Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 09:24   #61
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Meni tvoja priča djeluje poprilično nerealno. Rupičasto.
S jedne strane tvrdiš da ste si bili međusobna potpora, povezani, planirali sve i svašta, a s druge on je prekinuo bez riječi.
Ili si ti živjela u jednoj iluziji i gledala vaš odnos onako kako si željela da bude, samim time i njega doživljavala potpuno suprotnim od onoga kakav je ustvari bio ili tu fali podosta ključnih informacija.

Kako god osobno mi je teško uvjerljivo da postoje osobe s kojima si godinama, sve je divno i krasno i odjednom paf, nema više kontakta. I to bez ikakvih prijašnjih naznaka. Ne promijeni se čovjek toliko i to odjednom za 180 stupnjeva.
U pravu si sto kazes da se ne promjeni covjek za 180 stupnjeva i da ga je vidjela drugacijim ocima-jer jednostavno nisu nikad prije dosli do toga.
Istina je da je lik kukavica. Obicna kukavica koji nije mogao stati pred nju i reci joj sta je. Nije mogao da joj kaze u lice, nije mogao da je gleda dok ona place i pita ga "Zasto?". Odlucio je da mu je tako lakse. Mi, ljudi, smo cesto u takvim situacijama egocentricni, povrijedicemo drugog samo da ne ugrozimo sebe...Ta nova zena u njegovom zivotu je opet nesto novo, drugacije, a sa autoricom je ta veza bila ipak drugacija, imaju vise zajednickih trenutaka, drugacijih emocija...I sada ti mozes birati da li ces stati pred osobu koja ti je fin komad zivota bila jako bitna i reci joj :"Sorry, ja se sad hocu igrati sa drugom lutkom, ti mi nisi vise zanimljiva" ili jednostavno se praviti da se ta stara igracka potrgala i nema je. Za njega je lakse zatvoriti vrata i praviti se da nista od prije nije bilo.
Autorice, ma koliko bilo tesko,ma koliko se svijet srusio-imas sada priliku izgraditi ga nanovo. Mislis da bi ti bilo lakse da ste imali dijete? Imas toliko prica na ovom forumu gdje mozes procitati da nije bas tako. Dijeca su divna, ali nisu igracke. I ona imaju svoja osjecanja, imaju svoj zivot koji sa takvim zavrsecima ne izlaze lako na kraj.Zamisli, tebi je sada uzasno tesko, a tek da trebas paru krupnih okica objasniti da se tata zaljubio u drugu tetu i da vise nece biti sa njim?Bila bi primorana funkcionirati zbog tog dijeteta, ali ne bi ti bilo lakse.Ti sada tugujes i za svojom buducnoscu,onim sto si mislila da ce se desiti.
Jos davno je moja mama rekla da mi na sahranama placemo za nama, ne za umrlim(i rastanci su male smrti).Placemo zbog nasih emocija, zato sto nam ta buducnost izgleda prazno, jer mi ne mozemo dalje, ne vidimo dalje. Ali zivot ide dalje, svojim tokom na koji mi nekad ne mozemo uticati. sada ti se cini da vrijeme ne prolazi, da sve stoji zamrznuto u mjestu,samo ti se vracaju stare slike, izgovorene rijeci, pregazena obecanja...ali ce i to proci, sve prodje. Daj si vremena, tuguj za vasom umrlom vezom, za nekim ko ti je bio tako bitan.A onda digni glavu i nastavi dalje, ovaj svijet je toliko saren da bi bilo steta ne proviriti u jos neki sareni kutak. Sada mozes uraditi neke stvari koje ranije nisi mogla,mozes putovati po svom cefu, mozes uciti neke nove stvari za koje nisi imala vremena... Bice sve OK, samo treba vremena.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:44   #62
nema smisla previše analizirati stil prekida. vjerojatno nije imao muda gledati raspad sistema žene do koje joj više nije stalo. grozno je, ali ne mora značiti da je osoba baš nula radi toga.

znam sve osjećaje kroz koje prolaziš. i ja sam tako ostavila i bila sam tako ostavljena. teška koma. nakon što sam to proživjela, nazvala sam ovog kojeg sam ostavila i ispričavala mu se zbog sveg što je proživio.

