Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2010., 00:44   #21
Quote:
antracit kaže: Pogledaj post
Najprije izvrši konrolu pogona alternatora tj. nategnutost klinastog remena. Ako je to u redu izmjeri napon direktno na alternatoru. Bude li tu napon dobar imaš pad napona do akumulatora, a ako nije slijedi popravak alternatora.
Klinasti je skoro zamenjen i dobro je zategnut.
grozda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 00:50   #22
Quote:
grozda kaže: Pogledaj post
Klinasti je skoro zamenjen i dobro je zategnut.
Izmjeri napon direktno na alternatoru pa ćeš vidjeti koji su ti slijedeći koraci.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 06:44   #23
Četkice su ti potrošene, i onda tek kad se malo zagrije pa se rašire i sjednu na kolektor, onda počnu puniti, no neće dugo jer su već toliko potrošene da ih feder već jedva dogura do kolektora. Akumulator ak je 12.1V izgleda da je ok, no ako je jako star, i njemu je već jako pao kapacitet.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 08:59   #24
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Četkice su ti potrošene, i onda tek kad se malo zagrije pa se rašire i sjednu na kolektor, onda počnu puniti, no neće dugo jer su već toliko potrošene da ih feder već jedva dogura do kolektora. Akumulator ak je 12.1V izgleda da je ok, no ako je jako star, i njemu je već jako pao kapacitet.
Pre par meseci mi je nekako ispao onaj glavni (najveci) sraf koji drzi alternator. Izgleda nemoguce da ispadne pa da li mi je neko ukrao ne znam, uglavnom primetio sam da mi kais skripi i dok sam odvezao do majstora, vozio sam bez srafa. Tada je alternator bio pod nekim uglom jer ga nista nije drzalo pa je moguce da su se cetkice tada ostetile.

Akumulator je nedavno zamenjen, znaci verovatno su cetkice, moracu kod elektricara. Sta mislite o zameni reglera uz to?
grozda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 09:33   #25
Teško ćeš na G2 zamjenit četkice bez reglera .....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:01   #26
Meni to sve zvuči u redu, jer elektro-magnetska kotva koja uključuje remenicu na kompresoru klime vuče veliku struju, pa je pad napona razumljiv, a regler i alternator ionako filaju struju punjenja, a ne napon..., jest da se teži održavanju konstantnog napona pri punjenju, ali ova tvoja mjerenja i razlike su po meni prihvatljive...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:10   #27
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Meni to sve zvuči u redu, jer elektro-magnetska kotva koja uključuje remenicu na kompresoru klime vuče veliku struju, pa je pad napona razumljiv, a regler i alternator ionako filaju struju punjenja, a ne napon..., jest da se teži održavanju konstantnog napona pri punjenju, ali ova tvoja mjerenja i razlike su po meni prihvatljive...!!!
Jesi li ti iz Smiljana?
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:14   #28
Quote:
antracit kaže: Pogledaj post
Jesi li ti iz Smiljana?
Ne, iz ZG, a kaj će ti ovaj smajlić, mislim kaj je smješno...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:22   #29
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ne, iz ZG, a kaj će ti ovaj smajlić, mislim kaj je smješno...???
Ako pročitaš knjigu "Osnove elektro-tehnike" i ti ćeš se smijati. Osim toga GII,
diesel 1.6, saklimom šanse 1 naprema 1000.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:47   #30
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Teško ćeš na G2 zamjenit četkice bez reglera .....
Da li su cetkice standardne za taj tip i regler? Kako se kupuju, majstor na licu mesta skine pa na osnovu toga trazis za kupovinu?
grozda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 11:07   #31
Quote:
grozda kaže: Pogledaj post
Da li su cetkice standardne za taj tip i regler? Kako se kupuju, majstor na licu mesta skine pa na osnovu toga trazis za kupovinu?
Ma nemoj se zajebavat sa četkicama (ako baš hoćeš odnesi uzorak u TUP Dubrovnik, prodavaona ti je u prizemlju nebodera Heinzelova 47A) - regler i četkice za G2 sa Bosch alternatorom su jedna cjelina. Odi u Hugo (Cinšpula) u Bauerovu i kupi komplet (100-200 kuna).

