Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 16:26   #561
Gdje ima Profil mapa za likovni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:41   #562
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Gdje ima Profil mapa za likovni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
u onim dućanima koji su sad umjesto Profia, Hoću knjigu! drže sve njihove stvari.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:55   #563
Evo, ni moj junior nema propisanu opremu za tjelesni, samo mora biti cista roba samo za to.
S druge strane, senioru su propisane bijele majice i crne kratke hlacice. Ako bas moramo, mogu biti i tamnoplave.

I ja za svaki sat stavim cistu robu za tjelesni.
Osim sto je u cistom, sigurna sam da nije u zguzvanom, jer to prestrasno izgleda kako on tu robu baci u vrecicu
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 08:33   #564
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Gdje ima Profil mapa za likovni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
vidjela sam i u Mulleru i u Konzumu, ali nisu imali za 1.r., valjda rasprodane trenutno, bar kod mene
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:25   #565
jučer, nakon oba inicijalna roditeljsak, finalizirala šoping školskog pribora.

dajte mi recite, jel ima i gdje za kupiti samo crnih flomića?
učiteljica je rekla da toga ima po knjižarama i u mulleru, a ja se sjećam da sam i prije to tražila i nisam našla, osim crne markere.
jučer pitala u tisku, nemaju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:29   #566
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
jučer, nakon oba inicijalna roditeljsak, finalizirala šoping školskog pribora.

dajte mi recite, jel ima i gdje za kupiti samo crnih flomića?
učiteljica je rekla da toga ima po knjižarama i u mulleru, a ja se sjećam da sam i prije to tražila i nisam našla, osim crne markere.
jučer pitala u tisku, nemaju.
mueller prodaje po komadu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:54   #567
Pogledaj Narodne novine, ne neke male kvartovske nego veće (Savski gaj, Ilica, Trg žrtvava fašizma), imaju svašta pa moža i flomiće pojedinačne.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:45   #568
tisi, po komadu je 10kn, a paket 6 flomica koji ukljucuje i crnu, je od 11 do 20max.
sad gledala.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:07   #569
Inace ako netko ima predskarca ili skolarca koji losije drzi olovku preporucam od staedtlera trokutaste deblje olovke 2B. Ima paket s dvije (crvemo-crne) (trenutno ga ima i u Lidlu). Ili nesto slicno. Moj ne moze istovremeno precizno vuc crtu i dovoljno pritiskati obicnu HB olovku da ostane trag a s ovom nema problema
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:11   #570
Proab, vjerojatno pomaže ne samo oblik već i to da je to mekana olovka (mina) pa lakše ostavlja trag. Samo lakše se i razmazuje pa se koristi uglavnom za crtanje, ne za pisanje.

Dobri su i oni držači https://e-trgovina.nn.hr/robne-marke/wedo/992734.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:17   #571
te držače je nama logopedica preporučila.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:59   #572
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Proab, vjerojatno pomaže ne samo oblik već i to da je to mekana olovka (mina) pa lakše ostavlja trag. Samo lakše se i razmazuje pa se koristi uglavnom za crtanje, ne za pisanje.

Dobri su i oni držači https://e-trgovina.nn.hr/robne-marke/wedo/992734.
Ma znam da je vise do 2B nego do oblika ali i on pomaze
Zanimljivo bojanje mu ide ok i najobicnijim bojicama ali kad treba povuc crtu po onim tockicama nema sanse da bude vidljiva ako je HB
Nadam se da ce do skole prec makar na B
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 07:45   #573
Ljudi, imate li ideju gdje kupiti pernicu s lokotom? Jer mom klincu redovito nestaju škare, šiljilo, ljepilo, kompletni flomići...itdd. U samo jednoj je učionici, znači ne seljakaju se okolo, učiteljica nije nište pronašla, a torbu drži u školi.

Nešto ovakvo http://www.ebay.com/itm/Coded-Lock-S...RBqG4CHh8mZBkw

Mislim, možemo i preko ebaya, ali dok to dođe...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:03   #574
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ljudi, imate li ideju gdje kupiti pernicu s lokotom? Jer mom klincu redovito nestaju škare, šiljilo, ljepilo, kompletni flomići...itdd. U samo jednoj je učionici, znači ne seljakaju se okolo, učiteljica nije nište pronašla, a torbu drži u školi.

