Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2009., 23:08   #41
Evo, ja sam bas sad uplatio preko E-zabe na njihov tekuci racun. Bas me zanima koliko ce potrajat. Zvao sam i lika na besplatan infobroj HAC, pa mi je rekao da u max 48 sati bi trebala svota sjesti na ENC racun. Da ako platis radnim danom u "radno" vrijeme" onda za 12 sati stize svota... svejedno, nisu prebrzi .

A preko WEBa (www.hac.hr) mogu samo kontrolirati stanje na ENC racunu, koliko sam vidio nemoze se "nadoplatit" VISA, Mastercard i slicnim karticama.


E da, minimalna uplata je 100 kuna.

------------


Inace.... uredjaj radi dobro (nemam ga ni godinu dana), moze se proci bez stajanja (ali u prvoj brzini), netrebas imat gotovinu kod sebe, kad je bila guzva na Luckom, ja sam s desne prosao ko keks i ustedio sigurno 5 minuta (sudeci po duzini kolone). I sad, kad su u Demerju napravili nove kucice, bit ce jos bolje.


Jest da 130 kuna dati za uredjaj nije malo i da s 10% popusta moras napraviti za 1300 kuna prometa na autocesti, da bi dosao na nulu, ipak je zgodno ustedjet nesto vremena i zivaca, kad si van kolone.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 23:24   #42
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Očito je za postat bogat dovoljno u životu potpisat ugovor o nabavi ENC uređaja za HAC.

Jer to NE MOŽE koštat više od 2-3 Eura.


115-117 kn???????? Majko moja.....

edit:

I još plus PDV?!?!?!?!?!? Krvi ti is'sove....
vidjet ćete svi vi ovdje koliko je zapravo dobro dati oko 130 kn za ENC kada ćete stajat po ljeti u 5 kilometarskoj koloni...
Koristim ENC već skoro godinu dana i nemam zamjerki... stranci su navalili prema moru i stoje u ne znam koliko dugoj koloni, a ja samo prođem pored njih (dobro, mrvicu po zaustavnoj traci ) i lijepo odem u kolonu za ENC i prođem bez problema ...morao sam stat na nekih 5 kmh, ali to se ne može usporediti s ne znam koliko dugim čekanjem kod obične naplate
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 10:21   #43
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam bas sad uplatio preko E-zabe na njihov tekuci racun. Bas me zanima koliko ce potrajat. ...

E da, minimalna uplata je 100 kuna.
Uplata sjeda na račun ENC-a za 1-2 sata (bar meni zadnja 2 puta),
a što se tiče minimalne uplate 100 Kn - zadnji puta sam uplatio 20-ak kuna (radi zaokruživanja cifre računa ENC-a ) i nije bilo problema.
Uplatu vršim preko PBZ internet bankarstva.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 03:55   #44
Ljudi moji, dođem do rampe i ona se ne diže, kaže žena "možda je zablokiralo probajte opet na izlazu ali uzmite karticu sada na ulazu". Dođem na izlaz, dam karticu i aparat, kaže tip "uopće ga ne očitava" i tako pljunem 120 kn za novi uređaj koji je u mojem vlasništvu 2 godine. Znači i moj je iz one ture koja je stajala u skladištu Šta'š..
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 15:22   #45
Sve je to super, eo zadnji put sam nekom majstoru platio cestarinu.
Ja se doevezem, digne njemu rampu, moja i dalje spustena.
Zvonim tamo ovima da je diglo njegovu rampu, a ne moju.
Nemogu nista napravit, i eto platio sam dvije cestarine iako sam isao sa jednim autom
Fascinantno.
papandopulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 01:07   #46
Quote:
Tamo neka kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, dođem do rampe i ona se ne diže, kaže žena "možda je zablokiralo probajte opet na izlazu ali uzmite karticu sada na ulazu". Dođem na izlaz, dam karticu i aparat, kaže tip "uopće ga ne očitava" i tako pljunem 120 kn za novi uređaj koji je u mojem vlasništvu 2 godine. Znači i moj je iz one ture koja je stajala u skladištu Šta'š..
Imaš pravo na zamjenu aparata.

Ja ih imam dva komada i super rade već par godina. A pitala sam ako se pokvare, vele, daju druge.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 01:48   #47
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na zamjenu aparata.

Ja ih imam dva komada i super rade već par godina. A pitala sam ako se pokvare, vele, daju druge.
Očito svakome kažu drugačije.
Tamo neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 01:04   #48
Quote:
papandopulo kaže: Pogledaj post
Sve je to super, eo zadnji put sam nekom majstoru platio cestarinu.
Ja se doevezem, digne njemu rampu, moja i dalje spustena.
Zvonim tamo ovima da je diglo njegovu rampu, a ne moju.
Nemogu nista napravit, i eto platio sam dvije cestarine iako sam isao sa jednim autom
Fascinantno.
Napišeš odmah prigovor i vrate ti novce naknadno.
Ja doživio. Funkcionira.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 17:29   #49
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Napišeš odmah prigovor i vrate ti novce naknadno.
Ja doživio. Funkcionira.