A najbolje bi bilo da ti neki električar pregleda da li je diodni most ispravan (mostovi se kod njega daju krpat - ne treba mjenjat cijeli).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 11:54   #32
Quote:
antracit kaže: Pogledaj post
Ako pročitaš knjigu "Osnove elektro-tehnike" i ti ćeš se smijati. Osim toga GII,
diesel 1.6, saklimom šanse 1 naprema 1000.
Ma koji GII, o čem ti pričaš?, ...ja sam samo odgovorio autoru ove teme za negovu Zafiru...daj čitaj od početka...!!!

Inače ja sam ti studiral elektrostrojarstvo, tak da se nemoj sa mnom zahebavat...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:49   #33
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ma koji GII, o čem ti pričaš?, ...ja sam samo odgovorio autoru ove teme za negovu Zafiru...daj čitaj od početka...!!!

Inače ja sam ti studiral elektrostrojarstvo, tak da se nemoj sa mnom zahebavat...!!!
Prati datume postova, kasno pališ Fax ti je ludilo
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:58   #34
Quote:
antracit kaže: Pogledaj post
Prati datume postova, kasno pališ Fax ti je ludilo
A čuj ja sam pročitao autorov upit, a stvarno nisam gledao datum, jer forum konzola podiže teme kad netko ubaci novi post, ...a ponekad i moderatori spajaju srodne teme u neku zajedničku, čak i nakon godinu dana...itd., ...!!!

Dakle, ja sam se zakačio na prvi post o Zafiri, a nisam niti gledao o čemu vi ekipo dalje raspravljate i u tom smislu vidim da dolazi do nesporazuma..., nema veze...!!!

Još jednom, ovaj moj prvi odgovor odnosi se na prvi post i ovo dalje se neću mješati da vam ne pokvarim guštanje o auto elektrici na GII i slično...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 18:13   #35
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
A čuj ja sam pročitao autorov upit, a stvarno nisam gledao datum, jer forum konzola podiže teme kad netko ubaci novi post, ...a ponekad i moderatori spajaju srodne teme u neku zajedničku, čak i nakon godinu dana...itd., ...!!!

Dakle, ja sam se zakačio na prvi post o Zafiri, a nisam niti gledao o čemu vi ekipo dalje raspravljate i u tom smislu vidim da dolazi do nesporazuma..., nema veze...!!!

Još jednom, ovaj moj prvi odgovor odnosi se na prvi post i ovo dalje se neću mješati da vam ne pokvarim guštanje o auto elektrici na GII i slično...!!!
Napon punjenj od 12.8 je loš pa radilo se to o Zafiri, GII, traktoru ili bilo kojem prometalu koje ima 12v instalaciju. Imaš pravo što se ne mješaš sa ovom sirotinjom koja vozi GII. Treba pomagati ove koji voze skuplje automobile.
Živio Super-hik!
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:18   #36
Posto sam bio ocistio kontakte onih zica koje ulaze u alternator, danas sam proverio napone.

Ugasen motor: 12.3-12.4V
Upaljen, posle par minuta rada. 13.69V
Napon na samom alternatoru: 13.9V
Kada upalim svetla: ~13.5V

Znaci da od alternatora do akumulatora padne za 0.2V.

Akumulator je ISKRA.

Radim pa ne mogu stici do elektricara
grozda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:17   #37
Morat ćeš .... napon punjenja mora biti 14,4 V (isključi ostale potrošače).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:20   #38
Quote:
grozda kaže: Pogledaj post
Posto sam bio ocistio kontakte onih zica koje ulaze u alternator, danas sam proverio napone.

Ugasen motor: 12.3-12.4V
Upaljen, posle par minuta rada. 13.69V
Napon na samom alternatoru: 13.9V
Kada upalim svetla: ~13.5V

Znaci da od alternatora do akumulatora padne za 0.2V.

Akumulator je ISKRA.

Radim pa ne mogu stici do elektricara
To prolazi. Još malo očisti kontakte na alternatoru, elektro-pokretaču i vodiču koji ide sa minus kleme na kučište mjenjačke kutije. Valjda je alternator Iskra.
Ne treba ti nigdje ići, imati ćeš punjenje u granicama normalnog.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:52   #39
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Odi u Hugo (Cinšpula) u Bauerovu i kupi komplet (100-200 kuna).

.
taj dućan ti nepostoji tamo već par godina, huco

Zadnje uređivanje nenocutlas : 01.09.2010. at 00:00.
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:56   #40
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
taj dućan ti nepostoji tamo već par godina
Sad znaš koliko dugo nisam promjenio regler
Da, preselili su se - negdje na Kruge ak se ne varam
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.