Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2014., 21:41   #1
318d F30 iskustva

Zanimaju me iskustva sa ovim modelom, ako ga netko ima.
Motor je jos sa E90, pa bi tu trebalo biti sve ispeglano, dakle zanimaju me ostali savjeti vezani uz dotican model, plusevi, minusi, itd..
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 07:08   #2
Vjerojatno te interesira s obzirom na trenutnu prodajnu akciju sa cijenom od 33.000 Eura...
...dakle, ukoliko misliš kupiti, samo naprijed...

Auto je fantastičan. Dovoljno prostran i na zadnjoj klupi i u prtljažniku. Tu su napravili veliki pomak u odnosu na staru tricu.
Ovjes je jednostavno savršen. Auto je jednostavno zalijepljen za cestu a istodobno niti u jednom trenutku ne osjećaš da je tvrd (kao Passat ili A4 recimo).
Motor troši smješno malo a puca od snage (pa i ovaj 318d).

Ovo govorim kao vlasnik f30, 320d modela već skoro 2 godine.

I da...sada imaju i besplatne servise do 5 godina (ili 100 000 km), što također nije financijski zanemarivo.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:35   #3
Hvala na komentaru, da ova akcija je sad stvarno odlicna. Dobije se solidno opremljen (xenoni, tempomat s kocenjem, bt+usb, 2-zon klima, itd..), za daleko manje pare od konkurencije sa istom opremom. zanima me da li imas neku line opremu ili ne?
Imam ponude sa modern line opremom i bez nje pa sad jos razmisljam.. Ustvari, osim onih estetskih dodataka (krom lajsne naprijed, otraga, na pragovima i jos neke gluposti), jedino korisno u toj opremi su 17'' felge i breeze koza/tkanina sjedala..
Takoder, zaboravio sam pitat u salonu, ako se ne uzme ona dodatna oprema za sklapanje straznjih sjedala, onda nisu sklopiva uopce, ni u komadu 1/1?
Kako ti se ponasaju runflat gume, citam malo po netu i vidim da su dosta tvrde i da se kao brzo prazne. Istina ili ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 11:47   #4
Run flat se vozi dok se ne potrosi, kad prvi put budes druge gume kupovao, uzmes normalne i pici. S run flat je auto dosta tvrdji i vuce volan kad se prelazi preko rupa ili ak se vozi di su kolotrazi. Meni je auto daleko bolji na obicnim gumama (e90)


Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 11:48   #5
Da li je na tom motoru napokon riješen problem oko lanca?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 11:53   #6
Zadnje reklamacije po internetu su zabiljezene u 9/2013, no po bmwu je to cisto problem udobnosti jer se lanac cuje, pa ljudi odmah hoce mijenjati. Koliko je to sad "problem" je upitno, posto ne uspijevam naci puno slucajeva da je lanac pukao.


Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 12:28   #7
Nemam nikakvu posebnu liniju na f30.
Zadnje sjedalo se ne može preklapati...mislim da je opcija sa preklapanjem 2/3 cca 500 Eura bila...meni je to bila pizdarija jer mi špinerski štap nije stao u prtljađnik... Kupio sam 10 cm kraći štap i problem rješen.

Meni run flat na 17" nije uopće tvrd (velim na CC-u ili A4 JE TO BILO PUNO TVRĐE...moj dojam).
Mislio sam kod kupovine novih guma kupiti obične...ali več 2x sam naletio na Čavao i to baš van Zagreba...pa mi se je taj Run Flat čak i pokazao koristan...dakle, vjerojatno neću stavljati normalne gume.

Cijena je sada izvanredna...i kraj priče.

