Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 17:46   #1
Sloboda govora?

Prijatelj mi je završio na razgovoru u policiji zbog ovog videa https://www.youtube.com/watch?v=2DyFhYmoQHg, bio je manje od 20 minuta u policijskoj postaji gdje je pozvan zbog govora mržnje (napisao je da i te policajce treba ubiti kao što su i oni ubili tog čovjeka) a policajci nisu ni znali da se radi o americi tako su mu rekli nego da je pozvan jer ga je netko prijavio zbog tog komentara.

Vijest je objavljena na jednom našem portalu gdje je bilo stotine komentara koje sam pročitao i bilo je stvarno puno gorih komentara od njegovog.

Zanima me vaše mišljenje šta čovjek više nesmije napisati neslaganje sa postupkom određenih osoba iako u tom trentutku nije razmišljao šta piše a da ga se ne prijavi na policiju i policija ga pozove na razgovor, čeka poziv dorh-a

Pa ja bi samo na ovom forumu mogao prijavitit stotine komentara (postova) sa kojima se evo ne slažem i koji su bili gori od njegovog komentara.
Našem pravosuđu bi dao barem 10 godina posla, neka se kazne svi ti ljudi koji komentiraju nemam ništa protiv ali tu se radi o tisućama komentara.

Da li će svi biti sankcionirani?

Da li će stotine tisuća nezaposlenih naći posao u gradnji zatvora za sve te osobe koje su komentirale različite članke, postove na forumu itd a nekome su baš toliko zasmetale pa ga je prijavio na policiju, a policija mora reagirati na prijave...?

Ja se neslažem sa njegovim komentarom očito je trebao razmišljati šta piše, a najbolje je ne pisati ništa šutiti, podržavati ubojstvo beskučnika koje se dogodilo 10039 km od hrvatske.
Igor0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:52   #2
Ako smo gledali početak mandata SDPea, vidjeli smo da se država pretvara u policijsku državu, parada u Splitu je trebala prikazati paradu režimske policije.

Ja vjerujem našoj policiji, da se neće dati uvuć u tu prljavu igru političara, SDP je na odlasku i nadam se ti ljudi će i po zatvorima svršavati, budemo li dobili normalnu demokratsku vlast, ali možemo očekivati i nastavak policijske države.

U čemu je problem, čeka nas još štednje i rezova, čeka nas još žrtvovanja u korist profita najbogatijih i političari žele narod držat pod nadzor, neće se tako lako moć izvršavati deložacije, otpuštanja, porezi na siromaštvo i sl. ako narod bude osvješten i slobodan!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:53   #3
Ja vjerujem, da mnogi inteligentni forumaši koji pišu na ovom forumu da su već u kartotekama policije, da policija zna tko kako misli i kako diše.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:54   #4
Sloboda govora smo već neko vrijeme pokopali. Sprovod je prošao tiho i gotovo neopaženo. Tek se sada ljudi bude iz dubokog sna i opažaju, joj gle, nema više slobode govora.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:03   #5
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Sloboda govora smo već neko vrijeme pokopali. Sprovod je prošao tiho i gotovo neopaženo. Tek se sada ljudi bude iz dubokog sna i opažaju, joj gle, nema više slobode govora.
True...
Ne zaboravimo, zeli nam se i referendum uzeti. Moci cemo glasat samo za trivijalna pitanja.
A sloboda govora postoji samo na papiru.
Evo, probajte negdje javno reci da cete ukinuti gay pride jer lgbt osobe sad imaju prava pa pride nije potreban. Mislim, to je samo primjer, ali probajte.
Pokopat ce vas svi. Znaci, mozes sve govoriti, ali samo dok se slazes sa aktualnim stavovima vladajucih. I tako ce i dalje biti. Osim ako se ne desi neka nova Francuska revolucija...
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:03   #6
Sloboda govora u nas ne postoji.
Tj. postoji, ali samo na papiru.

