Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 20:31   #1
Gledanje u budućnost - zašto?

Najozbiljnije pitam, zašto neki ljudi žele da im netko kaže i protumači cijelu njihovu budućnost? Ja ne bih mogla živjeti kad bih znala što me čeka i trudila bih se promijeniti svoju sudbinu (iako to nebi smjelo biti moguće)... pa eto, nadam se da će se nači netko tko mi može odgovoriti, jer ja stvarno ne razumijem..
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 13:09   #2
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Najozbiljnije pitam, zašto neki ljudi žele da im netko kaže i protumači cijelu njihovu budućnost? Ja ne bih mogla živjeti kad bih znala što me čeka i trudila bih se promijeniti svoju sudbinu (iako to nebi smjelo biti moguće)... pa eto, nadam se da će se nači netko tko mi može odgovoriti, jer ja stvarno ne razumijem..
strah od iste odnosno strah od neznanja, i želja da kontroliramo sve oko sebe pa tako i budućnost.

Nepoznata budućnost jest nemogućnost kontrole. Osnovna želja po meni proizlazi iz želje za kontrolom svega.

Ako mogu predvidjeti buduće događaje mogu predvidjeti i tijek istih i na taj način ih kontrolirati.

IMHO
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 17:32   #3
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Najozbiljnije pitam, zašto neki ljudi žele da im netko kaže i protumači cijelu njihovu budućnost? Ja ne bih mogla živjeti kad bih znala što me čeka i trudila bih se promijeniti svoju sudbinu (iako to nebi smjelo biti moguće)... pa eto, nadam se da će se nači netko tko mi može odgovoriti, jer ja stvarno ne razumijem..

Neki ljudi zele znati sto ih ceka.
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:08   #4
Ali ako znate što vas čeka.. onda čemu se možete još nadati? O čemu možete sanjati?
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 21:16   #5
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Ali ako znate što vas čeka.. onda čemu se možete još nadati? O čemu možete sanjati?

