Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 17:13   #5821
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Ja sam nov u sirovojelstvu pa ucim i osluskujem tijelo i čula ...
Što se tiće blendera i miksanja sve sam vise skeptican po tom pitanju.
Meni nekako draze i finije te namirnice pojedinacno pojesti .
Zelenjave u salati a voće mi je najbolje jesti zubima . Gristi a ne srkati ili piti
Mislim da nam je priroda dala zube za blendanje
Sokovnik mi ima vise logike .. dok hocu puno toga unijeti u sebe jer sok je koncentrat i ne moze se toliko voca ili povrca pojesti koliko popiti .
Ne znam mozda grijesim ali za sad imam takvo iskustvo.
Sta vi mislite o tome? Da li je blender potreba ili je to zapravo bacanje novaca !?
Blender Ti je razbacivanje se s vitaminima.
Iskljucivo preporućujem sokovnik ili kako se na naśem każe s sporim okretajima.
U njemu napraviś sve to (i kolićinski viśe od iste kolićine voća/povrća), a ne uniśtava vitamine toplotom koju proizvodi blender.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
znalci, osim mareličnih imam i koštica od breskvih. istina, treba papagajke od 50 cm za potrgat ali da se. da li se jedu i koštice od breskvih?
Jedni każu da se może ali od marelice je pouzdano, 100000000 isprobano i najviśe vitamine B17 ima na raka ili za zaśtitu od njega.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 18:21   #5822
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Ja sam nov u sirovojelstvu pa ucim i osluskujem tijelo i čula ...
Što se tiće blendera i miksanja sve sam vise skeptican po tom pitanju.
Meni nekako draze i finije te namirnice pojedinacno pojesti .
Pa svakako je ok, nema ništa lošeg u tome da ih pojedinačno pojedeš, kao što nije loše ni u blenderu, ne moraš uopće slagati u njemu ako ne želiš.
Ali da će onaj zeleni smoothie ili onaj s lanom vjerojatno riješiti problem s probavom, to svakako isprobaj.
Poanta blendera je da se početnicima omogući da pripreme nešto ukusno što inače, da jedu samo, ne bi pojeli.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Sokovnik mi ima vise logike .. dok hocu puno toga unijeti u sebe jer sok je koncentrat i ne moze se toliko voca ili povrca pojesti koliko popiti .
Neki sirovojelci kažu i da su ulja koncentrat pa su radi toga teško probavljiva i da stvaraju dar-mar u tijelu. Ja u to ne vjerujem, čini mi se kao obično pretjerivanje bez mogućnosti ikakve argumentacije na praktičnim primjerima.
Ali po toj logici je i sok također visokokoncentriran pa je onda i on težak za probavu...što je najblaže rečeno - bez veze.
Što se sokova tiče, meni je žao bacati dobar dio ploda i iskoristiti samo sok, zato i nemam sokovnik, meni je pak tu draže pojesti cijeli plod. Ili ako ga izblendam, opet sam iskoristio cijeli plod, čak i koštice ili dijelove koje inače ne bih pojeo.


Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Sta vi mislite o tome? Da li je blender potreba ili je to zapravo bacanje novaca !?
Ja bez njega ne mogu; ima previše finih stvari koje s njim pripremam i koristim ga u prosjeku 2X dnevno. Ne vidim baš ništa lošeg u tome.
Ali svatko neka sam procijeni.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
znalci, osim mareličnih imam i koštica od breskvih. istina, treba papagajke od 50 cm za potrgat ali da se. da li se jedu i koštice od breskvih?
Ja jedem i breskvine, spremio sam ih dosta ove godine, zajedno s mareličinim i nešto od šljiva.
I one sadrže B17 pa ih slobodno koristiš.
Ja ih jedem povremeno, kad se sjetim, po par komada...