vjerujem da ti je prekid još teži, jer imaš osjećaj da nemaš previše vremena za osnivanje obitelji. ali, čim malo dođeš k sebi, stvari će se početi okretati.

trebat će ti sigurno pola godine da se počneš oporavljati, a kada to krene, bit ćeš na konju. znaš što želiš (ljubav, obitelj) i uspjet ćeš u tome.

ne moraš izlaziti da nekog upoznaš. evo, prijateljica je u 39. godini života upoznala čovjeka na trčanju. sada je trudna i friško su se vjenčali. bila je ostavljena od svog dečka, dok je bila trudna, prije ove veze.

ozdravi lijepo u glavi i duši, nemoj drndat po prošlosti, jer ćeš si time samo otezati s oporavkom. i hrabro naprijed
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:47   #63
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko imaš godina, ali postoji razlika između zaljubljenosti i ljubavi. I zbog privremene zaljubljenosti i očaranosti nekim ne odbacuješ ljubav, poštovanje, povjerenje, stabilnost i sve ono što imaš u nekom drugom.
Ne slažem se s ovom izjavom, ali ako tako misliš - smatraš li da u vašem slučaju on sada nije samo zaljubljen i očaran ili da nije u tebi imao (vidio) ljubav, poštovanje, povjerenje, stabilnost?


Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Meni tvoja priča djeluje poprilično nerealno. Rupičasto.
S jedne strane tvrdiš da ste si bili međusobna potpora, povezani, planirali sve i svašta, a s druge on je prekinuo bez riječi.
Ili si ti živjela u jednoj iluziji i gledala vaš odnos onako kako si željela da bude, samim time i njega doživljavala potpuno suprotnim od onoga kakav je ustvari bio ili tu fali podosta ključnih informacija.
Ovo se i meni čini.
Biti u ozbiljnim godinama i planirati brak i djecu (autorica piše kao da joj je ovo bio "zadnji vlak") mi je nespojivo s vezom na daljinu 5 godina i čekanjem da se sve posloži kako bi mogli započeti nešto konkretnije.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:57   #64
Ljudi si najčešće upikiraju do kojeg vremena bi trebali ostvariti nešto kako bi se osjećali ostvareno, potpuno, uspješno.
Ali život je zajeb i odvede te u drugom smjeru a godine i nisu toliko bitne.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:09   #65
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
....

Prođu tako 2 mjeseca da se nismo vidjeli. Prvi put. U cijelom ovom vremenu otkad se poznajemo. Zovem ga jedno jutro, molim ga da mi kaže koji vrag se događa jer već polako ludim, na što mi on odgovara da je nekog upoznao i da želi s njom pokušati i da je najbolje da prekinemo svaki kontakt...

....
barem u jednom je u pravu - najbolje je da prekinete svaki kontakt
svako daljnje kopanje po toj priči će te samo još više povrijediti
srećom nemate ni zajedničke djece, ni imovine, tako da možeš napraviti čisti rez

Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Koliko god onaj koji odlazi bio fer, ako je druga strana ocekivala kucicu u cvijecu, djecu, retrivera i sve ostalo sto s tim ide - bit ce u kurcu kaj nije tako ispalo.
ovo je relativiziranje do besmisla
ništa nije samo po sebi ni zlo ni dobro, naše namjere i postupci daju emotivni naboj
ovaj lik je pizdek i kukavica i nikakvo karikiranje retriverima i kućicama ga neće napraviti čovjekom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:11   #66
U stvari, kad malo bolje razmislim, najljepše me je ostavio jedan ljigavac. Onak gospodski, svaka mu čast, švalerčina od formata, al je bio zgodan upizdumaterinu. Ostale vritnjake sam, na prvu, puno teže preboljela jer je bilo prisutno odviše autentičnih emocija sa svake strane. I nespretnosti, i bezmudništva i svega.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:13   #67
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post


