Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 17:50   #861
Neznam ni ja točno što je broj PI. Znam da on iznosi 3,14 i da se radi o množenju duljine ekvatora s tim brojem, pa se dobije volumen ili tako nešto.

A neda mi se ni guglat. Ustvari i da guglam, možda opet nebih shvatio.

Matemat'ka mi nikad nije išla. Da mi je život ovisio o njoj ne bih je skontao. Ajd fiika, kemija i biologija i zemljopis, od prirodnih predmeta... oni su me zanimali a najviše biologija. Al matemat'ka, JOK!

Da me vode pred streljački vod nebih znao rješiti jednađbu s više od jedne nepoznanice.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 04:37   #862
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Neznam ni ja točno što je broj PI. Znam da on iznosi 3,14 i da se radi o množenju duljine ekvatora s tim brojem, pa se dobije volumen ili tako nešto.

A neda mi se ni guglat. Ustvari i da guglam, možda opet nebih shvatio.

Matemat'ka mi nikad nije išla. Da mi je život ovisio o njoj ne bih je skontao. Ajd fiika, kemija i biologija i zemljopis, od prirodnih predmeta... oni su me zanimali a najviše biologija. Al matemat'ka, JOK!

Da me vode pred streljački vod nebih znao rješiti jednađbu s više od jedne nepoznanice.
Da, ali ti nisi učitelj matematike...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:12   #863
[QUOTE=aaaaaaaa;67093443

Jednako tako i fakulteti, kad zbrojiš sve profesore ekonomskog fakulteta (stotinjak) oni nemaju prakse kao jedan bivši student što je teška sramota obrazovnog sustava. U Juhoslaviji ako se ne varam si morao prvo raditi 5g u praksi da bi mogao aplicirati za profesora.

Kako ćeš nešto smisleno predavati ako nikad nisi radio u praksi, samo čitao u knjigama?[/QUOTE]

A neki od tih profesora se "bore" sa izračuniom ODV - što u privatnom sektoru svakonevno radi občan knjigovođa, trgovac obrtnik

p.s.
malo karikiram ali vidjeli smo da tu ima dima a gdje ima dima ima i vatre a ekonomiju kao da nam je poharao poveći požar.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 09:26   #864
Zato se nađe 65 miljuncica za mobitele sa uhljeb UI.
Svaki pravi uhljeb to mora dobit uz uskrsnicu, božićnicu,cipelarinu,uhljebnicu.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:39   #865
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Zato se nađe 65 miljuncica za mobitele sa uhljeb UI.
Svaki pravi uhljeb to mora dobit uz uskrsnicu, božićnicu,cipelarinu,uhljebnicu.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Srećom da se stvari razumiju pa se shodno tome olako i razbacuje izjavama....vjerojatno sudovima, ministarstvima i vatrogascima ne trebaju službeni mobiteli.....to treba samo ovakvima kao ti.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 19.12.2017. at 11:14.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:42   #866
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Sve stoji. Ako si Norveška (ili neka druga uređena zemlja) države treba što više, a ako si Hrvatska ili Venezela, države treba što manje.

Divlje države kojima upravljaju političari i s njima povezana ekipa trebaju imati što manje "mesa" za "raspodjelu".
BNe bih se baš kladio.....ako ćeš imati još manje države samo gledaj kapitalizma...kao u 19 stoljeću. Eto ti bangladeša, tamo gotovo uopće nema države...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:43   #867
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Sada mi je tek jasno zašto je firma gdje radim u debelom qurtzu.
Ja sam mislio da je kriva privatizacija, a ono krivo je što izvozimo 95% umjesto da poslujemo sa državom.

p.s.

Obično se plaće definiraju sistemom ponude-potražnje. Osim kod nas gdje je to stvar politike, a ne tržišta.
Jer da je stvar tržišta , onda u školstvu ne bi bio ovaj paradoks:
http://www.zadarskilist.hr/clanci/10...ti-pedagoginja

Bibinjskim osnovcima matematiku će predavati - pedagoginja!