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
U njemu napraviś sve to (i kolićinski viśe od iste kolićine voća/povrća), a ne uniśtava vitamine toplotom koju proizvodi blender.
Ipak bih se tu malo nadovezao: ne može blender uništiti toplinom ništa jer pri radu ne razvija toplinu ni približnu 42 stupnja na kojoj bi se enzimi i drugi nutrijenti u posudi za miješanje mogli početi uništavati.
Istina je da se masa koja se blenda nešto zagrije (pogotovo kod slabijih blendera kao moj jer im treba više vremena da to samelju), ali to je jako daleko od kritične temperature.
Meni je veći "problem" što se masa ugrije, a većina tih smoothieja su mi ukusniji kad su hladniji, baš zato skoro u svim receptima preporučam da se stavi vrlo hladna voda ili doda malo leda, baš zato da se dobije čim bolji okus. Ali eto, i time se potpuno sprječava čak i ovo bezopasno zagrijavanje.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 13.09.2017., 18:40   #5823
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post


Ja jedem i breskvine, spremio sam ih dosta ove godine, zajedno s mareličinim i nešto od šljiva.
I one sadrže B17 pa ih slobodno koristiš.
Ja ih jedem povremeno, kad se sjetim, po par komada...
super. skupljao sam ih da ih se možda zasadi a skupljao i šljivine. danas pojeo jednu breskvinu (vinogradarska sorta) i dvije mareličine. ispuh katastrofa. tako nije "mirišalo" godinama.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 13.09.2017., 18:42   #5824
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post

Ipak bih se tu malo nadovezao: ne može blender uništiti toplinom ništa jer pri radu ne razvija toplinu ni približnu 42 stupnja na kojoj bi se enzimi i drugi nutrijenti u posudi za miješanje mogli početi uništavati.
Istina je da se masa koja se blenda nešto zagrije (pogotovo kod slabijih blendera kao moj jer im treba više vremena da to samelju), ali to je jako daleko od kritične temperature.
Meni je veći "problem" što se masa ugrije, a većina tih smoothieja su mi ukusniji kad su hladniji, baš zato skoro u svim receptima preporučam da se stavi vrlo hladna voda ili doda malo leda, baš zato da se dobije čim bolji okus. Ali eto, i time se potpuno sprječava čak i ovo bezopasno zagrijavanje.
Strani forumi su upravo krcati tim infom śto sam dao. Dakle da blenderi pregrijavaju. Ne znam śta tvrde u Hrvi.

Ne znam da li se me je dobro razumjelo. Radi se/pisao sam o onoj presi, śtio izgleda iznutra kao puż- spiralno.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 18:44   #5825
Kada smo kod kośtica malo ih zna da su od jabuka isto ućinkovite.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 13.09.2017., 20:46   #5826
To što ljudi nazivaju "košticama" u stvari je sjemen, to je to što pojedu, ako im se da i to, kažu hranjivo je.
Što se tiče samih koštica kao takvih, da, desi se da su jestive samo jednom, primjerice frend je završio na operaciji slijepog crijeva, poslije se pitalo kirurge što se pronašlo, rekoše nismo sigurni radi li se o košticama limuna ili naranđe, treba staviti na analizu, iza tog se pak postavilo pitanje čemu uopće služi to "slijepo crijevo", odgovor je pristigao u obliku 'neki liječnici još uvijek tvrde da premda je slijepo crijevo svejedno još uvijek ima određenu ulogu u ljudskom organizmu, a drugi iječnici rekoše da slijepo crijevo ima ulogu ravnu operirajmo djecu po rođenju i uklonimo im to beskorisno crijevo'.

Ne znam kako vi, no ja sam po tom pitanju neutralna iz razloga ni sama ne znam što da mislim o tome.
Pravi Život is offline  
Old 14.09.2017., 13:08   #5827
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
...a drugi iječnici rekoše da slijepo crijevo ima ulogu ravnu operirajmo djecu po rođenju i uklonimo im to beskorisno crijevo'.
...nuli? Progutao si neśto.