Ovo se i meni čini.
Biti u ozbiljnim godinama i planirati brak i djecu (autorica piše kao da joj je ovo bio "zadnji vlak") mi je nespojivo s vezom na daljinu 5 godina i čekanjem da se sve posloži kako bi mogli započeti nešto konkretnije.
I meni. Zato sam joj sugerirala i jos jednom podcrtano: sjedi i realno uzrocno-posljedicno promisli sto zelis od sebe i od slijedeceg potencijalnog partnera.
Sta se tice samog ostvarenja majcinstva, to je bar najlakse ostvariti i ne treba ti zivotni partner za to, ako ti je to bas toliko o glavu. Al mislim da imas sasvim dovoljno vremena da sve skupa ostvaris unutar jedne kvalitetne veze.
I da, sugestije i pojam koje imamo po tim stvarima su sasvim drugo od onog kad zapravo i ostvaris to. Bar meni je tako, a u razgovoru s drugima vidim da su stekli istu spoznaju. Nis ne ispadne bas onak kak si zamisljas.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:14   #68
Možda on nije psihički spreman ili nemože fizički imati djecu a kroz tvoje postove shvaćam da je tebi to bitno .

Vjerojatno je i on to shvatio i u nekom trentku je došao do zida sa lažima , zakopavanjima i ignoriranjem tvojih zelja upoznao nekog drugog i shvatio da je za vas oboje bolje da te pusti ... cak je mozda i shvatio da je za tebe lakse da te pusti na ruzan nacin , nesto kao kad skidas flaster pa skineš naglo boli , ali kraće ( a bitan ti je vremenski rok , sat otkucava )

kad gledas s te strane mozda ti je i uslugu napravio
Desaparecido is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:16   #69
Quote:
Desaparecido kaže: Pogledaj post
kad gledas s te strane mozda ti je i uslugu napravio
Ne da mozda je nego je.
Da je valjalo, trajalo bi.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:21   #70
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
U stvari, kad malo bolje razmislim, najljepše me je ostavio jedan ljigavac. Onak gospodski, svaka mu čast, švalerčina od formata, al je bio zgodan upizdumaterinu. Ostale vritnjake sam, na prvu, puno teže preboljela jer je bilo prisutno odviše autentičnih emocija sa svake strane. I nespretnosti, i bezmudništva i svega.
Ja nisam iskusila kako je to kad te ostave, ali ja...ostavljam fantastično
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:26   #71
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nema lijepog nacina za prekid. Kad nekog vise ne volis, a on tebe voli, kako god i kad god otisao, nece biti dobro. Pa makar slonovi obitavali u predsoblju mjesecima ili godinama. Curi je koma i bit ce joj bolje kad prodjevremena koliko mora proci, dogadjaju se ljudima puno gore stvari pa prezive.
A ovo psihopat, sociopat, hehehe, kako ce se ta druga s njim "usrecit", ma dajte ljudi, nismo u vrticu. Mozda budu najsretniji na svijetu, a autorici je najpametnije da koliko god zeljela closure, pregrize i ne kontaktira ga i ne pokusava saznati tko je ta, kad, kako i zasto.
Potpisujem sve harpyjine postove, a ovaj najvise, posebno drugi dio. Osim sto ne znas kako ces reagirati na te odgovore, moglo bi ti se desiti da se razalostis jos vise kad ti ih on ne bude htio pruziti i kad vidis kako on tu novu stiti, a tebe nije zastitio, dapace.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:44   #72
Mislim da autorica više pati zbog toga što neće ostvariti majčinstvo u roku koji si je zacrtala nego zbog gubitka tog čovjeka. Sad ćete reći da može napraviti dijete s nekim drugim ako joj je najbitnije da postane majka, ali nije to baš tako jednostavno jer i tu treba biti jako izbirljiv- čak i ako planira biti samohrana.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:48   #73
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
U stvari, kad malo bolje razmislim, najljepše me je ostavio jedan ljigavac. Onak gospodski, svaka mu čast, švalerčina od formata, al je bio zgodan upizdumaterinu. Ostale vritnjake sam, na prvu, puno teže preboljela jer je bilo prisutno odviše autentičnih emocija sa svake strane. I nespretnosti, i bezmudništva i svega.
Pa mozda zato sto si u startu znala s kim i u sto se upustas i radi cega?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:50   #74
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Mislim da autorica više pati zbog toga što neće ostvariti majčinstvo u roku koji si je zacrtala nego zbog gubitka tog čovjeka. Sad ćete reći da može napraviti dijete s nekim drugim ako joj je najbitnije da postane majka, ali nije to baš tako jednostavno jer i tu treba biti jako izbirljiv- čak i ako planira biti samohrana.
E jbg zivot je pun izbora i rizika. Sto se prije s tim suocis i prihvatis to, to ti he lakse hendlat sranja kad se dese. Svi bi jbli a da ne udje, al to tako jednostavno ne ide.
Tko ne riskira, ne profitira. Zrelost u smislu da tocno znas sto zelis i realno kolike su sanse za to, je preduvijet dobrog i kvalitetnog rizika.
Rijetki su inertni sretnici kojima padne s neba.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:16   #75
@Didulina
Slušaj, svi smo ovdje da bi ti dali dobronamjeran savjet po onome kako bi osobno postupili. Tako i ja imam potrebu reći nešto što bih ja napravila, a možda većina ovdje neće odobriti. Ja osobno bih mu poslala još jednu poruku. Ne zbog nade da će mi se vratiti, nego radi mog osobnog duševnog mira i closurea. Napisala bih mu jednu dugu i smirenu poruku ili email u kojem ne bih vrijeđala, ali bih mu rekla da nije čovjek što me pola desetljeća zavlačio i na kraju mi nije imao hrabrosti stat pred oči i reći da je kraj. Željela bih da zna da to nije u redu i da bez obzira koliko on pokušava zatvorit oči i maknut sebe od te neugodnosti, s druge strane još uvijek stoji živo, ljudsko biće. Nije u redu nekome svjesno i namjerno nanijeti ekstremnu bol i mislit da ćeš proći lišo. Ja bih završila s tim da se ne brine da ću ga više uznemiravati, zaželila bi mu sriću, ali bih rekla da sumnjam u to, jer ne možeš biti govno i ne mislit da će te karma zaobići. Zahvali se što je bio "pošten" i doviđenja.