Obračunavanje sa neistomišljenicima (izvrstan primjer je topic o prosvjedu u Savskoj), prijetnje, vrijeđanje i verbalno ponižavanje postalo je "normalno" i "uobičajeno"...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:09   #7
Sloboda govora te ne stiti niti kada u kinu pocnes vikati pozar.

Na pocetku teksta je jasno naznaceno da je doticni pritvoren zato sto je iznio da policajce (makar se to odnosilo i na US) treba ubiti.

Da li bi sloboda govora Igore bila da ovdje forumasi ti izrazavaju prijetnje po tvoju sigurnost i zivot, a da ti nista ne bi poduzeo. Ili bi smatrao da imas pravo na prijavu i zastitu od tih prijetnji.
Razumijem da reagiras emotivno jer se radi o nekome tebi bliskome, ali sve ima svoje granice, pa tako i sloboda govora kada prelazi ono sto vise nije.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:51   #8
Znači ako netko ubije 50 nevine djece ili odraslih osoba (šta se svaki dan događa u Siriji i u zemljama u kojim se događaju takve stvari) i ja napišem da se ne slažem sa njihovim postupkom i potpuno nepromišljeno u tom trenutku napišem da njih treba tako "ubiti", i ako me netko zbog toga prijavi mogu očekivati da će mi policija pokucati na vrata zbog govora mržnje?
Igor0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 19:44   #9
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem, da mnogi inteligentni forumaši koji pišu na ovom forumu da su već u kartotekama policije, da policija zna tko kako misli i kako diše.
Policija je u mojem slučaju imala priliku vidjeti poštivanje Ustava i Zakona o javnom okupljanju građana .

Sloboda govora ne znači dopuštanje da se nekom prijeti , vrijeđa uključujući i pripadnike policije .
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 19:47   #10
Quote:
Igor0 kaže: Pogledaj post
Znači ako netko ubije 50 nevine djece ili odraslih osoba (šta se svaki dan događa u Siriji i u zemljama u kojim se događaju takve stvari) i ja napišem da se ne slažem sa njihovim postupkom i potpuno nepromišljeno u tom trenutku napišem da njih treba tako "ubiti", i ako me netko zbog toga prijavi mogu očekivati da će mi policija pokucati na vrata zbog govora mržnje?
I sam kažeš 'nepromišljeno', ovo bi bilo pozivanje na nasilje, kao i slučaj iz uvodnog posta, tako da se trebalo drugačije izraziti, iskritizirati koliko god želiš te reći da si za uvođenje maksimalne zatvorske kazne za takvo ponašanje policije ili votever.

A inače (osim pozivanja na nasilje), slobode govora nema, svaki dan se suzuje prostor tzv. 'vrijeđanjem' koji tvori (uskrsnuli) verbalni delikt.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 20:11   #11
Pa da, u Hrvatskoj postoji sloboda govora. Jasno možete reći hrvatskom branitelju da mrzi sve hrvatsko, da je uvreda za hrvatski mozak i da mu ne vidite osmijeh nego očnjake iz kojih kapa krv. Sud će vam reći da niste Dalaj Lama i odete bez frke.
Pa čak ni kad partija zabrani javno kritiziranje Tuđmana, Šuška i rata to neće biti ograničenje slobode govora nego zaštita domoljubnih vrijednosti.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:04   #12
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Pa da, u Hrvatskoj postoji sloboda govora. Jasno možete reći hrvatskom branitelju da mrzi sve hrvatsko, da je uvreda za hrvatski mozak i da mu ne vidite osmijeh nego očnjake iz kojih kapa krv. Sud će vam reći da niste Dalaj Lama i odete bez frke.
Pa čak ni kad partija zabrani javno kritiziranje Tuđmana, Šuška i rata to neće biti ograničenje slobode govora nego zaštita domoljubnih vrijednosti.
Jel ti sad lakše, kad si ovo rekao za branitelje. Samo što bi ovdje počinio logičku grešku zvanu 'generalizacija', bi to predstavljalo bedastoću.