I śta su ustanovili, śta mu je śtetilo? Kośtice od limuna, narandje, ili neśto treće?
Od nadprosjećnog znanja se ne umire, ali gore bude s nedovoljnim
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 17:04   #5828
otkrio sam novu deliciju najjednostavnije na doma peceni raženi kruh namazem avokado i jedem i super je

a ovo je i jedan malo širi način :

Avokado razrežite po dužini, odstranite košticu i žlicom izvadite mesnati dio.
Od njega napravite pire i umiješajte limunov sok, maslinovo ulje, protisnuti češnjak, sol, papar i peršin.
Namaz servirajte u ljusci avokada ili u posudi.

Avokado namaz u hladnjaku može izdržati 2-3 dana.

najvise volim jednostavnost

Dobar tek
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline  
Old 14.09.2017., 23:01   #5829
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Ja sam nov u sirovojelstvu pa ucim i osluskujem tijelo i čula ...
Što se tiće blendera i miksanja sve sam vise skeptican po tom pitanju.
Meni nekako draze i finije te namirnice pojedinacno pojesti .
Zelenjave u salati a voće mi je najbolje jesti zubima . Gristi a ne srkati ili piti
Mislim da nam je priroda dala zube za blendanje
Sokovnik mi ima vise logike .. dok hocu puno toga unijeti u sebe jer sok je koncentrat i ne moze se toliko voca ili povrca pojesti koliko popiti .
Ne znam mozda grijesim ali za sad imam takvo iskustvo.
Sta vi mislite o tome? Da li je blender potreba ili je to zapravo bacanje novaca !?
Zašto i za koga su sokovi najbolji ?
Za teško bolesne, umiruće bolesnike, ćija je probava i peristaltika usporena, i kojima bi vlakna previše opterećivala probavu, te im oduzimala ono malo energije što u njima još tinja.
Sokovi iz sokovnika su za njih idealni, i mogu im povratiti snagu da ozdrave.
Recept za podizanje iz kreveta najtežih bolesnika :
1.Sok od malina, ružinih latica, limuna, celera i cikle.
2. Sok cikla, šipak nar, limun, celer
Također i za malu djecu, koja ne žele npr. gristi sirovu ciklu, ali svježi sok cikle sa limunom je već nešto drugo.
Charlote Gerson je to najbolje pojasnila.

Za zdrave ili lakše bolesnike, bolje je cjelovito voće i povrće, gristi žvakati, grickati...iz više razloga ;
Od zubiju, slinovnica, dobrih bakterija u ustima, do koristi vlakana u želucu i crijevima, stimulacije peristaltike, te uspostave simbiotskih bakterija na unutarnjim sluznicama probavnog trakta.
Priroda je tako napravila.
Dugogodišnji sirovojelci upravo to i tvrde, naglasak je na jednostavnosti, npr. imaš krušku, pojedeš krušku, imaš šljivu zagrizeš šljivu....
Rorion is offline  
Old 14.09.2017., 23:10   #5830
Hrana Bogova.

Nema neimaštine, najbolji plodovi iz prirode, konstruirani za mene i sve nas.
Obilje u mojoj kuhinji
Sve organsko osim banana.
-blitva, orasi, breskve, kruške, jabuke-par sorti, grožđa crnega i belega, šljive, u čaši miksana cikla, celer, limun, jabuka..
http://oi66.tinypic.com/6sfmab.jpg

Priroda je naša najbolja majka, odgajateljica, ona koja nas pazi, ona koja nam svima nudi dobro, to je uvjek radila
Ne ubijajte životinje za jelo i čuvajte naše šume.

