Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 16:01   #11941
svaka cast za brz proboj.
A sto se tice te dileme...pa samo uporedi primanja. Ako je razlika znacajna odgovor je jasan.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 31.08.2017., 16:05   #11942
Ah, Trumane, nije tako jednostavno... Uzmi u obzir i da ima obitelj i da su troškovi po glavi djeteta sve veći kako dijete raste i da u firmi u kojoj radi ima sigurnost, ili iluziju sigurnosti.
@DJigli: dobro nam došao!

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 31.08.2017., 16:20   #11943
Pa bas zato sto troskovi rastu...kako ce da ih pokrije sa platicom? A sigurno mu je i da programira od kuce, za tu struku uvek ima posla...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 31.08.2017., 16:20   #11944
Quote:
DJigli kaže: Pogledaj post
Radim iskljućivo na UW. Na početku sam napravio čisti profil, nešto slično kao na Linkedinu sve postavio i počeo se prijavljivati na poslove sa satnicom od 12$/h mislim.

Bilo je teško dobiti i interview, a kamoli posao. Onda sam dobio invite i odmah posao kojeg sam odradio za 20min za 40$ + 20$ bonusa. E tu sam se zainteresirao.

Nakon toga sam počeo pisati smislene prijave, više personalizirane. nisam se oslanjao na sam opis posla već sam googlao što je moguće više o klijentu/firmi i tom poslu. Čak sam isprogramirao neke primjere u pola sata-sat. Na kraju se isplatilo i dobio prvi posao za 600$ sa Philippina i to je prošlo odlično. Na posao je dodana i jedna 300$ vrijedna izmjena.

Nakon toga sam počeo dobivati invite za sve svoje daljnje poslove. Ali i uz invite, omjer javljanja i dobivenog je bio 30:1, mislim da je to ok.

Na kraju, sada imam satnicu 40$/h i par klijenata iz USA koji me plaćaju po satu i lomim se u sebi da počnem raditi samo to jer vidim da ne stignem 8 sati raditi day-job, pa žena, klinac i još i to.
Real life ti jebe virtual life...

Za ozbiljno, kome polažeš račune u vezi toga što radiš? Ženi, punici, mami, tati?

Ako ti neće trebati neki kredit tako skoro, računica je jasna, ali, moraš imati konstantan dotok novca. Ono što je problematično, je prijava prihoda, pa tu računaj da će te kačit neka suma mjesečno, radio, ne radio.
rocker1987 is offline  
Old 31.08.2017., 17:13   #11945
Ma, dogodit će se to. Za mene je okidač jedan rezultat na poslu i da riješim stambeno pitanje.

Sada sam počeo razmišljati kako da izvučem novac sa pp pa sam pročitao forum od negdje 08/2016

Ima dobrih savjeta, paušalac je za mene. Koliko vidim od nove godine 2017 je povećana granica na 300.000 kn.



Sent from my SM-G925F using Tapatalk
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Old 31.08.2017., 19:26   #11946
U sto uloziti?

Pozdrav ljudi,

Nisam jos procitao dobar dio foruma, jer mislim da je najjednostavnije pitati strucnjake.

Uglavnom, vec dugi niz godina pojam freelancinga mi je jako privlacan. Prvenstveno zbog mogucnosti samoorganizacije i zarade van "normalnih"okvira.
Pošto sam nedavno diplomirao, nisam do sad imao vremena koje bi ulozio u ucenje neceg s cime bi bio konkurentan na trzistu (programski jezik, dizajn itd.) pa sam samo gledao neka prevodjenja, i ostale gluposti koje uopce ne spadaju pod freelancing.

Sad, uz dnevni posao, imam vremena koje bi ulozio u ucenje neke nove vjestine koja bi mi kroz nekih godinu dana pocele donositi neke dodatne prihode.

To su neka moja trenutna razmisljanja pa me zanima da li mi mozete preporuciti cemu da se posvetim?

Unaprijed hvala.
Bobiq is offline  
Old 31.08.2017., 20:25   #11947
Quote:
Bobiq kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

Nisam jos procitao dobar dio foruma, jer mislim da je najjednostavnije pitati strucnjake.

