Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2004., 14:57   #1
Pa kad ce konacno progledati?

Nasoj maleckoj je sada 10 dana, i samo vrlo rijetko otvori oci. Kapci su joj prilicno oteceni, ne vise kao kod poroda, ali jos uvijek znatno.

Pedijatar nam je prosli tjedan rekao da je sve OK, da bi dan kasnije nazvao i izrecitirao pola udjbenika djecije patologije, bolesti sve jedna gora od druge. U nedjelju smo hitno isli ophtalmologu, koji nam je potvrdio da je sve u redu: refleks pupila, svi ocni misici prisutni, vanjska, unutarnja morfologija ociju neupadna, osim edema. Nema crvstog tkiva, sve samo oteklina. Insuficijencija desne srcane komore iskljucena (dobro jede, i dobiva na vagi), isto tako insuficijencija/infekcija bubrega (edemi bi onda bili posvjugdje, ne samo oko ociju), infekcije samih ociju (cesto kod poroda) nema. Odakle onda edem?

Ima li netko iskustva sa ovim fenomenom? Koliko traje dok porodjajni edem nestane? To je najvjerovatnija dijagnoza, ali nisam nigdje na netu nasao prognozu, ophtalmolog nas je pozvao na kontrolu za dva tjedna.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 17:04   #2
Re: Pa kad ce konacno progledati?

Quote:
Secundo kaže:
Nasoj maleckoj je sada 10 dana, i samo vrlo rijetko otvori oci. Kapci su joj prilicno oteceni, ne vise kao kod poroda, ali jos uvijek znatno.

Pedijatar nam je prosli tjedan rekao da je sve OK, da bi dan kasnije nazvao i izrecitirao pola udjbenika djecije patologije, bolesti sve jedna gora od druge. U nedjelju smo hitno isli ophtalmologu, koji nam je potvrdio da je sve u redu: refleks pupila, svi ocni misici prisutni, vanjska, unutarnja morfologija ociju neupadna, osim edema. Nema crvstog tkiva, sve samo oteklina. Insuficijencija desne srcane komore iskljucena (dobro jede, i dobiva na vagi), isto tako insuficijencija/infekcija bubrega (edemi bi onda bili posvjugdje, ne samo oko ociju), infekcije samih ociju (cesto kod poroda) nema. Odakle onda edem?

Ima li netko iskustva sa ovim fenomenom? Koliko traje dok porodjajni edem nestane? To je najvjerovatnija dijagnoza, ali nisam nigdje na netu nasao prognozu, ophtalmolog nas je pozvao na kontrolu za dva tjedna.
Secundo tvoja zabrinutost je normalna narocito kod prve bebe,ali kako lijecnici kazu sve je u redu.
Neke bebice su alergicne na kapi koje novorodjence primi u okice i sve ce biti u najboljem redu kad to prodje svoju fazu,ponekad je ta oteklina popracena crvenilom i malim iscjedkom (krmeljicama) ali sve u svemu je normalna pojava kod novorodjencadi.Svjetlo im iritira oci pa normalno da je ugodnije zmiriti.

Preporucuje se blago ispiranje mlakom kamilicom ili mlakom prokuhanom vodom.

sretno i javi nam cim oteklina prodje.
 
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 17:17   #3
Neznam konkretan odgovor na tvoje pitanje, osim neko slično (?) iskustvo.

Naime, bebaču je neprestano suzilo jedno te isto oko. To smo malo kasnije primijetili, jer je bilo još nekih problemčića, tako da smo mislili da se radi o upali...a bio je i u bolnici kao tromjesečna beba.

Eh, baš u dječjoj bolnici na kontroli reče nam očna pedijatrica za specijalista na Rebru, po sjećanju: Da se radi o mom djetetu, ja bih išla k njemu.