https://youtu.be/SoYUeJUqkVI
Rorion is offline  
Old 14.09.2017., 23:12   #5831
Taj sokovnik o kojem piśeś ima male ili velike obrtaje? Tzn "gnjeći' voće i povrće (ima spiralni "valjak") ili ima one nożeve śto se brzo okreću?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 14.09.2017., 23:28   #5832
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
.
Što se tiče samih koštica kao takvih, da, desi se da su jestive samo jednom, primjerice frend je završio na operaciji slijepog crijeva, poslije se pitalo kirurge što se pronašlo, rekoše nismo sigurni radi li se o košticama limuna ili naranđe, treba staviti na analizu, iza tog se pak postavilo pitanje čemu uopće služi to "slijepo crijevo", odgovor je pristigao u obliku 'neki liječnici još uvijek tvrde da premda je slijepo crijevo svejedno još uvijek ima određenu ulogu u ljudskom organizmu, a drugi iječnici rekoše da slijepo crijevo ima ulogu ravnu operirajmo djecu po rođenju i uklonimo im to beskorisno crijevo'.
.
Ne može doći do upake ako se ne razviju patogene bakterije, a patogene bakterije se razvijaju tamo gdje im paše sredina, a nezdrava hrana stvara dobru sredinu za patogene bakterije.
Koliko sam koštica limuna, grejpa, jabuka pojeo da sam trebao imati valjda 1777 upala slijepoga crijeva.
Zdrava crijevna peristaltika ne dozvoljava nikakva blokiranja niti začepljenja odvoda he, he.
Zašto nastaju konstipacije-zatvori, zašto nastaju bolovi u želucu, crijevima, zašto nastaju gastritisi..
Sve iz istoga razloga, zbog nezdrave hrane.
Pokaži mi jednog sirovojelca kohi jede puno voća da je imao upalu slijepoga crijeva-taj ne postoji.
To dobijaju oni koji se nezdravo hrane.


A koliko slijepo crijevo "nije" potrebno :
"Slijepo crijevo, na temelju svog limfnog tkiva, dio je kompliciranog lanca koji proizvodi B limfocite (varijanta bijelih krvnih zrnaca) i antitijela poznatija kao imunoglobulin A. Također proizvodi određene kemikalije koje pomažu usmjeriti bijele krvne stanice ka dijelovima tijela gdje su najviše potrebne."
https://matrixworldhr.com/2012/05/21...je-nepotrebno/
Rorion is offline  
Old 15.09.2017., 01:23   #5833
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Taj sokovnik o kojem piśeś ima male ili velike obrtaje? Tzn "gnjeći' voće i povrće (ima spiralni "valjak") ili ima one nożeve śto se brzo okreću?
Ja osobno sokovnik nemam.
No napisao sam ono što smatram da je istina vezano za miksanje, blendanje, ili grickanje i žvakanje hrane.
Sokovnik bih obavezno nabavio kada bih bio teško bolestan.
I kao što sam rekao sokovi voća i povrća iz sokovnika su dobri za najteže bolesnike.
Sada, koji sokovnik, iz osobnog iskustva ja ne znam.
No, opet, poslušao bih savjet nekoga, ko je dugo u tome, a to je Charlote G. , valda je 50-tak godina.
Po njoj, centrifugalni sokovnici velikih brzina NISU dobri za korištenje soka kao lijeka, zato što previše trgaju i uništavaju strukturu spojeva fitonutrijenata i biljnih enzima uslijed velike prevelike brzine rotacije i jakih kinetičkih udara na čestice i molekule, gdje dolazi do degradacije na niže spojeve finih biljnih antioksidanasa, alkaloida, bioflavonoida..... i najljekovitijih spojeva i do njihove denaturalizacije.

Ona preporuča sokovnike koji rade na principu tiješnjenja ili stlačivanja povrća, a sok curi sa strane uslijed pritiska, nešto kao princip preše.
Sve to ima mi logike itekako, bez obzira na to što je Charlote Gerson i dr.medicine, kao i njezin tata koji joj je prenio znanja, no nebitno da ne bi nektko još pomislio da radim argument iz autoriteta.

Zatim Beny, danas na tržištu ima tolika ponuda juice makera, firmi, proizvođaća, imena, naziva, tvrtki..tako da ne znam koji je po kvaliteti, no znam da pravi nisu jeftini.

