Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2005., 12:18   #1
Bez pelena od rođenja - Early Potty Training

kopiram post happygoose kao uvod u izdvojenu temu "Bez pelena od rođenja". putnica



Prema vec procitanim i pronadjenim informacijama moja bi kikica trebala biti spremna poceti obavljati nuzdu na kahlicu odnosno na zahodu......drugim rijecima, spremana je za "treniranje" i skidanje iz pelena.

E sad, da li je ona kao ona spremna....to jos ne znam?!

Pomalo, oponasa nas odrasle , nije joj vise problem pustiti vodu u zahodu, dapace..... i tako....opci dojam jest da joj je pocelo biti neugodno kada obavi veliku nuzdu u pelenu.... cudno ali istinito, desava se da se pokaka i ne zeli da je se presvuce ili ako je se pita da li je kakala, iako svi vec mirisemo, ona kaze ne, nisam kakala....da li su i vasi klinci imali slicne faze?

Da li netko ima neku preporuku za neku knjigu ili web stranicu gdje su nasli dobru informaciju koja im je pomogla u praksi.....ili opcenito da li bi mi netko htio pomoci iznosenjem svojih iskustava?

Kikica je navrsila 21 mjesec i duboko je krocila u svoj 22 mj.


Hvala

p.s.unaprijed se ispricavam ako je vec bila ova tema .....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje putnica : 23.10.2008. at 12:24.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 12:32   #2
Njoj kakica ne smeta jer joj je toplo i to je sva mudrost.


Mi smo to nekad "obavljali" i bez puno knjiga, po osjećaju. Kad beba počne prduckati ili kad smo osjetili da se umiri i napinje...istog časa smo skidali i stavljali na kahlicu da dovrši posao. Prije ili kasnije to i obavi u kahlicu, a onda kad to prvi put napravi....onda se svi divimo ...i to oduševljenje se prenosi na bebu koja se i sama počne diviti obavljenom poslu.
Eto tako... samo više "promatranja" , "osluškivanja" i strpljenja pa će sve ići svojim normalnim tokom...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 12:42   #3
Hvala Dunja.....

prvo sam probas naci neke informacije, nauciti znanje i tako...izmedju ostalog naucila sam i da imaju muzicke kahlice i citave stolice....cega sve ne, a ja se pitam kud je nestala najobicnija tuta .....no na kraju ce biti onako kao si ti i napisla....osluskivanje i instikti.....

Samo sam htjela vidjeti kakva su iskustva ostalih roditelja, na sto paziti?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 13:22   #4
Quote:
happygoose kaže:
Hvala Dunja.....

prvo sam probas naci neke informacije, nauciti znanje i tako...izmedju ostalog naucila sam i da imaju muzicke kahlice i citave stolice....cega sve ne, a ja se pitam kud je nestala najobicnija tuta .....

ok, ali ovo s kojekakvim kahlicama....mora industrija izmišljati jer ima previše pomodarskih roditelja.


Ako dijete ima normalnu stolicu neće biti problema.
Problem zna biti kad dijete ima pretvrdu stolicu, a to je onda problem i u pelenama.


Prosječna beba uživa kad nešo učini samostalno i svi joj se još dive. Mali psihološki trik, koji razumiju svi roditelji, ako se počne hvaliti i pred nepoznatim ljudima. Oni drugi i jihove eventualne primjedbe i nisu bitni.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 13:32   #5
Imaš o potty trainingu na stranicama dr. Searsa, ofkors

Pitaj Searsa
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 13:40   #6


Hvala, pogledat cu!
Nesto sam vec citala na Rodinom forumu na kutku za searsoljupce

Dr Phil ima takodjer svoju stranicu zajedno dijeli prostor sa muzickom stolicom\tutom
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:08   #7
mi smo na tuti zadnjih 6 mjeseci. Kada bi mama malo vise pazila funkcioniralo bi puno bolje al dobro je i ovako.

Ja gledam na sat i pazim koliko je proslo vremena od zadnjeg kakanja i onda ga stavim na tutu. Nekad bude bez problema 2-3 dana za redom, onda jedan dan strajka. Pokaka se cim mu stavim pelenu

To su valjda faze.


Za pocetak ju mozes staviti cim se probudi, jer onda sigurno mora barem piskiti. Ali to cim se probudi znaci ODMAH. I mozes ju kroz trening probat drzati samo u bodiju ili haljinici, tj. necemu sto se lako i brzo skida.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 17:54   #8
Quote:
Issa kaže:
mi smo na tuti zadnjih 6 mjeseci. Kada bi mama malo vise pazila funkcioniralo bi puno bolje al dobro je i ovako.

