Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 00:55   #41
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Još se smatra da je iz kristala tj. minerala nastao živi svijet, a kristali imaju auru koja se može ustvrditi krilijanovim zrakama kao i kod živih bića...
Cisto uz put budi receno, kristali rastu. Proces pomalo slican (ne potpuno, da netko sad ne skoci i objasni kako nemam pojma) talozenju krede u spiljama, kad nastaju stalagmiti i stalaktiti.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 01:03   #42
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Cisto uz put budi receno, kristali rastu. Proces pomalo slican (ne potpuno, da netko sad ne skoci i objasni kako nemam pojma) talozenju krede u spiljama, kad nastaju stalagmiti i stalaktiti.
da istina, kristali rastu i to uvjek po svojim kristalnim rešetkama...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 01:06   #43
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Cisto uz put budi receno, kristali rastu. Proces pomalo slican (ne potpuno, da netko sad ne skoci i objasni kako nemam pojma) talozenju krede u spiljama, kad nastaju stalagmiti i stalaktiti.
Mislim da se odnekud znamo kao da smo srodni....ali duhovno...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:43   #44
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Sad čitam i vidim...pogrejšio sam gore kad sam napisao: "I posle Thoth!".... mislim da je Thoth i Metatron jedan te isti...u isto vrijeme...
Ne ipak postoji vremenska razlika u pojavi Ningishzidda tj. Thotha i Enocha koji postaje Metatron.... jao jao
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:52   #45
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 00:27   #46
Otkrivajuć tajne mitova dolazim do velikih odgovora... sve bi povjesne spise mogli zvati mitovima... neki su pak tako magični i nerealni da ih odbacujemo kao da su najveći treš za djecu, dali je tome tako ovisi o našoj percepciji istoga i samo o tome...
Serpentarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 03:14   #47
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Ne ipak postoji vremenska razlika u pojavi Ningishzidda tj. Thotha i Enocha koji postaje Metatron.... jao jao
Thoth/Ningishzidda je bog (tj. anunaki), a Enoch je covjek, koga bog (ustvari bogovi, tj. anunakiji) uzima na nebo dva puta, da ga drugi put ne vrati, pa ulazi u eltini klub ljudi koji su (prema Bibliji) jos uvijek zivi, tj. Biblija ne navodi da su umrli... BTW, klub broji za sada 2.

A ovo o Metatronu, ne znam.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 03:20   #48
Hvala ljepa... na postu...

Enoch je na nebu postao Metatron...Najviši Archanđeo...Metatron the scribe...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 03:34   #49
eh, treba znati što su anđeli.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 05:01   #50
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Hvala ljepa... na postu...

Enoch je na nebu postao Metatron...Najviši Archanđeo...Metatron the scribe...
Kad su ga vratili prvi put, imao je rok da ljudima da znanje (citaj, dao je pismenost, on je zacetnik fonetskog pisma, iako je to ustvari dar od Anunakija). Kad je istekao taj rok, onda je otisao na dogovoreno mjesto (rekli mu gdje ce ga pokupiti) i tu su ga uzeli po drugi (i zadnji) u svoju letjelicu. Tome su svjedocili njegovi ucenici, sto je zapisano i u Bibliji (kao i jos nekim izvorima).

Meni je interesantno da se definitivno radi o letjelicama tehnogenog porijekla (da je neki duhovni oblik, mogli bi ga pobrati bilo gdje), jer se i opisuju kao kola vodena vatrenim konjima (ispuh iz motora), a i slijecu na brezuljak, sto je isto bitno za letjelicu... Cijela prica s Enochom je interesantna. Vec i sami taj aspekt gdje su ga oni obrazovali i dali mu knjigu (tj. pismo) da ju da ljudima, dakle da im prenese znanje isto je interesantna.

Kao sto rekoh, Metatron varijantu sam prvi put cuo, ali u svakom jeziku ima puno raznih varijanti nekog imena...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:56   #51
Pročitaj malo, pisao sam o Metatronovoj kocki... imaš i link za youtube filmić o toj kocki tamo gore...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:52   #52
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Pročitaj malo, pisao sam o Metatronovoj kocki... imaš i link za youtube filmić o toj kocki tamo gore...
Ma, citao ja to, samo kazem sto sam ja procitao od Sitchina o njemu. A filmice bas ne preferiram, pogotovo sad kad se trudim ne preci na drugi paket pred kraj mjeseca... (nisam na flat rateu, ne skidam toliko)
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:55   #53
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ma, citao ja to, samo kazem sto sam ja procitao od Sitchina o njemu. A filmice bas ne preferiram, pogotovo sad kad se trudim ne preci na drugi paket pred kraj mjeseca... (nisam na flat rateu, ne skidam toliko)
Samo opušteno...kad te želja uhvati znaš gdje su...i vrlo su korisni...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 01:07   #54
Kristali,osim sto se koriste u kristaloterapiji, mogu posluziti kao savrsena nadopuna,u toku same meditacije.Potrebno je da se kristal prethodno (dovoljno je jednom mjesecno) istovremeno ocisti (u slanoj vodi) i napuni energijom (ciklus noc/dan.,i to najbolje kada je pun mjesec i po danu sunce grije) ..i tek onda je sasvim spreman i siguran da mu dopustimo,da svojom energijom zraci nase bice..
Gorski kristal se inace preporucuje za meditaciju.,.,ali u nedostatku njega moze posluziti i neki drugi.