Zatim, u vrijeme kada sam ja razmišljao o istome, i pratio malo o tome 2007-2008, sokovnik naziva "Champion" je slovio kao ono naj naj naj.
No ono najbitnije po meni, je da radi na principu prešanja.
Rorion is offline  
Old 15.09.2017., 01:51   #5834
Jeste, sve śtima s informacijama, testovima a i laboratorijsko-kemijsim ispitivanjima iz zadnjih 5-6 godina

Te kako każeś prese istiskaju najviśe soka i najzdraviji su, a sokovi istiskani iz ralićitih tipova sokovnika bili su i kemijski ispitivani i ti iz "presa" sadrżavali su mnogo viśe vitamina od onih "miksera" voća s nożevima śto se okreću.

Vani najjeftiniji sokovnici (normalna cijena a ne na snizenju -kojih do sada i nisam primjetio) "prese" su od oko 1700 kuna pa naviśe.

Ovi "mikseri" sokova ujedno pregrijavaju sokove a sve śto je prirodno a pregrijano iznad nekih granica postaje mnogo manje zdravo jer gubi vitamine i druga korisna svojstva.
Ja sam imao priliku vidjeti i imati u rukama rastavljene razlićitie sokovnike (a i popravljati ih ) te su ove prese po pitanju solidnosti mnogo bolje prezentiraju a neki od njih imaju i dożivotnu garanciju.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 15.09.2017., 06:23   #5835
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Strani forumi su upravo krcati tim infom śto sam dao. Dakle da blenderi pregrijavaju. Ne znam śta tvrde u Hrvi.
Ma nema tu neke mudrosti , sve je jednostavno; masa se prilikom blendanja zagrije, to je normalno. Čim se duže blenda, tim se više grije. Normalno, i čim je veći broj okretaja više se grije.
Ali to je daleko od pregrijavanja jer nije ni blizu neke temperature od 30 ili više stupnjeva.
Većinu sokova i smoothieja koje radim, pripremam s vrlo hladnom vodom ili dodam koju kocku leda, upravo radi toga jer se masa u određenoj mjeri zagrije dok se blenda, a većina smoothieja je puno ukusnija dok je hladna. (skoro svi)

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Kada smo kod kośtica malo ih zna da su od jabuka isto ućinkovite.
Jesu, i ja sam jednom naveo članak o tome pa su me stručnjaci napali da kako se usuđujem staviti nešto što govori o nečijem ozdravljenju.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
otkrio sam novu deliciju najjednostavnije na doma peceni raženi kruh namazem avokado i jedem i super je

a ovo je i jedan malo širi način :

Avokado razrežite po dužini, odstranite košticu i žlicom izvadite mesnati dio.
Od njega napravite pire i umiješajte limunov sok, maslinovo ulje, protisnuti češnjak, sol, papar i peršin.
Namaz servirajte u ljusci avokada ili u posudi.

Avokado namaz u hladnjaku može izdržati 2-3 dana.

najvise volim jednostavnost

Dobar tek
Hvala na receptu. I ja imam jedan sličan, malo manje jdnostavan, preporučam.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
imaš krušku, pojedeš krušku, imaš šljivu zagrizeš šljivu....
U konačnici, upravo ovakav način prehrane je definitivno najzdraviji i najprirodniji. Mono obroci.

...a isto tako, slobodno zagrizite i ciklu, sasvim je dobrog okusa.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Recept za podizanje iz kreveta najtežih bolesnika :
1.Sok od malina, ružinih latica, limuna, celera i cikle.
2. Sok cikla, šipak nar, limun, celer
Također i za malu djecu, koja ne žele npr. gristi sirovu ciklu, ali svježi sok cikle sa limunom je već nešto drugo.
Prava si riznica znanja.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
To je HRANA! Predobro izgleda!