A što se lanca tiče, za sada nemam problema...a što će biti ubuduće, tko zna...nada se da će sve biti OK. Navodno je taj problem na ovim novijim inačicama motora rješen (ili barem u većoj mjeri nego prije).
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 13:57   #8
Da 4000kn dode preklapanje straznjih sjedala.. Bilo bi dobro kad bi postojala barem ona ski rupa na sredini. cesto treba prevesti neki dulji predmet i ta rupa bi bila skroz dovoljna, jer mu gepek nije jaca strana. No buduci da sve ostalo je, preci ce se preko toga i u najgorem slucaju uzeti to preklapanje..
Hvala na svim informacijama..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 21:26   #9
Majke ti, kakav je to bezobrazluk što se preklapanje sjedala 2/3 ne nudi serijski. Stvarno zaostalo.

Ali inače je za tih 33.333 eura taj 318d doslovce best buy u klasi, pogotovo za one koji puno voze (jeftine serijske gume, BSI paket, mala potrošnja, držanje vrijednosti). Kad kažem best buy, onda mislim na cijelu klasu, ne samo premium segment.

Problem lanca navodno i dalje postoji. Mislim, postao je na ranim F30, a nisam čuo da je riješeno...
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 22:11   #10
I Audi sad ima akciju za A4 skoro pa iste cijene kao Trojka.
http://www.audi.hr/novosti/aktualno/..._za_novi_audi/
2.0 TDI 150 konja + xenon, alu felge, 3 zone aut. klima, tempomat, kožni volan s tipkama, park senzori zadnji, bluetooth i još par điđa miđa. Isto super ponuda.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 22:12   #11
Ni meni nije jasno taj BMW sistem sa preklapanjem tih sjedala, ne znam jel postoji još koji auto sedan izvedbe a da preklapanje sjedala nije serijala.


Baš sam gledao tu ponudu od 33 333€, od opreme ima sve što mi treba, od parking senzora... pa kada se tome doda još 5 g. ili 100 000 km besplatnog održavanja... Pod to vjerojatno ide samo usluga servisa, dijelove za servis vjerojatno treba platiti ili se varam?

Sve u svemu cijena je super, čak privlači i mene koji sam rekao nikada više novi auto, a naročito dizel.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 22:23   #12
318d F30 iskustva

Svi filteri, ulje i usluga su ukljuceni u taj servis. Stvarno svaka cast na tome..
Inace ni na a4 preklapanje nije bilo u serijskoj opremi prije.. Ne znam dal je sad na ovom modelu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 14:49   #13
Bez brige nema niti AudiA4 preklapanje siceva serijski. Tešga degenerativna promjena se desila u mozgovima onih koji sastavljaju opremu u BMW-u i Audiju.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 14:42   #14
Vidim jos je aktualna ova 318d all in sa nekim line paketom po izboru, mjerkam neku limuzinu i tesko je da ti ova ponuda ne udje u uzi izbor.
Slozio sam nesto za oko 320k kn sa automatikom i slicna 320d je 60-70.000 kn skuplja. Recimo i VRS tdi sa slicnom opremom je "samo" 40-50.000 jeftiniji..ok jaci motor (iako nije ni to nerjesivo kome bas smeta) i vjerojatno na skodi dobijes nesto masniji popust jos, ali svejedno mislim da tu 3ica ima vise benefita (racunajuci i onaj na ego) za poloziti na stol od te razlike u cijeni.

Uglavnom ne moram zuriti sa odlukom ali obzirom da dogodine izlazi facelift sa novom serijom motora mozda me prisile na zurbu pricom da akcijska ponuda sa faciliftom istice.
Stoga ako moze tko ima iskustva sa f3x napisati par rijeci...move ili track tkanina na sport sicevima (luxury odnosno sport line), navigacija bussiness ili pak koza (ako je serijski materijal na sicevima "socijalan" ili se ne nosi sa godinama najbolje)..uzeo bi bez sport podvozja..radio nije tako los kako pricaju...sto vam najvise smeta,sto bi promjenili da ponovo konfigurirate?
Nije TDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 16:34   #15
Radio možda nije, ali zvučnici jesu. Ako si puno u autu, a voliš slušati glazbu, definitivno investiraj barem u hifi zvučnike. Ima nešto i aftermarket ponude koja je možda bolji omjer cijena/kvaliteta, ali šteta je vaditi panele na novom autu bez potrebe.

