Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 20:21   #21
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Uopće ne.Pa ako su u vezi samo 4-5 mjeseci čemu da jedan drugom "kvare" koncepciju?Za tako nešto uopće nema rezona.Iskreno daleko bih više poštivao i volio partnericu koja želi biti neovisna i trudi se i ostvaruje to nego neku koja bi mi se "prikrpila" a ja sve da plaćam.Je... bilo bi mi žao da nismo više skupa ali ponekad višak vremena ne znači i kvalitetu istog vremena.Manje vremena provedenog kvalitetnije radije biram pogotovo ako mi to nije prva veza,u uvodnom postu piše oboje rastavljeni.
Pa ja ne bih smatrala da mi se partner " prikrpao" kako to to nazivaš.
Kad bih ga smatrala takvim nit bih bila s njim nit bi mi takva opcija prošla glavom
Osim toga , ako ja nudim kako se netko "prikrpa" ? Zato što to prihvati ? Bezveze .
Moj novac - moj rizik
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:38   #22
Iz iskustva svog mogu reći da na vezu nije utjecalo to što me je mm tadašnji prijatelj-poznanik financirao.
Nisam imala love jer sam bila preponosna pitati roditelje.

Uselila sam se kod njega, lovu nisam imala za kruh i uloške. Jebiga tad je odlučio pogurat me financijski. Pomoć mi da preživim i da se snađem.
Nikad, ali nikad on te novce nije spomenio, jer je takav, njemu je tih 100kn dnevno bila glupost koju ne osjeti meni je bilo potreba koja mi je trebala.

Nikad nisam osjećala dug prema njemu jer nisam nikad nismo ni pričali poslje o tome.
Tražila sam posao i u dogovoru s njim prestala tražit i posvetila se faksu jer je to tad bilo njemu bitnije.

Danas opet on financije ima ja nemam. Nikad to ne spominje. On financira apsolutno sve jer je takav dogovor. Imamo priliku da se ja posvetim djeci dok malo ne odrastu. Nikad nije spomenio da ja ne zarađujem, nikad nije spomenio da sam radi tog lošija i nikad nije spomenio da me financira.

Ali naravno da postoje druge osobe. Osobe koje će ti nekad spomenuti to. Koje će ti skakat po glavi i koje će to izvlačit ako dođe do trzavica.

Treba ocijenit čovjeka. Treba vidjeti koliki jr manipulator.
Ljudi na forumu še ti teško dati savjet, neko u okolini tko ima uvid u vaš odnos i tko vas oboje poznaje.

Nekad je vrijeme s bližnjima daleko vrijednije od malih luksuza.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:57   #23
Koja je razlika između ne uzeti novac od staraca i ne uzeti novac od dečka radi ponosa?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 01:11   #24
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između ne uzeti novac od staraca i ne uzeti novac od dečka radi ponosa?
Čuj, ja sam prilikom svađe zbog koje sam i odselila tvrdila da ja mogu bez njihove pomoći. Sukladno tome da sam došla i rekla da mi treba para onda bi priznala da sam u krivu bila.

Ne znam baš koliko bi moj ponos trebao bit povriješen da od dečka-muža ne uzmem pare ako je situacija toliko grozna.
Jer da sam s dečkom posvađana kao s starcima tada onda mi nebi bio dečko.
A ponos mi opet nebi dao da uzmem od bivšeg.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 01:17   #25
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Dakle ovako... dvoje, u vezi 4-5 mjeseci, razumiju se, poštuju, vole, oboje su rastavljeni, imaju klince, stambeno pitanje riješeno (ne žive zajedno, svatko ima svoju nekretninu), aute, poslove i mala zadovoljstva...



E sad dolazimo do različitog pogleda na situaciju.

Ona ima manje prihode, te je u mogućnosti honorarnim radom dodatno zaraditi i tako poboljšati svoju financijsku situaciju - za početak kako bi otplatila manji dug, a poslije bi to mogao biti dodatni prihod za štednju i neke sitne gušte.

Osoba je koja nikada od nikoga nije uzela ni kunu, živi onako kako i koliko joj prihod od njenog rada omogućavaju.

Jasno da taj honorarni rad utječe na količinu vremena koju provodi s partnerom.



On radi i trenutno je u boljoj financijskoj situaciji od nje.
Razmišlja u stilu j*** lovu i ne vidi nikakav problem u tome da joj da određeni iznos i na taj način im omogući da više vremena provedu zajedno.