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pokaži mi jednog sirovojelca kohi jede puno voća da je imao upalu slijepoga crijeva-taj ne postoji.
Ali možda mu fali likopen.
Da sve to skuhaju, povećali bi količinu nutrijenata, a neke koji uopće ne postoje bi stvorili.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A koliko slijepo crijevo "nije" potrebno

https://matrixworldhr.com/2012/05/21...je-nepotrebno/
Naravno da nam je potrebno sve što imamo. Da nam nešto nije potrebno ne bi nam bilo ni dano.
Zašto netko ne dođe do mudrog zaključka da mu je nepotrebno uho ili oko?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ja osobno sokovnik nemam.
Ni ja ga nemam. Jednostavno bi mi bilo žao baciti dobar dio voća i povrća, radije to sve pojedem ili izblendam.
Ali slažem se da su sokovi idealna stvar za liječenje, čak i najtežih bolesti.
Da ne govorim opet o gospodinu Rudolfu Breussu koji je na desetke tisuća ljudi izliječio od najtežih bolesti upravo sirovim povrtnim sokovima...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
centrifugalni sokovnici velikih brzina NISU dobri za korištenje soka kao lijeka, zato što previše trgaju i uništavaju strukturu spojeva fitonutrijenata i biljnih enzima uslijed velike prevelike brzine rotacije i jakih kinetičkih udara na čestice i molekule, gdje dolazi do degradacije na niže spojeve finih biljnih antioksidanasa, alkaloida, bioflavonoida..... i najljekovitijih spojeva i do njihove denaturalizacije.
Sad si sve mislim da je i moj blender onda sasvim ok jer je prilično spor, ali ipak ne preša nego reže...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 15.09.2017., 20:43   #5836
meni je sokovnik bitniji ..kad bi trebao birati definitivno sokovnik .. iz prostog razloga- ja sve ono sto napravim u blenderu zapravo puno ukusnije pojedem kao salatu. Ali za "injekcije iz prirode ne mogu toliko voća i povrca pojesti kao koliko ga popijem iscijeđenog sporim cijeđenjem.Primjer dok svakodnevno cijedim ciku i mrkvu. Žao mi je sto sam stedio na sokovniku a kupio vervitu omniblend..no blender je zaista stroj za kucnu potrebu odlican i neka ga .. Vjerujem da ce me dugo sluziti a ovaj wivax se mući sa prešanjem i dok traje neka traje . nakon njega cu definitvino ako Bog da kupiti neki ozbiljan sokovnik. Vjerujem i u to da je veca razlika između amaterskih sokovnika i ovih skupih oko 3-4 tkn..nego između blendera.Vjerujem da ti skupi puno lakse a i puno temeljitije cijede sirovine- pogotovo bilje,te da je sok cisci i bistriji. Da me krivo ne shvatite ja ovo tvrdim za sebe i nikako nije pravilo za Vas !
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline  
Old 15.09.2017., 20:50   #5837
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Za ideju za ovaj namaz moram zahvaliti našem Dandelionu Zg koji je dao još ljetos jedan zanimljiv recept s avokadom pa sam ja vidio da bi se od toga uz malo eksperimentiranja mogao složiti dobar namaz. I eto, ja sam eksperimentirao i dobio.

Sastojci:
-200 g avokada, zrelog i mekanog
-50 g domaćih ili chery rajčica
-1 vrlo veliki režanj češnjaka (5-10g)
-15 g luka
-3 male pune žlice suncokretovih sjemenki
-2 male pune žlice lanenih sjemenki
-4 velike žlice maslinova ulja
-2 velike žlice limunova soka
-sol, mala zaravnjena žlica
-korijander, oko pola male žlice
-papar, količina po želji
-bosiljak, mala zaravnjena žlica
-ružmarin, mala zaravnjena žlica
-peršin, mala zaravnjena žlica
-slatka paprika, mala zaravnjena žlica
-ljuta paprika, količina po želji
-10 g mrkve
-0.5 dl vode ili manje, bolje manje da ne bude prerijedak namaz, ali ako se baš ništa ne stavi onda blender neće miješati.


