Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2023., 13:59   #1
Umjetna inteligencija i etičke dileme

Izdvojeno s Kako zamišljate...

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Meni je sve to simpaticno i slatko, ali ne kuzim bas ovoliku fascinaciju. Evo rekla sam.
Svi likovi izgledaju isto, svi se debilno cerekaju s preotvorenim ustima ili su vjestice.

Razumijem da zelite podrzati Simps, ali bolje joj idu karikature i parodije koje je radila za trac.
Meni je promptanje generalno zijev, ali sam pristrana. S tim da me ovo kaj se naslanja na Pixar manje zulja jer ionako su vjerojatno potplatili autore koji su im to radili pa me bas briga, nek se provlaci kroz AI, ali kad su pogodjeni nezavisni ilustratori i artisti to me bas zivcira i nije mi uopce nimalo zanimljivo.

Sto puta vise volim cica glisu, samo da ga je covjek nazvrljao. Makar i lose.

Zadnje uređivanje Sabaa : 13.11.2023. at 10:36.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 14:26   #2
Tinch, ti si umjetnica, tebi je ovo strast, to kuzim. Ja bi rrecimo radije doma po zidovima imala postere iz filmova i covere albuma umjesto slika, ali ovo sto gledam zadnjih dana mi je interesantno samo u ovoj maloj zatvorenoj zajednici.

Forami je vidjeti se u trenirci, ali daleko od toga da izgledam ko nacerena 12-godisnjakinja

Simpsa bi bila dobar kronicar. Crni kronicar.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 14:27   #3
Pa bas zato me zanima sta to "lose " radi na tabletu, sigurno je bolje od promptanja al nece da pokaze.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 14:46   #4
Samo bih naglasila da 95% ljudi ne zna napisati dobar prompt. Samim time, ai ne radi ništa sam nego mu ti daš jebene upute sto da napise, nacrta.
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 14:59   #5
95% ljudi ne zna napisat dobar prompt, ali zato 95% ljudi zna naslikati bolje od onog kaj su naslikali razni artisti, jel to ili sam nekaj pobrkala?

95% ne zna promptati, ali mozda malo manje od toga bi slikalo bolje od Sisul. I jebeno zaradjivalo.

To Simpsu stavlja u sam vrh balkanske umjetnosti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:10   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
95% ljudi ne zna napisat dobar prompt, ali zato 95% ljudi zna naslikati bolje od onog kaj su naslikali razni artisti, jel to ili sam nekaj pobrkala?

95% ne zna promptati, ali mozda malo manje od toga bi slikalo bolje od Sisul. I jebeno zaradjivalo.

To Simpsu stavlja u sam vrh balkanske umjetnosti.

Sisul se izbrendirala. Očito.
Mislim da tko god ima imalo talenta može nacrtati takvo sto.
Sad će opet netko uletiti s konceptom blac srac.
Pričam samo o tehnici. Kao sto rekoh, jednostavno izvedivo.





Ovo isto svatko može izvesti. (Ovaj mickey točkasti se prodaje za 600 USD Btw). Nisu milijuni u pitanju, ali ono.

Isto tako, ona velika umjetnost kad samo prolijevas boju po platnu pa sto ispadne.
U dušu dira, kao i simpsine ilustracije.
Ilustracije su mi makar zabavne, jer dobro predstavljaju ekipu s foruma.
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:19   #7
Mondriana svatko moze izvesti, ok.
Ja ne mogu a zivjela sam od ilustracije deset godina.

Ne mogu ni prodavati ko Hirst, a bolje crtam Miki Mausa
Kod njega mi nije problem izricaj vec lesine zivotinja.

Zadnje ne znam kaj je.

Pouring art je i meni ugl bezveze , ali kuzim da zabavlja ljude, ko i kaj ovaj Pixar zabavlja forum, taj dio mi je ok.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:23   #8
Uopće nije stvar da li su ilustracije predječje, prenaglašenih osmijeha ili bijesa nego u tome što predstavljaju sažetak onog što se piše po forumu. To je ono što je zabavno, ne to da li Gzena ima stvarno velike oči kao nacrtana curica.
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:26   #9
Ja protiv zabave nikad nis nisam rekla! Pa imam i sranja doma po zidu jer me zabavljaju!
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:30   #10
Ma kod tih modernih crcki, mislim da se samo treba znati prodati. Hipsteri puse to da su posebni pa kuže posebnu umjetnost koju mainstream ekipa ne kuži.




Ugl, mislim da se nitko ne bi trebao bojati ai-a u smislu da će mu oduzeti posao.

Ako si grafičar, sigurno ćeš uz malo edukacije oko promotova, raditi bolje grafike od mene.
Osobno, dio onog čime se bavim također može biti itekako olakšano ai-om.
Dio ekipe iz branše pizdi, umjesto da se educira i skuzi da za nešto sto su mu inače trebala 2 dana, sad moze rješiti za nekoliko sati.
Nove alate treba prihvatiti, a ne ih popljuvavati. #mudrostibyandhra
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:35   #11
Mene eticki dio bas dost muci, ne oduzimanje posla. Jednostavno nemrem prek tog.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:42   #12
Etički dio?

Hoćemo se odreći gugla, jer nije etički prema ljudima koji su radili u arhivima i kopali nam po folderima da nadu neke podatke?
Hoćemo prestati slati mailove, poruke, jer nije etički prema proizvođačima kuverti ili čega već?

