Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 20:44   #581
Dao bog da primanja u državnim službama budu i manja, da se maksimalno destimulira uhljebljivanje.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:30   #582
Svaka vlast pokušava povećat jer su non stop neki izbori.reklo bi se bolje svirat qurcu za 3000 nego radit za 5000.i oni na socijali i na raznim naknadama tako misle tako da neće falit kandidata za državne službe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:51   #583
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Je, slobodno izgradite još 20.000 km autocesta u Hrvatskoj, to će jako pomoći našoj privredi.
Neka jedna od tih novih cesta služi djeci za rolanje i vožnju onih malih električnih autića u koja samo jedno dijete može stat. A dio ceste za najmanju dječicu bi bio namijenjen da se ona igraju skroz malim autićima i guraju ih ručicama.

Omogućimo djeci da se igraju. Nemojmo dopustiti da djeca plaću. Razvijajmo kreativnost u njih.

Zaposlimo još kojeg uhljeba da pazi na njih iz kućica za naplatu cestarina.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 05:28   #584
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Jesam dobro shvatio logiku, s obzirom da plaćaš povelike poreze smatraš da se nije potrebno aktivirati i pobrinuti da se tvoj teško zarađeni novac troši racionalno i učinkovito?
Ne, nego smatram da neću više raditi jer ću samo više morati parazitima davati.
O osobnoj aktivaciji u bilo kom aspektu društva odavno sam rekao svoje, tj. probao sam. Kad sve napraviš i organiziraš (u jednoj udruzi, npr.), oni koji dođu na gotovo (a takvih je najviše) najjače te poseru.

Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
A mojim se novcima ne financira!?
Pa jebote led...

Ovo o citanju necu ni komentirati

Ti samo lezi i pljuj po uhljebima

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Tvoji novci?

Sorry, ti si do tih novaca došao svakogodišnjim pisanjim a bilježaka o Dostojevskom, a da budemo realni, bez onih koji pune proračun kruha bi bio gladan. I sa Dostojevskim i bez njega.




Apropo ležanja:

moj radni dan traje 12 sati.
Kao što primjećuješ, pišem rano ujutro, dok još predani djelatnici kao ti snivaju sanke.

Koliko tvoj radni dan traje?

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zato što će i tebi u konačnici narast primanja.Jbg ti nemaš svako malo novog ministra da ti poveća plaću.
....

Hvala lijepo, moja primanja su mi dovoljna.
Za veća primanja morao bih puno više raditi i puno više dati uhljebima.
Neću.

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Meni je frapantan podatak da jedan učitelj osnovne škole spada na 9 djece. Trebalo bi vidjeti koliki je prosječan razred. Ako je u prosjeku u razredu 20+ učenika, to onda znači da su većina onih koji su završili učiteljski fakultet nezaposleni. Ili je nezaposleno barem polovica njih.

Nisu nezaposleni, već primaju plaću a k**** rade.

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Mora da moji u obračunu plaća još nisu čuli.



...
Tako je to kad ide plaću, poreze, doprinose i prihod komentirati osoba koja nikad nije morala brinuti odakle dolazi njezina plaća...
Koja misli da ONA puni proračun time što SAMO DIO onog što mu je država uplatila vraća istoj...

To je očiti primjer realne ekonomije i shvaćanja iste onih koji žive od države...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:05   #585
Čini mi se da ovdje nije problem u tome a su svi na državnom budžetu uhljebi (bar meni nije), već u tome da ima previše ljudi koji se od tamo financiraju a koji ništa ne rade. U krajnjoj liniji, uhljeb je svatko tko prima plaću a ne radi svoj posao bez obzira gdje je (definicija je parazitizma.).
Drugi dio i zapravo nepovezan je u tome da neki tvrde da oni koji dobivaju primanja iz državnog budžeta isti i pune. To je točno samo za manji dio njih, ali za većinu jednostavno nije već je riječ o jednostavnom realociranju resursa. Doslovno kao da u novčaniku 100 kuna prebaciš iz jednog džepa u drugi i ustvrdiš da si tom radnjom "napunio" novčanik. Nisi. Da uistinu pune budžet, značilo bi da lova dolazi od nečeg eksternog, a ne dolazi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:36   #586
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post

Tvoji novci?