Nešto ovakvo http://www.ebay.com/itm/Coded-Lock-S...RBqG4CHh8mZBkw

Mislim, možemo i preko ebaya, ali dok to dođe...
Ne znam gdje kupiti, pa ne mogu oko toga pomoći.
Ali postoji li makar mala mogućnost da dijete to tijekom tjedna pogubi/posudi pa proglasi ukradenim kad torba stigne doma? Doduše cijeli paket flomića pogubiti nije lako .

Ne razumijem kako je moguće da netko krade,a da ga nitko ne vidi? Da se iz torbe uzima dok nitko nije u razredu? Pa zar se ne zaključava ta učionica kad nisu u njoj? Je li u njoj možda dežurstvo kad tvoj klinac ode doma (boravak?)? Nitko ne primijeti kopanje po tuđoj torbi?

Možeš ti staviti lokot ,ali ja bih radije porazgovarala s učiteljicom i klincem što misli kako te stvari nestaju. Jer na kraju krajeva, nestat će i pernica s lokotom.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:07   #575
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ljudi, imate li ideju gdje kupiti pernicu s lokotom?
ajme
sorry, tebi vjerojatno nije smijesno, ali ja sam umrla na ovo.

djeca gube stvari, jbg.
moj apsolutno svaki dan dodje bez jedno 3-4 bojice, gumice, siljila, ravnala, ljepila i jos neke dodatne stvari kao sto je npr. kisobran ili hlace za tjelesni.
objasnjavam mu da mora paziti i cuvati svoje stvari i dala sam mu neki period prilagodbe. kad izgubi samo jednu stvar, pohvalim ga za napredak.
ali isto tako sam mu rekla da ako tako nastavi, da cu mu od iduceg mjeseca uzimati iz kasice po par kuna svaki put kad izgubi nesto da zajedno odemo do mullera ili NN kupiti tocno ono sto je izgubio.
kakav lokot.
moj bi i lokot izgubio. ili kljucic pa ne bi mogao ni otvoriti pernicu
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:51   #576
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
djeca gube stvari, jbg.
nema se što više za reći.
uglavnom se sve nađe na kraju.
dobro dođe grupa roditelja na viber ili wa, kod nas svako malo netko pita za izgubljene stvari, jesu li se našle kod nekog drugog u torbi.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:57   #577
treba na sve napisati ime, da se zna cije je
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:10   #578
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
treba na sve napisati ime, da se zna cije je
na bojice, flomice, siljilo, ravnalo...?
ma ne pada mi na pamet, nemam ja toliko vremena.
osim toga nije da se ne bi moglo prepoznati sto je cije nego njemu stvari ispadaju i po hodniku, pod ormare, tko zna gdje.
na kisobranu i hlacama je pisalo cije je pa tko zna gdje je to posijao, nije nitko vratio.
mozda se i nadju za tjedan-dva-pet.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:16   #579
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
na bojice, flomice, siljilo, ravnalo...?
.
I na to .
Ja sam ta koja je kistove obilježila selotejpom u boji, na palete napisala markerom ime (vajda se onda može i na ravnala), flomiće i bojice također obljepila na vrhu selotejpom...na kraju nije trebalo jer nije gubila pribor.

No ima djece koja ne mare za to kaj im ostane u rezredu, ne da ne prepoznaju svoje. Tu je malo veći problem jer maltene za klincem vičeš da mu je ostalo pola pernice razbacane na podu, on uzme torbu i ode ne osvrnuvši se. I to ne (samo) u prvom razredu.

Tak da mogu shvatiti ovo "krade" jer je zaista teško zamisliti do kud ta nebriga za svoje stvari može ići.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:21   #580
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
I

No ima djece koja ne mare za to kaj im ostane u rezredu, ne da ne prepoznaju svoje. Tu je malo veći problem jer maltene za klincem vičeš da mu je ostalo pola pernice razbacane na podu, on uzme torbu i ode ne osvrnuvši se. I to ne (samo) u prvom razredu.
e pa moj je otprilike takav.

zato i nece biti mira dok ga ne "opalim po dzepu" jer ovo mu je sve dosad bilo svejedno.
ali nema sanse da svaku stvarcicu obiljezavam, ni u ludilu. pa cijeli radni dan bi mi trebao za to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.