Nakon toga će ti trebat mjeseci da sve posložiš i preboliš i sastaviš se. Al imaj na umu da većinom ljudi u 30-ima nakon tih dugogodišnjih prekida vrlo brzo upoznaju nekog s kim će se desit kemija i onda brak i dijete se dogodi ekspresno. A ovaj će ostat samo gorak dio prošlosti. Sretno!

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pitanje. Da li si ljiga, ako nekog prestaneš voljeti?
Pa ono, ne..nisi ljiga. Osobno nikad nisam bila ostavljena u vezi, ali mogu zamislit kako bih se osjećala ka govno da mi dugogodišnji partner nije u stanju reći da me ostavlja, nego me toliko ponizi da to sama moram prokužiti dok se koprcam u agoniji što se ne javlja i WTF se dogodilo Pa ostavljanje nikad nije lijepo, ali nije u redu zato što nam se ne da gledat tuđe suze i trpit možebitni nervni slom i preklinjanje i sve te neugodnosti koje ponekad idu uz prekid i tisuću ALI ZAŠTO?, odlučit da je bolje bivšeg partnera kojeg jesi volio zgazit i napravit budalu od njega..zato jer je njemu tako komotnije..
Najgore u ciloj ovoj priči je što joj nije dao closure.

Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
kazes ne razumis kako je moguce da netko.... pa lako.
Aj molim te, samo ti nemoj filozofirat. Smatram da žene koje su više puta gutale govna oženjenih ne tribaju uzimat sebi za pravo sudit drugima i dijelit blesave savjete, koje same nisu bile sposobne slijedit.

Quote:
planovi su planovi,ali ako ces svoj zivot,svoj svit, vezati uz bilokoju osobu automatski sebe osudjujes na propast,ti sebe samu.
O čemu ti pričaš? Ako si u vezi pola desetljeća, a nisi tinejdžer, normalno da ćete skupa planirati i vezati se jedno uz drugo. Zašto bi to bila propast? Ne bi bila propast i da joj se on posrao na sve te planove i rekao da je ostavlja, jer ih planira realizirati s drugom, propast je kad ti se netko nit ne udostoji obavijestit da niste više u vezi..

