Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Dali ste za izlaszak Hrvatske iz EU?
Da 168 42.11%
Ne 215 53.88%
Ne znam 16 4.01%
Glasovatelji: 399. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2014., 12:05   #41
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Što će mi tržište kad nemam što prodati
Dakle, na tržištu od pola milijarde ljudi nemaš što prodati? Da nije onda problem u tebi? Pazi, 500.000.000 ljudi i ti nemaš nekoga tko bi trebao tvoju robu, usluge, radove? A kao da nismo u EU, i da su još dignute carine, onda bi prodavao sve u šesnaest... Posebno u region.

A tek veselja kada bi ušla Srbija u EU, a mi vani, pa počnu nadzori radi kršenja prava srpske manjine, ugnjetavanja srpske nejači kako već to ide. Mislim da bi radi ovakvih vaših ideja u SANU otvorili barem 30 godina staru bocu i nazdravili uz prigodne citate iz Načertanija.

Mi smo članica EU i NATO-a, nešto što smo prije 20 godina jedva mogli i sanjati. Država koja je prije 18 godina imala mirovne snage danas sudjeluje u 10 međunarodnih misija održavanja mira.

A "komšije" nas gledaju zavidnije nego ikada, pri čemu im je vojna snaga tolika da bi ih zaustavilo Lovačko društvo Dugopolje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:20   #42
Prije ulaska ste kukali kako ćemo izgubiti tržište sa Srbijom, a sada želite izaći jer u dogledno vrijeme postoji mogućnost ulaska te iste Srbije. Više niste ni smiješni - samo tužni.

A temu o izlasku otvara frajer koji se hvali kako je tražen u istoj toj EU i kako jedva čeka ostaviti nas jadne Hrvate da se koprcamo u blatu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:21   #43
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dakle, na tržištu od pola milijarde ljudi nemaš što prodati? Da nije onda problem u tebi? Pazi, 500.000.000 ljudi i ti nemaš nekoga tko bi trebao tvoju robu, usluge, radove? A kao da nismo u EU, i da su još dignute carine, onda bi prodavao sve u šesnaest... Posebno u region.

A tek veselja kada bi ušla Srbija u EU, a mi vani, pa počnu nadzori radi kršenja prava srpske manjine, ugnjetavanja srpske nejači kako već to ide. Mislim da bi radi ovakvih vaših ideja u SANU otvorili barem 30 godina staru bocu i nazdravili uz prigodne citate iz Načertanija.

Mi smo članica EU i NATO-a, nešto što smo prije 20 godina jedva mogli i sanjati. Država koja je prije 18 godina imala mirovne snage danas sudjeluje u 10 međunarodnih misija održavanja mira.

A "komšije" nas gledaju zavidnije nego ikada, pri čemu im je vojna snaga tolika da bi ih zaustavilo Lovačko društvo Dugopolje.
Upravo je u boldanom problem.

I ako netko može ukratko objasniti kakvu će nam korist EU donijeti (ili je već donijela?) sa ovim gospodarskim stanjem u zemlji, a naročito sa ovako sposobnom političkom strukturom na vlasti (i u oporbi), koja zna izvući lovu iz Hrvatske, ali ne i iz EU fondova? Koja ne želi zaštititi hrvatske nacionalne interese i proglasiti gospodarski pojas, a potpisuje sve što joj se pruži na tanjuru?

Samo u savezu sa ravnopravnim članicama možeš konkurirati i postići uspjeh. To je jasno čak i laiku poput mene.

Da je situacija drukčija, potpuno bih se složila s tobom.
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:25   #44
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dakle, na tržištu od pola milijarde ljudi nemaš što prodati? Da nije onda problem u tebi? Pazi, 500.000.000 ljudi i ti nemaš nekoga tko bi trebao tvoju robu, usluge, radove? A kao da nismo u EU, i da su još dignute carine, onda bi prodavao sve u šesnaest... Posebno u region.

