavrsava u bolnici i najcesce bude sve ok, al jedino sto ti sad moze pomoci je strogo mirovanje i dabrostoni i cini mi se neodgovorno od doktora da ti ih nije dao i da te nije zvao na pregled i uzv....ja bi ga na tvom mjestu nazvala i inzistirala na tome...sretno
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:29   #42
eto ga na sad!!!!! a taman sam se malo smirila Možda me nije pozvao na pregled jer sam napomenula da me trbuh ne boli. A sad mi nema druge nego vidjeti još kako će se razvijati situacija tokom dana pa u kranjem slučaju popodne otići do privatnika pošto je moj dr danas ujutro.
palachinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 11:25   #43
palačinkice ja da sam na tvom mjestu niš nebi čekala do srijede.... odi kod privatnika ako te tvoj gin ne može primiti.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 11:47   #44
Quote:
palachinkica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... čitam vas redovito i možda je ova tema već bila ali ja sam trenutno jako zbunjena i nemam ju živaca tražiti

Naime trudna sam 8 tjedana i do sada je sve prolazilo bez ikakvih problema... bez nekih bolova, iscjedaka itd. Danas ujutro sam na toaletnom papiru primjetila svježu krv (ne puno ali ipak je krv). Trbuh me i dalje ne boli ali sam turbo prestrašena Bojim se spontanog.

Molim savjet onih koje su prošle sličnu situaciju. Čitala sam nešto o tome... ali žene obično spominju neku sukrvicu

Možda bi bilo najpametnije zvati doktora i to ću napraviti kroz nekih pola sata a do tada molim neku utjehu

Hvala.
Ja sam imalo maleno krvarenje u 10 tjednu, u panici odletila do ginekologa, uglavnom to su bili ugrušci krvi koji su ostali od zadnjih stvari a koje organizam nije apsorbirao...
Ja ti savjetujem da ipak odeš malo do doktora, za svaki slučaj... al bez panike
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 11:51   #45
Ja bi na tvom mjestu odmah odjurila do ginekologa. Može ti biti hematom, pa će ti dati dabrostone i mirovanje, a može ti biti i početak spontanog. U svakom slučaju bolje je odmah znati na čemu si, nego razbijati glavu do srijede. Držim fige da bude sve ok
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:17   #46
evo, palacinkice, spojila sam s postojecim i da vidis da ima dosta curki kojima se to dogadjalo

drzi se
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:33   #47
A možda ti je krvarenje kao i meni izazvala neka bakterija, tipa ureaplazme... traži briseve i ja bi za svaki slučaj otišla kod privatnika, jer iako nema nekog velikog razloga za paniku, možda bi trebala dobiti utrogesane ko što cure kažu, ja sam ih do neki dan stavljala, jer sam i na početku imala smeđi iscjedak...
Bitno je da te ne boli jako (ono ko kad imaš M) i da miruješ
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 10:40   #48
palacinkice, javi nam novosti, nadam se da je sve ok, mislimo na tebe....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 18:23   #49
Krvarenje u trudnoći

Pozdrav svim buducim mamama!!
I sama imam slicnih problema sa iscjedkom,pojavio mi se isto oko 7.tjedna.
Ne zivimo u Hr.a kad sam isla k doktoru rekao mi je samo mirovanje i nije mi dao nikakve tablete,kao sto je vecina vas dobila.Za par dana sam isla kod drugog doktora koji mi je rekao da nema neke carobne tablete koja ce mi pomoci i ni on mi nije dao nikakve tablete.Isto je rekao strogo mirovanje.
Da li ima neka od vas koja nije koristila hormone?
Da li vam je sa uzimanjem hormona,prestalo pojavljivanje iscjedka?
Veeeliki poljubac svim mamama i bebama!
MomoDani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:16   #50
ja sam prokrvarila u 6. tjednu... uzimala dabroston do 8. tjedna i mirovala, kasnije mi je doktor rekao da ih više ne moram uzimati jer da on misli da ce biti sve u redu...
u 10. tjednu sam primjetila smedji iscjedak,sukrvica, pa krv...
Bebi je prestalo srce kucat...
Mislim da sam i dalje nastavila uzimat dabroston da mi ne bi pomogao jer prije ili poslije priroda bi napravila isto...

