Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 12:10   #101
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
što se tiče nasilja, bilo ga je prije jer ja nisam znala začepit kad bi došao pijan, a on jedino što me je tražio da ga pustim na miru i da legne spavat no jedno dvije god ništa osim kujo, smeće, šugavice, Bog, Isus, mater i slično i tek sada postajem svjesna toga i sve mi se vraća. Onda se ispriča jer ga izazovem pa kaže šta ne misli. Da se razumijemo i ja njemu odgovorim ružnim riječima, ali ne mogu se obuzdat, pucam po šavovima i jedva se kontroliram kad mi opsuje Boga i Isusa što me jako boli. Društvo koje me okružuje i veze oko nas su jednako tako poremećene i to je svima sve ok..

ovo je prestrasno

ne znam sta bih ovdje normalno rekla, toliko je sve poremeceno i bolesno da nikakve rijeci to ne mogu objasniti kad ti vec dosad nije nista pomoglo da se osvjestis.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:29   #102
najlakše je svima reći ostavi ga i kraj. ali to nije tako lako. to i sama vidiš.
moraš jasno postaviti granice i držati ih se. moraju postojati neka pravila. npr. oćeš spavati pored mene, može..ali trijezan. pijan izvoliš spavati negdje drugdje. oćeš normalnu vezu imaš izdvojiti vrijeme za to (sama definiraj što želiš..večer/kino, dejt jednom tjedno ili što ti već odgovara). svakako ga nemoj izvlačiti iz govana (nema novaca jer je zapio, jbg nemaš za posudbu jer ti si studentica.), treba ga netko vaditi iz jarka/hitne/murije..sorry, spavaš ujutro imaš fax. itd.
proguglaj pojam enabling an alcoholic. pa kreni otuda.

život s nekime tko čak i ne mora biti alkoholičar, već samo prekomjerno zlorabi alkohol je prepun izazova i tu su pravila igre malo drugačija nego u vezama gdje nema takvog problema.

još je teže kada živiš u takvoj sredini gdje je 0.5 promila u zraku, jel..u takvim sredinama to nije niš neobično niti čudno, ali ne znači da je normalno. jednostavno je društveno prihvaćeno kao ok. što je užas, ali jbg tako je. moraš pronaći svoje granice što je tebi prihvatljivo i držati ih se. sretno!
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:12   #103
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
najlakše je svima reći ostavi ga i kraj. ali to nije tako lako. to i sama vidiš.
moraš jasno postaviti granice i držati ih se. moraju postojati neka pravila. npr. oćeš spavati pored mene, može..ali trijezan. pijan izvoliš spavati negdje drugdje. oćeš normalnu vezu imaš izdvojiti vrijeme za to (sama definiraj što želiš..večer/kino, dejt jednom tjedno ili što ti već odgovara). svakako ga nemoj izvlačiti iz govana (nema novaca jer je zapio, jbg nemaš za posudbu jer ti si studentica.), treba ga netko vaditi iz jarka/hitne/murije..sorry, spavaš ujutro imaš fax. itd.
proguglaj pojam enabling an alcoholic. pa kreni otuda.

život s nekime tko čak i ne mora biti alkoholičar, već samo prekomjerno zlorabi alkohol je prepun izazova i tu su pravila igre malo drugačija nego u vezama gdje nema takvog problema.

još je teže kada živiš u takvoj sredini gdje je 0.5 promila u zraku, jel..u takvim sredinama to nije niš neobično niti čudno, ali ne znači da je normalno. jednostavno je društveno prihvaćeno kao ok. što je užas, ali jbg tako je. moraš pronaći svoje granice što je tebi prihvatljivo i držati ih se. sretno!
Zasto bi se ona time bavila? Zivot je prekratak da bismo ga trosili na izgubljene slucajeve, treba ga provesti u boljem drustvu.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:20   #104
autorica će ionako napraviti kako njoj najbolje paše, a ne zato što joj je netko tako rekao na forumu ili zato što joj je netko rekao neka se ne bavi time.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:30   #105
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
autorica će ionako napraviti kako njoj najbolje paše, a ne zato što joj je netko tako rekao na forumu ili zato što joj je netko rekao neka se ne bavi time.


Da joj je život savršen ne bi tražila pomoć na forumu.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:33   #106
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Zasto bi se ona time bavila? Zivot je prekratak da bismo ga trosili na izgubljene slucajeve, treba ga provesti u boljem drustvu.
Potpisujem!