Sorry, ti si do tih novaca došao svakogodišnjim pisanjim a bilježaka o Dostojevskom, a da budemo realni, bez onih koji pune proračun kruha bi bio gladan. I sa Dostojevskim i bez njega.

Pa i ti bi bio kruha gladan bez drugih, ili čak ne bi bio više među živima.
Ne bi ovdje pisao da te policajac ne štiti od ubojstva, doktor od bolesti a vojnik od ISILa.

Bez poljoprivrednika, stočara, mesara pekara itd. bi umro od gladi.

Zašto ta elementarna činjenica kako živimo u složenom društvu kompleksne podjele rada diskvalificira recimo, profesora, ali tebe ne?



Quote:
Tako je to kad ide plaću, poreze, doprinose i prihod komentirati osoba koja nikad nije morala brinuti odakle dolazi njezina plaća...
Koja misli da ONA puni proračun time što SAMO DIO onog što mu je država uplatila vraća istoj...

To je očiti primjer realne ekonomije i shvaćanja iste onih koji žive od države...
Ovo boldano je jako bitno.

Pokazuje koliko su Bakić/Vojković gluposti ušetale u javni diskurs, i kako ih neobrazovano pučanstvo bez razmišljanja i ikakvog znanja koristi.

Ovo ti je, naime, realna ekonomija, a ne ono što ti, poučen Indexom, smatraš da jest.

Tragikomična pojava-što su ljudi manje naoružani znanjem, to su sigurniji u sebe i svoja "mišljenja"
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:16   #587
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Čini mi se da ovdje nije problem u tome a su svi na državnom budžetu uhljebi (bar meni nije), već u tome da ima previše ljudi koji se od tamo financiraju a koji ništa ne rade.
Čak i oni koji kvalitetno i marljivo rade, često rade sa slabom efikasnošću, recimo učitelj koji podučava 4 učenika umjesto 14 -24, a za punu plaću i ostale troškove objekta, je djelomično uhljeb jer bi se do rezultata njegovog rada moglo i efikasnije, uz manju potrošnju ljudskih i materijalnih resursa..Ali za njegovo uhljebništvo nije odgovoran učitelj nego osnivač škole (županije ili grad) jer trošak plaće snosi ministarstvo, pa nema odgovornosti osnivača i zato se neisplative škole ne ukidaju..

Quote:
U krajnjoj liniji, uhljeb je svatko tko prima plaću a ne radi svoj posao bez obzira gdje je (definicija je parazitizma.).
Uhljeb je lijepa riječ koja se često koristi u krivom ili preširokom značenju, a izvorno označava osobu koja je zaposlena iako za njenim radom ne postoji potreba, za koju je radno mjesto izmišljeno da bi joj se osigurali prihodi.

Quote:
Drugi dio i zapravo nepovezan je u tome da neki tvrde da oni koji dobivaju primanja iz državnog budžeta isti i pune. To je točno samo za manji dio njih, ali za većinu jednostavno nije već je riječ o jednostavnom realociranju resursa. Doslovno kao da u novčaniku 100 kuna prebaciš iz jednog džepa u drugi i ustvrdiš da si tom radnjom "napunio" novčanik. Nisi. Da uistinu pune budžet, značilo bi da lova dolazi od nečeg eksternog, a ne dolazi.
Učitelji pune budžet bez obzira bile škole javne ili privatne, vjerskih zajednica (sa pravom javnosti), pa i poučavatelji raznih tečajeva i osposobljavanja koja obično i jesu privatne ustanove, čak i kad su plaćeni javnim, recimo EU novcem.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:38   #588
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Čak i oni koji kvalitetno i marljivo rade, često rade sa slabom efikasnošću, recimo učitelj koji podučava 4 učenika umjesto 14 -24, a za punu plaću i ostale troškove objekta,
Ne slažem se, učitelj koji podučava 4 učenika je puno korisniji nego kada podučava 14-24 jer može kvalitetnije odraditi posao. U stvari, maksimalni broj učenika bi po meni trebao biti do 10 po razredu, idalno 5-6.

Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Uhljeb je lijepa riječ koja se često koristi u krivom ili preširokom značenju, a izvorno označava osobu koja je zaposlena iako za njenim radom ne postoji potreba, za koju je radno mjesto izmišljeno da bi joj se osigurali prihodi.
Slažem se, mislio sam da sam to rekao istim tim citatom, odnosno to mu je bio smisao.

Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Učitelji pune budžet bez obzira bile škole javne ili privatne, vjerskih zajednica (sa pravom javnosti), pa i poučavatelji raznih tečajeva i osposobljavanja koja obično i jesu privatne ustanove, čak i kad su plaćeni javnim, recimo EU novcem.
Ne pune. To je jednostavna matematika, ne slagao se ti koliko želiš - ne pune. Govoriš o matematičkoj nemogućnosti. To njihovo nepunjenje ne znači da su automatski uhljebi ili paraziti.... jednostavno znači da ne pune budžet.. Slobodno mi pokaži matematiku kojom je to moguće. Ti i ostali mene uvjeravata da kada ja sam sebi dam lovu ili mi netko vrati moju lovu isti tren kada sam ju dao, da je to nekako "punjenje mog budžeta". Nije.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:45   #589
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Čak i oni koji kvalitetno i marljivo rade, često rade sa slabom efikasnošću, recimo učitelj koji podučava 4 učenika umjesto 14 -24, a za punu plaću i ostale troškove objekta, je djelomično uhljeb jer bi se do rezultata njegovog rada moglo i efikasnije, uz manju potrošnju ljudskih i materijalnih resursa..Ali za njegovo uhljebništvo nije odgovoran učitelj nego osnivač škole (županije ili grad) jer trošak plaće snosi ministarstvo, pa nema odgovornosti osnivača i zato se neisplative škole ne ukidaju..


Uhljeb je lijepa riječ koja se često koristi u krivom ili preširokom značenju, a izvorno označava osobu koja je zaposlena iako za njenim radom ne postoji potreba, za koju je radno mjesto izmišljeno da bi joj se osigurali prihodi.


Učitelji pune budžet bez obzira bile škole javne ili privatne, vjerskih zajednica (sa pravom javnosti), pa i poučavatelji raznih tečajeva i osposobljavanja koja obično i jesu privatne ustanove, čak i kad su plaćeni javnim, recimo EU novcem.
Itekako se varas.
Srednja skola ne moze imati odjeljenje ukoliko br ucenika ne prelazi odredeni broj ca 15 - ne znam sad napamet.
Nema odjelhenja, nema ni posla, ugovoru unatoc
Toliko o 100%sigurnim radnim mjestima...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:12   #590
Bespotrebno se svađate oko subjektivnih definicija.

Stvar je jednostavna. Koliko plaćam poreza i kakvu uslugu dobijem od toga? Zdravstvo znamo kakvo je, školstvo isto, mirovinsko je pljačka. U bilo kojoj drugoj zapadnijoj državi ću dobiti bolju uslugu za isti novac. Na istoku ću barem manje platiti.

Plaća nije bitna jer nije određena tržišno. Određuje se dekretom.
Novaca ima. Novaca će uvijek biti jer ćeš uvijek trebati vojsku, policiju i zdravstvo. Pa neka dođe vrač u bolnicu raditi opet ga moraš platiti, jelda.

Stoga novaca moramo davati manje ili dobivati bolju uslugu. Ili čekati da se sve raspadne.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:16   #591
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, učitelj koji podučava 4 učenika je puno korisniji nego kada podučava 14-24 jer može kvalitetnije odraditi posao. U stvari, maksimalni broj učenika bi po meni trebao biti do 10 po razredu, idalno 5-6.
Idealan omjer je 1:1.
No u našem kontekstu sve ispod 30 je već dobro.


Quote:
Ti i ostali mene uvjeravata da kada ja sam sebi dam lovu ili mi netko vrati moju lovu isti tren kada sam ju dao, da je to nekako "punjenje mog budžeta". Nije.
"Kad ja sebi dam lovu" je tvoja analogija, dakle nitko te u nju ne uvjerava, i još je k tome- falična.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:26   #592
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, učitelj koji podučava 4 učenika je puno korisniji nego kada podučava 14-24 jer može kvalitetnije odraditi posao. U stvari, maksimalni broj učenika bi po meni trebao biti do 10 po razredu, idalno 5-6.
Daj mi molim te reci otkud sad ti tu licitiraš s ovim brojevima? Jesi li ti neki pedagog? Imaš li uvid u struku i znanstvene radove? Nešto čime bi potkrijepio svoje teze o 5, 15 ili 150 učenika. O izvodivosti nastave s malim brojem učenika i potrebnoj infrastrukturi. Bilo što čime bi dokazao da si upućen u materiju...