Inače iz razgovora vidim da se ljudi napale na taj BSI paket od 100tkm/5g iako ne shvaćaju da će u najboljem slučaju dobiti 3 besplatna servisa jer je interval 30tkm/2g. Naravno, nije za baciti, to je po redovnoj cijeni blizu 1k€ vrijednost, ali definitivno nije onako kako se čini neupućenima.

Lanac je i dalje problem na N47. Sada pišu da je problem na svima do 12/2013, ali kako je već na nekim modelima Bmw u ponudi novi B47 skoro da sam siguran da je to jednostavno mana na baš svakom proizvedenom N47 i da je osim tog zvučnog efekta pitanje kvara samo stvar (ne)sreće. Evo, ja samo odvrtio 200tkm prošli mjesec i nikakvih problema iako se lanac čuje na određenim okretajima.

Mislim da je ovaj 318d dobra kupnja, puno bolja od A4 koji je na zalasku i realno je lošiji auto.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 21:42   #16
Sve odlično, osim:
- samo 2 godine garancije
- načuo sam da se potkrada na servisu; na trici staroj 5 godina (vlasnik isključivo servisira u Tomića- jednom godišnje- provjereno)nisu zamijenili ulje koje su dobro naplatili
šufit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 16:34   #17
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Radio možda nije, ali zvučnici jesu. Ako si puno u autu, a voliš slušati glazbu, definitivno investiraj barem u hifi zvučnike. Ima nešto i aftermarket ponude koja je možda bolji omjer cijena/kvaliteta, ali šteta je vaditi panele na novom autu bez potrebe.

Inače iz razgovora vidim da se ljudi napale na taj BSI paket od 100tkm/5g iako ne shvaćaju da će u najboljem slučaju dobiti 3 besplatna servisa jer je interval 30tkm/2g. Naravno, nije za baciti, to je po redovnoj cijeni blizu 1k€ vrijednost, ali definitivno nije onako kako se čini neupućenima.

Lanac je i dalje problem na N47. Sada pišu da je problem na svima do 12/2013, ali kako je već na nekim modelima Bmw u ponudi novi B47 skoro da sam siguran da je to jednostavno mana na baš svakom proizvedenom N47 i da je osim tog zvučnog efekta pitanje kvara samo stvar (ne)sreće. Evo, ja samo odvrtio 200tkm prošli mjesec i nikakvih problema iako se lanac čuje na određenim okretajima.