Uglavnom, vec dugi niz godina pojam freelancinga mi je jako privlacan. Prvenstveno zbog mogucnosti samoorganizacije i zarade van "normalnih"okvira.
Pošto sam nedavno diplomirao, nisam do sad imao vremena koje bi ulozio u ucenje neceg s cime bi bio konkurentan na trzistu (programski jezik, dizajn itd.) pa sam samo gledao neka prevodjenja, i ostale gluposti koje uopce ne spadaju pod freelancing.

Sad, uz dnevni posao, imam vremena koje bi ulozio u ucenje neke nove vjestine koja bi mi kroz nekih godinu dana pocele donositi neke dodatne prihode.

To su neka moja trenutna razmisljanja pa me zanima da li mi mozete preporuciti cemu da se posvetim?

Unaprijed hvala.
Ja ti mogu predložiti vezano za programski jezik, da prvo odlučiš u kojem smjeru želiš ići, prema web programiranju ili desktop ili mobile...
Ako je to desktop, onda Java, C# (VB.NET) ili C++.
Rekao bih da ako učiš Javu ili C# mislim da ćeš imati najviše poslova za biranje, i imati ćeš također dobru podlogu da naučiš i mobilne aplikacije.
C++ se najduže ući od svih njih i dobrog C++ programera se jako dobro plaća. Ali nemaš baš previše poslova.

Za web imaš npr ASP.NET koji je obićno u C#, ili od open source alata imaš PHP sa npr Laravel frameworkom.
S tim da za web moraš aučiti još i neki od fronend jezika kao Razor za ASP.NET te Javascript, JQuery a u zadnje vrijeme i brzorastući Angular2.

Što te zanima?
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Old 01.09.2017., 07:29   #11948
Quote:
DJigli kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu predložiti vezano za programski jezik, da prvo odlučiš u kojem smjeru želiš ići, prema web programiranju ili desktop ili mobile...
Ako je to desktop, onda Java, C# (VB.NET) ili C++.
Rekao bih da ako učiš Javu ili C# mislim da ćeš imati najviše poslova za biranje, i imati ćeš također dobru podlogu da naučiš i mobilne aplikacije.
C++ se najduže ući od svih njih i dobrog C++ programera se jako dobro plaća. Ali nemaš baš previše poslova.

Za web imaš npr ASP.NET koji je obićno u C#, ili od open source alata imaš PHP sa npr Laravel frameworkom.
S tim da za web moraš aučiti još i neki od fronend jezika kao Razor za ASP.NET te Javascript, JQuery a u zadnje vrijeme i brzorastući Angular2.

Što te zanima?
Hvala na odgovoru.

Iskreno, za sve ove programske jezike sam samo cuo i tu moje znanje tu prestaje. Sviđa mi se ideja o ucenju necega sto ce mi dati dobru podlogu za dalje.
Bobiq is offline  
Old 01.09.2017., 08:36   #11949
Quote:
Bobiq kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Iskreno, za sve ove programske jezike sam samo cuo i tu moje znanje tu prestaje. Sviđa mi se ideja o ucenju necega sto ce mi dati dobru podlogu za dalje.
Hm... onda ti mogu dati ove okvire pa se prvo odluči u kojem smjeru bi išao.
Web programiranje ima najviše poslova i u stalnom je porastu. U porastu je i kadar koji na tome radi pa recimo da potražnja raste, ali cijena je prosječna.
Kod web programiranja imaš onda backend i frontend programiranje. Recimo da ako želiš biti konkurentan trebaš imati znanja i za jedno i za drugo.

Mobilno programiranje je također u stalnom porastu ali mi se čini da je cijena rada ispodprosječna za programiranje.

Windows Desktop programiranje je u padu sa potražnjom ali mislim da su cijene prosječne ili čak iznad prosjeka.

Za database programere nisam siguran ali pročitao sam na forumu da su postali jako traženi.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Old 01.09.2017., 08:48   #11950
Creative Market - pitanje u vezi poreza.

Pozdrav ekipa,

Nadam se da nisam fulo topic. Ako jesam sorry...

Nedavno sam se registriro na creative market. Otvorio shop. Jedino mi nije jasno što trebam upisati pod "Tax info needed"

Pod "select your rate of witholding on (specify type of income). ?

Nemam registriranu firmu ili obrt. Ništa takvo. Btw uploudao sam par slika al mislim da neće objaviti dok to sa porezom ne ispunim.