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne pune. To je jednostavna matematika, ne slagao se ti koliko želiš - ne pune. Govoriš o matematičkoj nemogućnosti. To njihovo nepunjenje ne znači da su automatski uhljebi ili paraziti.... jednostavno znači da ne pune budžet.. Slobodno mi pokaži matematiku kojom je to moguće. Ti i ostali mene uvjeravata da kada ja sam sebi dam lovu ili mi netko vrati moju lovu isti tren kada sam ju dao, da je to nekako "punjenje mog budžeta". Nije.
Jok, ti puniš dok sav radni narod na poslu zarađuje za punjenje proračuna ti trkeljaš gluposti po forumu.hr...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:27   #593
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post

Tragikomična pojava-što su ljudi manje naoružani znanjem, to su sigurniji u sebe i svoja "mišljenja"
jesi siguran ?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:58   #594
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Itekako se varas.
Srednja skola ne moze imati odjeljenje ukoliko br ucenika ne prelazi odredeni broj ca 15 - ne znam sad napamet.
Pa saznaj, recimo ovdje:
http://www.srednja.hr/novosti/hrvats...ijedan-ucenik/

"u 90 područnih i 5 matičnih škola u tekućoj školskoj godini, nije upisan ni jedan učenik.
..
Ipak, u tih 95 škola, nastava će se izvoditi, budući da ih u višim razredima pohađa 753 učenika u 140 razrednih odjela.
imamo i 21 područnu školu s ukupno dva učenika te njih 120, s do pet učenika.."

Ima na dzs.hr detaljna statistika.
Ako to nije razbacivanje resursa ne znam što je.

Hrvatska ima prokletstvo 7200 raštrkanih naselja. Jeftinije bi bilo platiti ljudima da se presele u veća, a u ekonomski samo-neodrživima zabraniti prijavu prebivališta novih stanovnika.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:06   #595
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Pa saznaj, recimo ovdje:
http://www.srednja.hr/novosti/hrvats...ijedan-ucenik/

"u 90 područnih i 5 matičnih škola u tekućoj školskoj godini, nije upisan ni jedan učenik.
..
Ipak, u tih 95 škola, nastava će se izvoditi, budući da ih u višim razredima pohađa 753 učenika u 140 razrednih odjela.
imamo i 21 područnu školu s ukupno dva učenika te njih 120, s do pet učenika.."

Ima na dzs.hr detaljna statistika.
Ako to nije razbacivanje resursa ne znam što je.

Hrvatska ima prokletstvo 7200 raštrkanih naselja. Jeftinije bi bilo platiti ljudima da se presele u veća, a u ekonomski samo-neodrživima zabraniti prijavu prebivališta novih stanovnika.
Ti bi, znaci, ko Crveni kmeri odredivao tko ce gdje zivjeti?
Ko se hoce preseliti u Gerovo ili Lanisce - ne moze!!!
Majke mi nisi normalan
Podrucne se skole masovno zatvaraju a tek ce se pozatvarati u narednim godinama...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:13   #596
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
ne bih želio to kategorički tvrditi, niti bi mi ikad to palo na pamet, ali čini se da je lijenčina spoznao da je 1:0

ispričavam se na offtopicu
Moram priznati da te nisam popratio s ovim svime.

Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post

Hrvatska ima prokletstvo 7200 raštrkanih naselja. Jeftinije bi bilo platiti ljudima da se presele u veća, a u ekonomski samo-neodrživima zabraniti prijavu prebivališta novih stanovnika.
Zašto da ih selimo, što ih ne bi jednostavno pobili ili protjerali, kad smo se već odlučili na kršenje ljudskih prava i državni teror?