Vidiš, ja ne vidim da to netko ne bi mogao reći, kao što ne vidim da mu netko ne bi mogao odgovoriti da 'od četničke fukare i smrada nije drugo niti za očekivati ter da upali traktor i mrš'. Jer nisi DalajfakingLama. I to će sud sve shvatiti. Može?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:31   #13
Postoji samo uvjetovana sloboda govora. Nešto je dopušteno a nešto posve zabranjeno i u tom slučaju se ne tolerira ni jedan promil izražavanja makar samo sumnje u ispravnost određenih stavova a kamoli nešto više.

Zanimljivo je da što te više uvjeravaju da živiš u slobodnoj zemlji i imaš punu slobodu govora to možeš biti sigurniji da su te slobode sve manje i manje. I to ne vrijedi samo za Hrvatsku.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:41   #14
korak prvi:
http://www.24sata.hr/politika/milano...ce-biti-343593

Tu smo rekli laku noć demokraciji, premijer na čelu partije se postavio iznad ustava RH i iznad same Hrvatske.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1840
Članak 1.
Republika Hrvatska jedinstvena je i nedjeljiva demokratska i socijalna država.
U Republici Hrvatskoj vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.
Narod ostvaruje vlast izborom svojih predstavnika i neposrednim odlučivanjem.

Boldani dio se ne odnosi na latentnog diktatora jer on nije narod a očito je i iznad ustava iako u pravnoj državi bi ustav trebao biti iznad svih a vlast pripadati narodu.

Radi toga smo kroz političke pritiske ili kako god već uspješno potvrdili da članak 1 nije nešto bitan jer i ustavni sud je iznad ustava a bome i naroda što opet nije baš kako bi stvari trebale biti u pravnoj državi.

http://www.h-rast.hr/aktualnosti-hra...-ustavna-kriza

Trebalo bi uspostaviti pravnu državu

Svi skupa bi morali odstupiti sa funkcija jer su se zajedno postavili iznad ustava i naroda tj. države.

Kad ti oduzmu pravo glasa i kad nemaš pravo na odlučivanje onda nemaš ni slobode.
Imamo kog već imamo na čelu države, nemamo pravo glasa, ljudi pričaju o slobodi govora...
Kakva sloboda govora kad nemaš pravo glasa?

Pravimo se da živimo u demokraciji i da imamo pravo glasa (a nemamo ga) pa onda radi toga pretvaranja debatiramo o demokratskim principima tipa slobode govora...
Da bi imao slobodu govora moraš imati demokraciju.
Demokraciju imaš ako imaš pravo glasa...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 00:14   #15
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Policija je u mojem slučaju imala priliku vidjeti poštivanje Ustava i Zakona o javnom okupljanju građana .

Sloboda govora ne znači dopuštanje da se nekom prijeti , vrijeđa uključujući i pripadnike policije .
Treba razlikovati prijetnju od stava, jedno je ako ja zaprijetim nekom imenom i prezimenom i taj sad bude uznemiren, to više nije sloboda govora to je prijetnja.

Međutim, ako ja kažem da bi volio vlast koja bi uvela smrtnu kaznu za sve bivše političare koji su sudjelovali u privatizaciji, onda je to moj stav, doduše malo emotivniji, ali ja tako mislim jer me jako boli kad vidim rasprodanu Hrvatsku, to kida moje srce. Pogotovo kad novi strani vlasnik kaže da nas ima previše zaposlenih u toj njegovoj novokupljenoj firmi, odmah bi mu je oduzeo, jer eto kad netko kaže da nas je previše zaposleno u RH ja to vidim kao govor mržnje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 05:04   #16
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Treba razlikovati prijetnju od stava, jedno je ako ja zaprijetim nekom imenom i prezimenom i taj sad bude uznemiren, to više nije sloboda govora to je prijetnja.

Međutim, ako ja kažem da bi volio vlast koja bi uvela smrtnu kaznu za sve bivše političare koji su sudjelovali u privatizaciji, onda je to moj stav, doduše malo emotivniji, ali ja tako mislim jer me jako boli kad vidim rasprodanu Hrvatsku, to kida moje srce. Pogotovo kad novi strani vlasnik kaže da nas ima previše zaposlenih u toj njegovoj novokupljenoj firmi, odmah bi mu je oduzeo, jer eto kad netko kaže da nas je previše zaposleno u RH ja to vidim kao govor mržnje.
Ja u ovom slučaju koristim riječ da treba revitalizirati Goli otok i tamo smjestiti ekipu na koju misliš .