Nadas se tome sto te ceka i o tome sanjas.
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:07   #6
Pozdrav, budučnost stavramo sami i možemo ju promijeniti, a uparavo uvidi u to (putem tarota, snova i sl.)što je pred nama, omogučuju nam da to promijenimo, ako nam se ne sviđa.
dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 14:16   #7
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Najozbiljnije pitam, zašto neki ljudi žele da im netko kaže i protumači cijelu njihovu budućnost? Ja ne bih mogla živjeti kad bih znala što me čeka i trudila bih se promijeniti svoju sudbinu (iako to nebi smjelo biti moguće)... pa eto, nadam se da će se nači netko tko mi može odgovoriti, jer ja stvarno ne razumijem..
mozda zato jer im je trenutno toliko lose u zivotu da se nadaju da ce netko reci : u buducnosti te cekaju samo ruže
pa lakse izdrze sadasnjost
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 21:14   #8
Quote:
dreams kaže: Pogledaj post
Pozdrav, budučnost stavramo sami i možemo ju promijeniti, a uparavo uvidi u to (putem tarota, snova i sl.)što je pred nama, omogučuju nam da to promijenimo, ako nam se ne sviđa.
A da li mi to zbilja možemo promijeniti? To me zanima... gdje je granica između 'budućnosti' koja je definitivno takva i 'budućnosti' koju mi možemo prilagoditi svojoj sreći npr?
Recimo situacija... upoznaš neku curu, zaljubiš se, nadaš se da će nešto više biti s njom, a netko ti predvidi da neće ona biti TA, nego neka druga koju još nisi npr. upoznao!? Da li se takvo nešto može promijeniti u vlastitu korist sa osobom do koje nam je sada stalo ili se ne treba na silu petljati u nešto što je već ionako zapisano negdje?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 00:44   #9
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Najozbiljnije pitam, zašto neki ljudi žele da im netko kaže i protumači cijelu njihovu budućnost? Ja ne bih mogla živjeti kad bih znala što me čeka i trudila bih se promijeniti svoju sudbinu (iako to nebi smjelo biti moguće)... pa eto, nadam se da će se nači netko tko mi može odgovoriti, jer ja stvarno ne razumijem..
Zato što nam je zacrtan i dobro poznat put sigurno uporište. Zato što smanjuje nepredvidljivost, a nepredvidljivost može biti kaotična i unositi nemir: što ako nešto ne ispadne onako kako smo željeli? Postoji bezbroj opcija od kojih svaka može donijeti bilo što. Poznavanjem ishoda smanjujemo beskonačni uzorak takvih neželjenih kombinacija. Ako unaprijed znamo da će nam se nešto loše dogoditi, možemo biti spremni na to. Ako je u pitanju nešto dobro, to nam daje povod da se nečemu nadamo. U svakom slučaju, smatram da bi lakši put bio znati budućnost. Naravno, pod pretpostavkom da se ona doista može predvidjeti i da već jest upisana.
petty.demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 01:29   #10
Mislim da je nemoguće utjecati na budućnost.
Određene životne lekcije moramo naučiti.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 12:50   #11
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Mislim da je nemoguće utjecati na budućnost.
Određene životne lekcije moramo naučiti.
Možda i nemoramo nešto naučiti.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A da li mi to zbilja možemo promijeniti? To me zanima... gdje je granica između 'budućnosti' koja je definitivno takva i 'budućnosti' koju mi možemo prilagoditi svojoj sreći npr?
Recimo situacija... upoznaš neku curu, zaljubiš se, nadaš se da će nešto više biti s njom, a netko ti predvidi da neće ona biti TA, nego neka druga koju još nisi npr. upoznao!? Da li se takvo nešto može promijeniti u vlastitu korist sa osobom do koje nam je sada stalo ili se ne treba na silu petljati u nešto što je već ionako zapisano negdje?
Ako ona neće biti TA onda se radi o njenoj budućnosti.
Nekad je teško znati što druga osoba misli iako može izgledati
super zagrijana za nas i naše planove.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:33   #12
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Ali ako znate što vas čeka.. onda čemu se možete još nadati? O čemu možete sanjati?
Ja mislim da budućnost nije uklesana u kamen, već je nešto što se stalno mijenja. Mijenjamo ju individualno svojim izborima, ali i kolektivno. Dakle, ako nešto znaš ( Nostradamus, Cayce i slični su govorili o uvidima budućnosti, ali više kao upozorenje; uvijek su nosili istu poruku, morate se promijeniti, a promijeniti sebe, znači i promijeniti budućnost ) da bi se moglo dogoditi, ali istovremeno znaš da je to jedna od mnogobrojnih mogućnosti, uvijek promjenom sebe možeš sebe približiti onoj mogućnosti koja je najpovoljnija za tebe.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 21:41   #13
Zna li netko može li se ako nam netko putem tarota predvidi da ce se dogoditi nesto nepovoljno,što ne želimo, a radi se o stvari koja ovisi o nama spriječiti da se to dogodi?
Sanjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 17:25   #14
Meni se čini da je neke stvari korisno znati unaprijed,da zato ljudi žele znati što ih čeka.
Nekad je to dobro jer možemo poduzeti nešto,a nekad i nije
Mislim da je u životu 50 posto zadano a 50 posto mi možemo utjecati
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 18:26   #15
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Ja mislim da budućnost nije uklesana u kamen, već je nešto što se stalno mijenja. Mijenjamo ju individualno svojim izborima, ali i kolektivno. Dakle, ako nešto znaš ( Nostradamus, Cayce i slični su govorili o uvidima budućnosti, ali više kao upozorenje; uvijek su nosili istu poruku, morate se promijeniti, a promijeniti sebe, znači i promijeniti budućnost ) da bi se moglo dogoditi, ali istovremeno znaš da je to jedna od mnogobrojnih mogućnosti, uvijek promjenom sebe možeš sebe približiti onoj mogućnosti koja je najpovoljnija za tebe.
a kako znas da sve izbore i odluke koje donosis nisu upravo onakve kakve ti je sudbina zacrtala da doneses?