Na ovoj temi sve bolje i bolje
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:33   #597
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Ti bi, znaci, ko Crveni kmeri odredivao tko ce gdje zivjeti?
Ko se hoce preseliti u Gerovo ili Lanisce - ne moze!!!
Ne ja nego ekonomska efikasnost. Ni sad ne možeš stanovati baš gdje hočeš. U zemlji koja godišnje gubi 35.000 stanovnika nešto mora ostati prazno i najbolje planski odabrati naselja za asanaciju i reciklirati cijela naselja nazad u stanje izvorne divljine, da ljudi znaju na čemu su i planiraju preseljenje u ekonomski efikasnije strukture naselja..

Quote:
Podrucne se skole masovno zatvaraju a tek ce se pozatvarati u narednim godinama...
Svaka nastanjiva parcela stvara obvezu državi za komunalno opremanje. Uz sve manje stanovnika, Hrvati si ne mogu priuštiti održavanje silne infrastrukture, ne samo školske. Recimo, umiranjem prvih motoriziranih generacija babyboomera sve više cestovne infrastrukture će postati nepriuštivo za održavanje, jer broj vozača mlađih od 40 godina se već sad smanjuje. Pametna strategija razvoja cestovne infrastrukture bi se trebala bazirati na downsizingu i sažimanju, a ne širenju i gradnji nove.

Zadnje uređivanje zgubydan : 17.10.2017. at 18:04.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:41   #598
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Ne ja nego ekonomska efikasnost. Ni sad ne možeš stanovati baš gdje hočeš. U zemlji koja godišnje gubi 35.000 stanovnika nešto mora ostati prazno i najbolje planski odabrati naselja za asanaciju i reciklirati cijela naselja nazad u stanje izvorne divljine, da ljudi znaju na čemu su i planiraju preseljenje u ekonomski efikasnije strukture naselja..


Svaka nastanjiva parcela stvara obvezu državi za komunalno opremanje. Uz sve manje stanovnika, Hrvati si ne mogu priuštiti održavanje silne infrastrukture, ne samo školske. Recimo, umiranjem prvih motoriziranih generacija babyboomera sve više cestovne infrastrukture će postati nepriuštivo za održavanje, jer broj vozača mlađih od 40 godina se već sad smanjuje. Pametna strategija razvoja cestovne infrastrukture bi se trebala bazirati na downsizingu i sažimanju, a ne širenju i gradnji nove.
Ti stvarno nisi normalan - stavi si Pol Pota u avatar.
Zamisli da ti sutra dode uhljeb koji ce ti reci: 'gdine zgubydan, drzavnim dekretom morate se preseliti u beli manastir zbog infrastrukture koja je u vasem kraju preopterecena a tamo zjapi prazna!'
Sta bi mu rekao?
Ja bih ga otjerao vilama...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:54   #599
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Ti bi, znaci, ko Crveni kmeri odredivao tko ce gdje zivjeti?
Ko se hoce preseliti u Gerovo ili Lanisce - ne moze!!!
Majke mi nisi normalan
Podrucne se skole masovno zatvaraju a tek ce se pozatvarati u narednim godinama...
Tko će gdje živjet, nažalost previše često ne određuju želje pojedinaca nego ekonomske (ne)prilike.

Mislim da su naselja s manje od pet tisuća stanovnika neefikasna.

Najekonomičnije je da ljudi stanuju u zgradama sa nekoliko katova, da ima dovoljno prostora oko svake zgrade za ceste, putiće i zelenilo, da je javni promet jako dobar tako da nema potrebe za autima i parkiralištima. Živjeti u neboderčugama od deset i više katova je nehumano, a da jedna jedina obitelj živi u izdvojenoj obiteljskoj kući je neekonomično. Zgrade od po nekoliko katova bi bile razuman kompromis.

Zgubydane za downsizing autocesta.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:59   #600
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Ti stvarno nisi normalan - stavi si Pol Pota u avatar.
Zamisli da ti sutra dode uhljeb koji ce ti reci: 'gdine zgubydan, drzavnim dekretom morate se preseliti u beli manastir zbog infrastrukture koja je u vasem kraju preopterecena a tamo zjapi prazna!'
Sta bi mu rekao?
Ja bih ga otjerao vilama...
Ljude se ne preseljava takvim metodama. Kao što ih se nebi trebalo tjerati niti da čine bilo koje druge stvari koristeči takve metode.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.