Eto zanima me kako vi gledate na situaciju.
Reci frendici neka se opusti i uživa. Normalno je da ako je lik normalan u glavi i sviđa mu se da mu se živo fučka za to tko više para ima. Pa nisu djeca.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:43   #26
Po meni neovisnost i ponos nema nikakve veze s prihvacenjem ponudjene pomoci od meni bliske osobe.

Ukoliko bi mi taj honorarni posao bio izrazito mrzak i potpuno beskoristan u smislu ulaganja u sebe i buducnost, npr. ciscenje necije kuce ili cuvanje djece, te ukoliko bih beziznimno osjecala da partner iskreno i dobronamjerno zeli pomoci, prihvatila bih
I osjecala bih se pocasceno.

Dogodilo mi se dva, tri puta da su mi prijatelji i partner samoinicijativno ponudili pomoc kad mi je bila stavrno potrebna... I kako da kazem, bila sam odusevljena sto imam takve ljude, tj. takve odnose, i cijenim to do neba i dan danas. Nisam se osjecala lose zbog toga. Mozda zato sto sam i ja uskakala ljudima financijski kad je trebalo. Dobar je to osjecaj, u oba smjera.

Ako ti jednog dana prigovori zbog toga, na njegovu dusu je. A to ce samo znaciti da je odnos vec narusen drugim sranjima. Dakle opet, nikakva steta!
barefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:53   #27
Meni nije jasno što koga intereira tuđi život
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 18:09   #28
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Eto zanima me kako vi gledate na situaciju.
hm. za mene je to ipak ne... možda bih i pristala da je u pitanju dulja veza ili barem dulje prijateljstvo; da se poznajemo godinama pa smo se nedavno spetljali, hajde... ili suživot. ali ovako? nakon tako kratko vremena, ne znam. ne bi mi bilo ugodno, nikako. tako da, eto... od mene bi to ipak bilo ne.

p.s. lijepo te čitati, šaljem ti puno pozdrava!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 08:42   #29
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post



Ali naravno da postoje druge osobe. Osobe koje će ti nekad spomenuti to. Koje će ti skakat po glavi i koje će to izvlačit ako dođe do trzavica.

Treba ocijenit čovjeka. Treba vidjeti koliki jr manipulator.
Ljudi na forumu še ti teško dati savjet, neko u okolini tko ima uvid u vaš odnos i tko vas oboje poznaje.
a kako ćeš znati da je ili nije manipulator? koliko je vremena potrebno da ga provališ- to je tako individualno, teško da ćeš to skužiti na samom početku
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 09:08   #30
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post

Ona ima manje prihode, te je u mogućnosti honorarnim radom dodatno zaraditi i tako poboljšati svoju financijsku situaciju - za početak kako bi otplatila manji dug, a poslije bi to mogao biti dodatni prihod za štednju i neke sitne gušte



.
Ne bi pristala da mi on daje novac iz razloga sto to nije neka trenutna situacija nego se s tim novcima planira nesto na duge staze.
Npr sto se tice ove namjene "za stednju". Zar bi joj on davao novac koji bi ona stedjela? Jasno da ne, glupo izgleda i napisano, a kud u stvarnosti.
I sto ako veza propadne? Ode i "dodatni honorar", a financijski problemi ostaju.
Ja sam za onu "uzdaj se u se i u svoje kljuse" i savjetovala bi da prihvati posao. Ako njen partner s tom odlukom bude imao problem, to je izvrstan pokazatelj da je postupila dobro.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:33   #31
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ne bi pristala da mi on daje novac iz razloga sto to nije neka trenutna situacija nego se s tim novcima planira nesto na duge staze.
Npr sto se tice ove namjene "za stednju". Zar bi joj on davao novac koji bi ona stedjela? Jasno da ne, glupo izgleda i napisano, a kud u stvarnosti.
I sto ako veza propadne? Ode i "dodatni honorar", a financijski problemi ostaju.
Ja sam za onu "uzdaj se u se i u svoje kljuse" i savjetovala bi da prihvati posao. Ako njen partner s tom odlukom bude imao problem, to je izvrstan pokazatelj da je postupila dobro.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nije glupo nimalo.
Moj muž uplaćuje lovu na moju štednju.

Zašto bi to bilo glupo?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:38   #32
Rekla bih da između muža i čovjeka s kojim je netko par mjeseci u vezi i ne žive zajedno ipak postoji neka razlika. U braku je ionako pola stečevine tvoje, ako to niste drugačije pravno uredili.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:42   #33
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Nije glupo nimalo.
Moj muž uplaćuje lovu na moju štednju.