Ja gledam na sat i pazim koliko je proslo vremena od zadnjeg kakanja i onda ga stavim na tutu. Nekad bude bez problema 2-3 dana za redom, onda jedan dan strajka. Pokaka se cim mu stavim pelenu

To su valjda faze.


Za pocetak ju mozes staviti cim se probudi, jer onda sigurno mora barem piskiti. Ali to cim se probudi znaci ODMAH. I mozes ju kroz trening probat drzati samo u bodiju ili haljinici, tj. necemu sto se lako i brzo skida.
Obicno spava u bodiju dugih rukava i donjem dijelu djamice....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 20:42   #9
Intersentno razmisljala sam poceti sa ovim treningom, bebac puni godinu dana za koji tjedan pa da ga zabavim necim novim. Je li ima netko iskustva sa tim raznim tuticama i koliko su uopce bitne za uspjesan trening.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 22:05   #10
Quote:
Issa kaže:
mi smo na tuti zadnjih 6 mjeseci.

pa zar nema 8



zar se beba od dva mjeseca na tutu stavlja
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 22:11   #11
i ranije ..
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 22:18   #12
Quote:
magic kaže:
pa zar nema 8



zar se beba od dva mjeseca na tutu stavlja
Ovo mi promaklo,oh Boze
Mozda se Issa zeznula u proracunu, mada kaze da hoda od 8 mjeseci i da je napredaniji od ostalih beba i sl. Svashta....
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 02:38   #13
Od rođenja bez pelena

__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 02:53   #14
Ne svidja mi se ideja uopce da se beba trenira od rodjenja ili od dva mjeseca starosti da ide na kahlicu. Kao da nema dovoljno stvari koje apsorbira i uci ova metoda mi izgleda kao maltretiranja i roditelja i bebe zajedno.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 05:03   #15
joj kud mi samaritanku izvukoste nisam bas ljubitelj njenih postova

Ja nisam tak opasna po tom pitanju. Lakse mi je kada se pokaki na tutu pa ga samo malo obrisem, u odnosu kad zasere cijelu pelenu i kad mu se sve zavuce pod jajca i u nabore od nogu Da ne kazem kak smrdi od kad smo poceli sa dohranom

Ne kuzim ovaj dio o maltletiranju. Kod tebe to izgleda ovak - bebac se usere presvlacis pelenu, potrosis cijelo brdo maramica i vremena cisteci sve nabore, ili ga peres pod vodom. Izmucis sebe i bebu, pogotovo kad beba poraste i neda se vise presvlaciti i natezati. Kod mene: znam da treba kakiti, ima upiskenu pelenu i taki tak ga trebam presvuci, stavim ga na tutu, pokaka se, obrisem dio oko anusa i stavim novu pelenu Gdje je tu mucenje roditelja i bebe? Pelenu tak i tak moram mijenjati jos piski u nju, usput ga stavim na tutu. Osim toga beba u tom polozaju puno bolje i lakse kaki, pa se tak dobro isprazni da je miran do sutra. Kad mu se neda i obavi to u pelenu onda je to obicno 3 puta dnevno i jos drekec pobegne izmedju guzova i izleti van na ledja Ili si mislila da je maltletiranje to kaj ga ne moram brisati cijeloga i muciti se da ne umoci rukicu u drekec

Kaj se tute tice, ja bih rado neku malo vecu. Kad piski onda mu se pimpac podigne i nekad izleti van tute, bez obzira na onaj uzdignuti dio
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 10:08   #16
pa moram pitati...koliko se ja sjecam, beba od dva mjeseca josh ni glavicu ne drzhi sama, chvrsto i uspravno.


pa kako se onda smjeshta na tutu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 10:44   #17
Sto vise ne vrijedi ono da je beba spremna kontrolirati misice kad se sama moze popeti uz stepenice?
A da ako se stavlja prije nego je spremna ne obavlja nuzdu svjesno nego zato sto se nasla na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Mora da me vrijeme pregazilo
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 10:45   #18
stvarno se pitam kako je Junior prezhivio
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 10:59   #19
Ja se pitam kako smo mi prezivjele u smradu i mijenjanju pelena vise od dvije godine

Ne znam dovoljno o toj metodi ali nekako mi se ne cini prirodna. Covjek ide na WC kad se do njega moze dosetati ili bar dopuzati
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2005., 11:14   #20
Pa da, dok ne puže beba niti ne kaki, a pelene rastu na drvetu pa su stvarno jako prirodne.

Issa, kako misliš da stavljaš bebu na tutu? Na koji način? Ja sam čula da roditelji puštaju bebe da kake na razmotanu pelenu ili na neku podlogu. Niti ja ne znam baš puno o infant potty trainingu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.