Mislim da je ovaj 318d dobra kupnja, puno bolja od A4 koji je na zalasku i realno je lošiji auto.
Da to sa BSI je skoro bez veze i mislim da taj interval treba skratiti svakako. Kad sam uzimao tsija dobro sam proucio njegove probleme sa lancem, ovo na N47 je bas ozbiljno izgleda? Nisam jos stigao pogledati, isteze se, preskace... ili sto...cesce izmjene ulja mogu smanjiti rizik mozda?
Ovo sa panelima je istina ako odluka padne morat cu prozvkati 3,5k kn za par boljih zvucnika, nisam neki audio fanatik ali to zna zivcirati pogotovo kad si umoran..
Nisam znao da B47 vec ide u neke modele...koje je godiste tvoj?
Nije TDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 16:49   #18
Quote:
šufit kaže: Pogledaj post
Sve odlično, osim:
- samo 2 godine garancije
- načuo sam da se potkrada na servisu; na trici staroj 5 godina (vlasnik isključivo servisira u Tomića- jednom godišnje- provjereno)nisu zamijenili ulje koje su dobro naplatili
Oko tog Tomica svasta cujem, kontradiktorno...ne znam ako je istina obzirom na poziciju koju imaju kako objasniti takve balkanske svinjarije...
E da ovo sa 2 god je moc branda, ne znam koliko dugo ce to ostati ali za sad im ide dobro, nisam vidio imaju nadoplatu za produljenje?
Nije TDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 21:58   #19
Quote:
Nije TDI kaže: Pogledaj post
Da to sa BSI je skoro bez veze i mislim da taj interval treba skratiti svakako. Kad sam uzimao tsija dobro sam proucio njegove probleme sa lancem, ovo na N47 je bas ozbiljno izgleda? Nisam jos stigao pogledati, isteze se, preskace... ili sto...cesce izmjene ulja mogu smanjiti rizik mozda?
Ovo sa panelima je istina ako odluka padne morat cu prozvkati 3,5k kn za par boljih zvucnika, nisam neki audio fanatik ali to zna zivcirati pogotovo kad si umoran..
Nisam znao da B47 vec ide u neke modele...koje je godiste tvoj?
Ha čuj, ovaj kojeg vozim je N47D20C iz 2010 i u 4 godine je odvrtio 200tkm s intervalima od 30tkm. Većina ne vozi toliko pa mislim da je jednom godišnje ili svakih 20-ak tkm razumno promijeniti ulje. Problem s lancem je na početko bio u zupčanicima koji su ga trošili, kasnije su otkrili da su i klizači preoštri, pa još neke komponente. Lanac je jednostruki, ali on sam izgleda da nije problem, nego te ostale komponente koje s njim rade odnosno po kojima se kreće i i klizi. Jednostavno se zbog trenja troši i pukne. Navodno ima manje problema kod automatika jer mekše prebacuju brzine. S druge strane oštra vożnja sa oštrim mijenjanjem brzina pogoduje problemu. Problem je poznat, ali broj automobila kojima je puknuo lanac nije u postotku velik.

B47 je predstavljen u redizajniranom X3, pa u Active Toureru, X4, 518d i Miniju SD. Za sad postoje verzije sa 150ks sa 330 i 360Nm i verzije sa 170 i 190ks.

Vjerujem da će u redizajniranom F30 biti B47 i da će N47 polako u penziju.

Za zvučnike si malo poslušaj, ali znam da već dosta godina BMW u seriji škrtari sa zvučnicima na ovim jeftinijim modelima. Stavili su mali sub ispod sjedala, ali prednji zvučnici su širokopojasni bez tweetera. Tako da je isplativo uzeti Professional umjesto Businessa i HiFi zvučnike. Malo si prije pogledaj što to konkretno znači kod F30. Mislim da je 40w po kanalu i 8 zvučnika.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 22:52   #20
i ja imam taj nesretni N47 motor, i oko auta, još jedino on nije radio neka sranja... ostalo je li la... iako imam 164k km u 22 mjeseca...

Garancija se može probužiti na zahtjev kupca, ali samo ako se to napravi unutar 18 mjeseci starosti vozila, košta 750€ još 3 god.

ova navlakuša od 100k km besplatnog servisiranja je samo za one koji ne kuže da bmw ima intervale od 30k km koji komp računa kako mu odgovara, ja sam na prvom servisu bio iza 40k km...

tako da su to svega tri servisa, pod uvijetom da se zamijeni ono kaj treba...

Ja imam loše iskustvo Tomićem, nikad više kod njega, i ovdje u Belgiji isto imam kurčeve sreće, prije tri tjedna mehaničar mi se zabio autom u zid, malo mi je prednji branik oštetio, ok, dobio sam novi, al opet... jbt kakav je to način?!

-nije mi se nitko ni ispričao...

Od ovlaštenih di sam još bio svakako bi spomenuo Baumgartner, malo je dalje od Zagreba, al vrijedi odlaska...

Pristupačan sin vlasnika koji radi na prijemu vozila, možete u bilo kojem trenutku otić u garažu vidjet kaj dečki rade, smijete biti tamo koliko oćete..mladi dečki u garaži,vidi se da rade, niko ne zabušava... baš sve na mjestu...

(nemam nikakvo rodbinsko prijateljskih odnosa s vlasnicima, fakat su dobri )
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.