i nema mi smisla to proricanje buducnosti,nije to to ako znas sta ce se dogoditi,bar ja ne bi htjela znati..
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 18:38   #16
Svi dogadjaji nastali su u djelicu sekunde kada je stvaran univerzum, buducnost je unaprijed poznata, cak i ovaj moj komentar je nastao tada. Sada ga samo doživljavamo kao sadašnjost.

Jedino sto nije tocno je da se dogadju istovremeno, vrijeme kao univerzalni rastvarac svega poznatog drzi dogadjaje rastvorene u prostoru, u suprotnom bio bi 'veliki prasak' kao na pocetku.
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 18:48   #17
Quote:
martin polo kaže: Pogledaj post
Svi dogadjaji nastali su u djelicu sekunde kada je stvaran univerzum, buducnost je unaprijed poznata, cak i ovaj moj komentar je nastao tada. Sada ga samo doživljavamo kao sadašnjost.

Jedino sto nije tocno je da se dogadju istovremeno, vrijeme kao univerzalni rastvarac svega poznatog drzi dogadjaje rastvorene u prostoru, u suprotnom bio bi 'veliki prasak' kao na pocetku.
mogla bih se sloziti s tobom..

samo kako mislis da drzi sve dogadaje rastvorene u prostoru?

ja smatram da je sve sada,vrijeme uopce ne postoji..
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:34   #18
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
a kako znas da sve izbore i odluke koje donosis nisu upravo onakve kakve ti je sudbina zacrtala da doneses?

i nema mi smisla to proricanje buducnosti,nije to to ako znas sta ce se dogoditi,bar ja ne bi htjela znati..
Točno. Neke stvari su zaista stvar sudbine. Ovo ti ne govorim iz područja teorije, već iz područja prakse.

Što se ostalog tiče, ako netko dobije uvid u budućnost, to može značiti da može upozoriti druge na budućnost. Zašto je to važno? Jer budućnost po meni nije čvrsto zacementirana. Dakle, može se mijenjati. Zapravo mijenja se svakog trenutka, našim mislima i našim odlukama, a koje su rezultat naše slobodne volje i slobodnog izbora.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 17:52   #19
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Točno. Neke stvari su zaista stvar sudbine. Ovo ti ne govorim iz područja teorije, već iz područja prakse.

Što se ostalog tiče, ako netko dobije uvid u budućnost, to može značiti da može upozoriti druge na budućnost. Zašto je to važno? Jer budućnost po meni nije čvrsto zacementirana. Dakle, može se mijenjati. Zapravo mijenja se svakog trenutka, našim mislima i našim odlukama, a koje su rezultat naše slobodne volje i slobodnog izbora.
to stoji,al ja mislim da ne mozes promijeniti niti utjecati na buducnost,sve ce biti upravo onako kako treba biti.. mi mislimo da imamo slobodnu volju,tj.mi mozemo odlucivati sta cemo i kako cemo,ali to je opet onako kako treba biti..
sad npr.saznas da ces poginuti u prometnoj nesreci u petak tj.sudeno ti je izgubiti zivot,i onda racunas aha necu izaci iz kuce u petak,pa necu poginuti u nesreci,ostanes doma i padne ti fen u kadu.. jer ti je sudbina odredila da u petak trebas umrijeti.. i nije da si ti sad promjenio okolnosti,pa zajebao sudbinu-nego je sudbina bila upravo takva..
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 22:53   #20
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Mislim da je nemoguće utjecati na budućnost.
Određene životne lekcije moramo naučiti.
tako je. i vazi za covjeka koji zeli promjenit buducnost

Zadnje uređivanje MillionMan : 21.01.2013. at 23:01.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.