A tek veselja kada bi ušla Srbija u EU, a mi vani, pa počnu nadzori radi kršenja prava srpske manjine, ugnjetavanja srpske nejači kako već to ide. Mislim da bi radi ovakvih vaših ideja u SANU otvorili barem 30 godina staru bocu i nazdravili uz prigodne citate iz Načertanija.

Mi smo članica EU i NATO-a, nešto što smo prije 20 godina jedva mogli i sanjati. Država koja je prije 18 godina imala mirovne snage danas sudjeluje u 10 međunarodnih misija održavanja mira.

A "komšije" nas gledaju zavidnije nego ikada, pri čemu im je vojna snaga tolika da bi ih zaustavilo Lovačko društvo Dugopolje.
Samo se bojim da će se hrvatsko gospodarstvo najprije totalno slomiti pa će ga opet trebati podizati iz pepela jer je doseg hrvatskih takozvanih gospodarstvenika Srbija, BIH i možda Slovenija, a ostalo tama i magla. Takve će EU bojim se prežvakati i ispljunuti. Čitao sam na Večernjem da su navodno čak i Amerikanci zabrinuti sa stanjem u Hrvatskoj i sa općom depresijom i bezvoljnošću kod ljudi. A čitao sam i članak of Forbesa da državama kao što su Hrvatska, Češka, Slovačka, Bugarska i tako dalje prijeti totalna depopulacija i da to ubuduće može biti veliki problem. Dakle neće biti ratova jer se jednostavno neće imati tko boriti? Jesu li EU cilj uništene i depopulirane države na Jugoistoku Europe (da ubuduće ne stvaraju probleme)?
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:29   #45
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
Upravo je u boldanom problem.

I ako netko može ukratko objasniti kakvu će nam korist EU donijeti (ili je već donijela?) sa ovim gospodarskim stanjem u zemlji, a naročito sa ovako sposobnom političkom strukturom na vlasti (i u oporbi), koja zna izvući lovu iz Hrvatske, ali ne i iz EU fondova? Koja ne želi zaštititi hrvatske nacionalne interese i proglasiti gospodarski pojas, a potpisuje sve što joj se pruži na tanjuru?
Gospodarska situacija je naša interna stvar. I narodni predstavnici, isto, iste biramo svake četiri godine.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:05   #46
S time se slažem. I ne govorim protiv EU kao EU (iako mi se ni ta ideja ne sviđa, osim kao ekonomska zajednica), ali Hrvatska od EU u ovakvim uvjetima ne može dobit ništa dobro. Osim još jednog gospodara.
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?

Zadnje uređivanje novaizzy : 27.01.2014. at 13:12.
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:08   #47
Naravno da trebamo izaći.

Štoviše, nismo nikad trebali ni ulaziti.
Jedini problemčić leži u činjenici što se praktički niti ne može izaći.
To vam je kao pustinja Takla Makan - "Uđeš, a ne izađeš."
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:46   #48
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dakle, na tržištu od pola milijarde ljudi nemaš što prodati? Da nije onda problem u tebi? Pazi, 500.000.000 ljudi i ti nemaš nekoga tko bi trebao tvoju robu, usluge, radove? A kao da nismo u EU, i da su još dignute carine, onda bi prodavao sve u šesnaest... Posebno u region.

A tek veselja kada bi ušla Srbija u EU, a mi vani, pa počnu nadzori radi kršenja prava srpske manjine, ugnjetavanja srpske nejači kako već to ide. Mislim da bi radi ovakvih vaših ideja u SANU otvorili barem 30 godina staru bocu i nazdravili uz prigodne citate iz Načertanija.

Mi smo članica EU i NATO-a, nešto što smo prije 20 godina jedva mogli i sanjati. Država koja je prije 18 godina imala mirovne snage danas sudjeluje u 10 međunarodnih misija održavanja mira.

