Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2015., 14:48   #1
Sandra Švaljek uskraćuje obećani novac za film o ženama žrtvama silovanja iz Domovinskog rata!

Zamjenica gradonačelnika Zagreba odlučila je pod izgovorom "štednje" uskratiti 163.000 kuna donacije za prvi film o ženama žrtvama silovanja u Domovinskom ratu.

Iako je financijska konstrukcija ovisila o tom obećanom novcu, Sandra Švaljek je odlučila retroaktivno povući sredstva i tako ostavila na cjedilu udrugu žena iz Domovinskog rata koje su trebale snimiti prvi film takve tematike u Hrvatskoj, a o kojoj je u zadnjih 25 godina bilo sramotno malo govora u hrvatskim medijima.

Kada vidimo koga je i što sve grad Zagreb sponzorirao posljednjih godina, ostaje nejasna činjenica zašto se konstrukt financijske održivosti odlučio prelomit baš na leđima onih najzaslužnijih za današnji gradski, ali i državni proračun republike Hrvatske, a ne recimo pokrajine u sklopu Velike Srbije.

Izgleda Sandra Švaljek sve jače najavljuje odlazak u SDP. Samo što joj igra u stilu Jadranke Kosor neće proći kako očekuje. Bandić je ipak puno izdržljiviji igrač. Meni osobno se ovom odlukom zgadila do temelja.



Quote:
redsjednica udruge Žene u Domovinskom ratu Marija Slišković također kaže da je zapanjena odlukom kojom je njezinoj udruzi uskraćeno 163 tisuće kuna za snimanje filma o žrtvama silovanja "Ćelija za doktoricu". Tim je novcem bila zatvorena financijska konstrukcija filma koji će sada kasniti jer ne mogu brzo prikupiti zamjenska sredstva.

– To je nedoraslo ponašanje za funkciju koju obnaša, tipično hrvatsko bezglavo ponašanje. Riječ je o dvojezičnom dokumentarnom filmu. Ne znamo kako ćemo ga završiti, moramo snimiti još neke scene u Americi, sinkronizaciju, montažu... Ne vidim razlog zašto je zaustavila neke odluke, koju poruku želi poslati jer novac postoji. Nismo tražili jednokratnu isplatu, već u tri rate, a molila sam i sastanak s gospođom Švaljek pa sam odbijena – kazala je Slišković.
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/sa...onacije-989370
jiri sotola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 15:15   #2
ovo je tema o
1. tome što je novac uskraćen za film o žrtvama silovanja
2. tome što Sandra Švaljek uskraćuje već obećane donacije
3. tome što su to donacije koje je obećao Bandić
4. pretpostavke u kojem smjeru politički ide vd gradonačelnica (a koja javno kaže da neće ni u jednu stranku i da će poštivati volju građana koji su je izbarali kao nezavisnu)

a da je Zagreb financirao sve i svašta posljednjih godina i to van granica i teritorija HR - je
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 15:24   #3
Glavno da je oprostila 31000 kuna duga hdzu...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 15:29   #4
Ima u šatoraša.....jer istina o domovinskom ratu nema cijene.... Nije mi doduše jasno kako se to istina o domovinskom ratu .....snima u americi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 21:55   #5
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ima u šatoraša.....jer istina o domovinskom ratu nema cijene.... Nije mi doduše jasno kako se to istina o domovinskom ratu .....snima u americi.
potpisujem
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 22:39   #6
Samo ću vam dat link na temu koja se bavila tom problematikom i to na početak teme https://www.forum.hr/showthread.php?t=634597 samo radi ilustracije.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:33   #7
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ima u šatoraša.....jer istina o domovinskom ratu nema cijene.... Nije mi doduše jasno kako se to istina o domovinskom ratu .....snima u americi.
A jako bi ti čudno bilo, pored ogromnog broja izbjeglica i prognanih koji su nakon rata ostali živjet razbacani diljem svijeta, da su i neke od svjedokinja i žrtava zločina silovanja također ostale živjeti u Americi? Jako neshvatljivo? Ne nameće ti se odgovor?
Ili ti je baš bilo zgodno postavit pitanje koje "diskretno" sugerira trošenje love bez pokrića? U kojem slučaju se možeš sramit.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:41   #8
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ima u šatoraša.....jer istina o domovinskom ratu nema cijene.... Nije mi doduše jasno kako se to istina o domovinskom ratu .....snima u americi.
A jako bi ti čudno bilo, pored ogromnog broja izbjeglica i prognanih koji su nakon rata ostali živjet razbacani diljem svijeta, da su i neke od svjedokinja i žrtava zločina silovanja također ostale živjeti u Americi? Jako neshvatljivo? Ne nameće ti se odgovor?

