Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2016., 21:40   #61
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Čemu to?
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Radical smatram da to nije dobar put śto savjetujeś -sa bojom itd.

Zaśto bi se ćovjek morao spuśtati na nećiji nivo?
A da se barem neśto time promijeni śto neće biti slućaj jer govno ostaje govnem a dapaće śto viśe se po njime prćka, viśe će smrdjeti.
Osjećaj nemoći je jako loša stvar, naročito kada naletimo na nečiji bezobrazluk pred kojim bi se kao trebali povući da ne diramo govno koje smrdi... Ne moramo se mi sa nikim tući niti raspravljati, dovoljno je diskretno istresti kantu boje na nečije auto, ili učiniti friž ključem od sprijeda do straga, šilom izbušiti gume i stvar je rješena. Prema mom iskustvu to je jedini način da dotični razmisli glavom kome se i zašto zamjerio...boli kad treba izgubiti vrijeme i otvoriti novčanik, i jedini je rječnik kojeg razumije...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 21:44   #62
radical baš si karakterno pička.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 21:45   #63
Znam curu koja je(doduše nije znala stati na tome) i batine popušila zbog slušanja takvog savjeta. Lik je zanemario to što mu je izgrebala auto, ali je ona i dalje bockala i provocirala, vrijeđala, usred prepunog kafića, a lik šutio dosta vremena. Odjednom ju je za kosu izvukao iz kafića i odvukao je iza. I da, smatram da je lik pokazao iznenađujuće strpljenje. Netko drugi bi ju na intenzivnu spremio nakon što vidi da je auto ogreban.



Ne odobravam nasilje, samo govorim da ti je savjet opasan, s obzirom na količinu budala oko nas.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 21:56   #64
Radical
Imam u ovom slućaju sasvim drugaćije miśljenje iako nejednom dijelim Tvoje u drugim temama.

Svu energiju koju ćovjek trośi u neśto negativno mogao bi mnogo pametnije iskoristiti za neśto pozitivno.

Ćovjek u żivotu skuplja uz put razlićite emocije, koje trpa u svoj żivotni "prtljag".
Neki trpaju i prazne, a neki samo trpaju i trpaju, pa ga vuću, nose, tegle, sve dok jednog dana radi njega ne posustanu.

Ćovjek koji ga ne puni (takih je jako malo) ili taj śto ga puni i prazni mnogo će lakśe i sigurnije kroćiti na putu ka lepśoj budućnosti, dok ovi drugi ne da će posustati, nego se mogu s njime skotrljati u neki ponor, iz kojeg teśko ili uopće neće izaći.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 21:59   #65
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Znam curu koja je(doduše nije znala stati na tome) i batine popušila zbog slušanja takvog savjeta. Lik je zanemario to što mu je izgrebala auto, ali je ona i dalje bockala i provocirala, vrijeđala, usred prepunog kafića, a lik šutio dosta vremena. Odjednom ju je za kosu izvukao iz kafića i odvukao je iza. I da, smatram da je lik pokazao iznenađujuće strpljenje. Netko drugi bi ju na intenzivnu spremio nakon što vidi da je auto ogreban.



Ne odobravam nasilje, samo govorim da ti je savjet opasan, s obzirom na količinu budala oko nas.
Ja nikog ne savjetujem da se mlati sa nekim, naročito ne nekoj djevojci, niti za to ima potrebe.. sve se to riješi elegantno i diskretno, bez svađe i provokacije...
Ja sam se recimo spreman potući kad mi netko stane na put, no nikad nije pametna ideja slomljenim nosom istjerivati pravdu..
Prije koji mjesec mi je jedan tako izbušio gume, da sam nešto bio kriv gdje sam parkirao nisam, ali lik očito misli da je ulica njegova, ali od tad tu više ne parkiram auto...ali da znam tko je izbušio bih njegove, i to sve četiri...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:00   #66
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne odobravam nasilje, samo govorim da ti je savjet opasan, s obzirom na količinu budala oko nas.
Nesvjestno se opet trpa na izvjestni kutak foruma...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:01   #67
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Radical
Imam u ovom slućaju sasvim drugaćije miśljenje iako nejednom dijelim Tvoje u drugim temama.