Vracena je lova, al tek nakon sto sam zvao poznanika koji radi tamo pa mi je on objasnio.
A onaj slon sta je izasao iz kucice sa sendvicem i colom ( ko da je na g.o. ) mi veli: "a jbga kaj je tu je, nemrete sad nis, odite ga lovit pa da vam da lovu"
papandopulo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 09:37   #50
Evo meni vec treci uredaj jednostavno mrtav, ne dize rampu, zbog cega je to tako? Radi najnormalnije na pocetku onda ga ne koristim mjesec dana i mrtav je.
Mickey1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 09:52   #51
Pisalo je po novinama da imaju hrpe tog sranja na lageru kojima je istekao rok trajanja - baterija unutra je KO.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:08   #52
Stavis ga na sajbu i napuni se
To su meni rekli na naplatnoj kad mi nije htio proradit xd
Gramzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:17   #53
Quote:
Gramzon kaže: Pogledaj post
Stavis ga na sajbu i napuni se
To su meni rekli na naplatnoj kad mi nije htio proradit xd
A sta ako je oblacno
Mickey1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 12:16   #54
Ako se ne varam, do prije mjesec dana, ako je ENC uređaj bio neispravan (ili prazne baterije) mogao si ga besplatno zamijeniti za drugi na HAC-ovim prodajnim mjestima.

U nazad mjesec dana zamjena ENC uređaja je besplatna samo za uređaje do 2 godine starosti . Nakon toga se plaća 125 kn i dobivate novi ENC uređaj na koji se prebaci saldo sa starog uređaja.
U HAC-u kažu da stari uređaj ostaje vlasniku.

Mom ENC-u se približava 5 godina starosti i samo očekujem otkazivanje baterije, ali ga ne mislim mijenjati (čitaj: kupiti novi), nego mu sam zamijeniti bateriju.
Baterija je 3.6 v lithium battery 14500 (saft).

Jel netko već mijenjao (sam) bateriju?
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 12:27   #55
Nakon 4 promjenjena ja sam bio prvi na listi da zamjenim to govno. Unutra (bar u mojem) je Tadiran SL-760 3.6V baterija (običan AA format sa nogicama za lemljenje). Jasno da joj je rok trajanja odavno prošao no kako moj 4. ENC još radi (čudo) za sad se nisam upuštao u taj proces.
Jedino što me muči je informacija (neprovjerena) da ako ENC ostane bez napona - sve zaboravi. Nebih se čudio da je unutra obična memorija koja treba stalno napajanje jer u suprotnom ode vrit. S druge strane i ovo se jednostavno zaobiđe - staviš ga na vanjsko napajanje pa lemiš kak te volja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 15:23   #56
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
...Jedino što me muči je informacija (neprovjerena) da ako ENC ostane bez napona - sve zaboravi. Nebih se čudio da je unutra obična memorija koja treba stalno napajanje jer u suprotnom ode vrit.
Radi ove sumnje sam i pokrenuo raspravu.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
S druge strane i ovo se jednostavno zaobiđe - staviš ga na vanjsko napajanje pa lemiš kak te volja.
Da, nije veliki problem, ali da se ne mučim(o) ako nije potrebno spajanje paralenog (neprekidnog) napona.
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:11   #57
Ma spoji na neprekidno napajanje i ne beri brigu. Štetit nemre.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 19:04   #58
Evo koga zanima unutrašnjost ENC uređaja:















Fotografije u visokoj kvaliteti:

http://i40.tinypic.com/xl9p1s.jpg

http://i40.tinypic.com/254xxy1.jpg

http://i39.tinypic.com/2w1zk1x.jpg

http://i42.tinypic.com/2j319gi.jpg

http://i41.tinypic.com/30vyj5g.jpg

http://i42.tinypic.com/2em3qmw.jpg

http://i39.tinypic.com/5oibzb.jpg
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 18:41   #59
Ispod sa zicicama prilemis neku privremenu bateriju da ne izgubi napon, ovu skines, zalemis drugu, i vozi.
Nemoj biti lud pa im dati 125kn za ni 10min posla i cijenu bakterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 19:03   #60
gdje ima takvih baterija za kupit, da li ce sigurno biti OK ako se prelemi nova, tj. to moram preventivno napravit jednom u godini dana ako im ne želim dali 125 kn za novi koji u biti rikne ako se baterija isprazni.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.