ZBOG KRONIČNOG NEDOSTATKA KADRA
Odluka je izazvala negodovanje roditelja koji se boje kako osoba koja nije stručna u području matematike, predmeta koji često zadaje probleme učenicima, neće dovoljno dobro djeci objasniti prilično zahtjevno gradivo te će im u nastavku školovanja biti teže svladati matematiku



A posljedica se zna:

- Ne mogu primjerice, uzeti ineženjera koji nema iskustvo u radu s djecom pa se oni nakupe loših ocjena. Imala sam natječaj za zamjenu isto za profesora matematike na koji mi se javilo pet osoba, od čega jedan profesor engleskog jezika, profesor ruskog jezika i tri profesora razredne nastave. Kada sam uzela profesora razredne nastave na zamjenu iz predmeta matematike nije znala niti što je broj Pi, kazala je Sikirić.

U gotovo svakoj zemlji na ovom svijetu država je najveći poslodavac privatnom sektoru....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:44   #868
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Ovi uhljebi bi krepali od gladi u realnom sektoru.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Nisam tako siguran, samo u realnom sektoru kad bi sve bio realan sektor ti bi riknuo koliko bi te koštala samo škola i zdravlje a da ostalo ne spominjem.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:31   #869
Dame i gospodo, drugovi i drugarice, ovo vam je (ne)realni sektor:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=66992489&postcount=1
Pa izvolite slobodno...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:48   #870
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Dame i gospodo, drugovi i drugarice, ovo vam je (ne)realni sektor:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=66992489&postcount=1
Pa izvolite slobodno...
Dio realnog sektora.....nadam se da netko ne zagovara da bi tako trebalo biti svugdje kako mi se čini po nekim postovima ovdje ili da bi netko trebao biti sretan samo zato jer dobija plaću na vrijeme i nitko ga ne iskorištava.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:29   #871
kako ne razumijes, moras sutiti i biti sretan s placom od 4200 kuna jer postoje poslodavci koji svoje radnike uopce ne placaju i ne daju im koristiti godisnji odmor.
sta se ti imas zaliti sto nakon 20+ godina staza tvoja placa iznosi isto kao prije 15 godina iako su cijene otisle nebu pod oblake kad postoji kafic u kojojm skidaju s place prosutu cedevitu
uvijek trebas gledati da ima ljudi kojima je gore, ni slucajno nemoj pogledati prema onima kojima je dobro iako ih svakim danom ima sve vise i vise
a bit ce ih i jos vise
http://www.seebiz.eu/vlada-smanjuje-...ima/ar-167678/
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:47   #872
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kako ne razumijes, moras sutiti i biti sretan s placom od 4200 kuna jer postoje poslodavci koji svoje radnike uopce ne placaju i ne daju im koristiti godisnji odmor.
sta se ti imas zaliti sto nakon 20+ godina staza tvoja placa iznosi isto kao prije 15 godina iako su cijene otisle nebu pod oblake kad postoji kafic u kojojm skidaju s place prosutu cedevitu
uvijek trebas gledati da ima ljudi kojima je gore, ni slucajno nemoj pogledati prema onima kojima je dobro iako ih svakim danom ima sve vise i vise
a bit ce ih i jos vise
http://www.seebiz.eu/vlada-smanjuje-...ima/ar-167678/
Nije to točan info, autor ne razumije kaj piše. U sustavu razreda će već biti inkorporiran staž i dodaci tako da neće doći do smanjivanja plaća.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:55   #873
nisam istrazivala jer se ne odnosi na javne ali nije mi bilo jasno kamo nize mogu place ici ako nece doci do minimalca
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:39   #874
Država-poslodavac !?