A "komšije" nas gledaju zavidnije nego ikada, pri čemu im je vojna snaga tolika da bi ih zaustavilo Lovačko društvo Dugopolje.
Ispravak kolega jer ste očito mislili na Lovačku udrugu "Ljubljan" Dugopolje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:53   #49
Za izlazak iz EU.

Bio sam od početka protiv. Čak i rezultate referenduma smatram lažiranim. Pored toga što nisu ni pravno valjani. Referendumi trebaju biti obvezni. I da se ne donose u onako jednostranoj goebbelsovskoj atmosferi.

Sad gdjegod čitam, naiđem kako ljudi kukaju što propadaju zbog uvoza robe iz EU, kako moramo zatvoriti tvornice jer je to tako ispregovarano (!!!!), ne smiješ posaditi ovo i ono, ne valja nam ova roba zbog ove ili one pi*ke materine, moraš ovo ili ono, ne smiješ ovo ili ono, a ludu govedinu uvozimo. Ne govori se više o ludoj govedini, a BSE je neizlječiv i neuništiv.

Nije bitno to hoće li Srbija ući li ne. Uvjeti pod kojima smo ušli ponižavajući su, ropski ugovor. Potpisano "a poslije ćemo gledati šta se potpisalo", narod to mora poštovati jer "ako se ne držiš potpisanog onda si nazadni Balkanac" (reče Sanader kad se govorilo o INI i još nekim stvarima).

Takve ugovore ne priznajem. Političarima nismo dali mandat da to smiju potpisati. Političare baš briga za narod. Oni svoju plaću ubiru, a ti se narode frigaj kako ćeš zaraditi za preživiti, za platiti plaće i mirovine politčarima i uz to platiti članarinu u EU.

EU je potpuni promašaj. Loš ugovor. Toliko potpisanih svinjarija da ćemo morati proširiti Remetinec.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:02   #50
Quote:
Sokolić kaže: Pogledaj post
Za izlazak iz EU.

Bio sam od početka protiv. Čak i rezultate referenduma smatram lažiranim. Pored toga što nisu ni pravno valjani. Referendumi trebaju biti obvezni. I da se ne donose u onako jednostranoj goebbelsovskoj atmosferi.

Sad gdjegod čitam, naiđem kako ljudi kukaju što propadaju zbog uvoza robe iz EU, kako moramo zatvoriti tvornice jer je to tako ispregovarano (!!!!), ne smiješ posaditi ovo i ono, ne valja nam ova roba zbog ove ili one pi*ke materine, moraš ovo ili ono, ne smiješ ovo ili ono, a ludu govedinu uvozimo. Ne govori se više o ludoj govedini, a BSE je neizlječiv i neuništiv.

Nije bitno to hoće li Srbija ući li ne. Uvjeti pod kojima smo ušli ponižavajući su, ropski ugovor. Potpisano "a poslije ćemo gledati šta se potpisalo", narod to mora poštovati jer "ako se ne držiš potpisanog onda si nazadni Balkanac" (reče Sanader kad se govorilo o INI i još nekim stvarima).

Takve ugovore ne priznajem. Političarima nismo dali mandat da to smiju potpisati. Političare baš briga za narod. Oni svoju plaću ubiru, a ti se narode frigaj kako ćeš zaraditi za preživiti, za platiti plaće i mirovine politčarima i uz to platiti članarinu u EU.