Momodani savjetujem ti da mirujes i drzim ti figice da sve bude super i da do kraja trudnoce nemas nikakvih problema nego da uzivas u svojoj bebici...
zaria...! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:51   #51
Hvala ti puno!!
Zao mi je zbog toga sto si prosla.Ovdje isto tako doktori misle da nije potrebna nikakva hormonska terapija,ako ce sve biti ok.
A ako nas organizam odbaci plod,znaci samo da plod nije bio ok.
Trudim se da mirujem,pa se nadam da ce nasa beba biti ok.Ima dosta zena koje su cijelu trudnocu krvarile,pa opet sve bilo ok.
Pusa svima!
MomoDani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 09:30   #52
Pozdrav svima!
Molila bih ako mi netko može pomoći, vidim da vas ima sa sličnim iskustvima. Uglavnom, danas sam 6+4 i prošlu sam nedjelju (13.01.) prokrvarila tj. to je više bio smeđi gusti iscjedak. Otišla sam u bolnicu gdje su me odmah pregledali i zadržali do jučer. Na tom prvom uzv srčeko još nije kucalo, dali su mi utrogestan 3x2 i normabel 3x2mg. U petak, 18.01. sam ponovono bila na uzv i srce je počelo kucati i rekli su mi da je sve više maje ok. Jučer, prije nego su me pustili kući, bila sam na pregledu koji je bio prestrašno neugodan i bolan, te kad sam došla doma opet sam primjetila krv, ovaj put roskasto crvene boje. Vratila sam se na hitnu, primio me jedan divan doktor i objasnio mi kako je ta krv najvjerovatnije od pregleda ali da na uzv vidi i jedan "minimalni hematom". Naručena sam na ponovni pregled za 2 tjedna. Do tada trebam strogo mirovati i dalje uzimati dosadašnju terapiju. Mene muči to što cijelo vrijeme u trbuhu osjećam lagani pritisak, kao pred mengu, i lagane bolove u križima. Da li netko od vas sa sličnim iskustvima ima takvih problema? Ne znam kako vi ostale, ali je sam u takvom strahu (unatoč normabelima) i nikako se ne mogu opustiti, stalno provjeravam da li krvarim, svaku sitnicu i promjeu koju osjetim doživljavam kao neki loši znak...poludit ću ako ovako nastavim, znam da to nije dobro za mene a kamoli za bebu. S obzirom da moram mirovati biti ću po cijele dane sama doma i razmišljati o mogućim ishodima (tako je barem bilo dok sam bila u bolnici a imala sam nekog kraj sebe cijeli dan), o privatnom poslu koji sad moram zatvoriti... Kako se vi nosite s time? Da li je to mirovanje indicirano samo u prvim mjesecima (prva tri) ili kroz cijelu trudnoću?
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 09:56   #53
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molila bih ako mi netko može pomoći, vidim da vas ima sa sličnim iskustvima. Uglavnom, danas sam 6+4 i prošlu sam nedjelju (13.01.) prokrvarila tj. to je više bio smeđi gusti iscjedak. Otišla sam u bolnicu gdje su me odmah pregledali i zadržali do jučer. Na tom prvom uzv srčeko još nije kucalo, dali su mi utrogestan 3x2 i normabel 3x2mg. U petak, 18.01. sam ponovono bila na uzv i srce je počelo kucati i rekli su mi da je sve više maje ok. Jučer, prije nego su me pustili kući, bila sam na pregledu koji je bio prestrašno neugodan i bolan, te kad sam došla doma opet sam primjetila krv, ovaj put roskasto crvene boje. Vratila sam se na hitnu, primio me jedan divan doktor i objasnio mi kako je ta krv najvjerovatnije od pregleda ali da na uzv vidi i jedan "minimalni hematom". Naručena sam na ponovni pregled za 2 tjedna. Do tada trebam strogo mirovati i dalje uzimati dosadašnju terapiju. Mene muči to što cijelo vrijeme u trbuhu osjećam lagani pritisak, kao pred mengu, i lagane bolove u križima. Da li netko od vas sa sličnim iskustvima ima takvih problema? Ne znam kako vi ostale, ali je sam u takvom strahu (unatoč normabelima) i nikako se ne mogu opustiti, stalno provjeravam da li krvarim, svaku sitnicu i promjeu koju osjetim doživljavam kao neki loši znak...poludit ću ako ovako nastavim, znam da to nije dobro za mene a kamoli za bebu. S obzirom da moram mirovati biti ću po cijele dane sama doma i razmišljati o mogućim ishodima (tako je barem bilo dok sam bila u bolnici a imala sam nekog kraj sebe cijeli dan), o privatnom poslu koji sad moram zatvoriti... Kako se vi nosite s time? Da li je to mirovanje indicirano samo u prvim mjesecima (prva tri) ili kroz cijelu trudnoću?
ja sam krvarila od 5. tjedna svakih 2 tjedna, stalno neki iscjedci i sukrvice, zadnji put sam prokrvarila u 11. tjednu, tada su mi dali utragestan i onda je prestalo... tek prije par dana sam prestala stavljat utragestan, za sada je sve ok...ali jos uvijek svaki put kad idem na wc cekam dal ce bit krvi...sad sam 15. tjedan..mirovala sam do 12. tjedna, a od onda sve normalno kao prije..
meni jedino niuje jasno zasto se daju ti normabeli.. tpo je za smirenje? ja to ne bi sigurno pila..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 10:28   #54
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
meni jedino niuje jasno zasto se daju ti normabeli.. tpo je za smirenje? ja to ne bi sigurno pila..
Daju se da bi se smanjile kontrakcije maternice-hematom je strano tijelo i maternica ga može pokušati izbaciti a time može otići i plod.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 10:34   #55
Quote:
Thai kaže: Pogledaj post
Daju se da bi se smanjile kontrakcije maternice-hematom je strano tijelo i maternica ga može pokušati izbaciti a time može otići i plod.
aaaaaa to pojma nisam imala
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 10:35   #56
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molila bih ako mi netko može pomoći, vidim da vas ima sa sličnim iskustvima. Uglavnom, danas sam 6+4 i prošlu sam nedjelju (13.01.) prokrvarila tj. to je više bio smeđi gusti iscjedak. Otišla sam u bolnicu gdje su me odmah pregledali i zadržali do jučer. Na tom prvom uzv srčeko još nije kucalo, dali su mi utrogestan 3x2 i normabel 3x2mg. U petak, 18.01. sam ponovono bila na uzv i srce je počelo kucati i rekli su mi da je sve više maje ok. Jučer, prije nego su me pustili kući, bila sam na pregledu koji je bio prestrašno neugodan i bolan, te kad sam došla doma opet sam primjetila krv, ovaj put roskasto crvene boje. Vratila sam se na hitnu, primio me jedan divan doktor i objasnio mi kako je ta krv najvjerovatnije od pregleda ali da na uzv vidi i jedan "minimalni hematom". Naručena sam na ponovni pregled za 2 tjedna. Do tada trebam strogo mirovati i dalje uzimati dosadašnju terapiju. Mene muči to što cijelo vrijeme u trbuhu osjećam lagani pritisak, kao pred mengu, i lagane bolove u križima. Da li netko od vas sa sličnim iskustvima ima takvih problema? Ne znam kako vi ostale, ali je sam u takvom strahu (unatoč normabelima) i nikako se ne mogu opustiti, stalno provjeravam da li krvarim, svaku sitnicu i promjeu koju osjetim doživljavam kao neki loši znak...poludit ću ako ovako nastavim, znam da to nije dobro za mene a kamoli za bebu. S obzirom da moram mirovati biti ću po cijele dane sama doma i razmišljati o mogućim ishodima (tako je barem bilo dok sam bila u bolnici a imala sam nekog kraj sebe cijeli dan), o privatnom poslu koji sad moram zatvoriti... Kako se vi nosite s time? Da li je to mirovanje indicirano samo u prvim mjesecima (prva tri) ili kroz cijelu trudnoću?