Svu energiju koju ćovjek trośi u neśto negativno mogao bi mnogo pametnije iskoristiti za neśto pozitivno.

Ćovjek u żivotu skuplja uz put razlićite emocije, koje trpa u svoj żivotni "prtljag".
Neki trpaju i prazne, a neki samo trpaju i trpaju, pa ga vuću, nose, tegle, sve dok jednog dana radi njega ne posustanu.

Ćovjek koji ga ne puni (takih je jako malo) ili taj śto ga puni i prazni mnogo će lakśe i sigurnije kroćiti na putu ka lepśoj budućnosti, dok ovi drugi ne da će posustati, nego se mogu s njime skotrljati u neki ponor, iz kojeg teśko ili uopće neće izaći.

Ne slažem se, s prljavima se igra prljavo a takve savjete ostavljam za ljude koji razumiju takav jezik..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:02   #68
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
izbušio bih njegove, i to sve četiri...
fali Ti takta

ja bi mu probuśio samo jednu i to malenom iglom
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:04   #69
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Osjećaj nemoći je jako loša stvar, naročito kada naletimo na nečiji bezobrazluk pred kojim bi se kao trebali povući da ne diramo govno koje smrdi... Ne moramo se mi sa nikim tući niti raspravljati, dovoljno je diskretno istresti kantu boje na nečije auto, ili učiniti friž ključem od sprijeda do straga, šilom izbušiti gume i stvar je rješena. Prema mom iskustvu to je jedini način da dotični razmisli glavom kome se i zašto zamjerio...boli kad treba izgubiti vrijeme i otvoriti novčanik, i jedini je rječnik kojeg razumije...
Meni je to glupost za rješiti nešto.

Možda on uopće njoj ništa nije ni dužan na kraju? Šta će sada, zbrajati sve cifre od početka veze? Glupost.

Mislim samo da je ovo debilno, nekom raditi štetu, jer je, eto, ostao dužan, moooožda, 300-500 eura, što po njenoj percepciji izgleda tako.

Po tome, svaku uslugu koju je netko po njegovom vlastitom mišljenju, pretplatio, može nekom drugom, recimo, odvaliti retrovizor? Meni su to dječje igre i gluposti, a koštaju i živaca i novaca, te možda i fizičkog obračuna dvije osobe.

Ne znam, meni je ovo stvarno dno dna, iako, realno, ok, može i to napraviti, samo ne vidim smisla. Isto tako, može ona jednog dana imati auto, pa joj on razbiti staklo i šta onda? Previše zle krvi se stvara, a neprijatelja u životu, nitko ne treba radi takvih idiotarija.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne slažem se, s prljavima se igra prljavo a takve savjete ostavljam za ljude koji razumiju takav jezik..
Ma ok, sve 5, samo se ne bi kladio da je ona spremna na posljedice ako se tip zainati.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:05   #70
Tvoj cirkus, Tvoji majmuni

Ja ostajem kod maćki
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:14   #71
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Meni je to glupost za rješiti nešto.

Možda on uopće njoj ništa nije ni dužan na kraju? Šta će sada, zbrajati sve cifre od početka veze? Glupost.

Mislim samo da je ovo debilno, nekom raditi štetu, jer je, eto, ostao dužan, moooožda, 300-500 eura, što po njenoj percepciji izgleda tako.

Po tome, svaku uslugu koju je netko po njegovom vlastitom mišljenju, pretplatio, može nekom drugom, recimo, odvaliti retrovizor? Meni su to dječje igre i gluposti, a koštaju i živaca i novaca, te možda i fizičkog obračuna dvije osobe.

Ne znam, meni je ovo stvarno dno dna, iako, realno, ok, može i to napraviti, samo ne vidim smisla. Isto tako, može ona jednog dana imati auto, pa joj on razbiti staklo i šta onda? Previše zle krvi se stvara, a neprijatelja u životu, nitko ne treba radi takvih idiotarija.