EU je potpuni promašaj. Loš ugovor. Toliko potpisanih svinjarija da ćemo morati proširiti Remetinec.
Potpisujem Poliotičari su nam obećavali i spominjali novac iz raznih fondova koji samo čeka da ga poberemo. Naši političari su mislili da to znači da će poslati nekog novog Barišića s torbama koji će Milanoviću donjeti pune torbe eura.
Znaju europljani s kim imaju posla. Ništa bez projekata. Projekata naravno nema jer smo glupi pa ih ne znamo osmisliti. Mi ćemo biti jedina država EU koja će se opet morati zaduživati,da bi mogla plaćati članarinu koja nije mala.
Za Pelješki most se čeka studija izvedivosti ,a za nju će trebati angažirati opet neku stranu firmu i masno je platiti. Netko će si i tu spremiti proviziju u džep.
Što radi ekipa s građevinskog fakultewta? Zašto ih plaćamo ako ne znaju napraviti jednu studiju.? To treba sve otpustiti.
Tamo je ekipa s vrhunskim stručnjakom Radfićem koji je tako sagradio Maslenički most da kad zapuše malo jači maestral ,zatvara se autocesta i sav promet se obustavlja
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević

Zadnje uređivanje zeusxl : 27.01.2014. at 15:19.
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:11   #51
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pričati o izlasku iz najveće trgovinske zajednice na svijetu, ujedno zajednice država najvećeg standarda i socijalnih prava, i to zato što će eto za 10 godina Srbija ući i biti jedna od 30 država, znači samo jedno - opterećenost Srbijom i Srbima.

Ljudi moji, rat je gotov davno. Štoviše, mi smo pobijedili.
To je na tragu onoga: Tko nas bre zavadi.
Ima jedna pjesma Miše Kovača,ne znam točno riječi: Mrtvi im nikad oprostiti neće.
Treba lupiti šakom o stol i reći može,ali Srbija mora platiti ratnu odštetu,treba revidirati granice na Dunavu,Srbija mora vratiti sve što je opljačkala,priznati koncentracijski logor u Stajičevu,isplatiti bivšim hrvatskim logorašima odštetu,pronaći nestale. U tom slučaju bi mogli raqzgovarati o eventualnom priključenju Srbije EU. Prije ne.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević

Zadnje uređivanje zeusxl : 27.01.2014. at 15:20.
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:14   #52
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Prije ulaska ste kukali kako ćemo izgubiti tržište sa Srbijom, a sada želite izaći jer u dogledno vrijeme postoji mogućnost ulaska te iste Srbije. Više niste ni smiješni - samo tužni.

A temu o izlasku otvara frajer koji se hvali kako je tražen u istoj toj EU i kako jedva čeka ostaviti nas jadne Hrvate da se koprcamo u blatu.
Pozdrav iz Berlina.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:33   #53
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Treba lupiti šakom o stol i reći može,ali Srbija mora platiti ratnu odštetu,treba revidirati granice na Dunavu,Srbija mora vratiti sve što je opljačkala,priznati koncentracijski logor u Stajičevu,isplatiti bivšim hrvatskim logorašima odštetu,pronaći nestale. U tom slučaju bi mogli raqzgovarati o eventualnom priključenju Srbije EU. Prije ne.
Potpuno se slažem, ali to nije razlog za izlazak iz EU, nego za drukčiju politiku tijekom pristupnih pregovora Srbije.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:38   #54
Izgleda da je nekima pogresna percepcija, misleci da se s ulaskom u EU sve rijesava. Pa su sada razocarani sto odjednom ne tece med i mlijeko.