Hvala unaprijed, Ivan.
ffback is offline  
Old 01.09.2017., 11:05   #11951
Mislim da ništa ne trebaš ispuniti pod tom stavkom, to je koliko vidim samo za "tax treaty" države koja mi nismo, tj. države koje imaju ugovor sa USA o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja pa ne moraju plaćati punih 30% na sve što se proda u USA. Za Hrvatsku je punih 30%. Inače, CM ima uvjerljivo najgluplji izračun za tih 30% koje oduzimaju od CIJELOG iznosa koji kupac plati, a ne samo od tvojih 70% zarade. Znači, na sve što prodaš nekome u USA plaćaš sveukupno 60% (porez i CM postotak).

Ne znam što prodaješ, ali meni je CM zasad žalibože truda, a izgubila sam stvarno dosta vremena radeći neke templateove.
Pennelopa is offline  
Old 01.09.2017., 17:43   #11952
Radim za EU klijenta, van upworka i svih ostalih platformi i sad me treba platiti. Njemu za njegovu firmu, valjda da moze pravdat te troskove, ja bih trebao nekako izdati racun.
Dal mu ja uopce mogu ikako izdat nekakav racun koji bi on mogao priloziti? Kako to rijesiti?
snake1 is offline  
Old 01.09.2017., 18:47   #11953
Naravno, napraviš obični račun- samo što umjesto nekakve firme, u gornjem desnom kutu navedeš sebe.
Cimni me kasnije ako se ne snađeš pa ti ja pošaljem jedan svoj.
Metal is offline  
Old 01.09.2017., 18:56   #11954
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Radim za EU klijenta, van upworka i svih ostalih platformi i sad me treba platiti. Njemu za njegovu firmu, valjda da moze pravdat te troskove, ja bih trebao nekako izdati racun.
Dal mu ja uopce mogu ikako izdat nekakav racun koji bi on mogao priloziti? Kako to rijesiti?
Ako nemaš kakvu firmu najlakše je tebi i njemu poslati invoice preko PayPala ili Payoneera. Payoneer ima isto više valuta , pa može birati što mu više paše.
zaccc is offline  
Old 01.09.2017., 21:13   #11955
Hvala obojici! Vidjet cu sutra s njim kako cemo
Btw, pozdrav iz Pariza (tu je projekt)
snake1 is offline  
Old 04.09.2017., 08:40   #11956
Ovi na upworku stvarno nisu normalni: (trenutno imam 2 otvorena posla)


Kod:
We noticed you haven’t been working through Upwork lately.
To improve client’s search results and show them more freelancers who are available, we’ve changed your profile to "private" until you’re ready to start taking on new projects.
Here are three ways to switch your profile back to "public":
Resume earning through Upwork. Apply to projects and start getting paid.
Sign up for a Freelancer Plus membership. Keep your profile public when you aren’t regularly earning.
Contact customer service. Keep your profile public by earning on Upwork within 30 days.
Currently, your profile won’t be discoverable to clients unless you submit a proposal for their job.

I koja je poanta svega toga? Ionako sam tražiš poslove i prijavljuješ se na njih i ako te klijent odabere onda radis, a ne obratno (barem ja, ne znam kako je kod ostalih)
atoni is offline  
Old 04.09.2017., 09:55   #11957
Također dobio to isto. Imam otvorena 4 posla kod tri klijenta. Jedino što nisam oko 2 tjedna registrirao niti jedan radni sat.

Jedan od klijenata mi je čak pauzirao projekt.

Nije se popravilo nakon što sam počeo opet pratiti vrijeme. Mislim da te stavljaju private ako se ne javljaš na poslove.
__________________
Inline freeskate ZG
DJigli is offline  
Old 04.09.2017., 10:13   #11958
Kod njih ništa ne valja. Ne valja ako se javljaš onda previše poruka šalješ. Ne valja kad radiš , kad ne radiš. Kad se ne javljaš jer nisi aktivan. Ovaj Upwork je otišao kvragu totalno.
zaccc is offline  
Old 04.09.2017., 14:02   #11959
Quote:
DJigli kaže: Pogledaj post
Mislim da te stavljaju private ako se ne javljaš na poslove.
Mjerilo je ukoliko ne primiš nikakve novce kroz 30 dana... Nema veze da li radiš na nekom dugotrajnom projektu gleda se samo ulaz dolara na račun..
turboCRO is offline  
Old 04.09.2017., 19:05   #11960
Tražim honorarni posao na netu.

Koji poslovi su najtraženiji? osim programiranja? gdje ih mogu pronaći? itd.
SabotaGee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.