Ma ok, sve 5, samo se ne bi kladio da je ona spremna na posljedice ako se tip zainati.
Gle, osveta se servira hladna..
On njoj nije rekao da joj nije dužan, rekao je samo čekaj magarče da trava naraste u prevodu dužan sam ti a vratit ću KAD JA ODLUČIM da ti vratim, sutra, nikad, to nije tvoj problem. Stoga ti trebaš dati čovjeku razumnu granicu ili predložiti alternativu (daj mi neku kompenzaciju). Ako vidiš da svoj novac nećeš dobiti onda malo pričekaš da se stvar ohladi i poravnaš račune..
Recimo imaš i drugačije situacije, gdje koristiš svoje pravo kako bi nekog sjebao, recimo netko je ušao u jednosmjernu pa mu se nećeš makneš jer si u pravu nego se praviš lud i natjeraš ga da odrikevrcira ako treba i kilometar unatrag, i guštaš pritom, ili netko ti oduzme prednost pa ga zatvoriš da ne može ni naprijed ni natrag pa te još moli da se makneš. Ponekad ga i udariš da izvučeš neke novce od osiguranja... Ako naletiš na budalu praviš se lud pa neka bjesni koliko ga volja, ako te i udari zna da ide u pritvor za nanošenje tjelesnih ozljeda i svaku štetu ćeš masno naplatiti od osiguranja (kasko, tužba, životno...), na to ga upozoriš i svatko pri tome razmisli... Ako naiđeš na budalu koja je budala na kubnu, tada gledaš sačuvat ludu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:23   #72
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja nikog ne savjetujem da se mlati sa nekim, naročito ne nekoj djevojci, niti za to ima potrebe.. sve se to riješi elegantno i diskretno, bez svađe i provokacije...
Ja sam se recimo spreman potući kad mi netko stane na put, no nikad nije pametna ideja slomljenim nosom istjerivati pravdu..
Prije koji mjesec mi je jedan tako izbušio gume, da sam nešto bio kriv gdje sam parkirao nisam, ali lik očito misli da je ulica njegova, ali od tad tu više ne parkiram auto...ali da znam tko je izbušio bih njegove, i to sve četiri...
Ne govorim ja da bi se ona trebala tući, niti da će se ona pokušati tući, ali to nju ne štiti od njegove agresije, ako popizdi. Njena akcija u smislu bušenja guma može izazvati reakciju da on nju izbuši. Nije vrijedno toga!


Poznati su mi takvi slučajevi i znam što govorim. Susjed je pokušao zabraniti liku da dolazi po njegovu kći(ili kod nje, detalje ne znam). Očito mu nije išlo dovoljno za rukom, ili su se svađali, pa je susjed napravio štetu na autu. Lik je reagirao, i susjed je završio s jednom, ili obje ruke u gipsu(ne sjećam se, prošlo je preko 20 godina).



E sad, da je dečko normalan bio, ne bi mu slomio ruke. Da je susjed bio normalan, ne bi mu lupao kramu. Da je dečko bio normalan, ne bi se prašio sa susjedovom kćerkom koja je valjda bila upola mlađa od njega A istih"da je normalan", imaš i kod autoričinog partnera, i ništa ne mora iznenaditi.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:26   #73
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post

Sta biste vi uradili u ovoj situaciji?
Zaboravil bi lakoćom na te novce. Nije tih 300 eura vrijedno gubljenja mira. A on ako ima imalo ljudskosti u sebi će ti ih sam vratiti,a ako nema ionako ništa ne možeš.Gledaj to kao kaznu koju si platila kaj si izlazila sa kretenom.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:46   #74
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne govorim ja da bi se ona trebala tući, niti da će se ona pokušati tući, ali to nju ne štiti od njegove agresije, ako popizdi. Njena akcija u smislu bušenja guma može izazvati reakciju da on nju izbuši. Nije vrijedno toga!