Quote:
zasto si ga zvala,ako je njegova zelja i odluka bila da prekinete svaki kontakt?
S obzirom da joj NIJE NIŠTA rekao, otkud je ona mogla znati za njegove nove odluke?

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ne znam otlkud su neki shvatili da se tipa kritizira da je ljiga 'jer ju je prestao voljeti'...
Cili post

Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Tako da najiskrenije, voljela bih da imam djecu s njim, pa makar i ne imala njega uz sebe.
To je normalno, ali nije se dogodilo..zato se prvo posveti sebi dok se ne sabereš, a onda počni gledat druge muškarce i s nekim ćeš sigurno doživjeti klik, a sa ostvarenjem planova poput imanja dice, sigurno više nećeš godinama otezati, nego će vam se jednostavno dogoditi..tako da ne brini o 40-ima.

Quote:
Ja njega ne mrzim. Mislim da sam čak puno više tužna negoli ljuta.
Zato što si tek u toj fazi prekida..poslije dolazi bijes..

Quote:
Desaparecido kaže: Pogledaj post
Možda on nije psihički spreman ili nemože fizički imati djecu a kroz tvoje postove shvaćam da je tebi to bitno .
Nemojmo sad izmišljati isprike Mislim da je lik doživio kemiju s novom i promislio: Let's give it a shot. I nema ništa loše u tome, al mogao je onda bit čovjek i spucat ovu kad je ovoj drugoj odlučio dat šansu. A ne je pustit da se sama misecima misli jel u vezi il nije, dok on ševi drugu.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:44   #76
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ja nisam iskusila kako je to kad te ostave, ali ja...ostavljam fantastično
Meh, ne znam. Kako to zgleda?

Možda je čovjek svoje rekao, odavni, malo po malo. Obično postoji čitav niz sasvim pristojno artikuliranih nezadovoljstva dosadašnjim načinom života u paru, ali ih jedan u vezi odluči ignorirati. Nevjerojatno je koliko te faze znaju trajati. Godinama. Smatrajući da je tako u redu i da je to život.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:50   #77
ili je autorica napokon uspjela spakirati koefere nakon 5 godina, pa više nije imao (jadničak mali), kako drugačije izbjeći zajednički život.

Dali je postojala mogućnost spontanosti u vašoj vezi? Tipa da si banula na vrata jedno veče u ta 2 mjeseca... ili su viđanja bila striktno po njegovim pravilima?

Ovakvim šokovima i ljigavim postupcima potrebno je vrijeme da se slegnu... nadam se da ćeš ubrzo doći sebi.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:52   #78
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Međutim, meni pada u oči tvoja očajnička želja za djetetom. Neću ti govoriti da možeš roditi i u 40-tima, jer svatko svoje zna i ima pravo odlučivati za sebe. Ali ako ti samo do djeteta, uvijek će se naći netko tko ga može napraviti. Druga je stvar željeti dijete u zajedničkom životu s voljenom osobom, ali tada ta osoba treba i zaslužiti da bude otac tvog djeteta.
Znala sam da će se krivo protumačiti moj upis. Ne želim dijete pod svaku cijenu, a još manje s bilo kim. Samo sam odgovorila na nečiji komentar gdje je pisalo kako je bolje da je ovako ispalo sada negoli nakon 10 godina i s 2 djece, da iz ove sada perspektive bih voljela da se isto ovo dogodilo nakon 2 djece.


Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Meni tvoja priča djeluje poprilično nerealno. Rupičasto.
S jedne strane tvrdiš da ste si bili međusobna potpora, povezani, planirali sve i svašta, a s druge on je prekinuo bez riječi.
Ili si ti živjela u jednoj iluziji i gledala vaš odnos onako kako si željela da bude, samim time i njega doživljavala potpuno suprotnim od onoga kakav je ustvari bio ili tu fali podosta ključnih informacija.
Lako što tebi djeluje nerealno, MENI moja priča djeluje nerealno. Toliko nerealno da se na trenutke nadam da ću se probuditi, kao iz neke noćne more. Da mi je netko prošlo ljeto rekao da ću ovo dočekati u ovakvom stanju, s ovakvim raspletom situacije rekla bih mu da nema apsolutno nikakve jebene šanse. Ali eto, život te uči da koliko god mislio da te više ništa ne može iznenaditi - može. Koliko god mislio da si sebi posložio neke stvari - nisi.
Jesam li ja živjela u iluziji jedno vrijeme - iskreno, ne znam što da ti odgovorim. Više ne znam ni sama.
Didulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:56   #79
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Istina je da je lik kukavica. Obicna kukavica koji nije mogao stati pred nju i reci joj sta je. Nije mogao da joj kaze u lice, nije mogao da je gleda dok ona place i pita ga "Zasto?". Odlucio je da mu je tako lakse. Mi, ljudi, smo cesto u takvim situacijama egocentricni, povrijedicemo drugog samo da ne ugrozimo sebe...Ta nova zena u njegovom zivotu je opet nesto novo, drugacije, a sa autoricom je ta veza bila ipak drugacija, imaju vise zajednickih trenutaka, drugacijih emocija...I sada ti mozes birati da li ces stati pred osobu koja ti je fin komad zivota bila jako bitna i reci joj :"Sorry, ja se sad hocu igrati sa drugom lutkom, ti mi nisi vise zanimljiva" ili jednostavno se praviti da se ta stara igracka potrgala i nema je. Za njega je lakse zatvoriti vrata i praviti se da nista od prije nije bilo.
Ovo je odlično napisano. I što je najtužnije - točno.
Didulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 12:11   #80
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s ovom izjavom, ali ako tako misliš - smatraš li da u vašem slučaju on sada nije samo zaljubljen i očaran ili da nije u tebi imao (vidio) ljubav, poštovanje, povjerenje, stabilnost?


Ovo se i meni čini.
Biti u ozbiljnim godinama i planirati brak i djecu (autorica piše kao da joj je ovo bio "zadnji vlak") mi je nespojivo s vezom na daljinu 5 godina i čekanjem da se sve posloži kako bi mogli započeti nešto konkretnije.
Ja mogu tvrditi što sam ja vidjela u tom odnosu. S moje strane. Do prije nekog vremena bila bih se u stanju zakleti i s njegove, ali evo. Očito ljude ne poznajemo dobro koliko mislimo da ih poznajemo, bez obzira na vrijeme provedeno zajedno.

Ponovit ću što sam već napisala: mi smo već jedno dulje vrijeme razgovarali o zajedničkom životu, braku i djeci. Samo ne možeš baš doći jednog jutra, dati otkaz, ostaviti sve i otići. Ne ide to baš tako u nekim godinama. Treba pronaći drugi posao, za početak. A to nije nešto što nalaziš preko noći, zar ne?
Slažem se da je 5 godina dugo, ali već sam rekla i to da smo oboje gradili karijere i eto, mjesec po mjesec, godina po godina, vrijeme prođe.


Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
@Didulina
Ja osobno bih mu poslala još jednu poruku. Ne zbog nade da će mi se vratiti, nego radi mog osobnog duševnog mira i closurea. Napisala bih mu jednu dugu i smirenu poruku ili email u kojem ne bih vrijeđala, ali bih mu rekla da nije čovjek što me pola desetljeća zavlačio i na kraju mi nije imao hrabrosti stat pred oči i reći da je kraj. Željela bih da zna da to nije u redu i da bez obzira koliko on pokušava zatvorit oči i maknut sebe od te neugodnosti, s druge strane još uvijek stoji živo, ljudsko biće. Nije u redu nekome svjesno i namjerno nanijeti ekstremnu bol i mislit da ćeš proći lišo. Ja bih završila s tim da se ne brine da ću ga više uznemiravati, zaželila bi mu sriću, ali bih rekla da sumnjam u to, jer ne možeš biti govno i ne mislit da će te karma zaobići. Zahvali se što je bio "pošten" i doviđenja.
Otprilike nešto tako sam mu napisala početkom mjeseca nakon što mi se nije javio na poziv. Nije odgovorio. Iskreno, ne vidim smisao da više išta pokušavam. Nije stvar da se ne želim sramotit, ili sebe pravit budalom, nego stvarno mislim da nema smisla.
Didulina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.