Usitniti u blenderu, ne treba predugo, bitno da se svi sastojci dobro promiješaju i usitne i pretvore u jednoličnu masu.
Hvala na receptu..izgleda mi vec po sastojcima zanimljiv i dobar...
čini mi se da dosta ispadne namaza od toga ili se varam !?
Vjerujem da do tri dana moze biti i koristen iz hladnjaka .
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline  
Old 16.09.2017., 10:05   #5838
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Ja sam nov u sirovojelstvu pa ucim i osluskujem tijelo i čula ...
Što se tiće blendera i miksanja sve sam vise skeptican po tom pitanju.
Meni nekako draze i finije te namirnice pojedinacno pojesti .
Zelenjave u salati a voće mi je najbolje jesti zubima . Gristi a ne srkati ili piti
Mislim da nam je priroda dala zube za blendanje
Sokovnik mi ima vise logike .. dok hocu puno toga unijeti u sebe jer sok je koncentrat i ne moze se toliko voca ili povrca pojesti koliko popiti .
Ne znam mozda grijesim ali za sad imam takvo iskustvo.
Sta vi mislite o tome? Da li je blender potreba ili je to zapravo bacanje novaca !?
U načelu se slažem s tobom, i meni je najveći gušt hranu gristi, ali naprimjer moju najdražu koprivu nikako nije moguće pojesti sirovu, osim ako je bacim u blender. I općenito zelene smoothi velika ušteda vremena, jer sažvakati zelenjavu do takve konsistencije jako naporno i dugo.
Begemotica is offline  
Old 16.09.2017., 11:05   #5839
Ja uberem mlade koprive i stavim u salatu, nit se ne osjeti.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 16.09.2017., 23:06   #5840
Utjecu li ti povrtni sokovi na rad stitnjace? Vec sam na nekoliko mjesta procitala da to nije previse zdravo i da takvi sokovi mogu poremetiti rad stitne zlijezde.
Druga stvar koja mi nije sasvim jasna, je to, da takvi sokovi i opcenito sirova prehrana je odlicna za detoksikaciju organizma, i da se to radi povremeno i sa prekidima...
I prvo i drugo mi je opet u suprotnosti sa tim da znam ljude koji zive na takav nacin i funkcioniraju dobro vec godinama.

Ove godine sam u par navrata pokusala uvesti u prehranu "sirove dane" u tjednu, medutim godina mi je od pocetka katastrofa, imunitet i alergije gori nego ikada do sada, i svaki puta iz nekog razloga prekidam te pokusaje gotovo u startu.
Ovo mi je najumornija godina ikada, s tim da sam u stvari tim pokusajima jos dodatno iscrpljivala organizam, i nikako na zelenu granu.
I sad me vec strah.
Zadnje cime pokusavam malo podici imunitet je ulje crnog kima, medutim kao i vecina toga sto sam pokusala, evo moram odustati nakon nekih tri tjedna terapije, jer to sve, i sjemenke, i ulja, i sokovi utjecu na probavu, a mene to ubija umjesto da mi pomogne.

Prije par mjeseci, izbacila sam iz prehrane mlijecno, slano i slatko i osjecala se super neko vrijeme. Dok nisam pocela s tim uvodenjem nove prehrane.
Prvo su me chia sjemenke ubile, dok sam uopce shvatila da je to od njih, pa sokovi, pa ulje....
I sad i ovo ulje crnog kima.
Nakon svakog od tih pokusaja treba mi bar dva tjedna da opet budem dobro.
Nije da pretjerujem u icemu, cak sam se i pomirila s tim da sirova hrana nije za mene, ali nije ni da je spas u svom tom mesu koje je tretirano i cuvano u uzasnim uvjetima i koje mi se gadi jesti sve vise i vise iz dana u dan...
avelina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.