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
U gotovo svakoj zemlji na ovom svijetu država je najveći poslodavac privatnom sektoru....
To je istina. Samo je problem da li je HRVATSKA DRŽAVA efikasan poslodavac ili je dno dna :
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-1149/6859644/

Rendgen je to stanja državnog vlasništva u tvrtkama, koje u najnovijem Fiscusu Instituta za javne financije daju Anto Bajo, Lana Zuber i Marko Primorac. Pozivajući se na podatke koje su objavili Fina, Ministarstvo financija i Ministarstvo državne imovine, autori zaključuju kako je, pojednostavljeno rečeno, utjecaj države na gospodarstvo u Hrvatskoj i dalje, nakon gotovo tri desetljeća tranzicije, prevelik, a koristi od toga su male.

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Neznam ni ja točno što je broj PI. Znam da on iznosi 3,14 i da se radi o množenju duljine ekvatora s tim brojem, pa se dobije volumen ili tako nešto.

A neda mi se ni guglat. Ustvari i da guglam, možda opet nebih shvatio.

Matemat'ka mi nikad nije išla. Da mi je život ovisio o njoj ne bih je skontao. Ajd fiika, kemija i biologija i zemljopis, od prirodnih predmeta... oni su me zanimali a najviše biologija. Al matemat'ka, JOK!

Da me vode pred streljački vod nebih znao rješiti jednađbu s više od jedne nepoznanice.
Ti si onda idealan za direktora neke tehničke škole u RH

Kao što je ovaj konobar idealan za direktora muzeja: http://net.hr/danas/hrvatska/skandal...en-je-konobar/

STRUČNOST IZNAD SVEGA
SKANDAL U ZADRU: Na mjestu koordinatora za spomenik iz 13. stoljeća zaposlen je – konobar!


Zaključaj je da su onda državna primanja i jako dobra s obzirom na stručnost kadra i koji posao rade.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 18:49   #875
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Dame i gospodo, drugovi i drugarice, ovo vam je (ne)realni sektor:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=66992489&postcount=1
Pa izvolite slobodno...
Dakle, ti koristiš JEDAN primjer sa dna ekonomije, poslove za ljude sa nula sposobnosti rada za išta drugo i onda to ekstrapoliraš na čitavi privatni sektor. Postoje i radikalno bolje firme od te što si opisao, ali to ti, naravno, nije u cilju napisati ovdje. Problem sa tim gore tekstom je nedostatak kontrole i strah takvih zaposlenika da prijave vlasnike, odnosno da ta vaša velebajna država ne radi posao za koji je ekstremno dobro plaćena.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 18:56   #876
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Jednako tako i fakulteti, kad zbrojiš sve profesore ekonomskog fakulteta (stotinjak) oni nemaju prakse kao jedan bivši student što je teška sramota obrazovnog sustava. U Juhoslaviji ako se ne varam si morao prvo raditi 5g u praksi da bi mogao aplicirati za profesora.

Kako ćeš nešto smisleno predavati ako nikad nisi radio u praksi, samo čitao u knjigama?
Što je najbolje, profesori kažu da je to kompletno ok i poželjno (kao i diplomirani magistri ekonomije koji ne znaju napisati poslovno pismo ili ispuniti uplatnicu) jer se oni time neće niti baviti

Onda se čudimo kako nam je ekonomija u kifli (i to iako je ekonomski fakultet najveći).
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 23:02   #877
Sit gladnome ne vjeruje!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:30   #878
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
....napisati poslovno pismo ili ispuniti uplatnicu) .....
Nisam,siguran da ne znaju ali uplatnice zaista nisu njihov posao. Kao da tražiš od inžinjera strojarstva rad na drebangu...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 06:12   #879
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisam,siguran da ne znaju ali uplatnice zaista nisu njihov posao. Kao da tražiš od inžinjera strojarstva rad na drebangu...
Jebeš tog ekonomistu koji ne zna osnove posla. Sve je to super, ne moraju ništa znati ali bitno da je EFZG najveći faks u RH *i* da nam je ekonomija u kiti.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 22.12.2017. at 06:34.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 06:29   #880
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisam,siguran da ne znaju ali uplatnice zaista nisu njihov posao. Kao da tražiš od inžinjera strojarstva rad na drebangu...
Jadan je onaj inženjer strojarstva koji ne zna upotrijebiti tokarski stroj.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.