Poznati su mi takvi slučajevi i znam što govorim. Susjed je pokušao zabraniti liku da dolazi po njegovu kći(ili kod nje, detalje ne znam). Očito mu nije išlo dovoljno za rukom, ili su se svađali, pa je susjed napravio štetu na autu. Lik je reagirao, i susjed je završio s jednom, ili obje ruke u gipsu(ne sjećam se, prošlo je preko 20 godina).



E sad, da je dečko normalan bio, ne bi mu slomio ruke. Da je susjed bio normalan, ne bi mu lupao kramu. Da je dečko bio normalan, ne bi se prašio sa susjedovom kćerkom koja je valjda bila upola mlađa od njega A istih"da je normalan", imaš i kod autoričinog partnera, i ništa ne mora iznenaditi.
Sve to stoji, ali ja preko takvih stvari ne prelazim. Jedan mi je dečko dužan 3000 eura i pravi se lud, ja ću već pronaći način da to izvučem iz njega, nikako šakama, samo starom dobrom ucjenom - znam da ću mu uskorom sigurno zatrebati..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 23:11   #75
Ljudi se na žalost osvecuju i zbog banalnijih stvari rocket.... I to još ljudima koji im nisu ništa krivi

Ni ja nisam za to, moj svijet tako ne funkcionira, mogu reći svašta u trenutku tuge, bjesa, ali nebi mogla nikome nauditi. Srce bi me koliko.

Želim samo mir i sreću, i ljubav.

A autorici ne znam šta bi savjetovala, još se mali strpi, bez napominjanja. A onda opet traži.

Teško je to sa novcima, moji su npr bili jamci za auto, isto je lik išao na more i radio je vani. Ali nikada nije vratio mojima novce. Moji su sa još jednim likom odplatili novi auto. Dok ja nemam ni auto školu.
Ali na kraju ipak sve dodje na svoje.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 23:13   #76
@rc

Ne kažem da treba prijeći preko toga, ali nije svaka akcija primjerena. Oštećivanje imovine čin je agresije, a nasilje stvara nasilje. Mada, kažem, ja nisam stekao dojam niti da se ona njemu obratila za taj dug, a ako mu nije spomenula, bilo bi pretjerano prvo krenuti uništavati njegovu imovinu, pa tražiti da plati.


@aniston, zato i govorim, ljudi znaju najebati i zbog ničega(sjećam se parkinga i pucnjave prije 15ak godina, kada je lik glavom platio naguravanje oko istog), pa ne treba nikoga poticati na agresiju.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 23:24   #77
Tema je isto mogla nositi naslov:

Prodati svoj ponos za 300 Eura ili ne?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 00:04   #78
uh ne znam kako je to kad ti bivši duguje...

ali utjerivala sam ja dva puta po 250 HRK i jednom po 200 HRK.
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 01:56   #79
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, ali ja preko takvih stvari ne prelazim. Jedan mi je dečko dužan 3000 eura i pravi se lud, ja ću već pronaći način da to izvučem iz njega, nikako šakama, samo starom dobrom ucjenom - znam da ću mu uskorom sigurno zatrebati..
Tu cifru ni ja ne bi nekome ostavio, čisto da se zna, no ne bi radio štetu na tuđoj imovini, zaplijena je već bolje rješenje.

Imam ja jednog na listi za 10-12k kn, samo moram naći gdje sam zapisao. Za ne falit, i to iz studentskih dana.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 06:08   #80
Sigurna sam da bi platio dug nakon šta bi ga nazvala i zamolila da plati u određenom roku a ako ne da ću mu nanijeti štetu na njegovoj imovini..nikako mu ne bi ni kune oprostila. Tako da se slažem sa radicalom.
Imam priju kojoj je bivši kolega bio dužan...više nije.
Nisam za nasilje ali ako nakon par pristojnih upita da se dug vrati, osoba ignorira, tada mu dati do znanja da će biti i sama oštećena. Ako misliš doći do svojih novaca tada nažalost treba pričati s takvima na ovaj način.

Zadnje uređivanje Splicanka123 : 09.08.2016. at 06:30.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.