Što se tiče tvoje boli ima lijek , to su rekli agenti u civilu kada sam bio na prosvjedu ispred ministarstva poljoprivrede a potom Sabora , 2000g ; > ljudi ne vrijedi vas na prosvjed doći 500 , mora vas doći 50 000 rastjerajte ekipu ( misle na Vladu i zastupnike ) samo nemojte ..... , a mi ćemo .....itd .

Od stoljeća sedmog nitko nije napravio štetu Hrvatskom narodu kao ekipa počevši od Tuđmana 91 pa do sadašnjeg Milanovića !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 08:43   #17
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Jel ti sad lakše, kad si ovo rekao za branitelje. Samo što bi ovdje počinio logičku grešku zvanu 'generalizacija', bi to predstavljalo bedastoću.
Vjerujem da znaš tko je to rekao i kome, kao i da znaš kakve su bile reakcije te tko je, hm, rekao istinu.
Također, lijepo da mi spominješ generalizaciju u vrijeme kad jedan dozlaboga licemjerni stopostotni invalid kritiku upućenu njemu razvlači na cijelu braniteljsku populaciju.

Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja ne vidim da to netko ne bi mogao reći, kao što ne vidim da mu netko ne bi mogao odgovoriti da 'od četničke fukare i smrada nije drugo niti za očekivati ter da upali traktor i mrš'. Jer nisi DalajfakingLama. I to će sud sve shvatiti. Može?
Iako mi je već krasno otrcana ta primitivna desničarska retorika i ponešto nastrana opsjednutost traktorima, vjerujem da bi sud to shvatio, da. Osim ako predmet ne bi došao Turudiću koji je kolega onome koji nije Dalaj Lama pa bi tu moglo biti svega.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 08:46   #18
Sloboda govora da, režanje krvoločnih desničara po portalima da, ali govor mržnje i pozivi na nasilje ne.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 08:56   #19
Postoje dva načina shvaćanja slobode govora:

1. ljudi su slobodni govoriti ali samo ono što ja želim čuti.

2. sloboda govora je upravo u tome da ljudi govore sve što misle, pa i ono što ja ne želim čuti.

Većina Hrvata slobodu govora shvaća onako kako je opisana pod brojem jedan. Dakle, slobodni smo kazati Srbima: *mrš, četnička gamadi, pali traktore i vaaan iz Hrvatske*, ali nismo slobodni kazati da se braniteljska populacija pretvorila u parazite i da traže kruha preko pogače.

Sloboda govora vrlo je vrijedna ne samo zato što mi možemo kazati što god hoćemo, već zato što onaj drugi može kazati što god hoće.

Zašto je to važnije?

Zato što se tako uči, napreduje i ide dalje. Ne uči se ono što se već zna, uči se tako da se savlada ono što se ne zna.

Ali tu treba biti na civilizacijskoj razini da ga, kada netko počne govoriti o nečemu nešto što mi ne mislimo, na miru saslušamo i dobro razmislimo o njegovim riječima.

Međutim, kod nas se dogodi ono drugo: kad čujemo što ne želimo čuti, krv poleti našu u glavu, šaka u njegov nos ..........
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 09:48   #20
Sloboda govora ne postoji, pa evo čak i na forumu ne smiješ pisati nešto što se ne sviđa nekima.

Forum je ogledalo društva.




Ili npr. zabranjeno je Srbinu reći da je Srbin. Zašto?

Ja se neću uvrijediti ako me neko nazove Hrvatom.


Ali zato Rvatina je dozvoljeno.
Hrvate je dozvoljeno vrijeđati pogrdnim nazivom, a Srbinu ne smiješ reći da je Srbin, nedaj Bože da mu kažeš da je Srbenda.
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.