Zašto bi to bilo glupo?
Nije usporedivo. Oni su skupa par mjeseci, ne zive skupa, svatko ima svoje...
I sad da on placa njoj stednju?
Stvarno ti je to u njihovoj situaciji okej?

Cookie




Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:50   #34
U tako kratkom poznanstvu i odnosu ne bih uzela ništa. Ako bi mi prijeko trebao keš, tražila bih od nekoga tko me poznaje godinama i precizno bih dogovorila otplatu duga.
A i ne kužim baš situaciju u kojoj se našla ta žena... Je li to ovo: on ima vremena i novca i htio bi s njom provesti ležerno ljeto, a ona mora honorarno raditi i jedva može odvojiti vikend za bijeg od stvarnosti, pa on nudi da "otkupi" njezino vrijeme, tj. dug?
Teško je ocijeniti je li to nemoralna ponuda ili čista velikodušnost. Plaćeno družbeništvo ili spašavanje blagajnice koja hoće ići na more, altruizam ili razmetljivost.
Ja sam u novije vrijeme primila ove darove imućnijih: prijateljica mi je dala stan na tjedan dana na moru za džabe, frend mi je sredio servis auta po najpovoljnijoj cijeni, mama mi je dala love "ako mi zatreba", brat mi je vodio dijete na putovanje a da mu nisam dala ni kune i još se dijete vratilo doma s netaknutim džeparcem...
Dobri ljudi su slabi na raspuštenice...
Možda samo treba naučiti primati bez grča i primisli...
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:48   #35
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Nije usporedivo. Oni su skupa par mjeseci, ne zive skupa, svatko ima svoje...
I sad da on placa njoj stednju?
Stvarno ti je to u njihovoj situaciji okej?

Cookie




Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Ako su se oni tako međusobno tako dogovorili da bi više vremena provodili skupa.

Mislim da ima puno glupljih situacija npr. Da ona radi 16 h dnevno da bi imala a on 8 i ima duplo više love. Po meni je to veći problem.

A ako nije moguće od njega uzet pare s početka veze ako ti je potrebno i ako si u problemu onda nije ni pametno dublje ukazit u vezu.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:53   #36
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ako su se oni tako međusobno tako dogovorili da bi više vremena provodili skupa.

Mislim da ima puno glupljih situacija npr. Da ona radi 16 h dnevno da bi imala a on 8 i ima duplo više love. Po meni je to veći problem.

A ako nije moguće od njega uzet pare s početka veze ako ti je potrebno i ako si u problemu onda nije ni pametno dublje ukazit u vezu.
Stvarno je neviđen zločin da žena hoće raditi, a još gori da hoće raditi i honorarno da bi se osjećala sigurnije i ispunjenije, a već je 4 mjeseca u vezi i može se poslužit kod frajera
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:09   #37
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Stvarno je neviđen zločin da žena hoće raditi, a još gori da hoće raditi i honorarno da bi se osjećala sigurnije i ispunjenije, a već je 4 mjeseca u vezi i može se poslužit kod frajera
Da stopostotno zeli već bi i radila a ne se premišljala!
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:11   #38
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
A ako nije moguće od njega uzet pare s početka veze ako ti je potrebno i ako si u problemu onda nije ni pametno dublje ukazit u vezu.
Ja mislim da nije pametno dublje ulaziti u vezu s nekime kome je okej da nakon 4 mjeseca veze, bez zajedničkog života, uz riješeno stambeno pitanje financiraš njegovu štednju.

Razumijem obje strane argumenta i razumijem nekoga kome više vrijedi vrijeme provedeno s nekim nego novac, ali dosta mi je čudna situacija u kojoj netko nekome u svježoj vezi uplaćuje štednju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:11   #39
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Da stopostotno zeli već bi i radila a ne se premišljala!
Itekako radi...ali tebi to i nije baš jasno jelda???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:14   #40
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nije pametno dublje ulaziti u vezu s nekime kome je okej da nakon 4 mjeseca veze, bez zajedničkog života, uz riješeno stambeno pitanje financiraš njegovu štednju.
Kak ne?
Ali ona bi se sigurno odužila tako da bude lijepa, odmorna i nasmijana, da ga svaki dan čekaju tri slijeda na stolu i svježa ikebana i tak bi živjeli sretni dok ne umru.
Slijedom susjedne teme, nek se svakako potrudi i da se odmah prijavi kod njega, treba samo tri godine i ihaaa
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.