Ja krvarim od 5-og tjedna-danas mi je punih 16 i trenutačno sam opet u bolnici-treći put-ali hvala Bogu sve je o.k. Ja sam imala i lagani iscjedak i izljev krvi i vjerojatno ću morati mirovat do kraja trudnoće jer postoji mogućnost da se počnem ranije otvarati. Imala sam 2 hematoma, s tim da je prvi bio veći od bebe i iznad nje i kad je pukao skoro je povukao posteljicu. stvar je samo u disciplini-miruj i sve bude o.k.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 10:59   #57
Kayah, ja sam bila isti slučaj kao ti ,evo me sad u 35.tjednu.Mislim da se ne trebaš brinuti, ovi ljekovi puno pomažu, samo meni su rekli normabel po potrebi, mislim da je 3 dnevno ipak malo previše, jesi ti uopće budna ?
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 11:00   #58
Hvala na odgovorima!
Shvatila sam da je to mirovanje ful bitno, iako mi je doktor rekao da se smijem prošetati i otići na kavu ali ne u shopping od 3 sata. E sad, dal da ga slušam ili da rađe preležim...fakat nisam pametna.
Žao mi je radi vas cure i kaj vas muče te stvari, pogotovo tebe thai koja moraš do kraja mirovati...ne znam šta da ti kažem za utjehu osim da ti od srca želim da sve bude ok, kao i tebi leona i vanjaa
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 11:02   #59
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Kayah, ja sam bila isti slučaj kao ti ,evo me sad u 35.tjednu.Mislim da se ne trebaš brinuti, ovi ljekovi puno pomažu, samo meni su rekli normabel po potrebi, mislim da je 3 dnevno ipak malo previše, jesi ti uopće budna ?
Razvaljena sam totalno, prvih par dana mi je bilo ok ai sad više i ne funkcioniram normalno, ne mogu se baš skoncentrirati
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 11:51   #60
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima!
Shvatila sam da je to mirovanje ful bitno, iako mi je doktor rekao da se smijem prošetati i otići na kavu ali ne u shopping od 3 sata. E sad, dal da ga slušam ili da rađe preležim...fakat nisam pametna.
Žao mi je radi vas cure i kaj vas muče te stvari, pogotovo tebe thai koja moraš do kraja mirovati...ne znam šta da ti kažem za utjehu osim da ti od srca želim da sve bude ok, kao i tebi leona i vanjaa
ma bit će to sve o.k. ja sam veliki optimist od početka. ti nam se lipo pridruži na zboru i tako će ti brzo proći ti dani mirovanja
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.