Ili ti je baš bilo zgodno postavit pitanje koje "diskretno" sugerira trošenje love bez pokrića? U kojem slučaju se možeš sramit, jer apsolutno ne postoje nikakve indikacije za tako nešto.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:04   #9
A zato je Vesna Pusić bila izdašna za:

Quote:
- centar za mirovne studije 250.000, 00 Kn
- udruga "zdenac" 150. 017,92 Kn
- europski edukacijski forum 241.266,00 Kn
- GONG 250.000, 00 Kn
- DOCUMENTA 248. 992,80 Kn
- B.a.B.e 243.821,84 Kn
itd. http://www.mvep.hr/files/file/2014/141212-odluka.pdf

Njima je potrebnije nego istini o silovanim ženama u Domovinskom ratu..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:47   #10
no, koja je zaista tema ovdje?
  • to što je novac uskraćen za film o žrtvama silovanja
  • to što Sandra Švaljek uskraćuje već obećane donacije
  • to što su to donacije koje je obećao Bandić
  • osobne pretpostavke u kojem smjeru politički ide vd gradonačelnica na osnovu jedne odluke
  • komparacija koje ministarstvo/JLS/votever i kome daje donacije za kaj?
  • žrtve silovanja - općenito? I gdje se danas nalaze te žrtve? I, je li to bitno? Procjenjujemo što i kako netko snima film i kako bi trebao.

a za žrtve postoji tema - Cuka je dao link

o čemu točno pišemo ovdje?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.

Zadnje uređivanje twistdrum : 14.02.2015. at 13:56.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:49   #11
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
A jako bi ti čudno bilo, pored ogromnog broja izbjeglica i prognanih koji su nakon rata ostali živjet razbacani diljem svijeta, da su i neke od svjedokinja i žrtava zločina silovanja također ostale živjeti u Americi? Jako neshvatljivo? Ne nameće ti se odgovor?

Ili ti je baš bilo zgodno postavit pitanje koje "diskretno" sugerira trošenje love bez pokrića? U kojem slučaju se možeš sramit, jer apsolutno ne postoje nikakve indikacije za tako nešto.
Apsolutno, sve su otišle u ameriku pa nema dovoljno ovdje a ne postoje niti video-konferencije niti izbjeglice u nordijskim zemljama ili zapadno-evropskim koje su primile ogromnu većinu izbjeglica. Teško da je amerika u tome prednjaćila ali kad su te najvađnije eto baš tamo..ali bit će da ti imaš podatke pa znaš gdje su se preselile. Poznavajući prilike u nas i kako se krčmi tuđa lova a pogotovo ako se bave ovakvim "neupitnim" temama ....da upravo to sugeriram. Uostalom ima u vas desničara para, ajmo gospodo galamdžije pusti te vi što država može napraviti za vas nego se pitajte što vi možete napraviti za državu. Svatko soma kuna a šatoraši po dvije i nema problema oko financiranja, odrecite sei x-eva i dvoznaka u finskoj drugoj ligi jedan mjesec za istinu o domovinskom ratu... pa to je samo 160 000. Jel nije grad Zagreb nadavao dosta love desničarima i njihovim udrugama i pozapošljavao ih kao savjetnike za ogromne plaće. Sad je vrijeme da vratite gradu što ste od njega uzeli. Evo prva Željka Markić 300 000 kn troškova pokrivenih od grada za referendum, kaj je za nju par desetaka hiljada. Jedino ako kod vas (daleko bilo) vrijedi ona teza da istina nema cijene...dok je ne morate platiti iz vlastitog džepa.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:17   #12
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
.................
Olabavi i ohladi, druže iz birtije.