A to sto nasi politicari (i vladajuci i oporbeni) u fondovima vide neki spas, to je samo dokaz da nasa drzava nema nikakvu dugorocnu strategiju.
EU fondovi su korisni i dobri, ako za njih imas projekte, i ako su jos jedan dodatni mehanizam u ukupnoj strategiji.
No za to nije kriva EU, vec nasa nesposobnost, koja bi van ili unutar EU bila takoder stetna.
Ne znam sto se uopce tu Srbija gura kao nekakav faktor. Em smo prije imali teze, ulaskom se micemo od Srbije, sad bi zbog Srbije izlazili. Imaju li neki fetish ili strah tko ce ga znati. Hebali vas oni.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:38   #55
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem, ali to nije razlog za izlazak iz EU, nego za drukčiju politiku tijekom pristupnih pregovora Srbije.
Toliko je ljudi izginulo,ima toliko invalida. Zašto?Opet ćemo biti u nekakvoj uniji sa Srbijom.
Kako bi ti objasnila ratnom vojnom invalidu koji je slijep i bez obje šake,zašto je on ostao invalid ? Čovjek se je borio za nezavisnu Hrvatsku državu i za izlazak iz države sa srbijom,a sad su ga političari opet gurnuli u nekakav savez sa Srbijom. Kako bi mu ti to objasnila?
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:40   #56
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Toliko je ljudi izginulo,ima toliko invalida. Zašto?Opet ćemo biti u nekakvoj uniji sa Srbijom.
Kako bi ti objasnila ratnom vojnom invalidu koji je slijep i bez obje šake,zašto je on ostao invalid ? Čovjek se je borio za nezavisnu Hrvatsku državu i za izlazak iz države sa srbijom,a sad su ga političari opet gurnuli u nekakav savez sa Srbijom. Kako bi mu ti to objasnila?
Onako kako sam napisala u svom prošlom upisu. Jednostavno za razumjeti i prihvatljivo, bar meni.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 17:19   #57
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Toliko je ljudi izginulo,ima toliko invalida. Zašto?Opet ćemo biti u nekakvoj uniji sa Srbijom.
Kako bi ti objasnila ratnom vojnom invalidu koji je slijep i bez obje šake,zašto je on ostao invalid ? Čovjek se je borio za nezavisnu Hrvatsku državu i za izlazak iz države sa srbijom,a sad su ga političari opet gurnuli u nekakav savez sa Srbijom. Kako bi mu ti to objasnila?
Pitao bi ga da se nije mozda borio protiv krive stvari. Jer ako mu je to bio motiv, nije bas neki.
Mozda se borio protiv srpske hegemonije u bivsoj drzavi, protiv protjerivanja Hrvata iz njihovih domova.
Nije problem u srbiji. Problem je, vise puta vidjeno u zadnjem stoljecu, kad srbi vode glavnu rijec.
Dakle, od Srbije u EU nema nikakve opasnosti.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:37   #58
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pitao bi ga da se nije mozda borio protiv krive stvari. Jer ako mu je to bio motiv, nije bas neki.
Mozda se borio protiv srpske hegemonije u bivsoj drzavi, protiv protjerivanja Hrvata iz njihovih domova.
Nije problem u srbiji. Problem je, vise puta vidjeno u zadnjem stoljecu, kad srbi vode glavnu rijec.
Dakle, od Srbije u EU nema nikakve opasnosti.
Kako moze biti borba za nezavisnu hrvatsku državu kriva stvar?
Evo ti primjer Engleza. Ne daju svoju funtu.Dosta stvari ne prihvaćaju
Sto će nam donjeti EU , osim sto će nas to dobro koštati ? Ponavljam bit ćemo jedina država EU koja će samo uplaćivati članarinu. Mi smo lijeni,glupi i nesposobni da osmislimo dobre projekte koji bi povukli novac iz EU fondova. Sto se tice investicija. Jedini "uspjeh"ove vlade je izgradnja džamije u RI. IKEA je čekala 10 godina da bi uopce mogla poceti graditi nešto u Hrvatskoj
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:42   #59
Zar je Eu tako mrska ili je tu problem da srbi ne udu :zbunj:
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:48   #60
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Zar je Eu tako mrska ili je tu problem da srbi ne udu :zbunj:
Poceo sam sa Srbima, ali glavni su ekonomski razlozi. Pročitaj moje postove. Ovi naši nisu ustanju osmisliti ni jedan projekt. Nije ni čudo da na rang listama nema nigdje naših fakulteta. Da smo vani, ni jedan nas profesor ne bi vise bio profesor. Svi bi dobili otkaz jer su glupi i nesposobni. Samo se prave da su face. Kad ideš citati kakve su radove napisali ne dobiješ nista.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.