Zadnje uređivanje lola7 : 31.01.2009. at 01:13.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 01:17   #55
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Kristali,osim sto se koriste u kristaloterapiji, mogu posluziti kao savrsena nadopuna,u toku same meditacije.Potrebno je da se kristal prethodno (dovoljno je jednom mjesecno) istovremeno ocisti (u slanoj vodi) i napuni energijom (ciklus noc/dan.,i to najbolje kada je pun mjesec i po danu sunce grije) ..i tek onda je sasvim spreman i siguran da mu dopustimo,da svojom energijom zraci nase bice..
Gorski kristal se inace preporucuje za meditaciju.,.,ali u nedostatku njega moze posluziti i neki drugi.
Odi na temu kristali...pa komentiraj
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 03:34   #56
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Odi na temu kristali...pa komentiraj
ha,pa tema i jest o kristalima,zar ne? mada kuzim ca si mislio reci,ne kuzim da ti smeta,s obzirom da je moj komentar u plemenite svrhe
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 03:38   #57
Thumbs up

Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
ha,pa tema i jest o kristalima,zar ne? mada kuzim ca si mislio reci,ne kuzim da ti smeta,s obzirom da je moj komentar u plemenite svrhe
Ma joj...htjeo sam ti promjeniti smjer... smješno je pričati o kristalima u ova kokuzna vremena...

Šalim se...slobodno reci što znaš o moćima pojedinih kristala... i daj si truda...unesis sebe u to a ne tuđe stvari što možeš čitati... Reci mi zašto kristal zrači, zbog čega? Svoje mišeljenje? Zašto nas želi lječiti? Šta čini boju kristala?... ljep pozdrav
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 19:06   #58
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
zašto kristal zrači, zbog čega?
jer je pun energije u svojoj rešetki. isijava tu energiju. i stoga je živ.
Quote:
Zašto nas želi lječiti?
šta "zašta?" on ne bira koga će liječiti a koga ne, on bira samo kome da služi, pomoću koga da liječi ili ne. uostalom, liječiti i nije neki pojam za kristal, to su ljudske vrijednosti, uvriježene, za kristal je pojam više: uzima ili daje.
uzima npr čađavac. daje npr gorski kristal, uzima obsidjan, itd...
kristal može i tjerati kao specifični oblik davanja.

Quote:
Šta čini boju kristala?... ljep pozdrav
svjetlo koje je zgrušao ispod zemlje.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 19:10   #59
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Kristali,osim sto se koriste u kristaloterapiji, mogu posluziti kao savrsena nadopuna,u toku same meditacije.Potrebno je da se kristal prethodno (dovoljno je jednom mjesecno) istovremeno ocisti (u slanoj vodi) i napuni energijom (ciklus noc/dan.,i to najbolje kada je pun mjesec i po danu sunce grije) ..i tek onda je sasvim spreman i siguran da mu dopustimo,da svojom energijom zraci nase bice..
Gorski kristal se inace preporucuje za meditaciju.,.,ali u nedostatku njega moze posluziti i neki drugi.
glupost. slana voda prazni kristale. prazni kristal ne djeluje (nije dovoljno jak za bilo šta). zbog ovih glupih new-age spika, ("Čišćenja čakri" "čišćenja kristala" - još ćemo vješati kvačice na penis!! ) živimo u društvu praznih kristala, kristala koji ne djeluju. pregrozno.
dajte new-age babi kristal kojega ste punili 10 godina da vam ga isprazni za nekoliko sekundi!
years to build, moments to ruin!
čim se u meditaciji koristi kristal (zanemarit ćemo da je prazni, ignorirat ćemo) kao pojačalo,
znam koliko je sati!
nikada ništa od takvih indofila kastrata (kao analogija "bečkih dječaka" samo u "bezoteriji") koji čiste karmu, boje sličice i ljepe kristale po sebi. kvazi-američki hipiji. kvazi-indijanci.
svi rekoše indija! a ono (Lemur...) Amerika.

Zadnje uređivanje Gurdjieff : 01.02.2009. at 19:21.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:08   #60
Cesto se desava kada doslovno shvacamo nesto sta nam nije posve jasno uranjamo u povrsnost i sami sebi zatvaramo put ka novim znanjima.
Ono sto je kod kristala specificno je da on.,ovisno o njegovim svojstvima,pa cak i "namjeri koja je u njega ugrađena",kristal prima energiju,pojacava je i otprema jacu i osobitiju energetsku frekvenciju,vise odgovarajucu nasim osobnim namjerama.
Kristal nikad nije prazan,ali moze isijavati sasvim slabo,a moze biti na svom optimumu.Moze biti napunjen raznim informacijama,te moze biti oneciscen ili izlozen raznim negativnim vibracijama(od strane ljudi ili tv,comp,mob itd..) koje je akumulirao.,te ga je iz tih razloga pozeljno jednom mjesecno ocistiti.,ako ga zelimo osobno koristiti,iz bilo kojih razloga.
Dobro je znati da onako kako mi primamo frekvencije kristala,tako i on prima frekvencije od nas i iz svog okruzenja.
Jedan od najrasirenijih nacina da se kristal ocisti i vrati u njegovo prvobitno stanje jest ono u slanoj vodi.To se obavezno radi sa tek kupljenim kristalom.
Kristal se moze koristiti za iscljeljivanje drugih i nas osobno,za astralna putovanja,meditacije.,ali i u svakodnevnici na lancicu,time da on potencira onu energiju(vibraciju-raspolozenje) koju imamo taj dan,pa jedino moramo pripaziti da ga ne nosimo kada nismo ok.,jer bismo time potencirali lose vibracije.
Toliko od mene..
Pozz

Zadnje uređivanje lola7 : 01.02.2009. at 21:55.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.