Ako mene trpaš pod "vi desničari", protestiram samo zbog "vi" - u životu nisam bila (niti ću) ikad u ikakvoj grupi, pogotovo organiziranoj, a još više u nekoj koja bi ikad od ikog dobila i jedne jedine kune, što također insinuiraš spominjući nekakva zapošljavanja, lovu po džepovima i druge gluposti koje se, u svom bezobrazluku, usuđuješ ispisati u postu u kojem mene citiraš i kakti meni odgovaraš sa "vi desničari"...

Pisati o pljačkama, varanju, korupciji... (i jedino o tome!), bez ikakvog podatka koji bi pokazivao da u ovom konkretnom slučaju ima ikakvih sumnji te vrste, nego samo na osnovu vlastitih projekcija i insinuacija, pisati na takav način (ponavljam - bez ikakvog stvarnog razloga!) na temi koja se bavi uskratom sredstava za snimanje filma o ženama silovanima u Domovinskom ratu je ponajprije degutantno i besramno, a zatim i čisto trolanje. Imaš za to pedeset drugih tema na forumu, ako te ni one ne zadovoljavaju, otvori novu. Odavde - gibaj, ako nikako drugačije ne znaš ili ne možeš komentirati stvarni sadržaj ove teme. Svoje frustracije liječi na drugom mjestu.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 21:06   #13
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Olabavi i ohladi, druže iz birtije.

Ako mene trpaš pod "vi desničari", protestiram samo zbog "vi" - u životu nisam bila (niti ću) ikad u ikakvoj grupi, pogotovo organiziranoj, a još više u nekoj koja bi ikad od ikog dobila i jedne jedine kune, što također insinuiraš spominjući nekakva zapošljavanja, lovu po džepovima i druge gluposti koje se, u svom bezobrazluku, usuđuješ ispisati u postu u kojem mene citiraš i kakti meni odgovaraš sa "vi desničari"...

Pisati o pljačkama, varanju, korupciji... (i jedino o tome!), bez ikakvog podatka koji bi pokazivao da u ovom konkretnom slučaju ima ikakvih sumnji te vrste, nego samo na osnovu vlastitih projekcija i insinuacija, pisati na takav način (ponavljam - bez ikakvog stvarnog razloga!) na temi koja se bavi uskratom sredstava za snimanje filma o ženama silovanima u Domovinskom ratu je ponajprije degutantno i besramno, a zatim i čisto trolanje. Imaš za to pedeset drugih tema na forumu, ako te ni one ne zadovoljavaju, otvori novu. Odavde - gibaj, ako nikako drugačije ne znaš ili ne možeš komentirati stvarni sadržaj ove teme. Svoje frustracije liječi na drugom mjestu.
Kad govorim tebi govorim svima, to je javni forum, zato se tako i zove, za svo ovo vrijeme si mogla barem toliko naučiti. Da sam htio s tobom ekskluzivno razgovarati onda bih ti napisao PM. Jedino što sam iz cijele tirade shvatio da ti ništa ne znaš, niti koja je desničarska udruga dobila lovu niti koji se desničar negdje zaposlio, niti tko je sve dao sredstva za snimanje filma, niti koja je potreba snimati film u US. Obzirom na količinu toga koliko toga neznaš možda je tebi vrijeme da odgibaš a stvarni sadršaj ove teme je otkantana lova PRVOM filmu o silovanim ženama u DR. Ako je taj prvi što je onda film Sunčica. Moj point je ako nekome toliko smeta otkazivanje 160 000 kuna za nešto toliko važno...nek odriješi kesu. Nego kad si već tako osjetljiva na trolanje daj malo podataka o tom filmu..tko ga snima, tko su financijeri.. da vidimo reference...osim da je novac doniran udruzi koja nema niti web stranicu (našao sam samo onu iz ogranka Zadar a i ta nije svježa) i o kojoj ne vidim skoro nikakvih podataka osim niza interviewa predsjednice udruge. Uz svo poštovanje prema žrtvama iz te udruge sasvim druga stvar je davati novac za snimanje filma i postavljam pitanje temeljem čega im je uopće odobrena ta donacija i s kojim točno referencama je udruga dobila taj novac za film?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 14.02.2015. at 21:28.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 22:54   #14
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad govorim tebi govorim svima, to je javni forum, zato se tako i zove, za svo ovo vrijeme si mogla barem toliko naučiti.
Sve ovo vrijeme, od osnovne škole pa nadalje, ti si taj koji je trebao naučiti da kad nekoga citiraš, a zatim pišeš "vi desničari", to znači da se - između ostalih - obraćaš i citiranoj osobi.
Budući da spominješ pljačku, korupciju, zapošljavanja, trpanje love po džepovima, a sljedom gore navedenog sve to pripisuješ i meni, smatram tvoj post po sebe uvredljivim i svoju reakciju potpuno opravdanom.