Napredujemo u svim sferama, ako si profesionalac, prolagodit ćeš se i preuzeti nove alate, u protivnom, zasluženo propasti.
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:43   #13
Ne znam sto bih dalje da mi nisi rekla!

Kad, kao i sa muzikom, nadju rjesenje za copyright issuese u generiranju ilustracija, postat ce mi ok. Do tad mi ne mora biti. Ti koristi, ja ne bum.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:47   #14
Quote:
mad cat kaže: Pogledaj post
Pixar style, može biti i neki drugi, poanta je u priči, ideji.
denda: danas za ručak bolonjez.
denda: za večeru smo danas imali bolonjez.
denda: dojila sam u tri po noći, pojela sam tanjur bolonjeza.
denda: doručkovala sam bolonjez na kruhu.
denda: imamo još boljenjeza za ručak.
denda: jel mogu jesti dva dana star bolonjez?
denda: za večeru ćemo pojesti bolonjez.
simpsa: denda se kupa u bolonjezu.
forumašice: BRAVO SIMPSA, KOJA PRIČA, KOJA IDEJA!! BRAVO, TI SI JEDNA SNAŽNA MLADA ŽENA, DAJ OTKAZ NA SIGURNOM UHLJEBNIČKOM POSLU U BOSNI I PIŠI AI-U TE IZVRSNE IDEJE I PRIČE!!!
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:47   #15
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
Uopće nije stvar da li su ilustracije predječje, prenaglašenih osmijeha ili bijesa nego u tome što predstavljaju sažetak onog što se piše po forumu. To je ono što je zabavno, ne to da li Gzena ima stvarno velike oči kao nacrtana curica.
Eto, opet neka konceptualna umjetnost
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:53   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne znam sto bih dalje da mi nisi rekla!

Kad, kao i sa muzikom, nadju rjesenje za copyright issuese u generiranju ilustracija, postat ce mi ok. Do tad mi ne mora biti. Ti koristi, ja ne bum.

Ti kužiš da možeš prosavati djela stvorena uz pomoć ai-a legalno?
Ako odlucis pokrasti nečiji lik i djelo, postoji velika šansa da ćeš najebati, ali, ako se tako ne ponašaš crtajući rukom (karikiram), ne znam zašto bi sad na jednom krenuo krasti.
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 15:55   #17
Quote:
Andhra kaže: Pogledaj post
Ti kužiš da možeš prosavati djela stvorena uz pomoć ai-a legalno?
Ako odlucis pokrasti nečiji lik i djelo, postoji velika šansa da ćeš najebati, ali, ako se tako ne ponašaš crtajući rukom (karikiram), ne znam zašto bi sad na jednom krenuo krasti.
Gle, fakat mi se ne da. Sori.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 23:50   #18
Quote:
Andhra kaže: Pogledaj post
Etički dio?

Hoćemo se odreći gugla, jer nije etički prema ljudima koji su radili u arhivima i kopali nam po folderima da nadu neke podatke?
Hoćemo prestati slati mailove, poruke, jer nije etički prema proizvođačima kuverti ili čega već?

Napredujemo u svim sferama, ako si profesionalac, prolagodit ćeš se i preuzeti nove alate, u protivnom, zasluženo propasti.
Do sad smo rutinske stvari outsourcali tehnologiji. Ako se AI razvije prema ocekivanju outsource ide za kreativu, analitiku, kompleksne i ekspertne poslove.

Nemamo iskustvo s jacom inteligencijom od ljudske i to nam ogranicava percepciju, tj.ne mozemo AI vidjeti dalje od toola kojeg prompta neki ekspert za određeno podrucje.
Mozda grijesim u razmisljanju, ali ja stvarno ne vidim koja ce biti dodana vrijednost ljudskog eksperta s pet puta manjim IQ-om i neusporedivo manjom memorijom.

Uglavnom, razumijem Tinch.
levantinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 23:53   #19
Quote:
levantinka kaže: Pogledaj post
Mozda grijesim u razmisljanju
Mislim da nimalo ne griješiš.
Mislim da si umišljamo da imamo zgodnu tupastu igračkicu, arogantni kao i uvijek.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2023., 00:48   #20
Quote:
levantinka kaže: Pogledaj post
Do sad smo rutinske stvari outsourcali tehnologiji. Ako se AI razvije prema ocekivanju outsource ide za kreativu, analitiku, kompleksne i ekspertne poslove.

Nemamo iskustvo s jacom inteligencijom od ljudske i to nam ogranicava percepciju, tj.ne mozemo AI vidjeti dalje od toola kojeg prompta neki ekspert za određeno podrucje.
Mozda grijesim u razmisljanju, ali ja stvarno ne vidim koja ce biti dodana vrijednost ljudskog eksperta s pet puta manjim IQ-om i neusporedivo manjom memorijom.

Uglavnom, razumijem Tinch.

Ja ne kužim osim činjenice da ima problem prilagodbom na modernu tehnologiju.
Kao i sve do sad, ili skuzis beneficije i prilagodis se, ili te napredak prozvace i ispljune te.

Ako je umjetnica koja slika (karikiram) uljem na platnu, trenutno još nemam robota koji ce ju ugroziti.

Ako je graficka dizajnerica, nek se prilagodi suvremenom mediju. Ako je dobra i dalje će se uspjeti prodati. Ako se na zna snaći u modernom dobu, nwk promjeni bransu.
__________________
Paf paf
Andra is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.