Naravno, da smo se uspaničarili i naručili privatno (tada u okviru bolnice) kod njega i kad je došao taj dan, čovjek nas umirio otprilike ovako:
Ne radi jedan sluzni kanalić, ali je premali da bi se ustanovilo je li to urođena mana ili je samo začepljen.

Znate, bebe se razvijaju i naknadno -tako nekako. Ispirite oči samo blagom kamilicom, pa kad pedijatrijski ojača (oko 1 g.), a ne bude promjena na bolje -dođite, pa ćemo vidjeti što se može operativno učiniti.

Uglavnom, napaničarili smo se, ali sve je prošlo gotovo neprimjetno. Danas se ne sjećamo ni o kojem se oku radilo.

Imam još sličnih (gorih) iskustava s nećacima, a danas su veliki i bez ondašnjih porodnih problema....

Možda taj edem stvarno spada u onaj dio o bebama koje naknadno dulje sazrijevaju...
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 08:21   #4
Secundo, nemoj se zabrinjavati, porod je prošao ok a i ovo je samo prolazna boljka

.....naime moj mali kada se rodio, bilo je sto komplikacija, a isto su mu okice bile natečene, ispirala sam mu oči a blagom, mlaćnom kamilicom i kroz par dana je to nestalo

.....malena kada se rodila (sada je 14mj) njoj je suzilo lijevo oko, i rećeno mi je da masiram kružnim pokretima taj kanalić, preko dana laganim kružnim pokretima, koliko mi ona to dozvoli , jer ponekad ti se kanaliće ne otvore do kraja pa oko suzi, i tako smo masirali i kroz 10 dana prošlo je sve u redu, inaće se to rješava operativnim putem nakon 1g starosti.....

.....još kaj se tiće žmirenja, svaka beba je razlićita , moja malena je dosta gledala, nego žmirila, dok je sin stalno žmirio i više nismo mogli doćekati da gledamo te lijepe okice, oni su osjetljivi na svijetlost, a i treba im vremena da se priviknu na vanjse podražaje, svijetlost, zvukove, jer u maminoj buši je bilo ipak najljepše

.....ništa ne brini, bit će sve dobro, samo je lijepo pazite i mazite malenu princezu
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 09:37   #5
I moj sin je imao lagani iscjedak iz oba oka kad se tek rodio. Doktor je rekao da su ti kanalići preuski, da lagano masiram, ispirem kamilicom i, pazi sad, kapnem tu i tamo kap mlijeka. Mlijeko iz cice ne iz bočice
A zaista sam čula, od nekoliko ljudi, da je majčino mlijeko najbolje za infekcije kod tako malene bebe.
Sretno.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 13:52   #6
Quote:
Tija kaže:
I moj sin je imao lagani iscjedak iz oba oka kad se tek rodio. Doktor je rekao da su ti kanalići preuski, da lagano masiram, ispirem kamilicom i, pazi sad, kapnem tu i tamo kap mlijeka. Mlijeko iz cice ne iz bočice
A zaista sam čula, od nekoliko ljudi, da je majčino mlijeko najbolje za infekcije kod tako malene bebe.
Sretno.
Ovo za mleko je

Ja sam mog svakog jutra umivala mojim mlekom i koza mu je bila
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 19:05   #7
Bas jucer razgovaram s mamom o natecenim ocima u bebica, mama mi je inace fizioterapeut i njegovateljica u starackom i domu i veli mi, da se prije ispiralo kamilicom, ali da kamilica nekim bebicama moze biti preagresivna, te da je dovoljno ispirati prokuhanom, na mlacno ohladjenom obicnom vodom.

Za majcino mlijeko mi veli, da je isto jako preporucljivo, moze se kapnuti malo u prokuhanu vodu prije ispiranja. M.mlijeko je inace isto dobro malo "spricnuti" u vodu za kupanje, vrijedi vise od svih sampona i sapuna, koje tako i tako ne bi trebalo koristiti kod skroz malih beba.

Drzim vam fige, neka uskoro bude sve pet!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 19:29   #8
Jel progledala?