Quote:
Moj point je ako nekome toliko smeta otkazivanje 160 000 kuna za nešto toliko važno...nek odriješi kesu.
A moj point jest da je to trebalo biti važno onima koji u Gradu Zagrebu odlučuju o dodjeli sredstava koja u proračunu i služe upravo za takve stvari. Grad sredstva redovito dodjeljuje za raznorazne projekte, nije ovo nikakav izvanredan slučaj. To jest pretužna i prevažna, a dosad nepravedno zanemarena tema i smatram (valjda imam pravo na to?) da je ova odluka pogrešna.

Quote:
...daj malo podataka o tom filmu..tko ga snima, tko su financijeri.. da vidimo reference.....
......postavljam pitanje temeljem čega im je uopće odobrena ta donacija i s kojim točno referencama je udruga dobila taj novac za film?
O svemu ovom ne znam ništa, kao uostalom ni ti, kao ni vjerojatno nitko na temi. Otkud bih znala?
Ali to nikog, pa ni tebe, ne sprečava da su upuštaš u diskusiju! Zašto bi onda sprečavalo mene, da izrazim svoje načelno mišljenje o tome kako je ova uskrata pogrešan potez? Samo zato jer ti smatraš da nemam što tu tražiti ako ne znam odgovore na tvoj kviz? Svašta...

Potpuna transparentnost i "čisti računi" se podrazumijevaju, o tome uopće nema diskusije, to je apsolutno uvjet "sine qua non".

Budući da u ovom slučaju ništa sumnjivog nikad nije bilo spominjano, za pretpostaviti je da su oni koji su raspisali natječaj bili zadovoljni i referencama i svime onim što su aplikanti priložili uz svoju molbu, kad su im prvobitno odobrena sredstva.
Uostalom, jedino obrazloženje od strane Grada je bilo kako "nema novca", a nema ni govora o nekakvom eventualnom neispunjavanju uvjeta. Da jest, onda bismo o tome mogli diskutirati i ja bih svakako bila prva koja bi bila protiv bilo kakvog "muljanja" ili dodjela sredstava nekim "mutnim" projektima.

S obzirom na sve navedeno, ponovo: ne znam odakle tebi uopće moral i obraz da u diskusiju utrolavaš teme pljačke, korupcije, "sumnjive poslove" još "sumnjivijih udruga" i slične gadosti koje, po svemu što dosad znamo, s ovim nemaju nikakve veze.

Ukoliko ti znaš nešto što mi ne znamo, slobodan si konačno to i napisati, i potkrijepiti odgovarajućim linkovima. Ukoliko je sve tek tvoje blebetanje u stilu "kaj bi bilo kad bi bilo", srami se.