Moj nije progledo dva tjedna nakon poroda.
Tjedan nakon poroda doktor mi je reko da je sve u redu i sve oke, al svejedno ja bio lud i živčan. baš ko ti sada i mislim da je to normalno da si zabrinut al brijem da će sve bit u redu
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 14:13   #9
ni mi jos ne gledamo bistro. Iako su nam oci otvorene, muce nas grcevi pa smo budni stalno
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 16:00   #10
Moj je oci imao otvorene kao sova od prvog dana da smo se plasili kako ih moze toliko sirom otvorene drzati.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 23:32   #11
Quote:
LaPerla kaže:
Moj je oci imao otvorene kao sova od prvog dana da smo se plasili kako ih moze toliko sirom otvorene drzati.

isto....
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 01:36   #12
Jel se to ono zove,zrela djeca
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 17:17   #13
Quote:
Rita kaže:
Jel se to ono zove,zrela djeca
ne vjerujem Rita

ja sam ti se rodila otvorenih ociju - mama kazhe da je babica sa cudjenjem rekla :Ajme ova beba me gleda

a evo 30 kuka mi je i daleko sam od "zrela"
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 13:33   #14
Pregled u ocnoj klinici zakazan za 2.8, malecka sve vise gleda, premda jos ne dovoljno po mojem misljenju. Otekline su jos uvijek iste. Sad, kada znamo da je uglavnom sve OK, sumnja ide vise prema kojekakvim zljezdama i kanalima (suzni i slicni). Mozda su zastopani, upaljeni ili stovec? Uglavnom se vise ne brinemo pretjerano, ali pomno promatramo daljnji razvoj. Inace razvoj skroz neupadan, sve normalno. Eto, vec drugo zemsko koje mi je srce ukralo , toliko ju volim drzati i nositi, najsretniji sam kada nasloni glavicu na moja prsa i rucicama me "obuhvati". Produzio sam roditeljski jos tjedan dana
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 13:47   #15
Quote:
Produzio sam roditeljski jos tjedan dana


to ti je neki svicarsko-njemacki sindrom, poznat i meni
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 13:48   #16
Bože, Secundo, tako je lijepo čitati tvoje postove. Izmamio si mi osmjeh na lice-mislit će kolege da sam prošvikala.

Pusa maleckoj
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 14:19   #17
Quote:
Secundo kaže:
Pregled u ocnoj klinici zakazan za 2.8, malecka sve vise gleda, premda jos ne dovoljno po mojem misljenju. Otekline su jos uvijek iste. Sad, kada znamo da je uglavnom sve OK, sumnja ide vise prema kojekakvim zljezdama i kanalima (suzni i slicni). Mozda su zastopani, upaljeni ili stovec? Uglavnom se vise ne brinemo pretjerano, ali pomno promatramo daljnji razvoj. Inace razvoj skroz neupadan, sve normalno. Eto, vec drugo zemsko koje mi je srce ukralo , toliko ju volim drzati i nositi, najsretniji sam kada nasloni glavicu na moja prsa i rucicama me "obuhvati". Produzio sam roditeljski jos tjedan dana
pravi fini tatica
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 15:10   #18
Secundo bit ce to sve u redu nemoj da brines ta malena ljudska bica koliko god djeluju nemocno su veoma cvrsta i svako od njih je zasebna prica.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 03:34   #19
Quote:
Secundo kaže:
toliko ju volim drzati i nositi, najsretniji sam kada nasloni glavicu na moja prsa i rucicama me "obuhvati".
nekako te razumijem

Nadam se da ce sve biti super i da necete imati problema sa ocima.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 01:10   #20
Sada ces vidjeti Secunda sa temema "Koliko puta treba da kaki?" "Nesto iskocilo na ....", "Jooj piskilo svega jednom danas" "Nece da pije mlijeko" "Previse pije mlijeko", ......


Sve to ide u radni staz. Slatke su to muke
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.