Over & out s tobom.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 14.02.2015. at 23:27.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 01:08   #15
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Sve ovo vrijeme, od osnovne škole pa nadalje, ti si taj koji je trebao naučiti da kad nekoga citiraš, a zatim pišeš "vi desničari", to znači da se - između ostalih - obraćaš i citiranoj osobi.
Budući da spominješ pljačku, korupciju, zapošljavanja, trpanje love po džepovima, a sljedom gore navedenog sve to pripisuješ i meni, smatram tvoj post po sebe uvredljivim i svoju reakciju potpuno opravdanom.


A moj point jest da je to trebalo biti važno onima koji u Gradu Zagrebu odlučuju o dodjeli sredstava koja u proračunu i služe upravo za takve stvari. Grad sredstva redovito dodjeljuje za raznorazne projekte, nije ovo nikakav izvanredan slučaj. To jest pretužna i prevažna, a dosad nepravedno zanemarena tema i smatram (valjda imam pravo na to?) da je ova odluka pogrešna.


O svemu ovom ne znam ništa, kao uostalom ni ti, kao ni vjerojatno nitko na temi. Otkud bih znala?
Ali to nikog, pa ni tebe, ne sprečava da su upuštaš u diskusiju! Zašto bi onda sprečavalo mene, da izrazim svoje načelno mišljenje o tome kako je ova uskrata pogrešan potez? Samo zato jer ti smatraš da nemam što tu tražiti ako ne znam odgovore na tvoj kviz? Svašta...

Potpuna transparentnost i "čisti računi" se podrazumijevaju, o tome uopće nema diskusije, to je apsolutno uvjet "sine qua non".

Budući da u ovom slučaju ništa sumnjivog nikad nije bilo spominjano, za pretpostaviti je da su oni koji su raspisali natječaj bili zadovoljni i referencama i svime onim što su aplikanti priložili uz svoju molbu, kad su im prvobitno odobrena sredstva.
Uostalom, jedino obrazloženje od strane Grada je bilo kako "nema novca", a nema ni govora o nekakvom eventualnom neispunjavanju uvjeta. Da jest, onda bismo o tome mogli diskutirati i ja bih svakako bila prva koja bi bila protiv bilo kakvog "muljanja" ili dodjela sredstava nekim "mutnim" projektima.

S obzirom na sve navedeno, ponovo: ne znam odakle tebi uopće moral i obraz da u diskusiju utrolavaš teme pljačke, korupcije, "sumnjive poslove" još "sumnjivijih udruga" i slične gadosti koje, po svemu što dosad znamo, s ovim nemaju nikakve veze.

Ukoliko ti znaš nešto što mi ne znamo, slobodan si konačno to i napisati, i potkrijepiti odgovarajućim linkovima. Ukoliko je sve tek tvoje blebetanje u stilu "kaj bi bilo kad bi bilo", srami se.

Over & out s tobom.
Yes pumpkin, Bandić je poznat po transparentnom dodjeljivanju novaca zato su ga i smjenili i vuče se po sudovima. Poput 300 000 kn usluga udruzi u ime obitelji. Ova sad otkantava njegove gluposti. Možda je i bolje je da si over and out, ionak ništ korisno na ovoj temi od tebe. Inače ova udruga mi nije potpuno jasna, nema nikakvih podataka o njoj osim ogranka Zadar i kaj predsjednica svako malo daje interviewe....i normalno....dobijaju kao iskusne filmske djelatnice 160 000 kn za film od Bandića. Meni dodjeljivanje novaca za film nekome s ovakvim iskustvom u filmskoj industriji smrdi do neba.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 15.02.2015. at 01:27.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 19:24   #16
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Yes pumpkin, Bandić je poznat po transparentnom dodjeljivanju novaca zato su ga i smjenili i vuče se po sudovima. Poput 300 000 kn usluga udruzi u ime obitelji. Ova sad otkantava njegove gluposti. Možda je i bolje je da si over and out, ionak ništ korisno na ovoj temi od tebe. Inače ova udruga mi nije potpuno jasna, nema nikakvih podataka o njoj osim ogranka Zadar i kaj predsjednica svako malo daje interviewe....i normalno....dobijaju kao iskusne filmske djelatnice 160 000 kn za film od Bandića. Meni dodjeljivanje novaca za film nekome s ovakvim iskustvom u filmskoj industriji smrdi do neba.
Dakle, zamjenica gradonačelnika je pogazila gradonačelnikovu odluku i nije dodjelila novac koji je gradonačelnik obećao za snimanje filma o ženama žrtvama rata.
Pitanje je, odakle joj pravo da to napravi?

Izabrana je na njegovoj listi, nikada nebi bila na toj poziciji da je on nije postavio pa prema tome. Bilo bi ljudski da podnese ostavku ako ne želi provoditi njegovu politiku s kojom se ne slaže.
Ona je trenutno vršitelj dužnosti dok je on spriječen. Ona nije kreator politike.
Ako želi kreirati i provoditi svoju politiku, onda prvo na izbore.
Do tada, ona nema što otkantavati nego provoditi njegovu politiku i volju.

To što bi drugovi koji nikoga ne mrze htjeli dobijati isključivo lovu za svoje projekte, što bi dovodili u pitanje stručnost i kompetencije bilo koga tko nije iz njihovog tabora, je opet drugi par postola.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 21:34   #17
Jebiga, filmovi koštaju, a nije baš da plivamo u lovi
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 21:36   #18
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Izabrana je na njegovoj listi, nikada nebi bila na toj poziciji da je on nije postavio pa prema tome. Bilo bi ljudski da podnese ostavku ako ne želi provoditi njegovu politiku s kojom se ne slaže.
Ona je trenutno vršitelj dužnosti dok je on spriječen. Ona nije kreator politike.
Ako želi kreirati i provoditi svoju politiku, onda prvo na izbore.
Do tada, ona nema što otkantavati nego provoditi njegovu politiku i volju.
Očito je da si u krivu
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 21:56   #19
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Dakle, zamjenica gradonačelnika je pogazila gradonačelnikovu odluku i nije dodjelila novac koji je gradonačelnik obećao za snimanje filma o ženama žrtvama rata.
Pitanje je, odakle joj pravo da to napravi?

Izabrana je na njegovoj listi, nikada nebi bila na toj poziciji da je on nije postavio pa prema tome. Bilo bi ljudski da podnese ostavku ako ne želi provoditi njegovu politiku s kojom se ne slaže.
Ona je trenutno vršitelj dužnosti dok je on spriječen. Ona nije kreator politike.
Ako želi kreirati i provoditi svoju politiku, onda prvo na izbore.
Do tada, ona nema što otkantavati nego provoditi njegovu politiku i volju.
.
Jesi siguran?

Quote:
Izvršno tijelo jedinice lokalne i jedinice područne (regionalne) samouprave u općini je općinski načelnik, u gradu gradonačelnik i u županiji župan.

Iznimno od stavka 1. ovoga članka izvršno tijelo je i zamjenik koji obnaša dužnost općinskog načelnika, gradonačelnika, odnosno župana u slučajevima propisanim ovim Zakonom.

Zamjenik koji obnaša dužnost općinskog načelnika, gradonačelnika, odnosno župana je zamjenik općinskog načelnika, gradonačelnika, odnosno župana koji je izabran na neposrednim izborima zajedno s općinskim načelnikom, gradonačelnikom, odnosno županom, a dužnost općinskog načelnika, gradonačelnika, odnosno župana obnaša ako je mandat općinskog načelnika, gradonačelnika, odnosno župana prestao nakon isteka dvije godine mandata u toj jedinici lokalne, odnosno područne (regionalne) samouprave.

Zamjenik iz stavka 2. i 3. ovoga članka koji obnaša dužnost općinskog načelnika, gradonačelnika, odnosno župana ima sva prava i dužnosti općinskog načelnika, gradonačelnika, odnosno župana.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:32   #20
Nisam mislio formalnopravnu komponentu nego na moralnu i ljudsku.

Izbore za gradonačelnika je dobio Milan Bandić.

Dok je on izabrani gradonačelnik, ima se provoditi njegova politika.
Ona je ne želi provoditi, lijepo kaže hvaladoviđenja i ode.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.