@mala fatalna, nemoj se slučajno upustiti u projekt "spašavanja jadnika", ni sada ni ikada. Čak i da si za to profesionalno osposobljena, emotivno nisi u stanju zadržati potrebnu distancu.

Zaslužuješ normalnu vezu. Ako su u tvom gradu baš svi pijanci, par kilometara dalje nisu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:36   #107
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
autorica će ionako napraviti kako njoj najbolje paše, a ne zato što joj je netko tako rekao na forumu ili zato što joj je netko rekao neka se ne bavi time.
Ako se ne varam, napisala je prije koju stranicu da je prekinula vezu. Ako se i varam, bilo kakav savjet koji je navodi na suzivot s pijancem je navodenje na krivi put.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:44   #108
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, napisala je prije koju stranicu da je prekinula vezu. Ako se i varam, bilo kakav savjet koji je navodi na suzivot s pijancem je navodenje na krivi put.


Svatko tko je navodi na suživot s pijancem je vjerovatno i sam u tom sranju pa mu je valjda lakše da nisu sami u tim govnima.Mala neznam kak da ti objasnim ali ljudi su zli,ljudi uživaju u tuđoj nevolji,sretni su ako susjedu crkne krava.

Pola stanovništva u Hrvatskoj je zatrovano društvo ljubomorom,jalom na tuđi uspjeh i svatko bi svakome podmetnuo nogu da može.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:03   #109
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Svatko tko je navodi na suživot s pijancem je vjerovatno i sam u tom sranju pa mu je valjda lakše da nisu sami u tim govnima.Mala neznam kak da ti objasnim ali ljudi su zli,ljudi uživaju u tuđoj nevolji,sretni su ako susjedu crkne krava.

Pola stanovništva u Hrvatskoj je zatrovano društvo ljubomorom,jalom na tuđi uspjeh i svatko bi svakome podmetnuo nogu da može.
Zna ona to, bez brige. Pogotovo ako živi negdje gdje je 0,5 promila u zraku. To nekako ide jedno s drugim.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:14   #110
nisam čitala cijelu temu, pa nisam upućena što je autorica odlučila. ako je odlučila otići, to je odlično.
ne, ja osobno nisam u takvom problemu (za dežurne dušebrižnike).
ali poznajem tu tematiku i jako puno žena se odlučuje ostati s nekime tko pretjerano konzumira alkohol. zbog njihovog psihičkog zdravlja uvijek im se u psihoterapiji sugerira kao prvo i osnovno povlačenje granica. toliko od mene, a sad drobite šta hoćete.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:17   #111
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
nisam čitala cijelu temu, pa nisam upućena što je autorica odlučila. ako je odlučila otići, to je odlično.
ne, ja osobno nisam u takvom problemu (za dežurne dušebrižnike).
ali poznajem tu tematiku i jako puno žena se odlučuje ostati s nekime tko pretjerano konzumira alkohol. zbog njihovog psihičkog zdravlja uvijek im se u psihoterapiji sugerira kao prvo i osnovno povlačenje granica. toliko od mene, a sad drobite šta hoćete.
Ti odgovaras na nesto sto uopce nisi procitala, a mi drobimo :klap:
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:22   #112
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
nisam čitala cijelu temu, pa nisam upućena što je autorica odlučila. ako je odlučila otići, to je odlično.
ne, ja osobno nisam u takvom problemu (za dežurne dušebrižnike).
ali poznajem tu tematiku i jako puno žena se odlučuje ostati s nekime tko pretjerano konzumira alkohol. zbog njihovog psihičkog zdravlja uvijek im se u psihoterapiji sugerira kao prvo i osnovno povlačenje granica. toliko od mene, a sad drobite šta hoćete.
To se sugerira onima koje imaju djecu, kredite i labradora. U slučaju kao što je ovaj sugerira se noga u guzicu, jer noga u guzicu je korak naprijed.

Ozbiljno, učinila mu je veliku uslugu što ga je ostavila, jer se je tako dobio priliku konačno suočiti s posljedicama svog ponašanja kad već tu lekciju nije naučio u primarnoj obitelji. I ako mu dođe iz guzice u glavu, to bi mu moglo spasiti jetru od ciroze, a mozak od demencije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:22   #113
Ništa mu ne odgovaraj na njegove poruke, ne vjeruj obećanjima, i ne nadaj se njegovoj promjeni....komantari su mu "ludilo" i ne uvlači se dalje.
Nikakve prijetnje, njegov posao, ma ništa, samo ignore...povjeri se mami, možda može biti neko vrijeme s tobom, nadam se da si došla do točke kada možeš shvatiti da ti ne treba i da možeš bez njega...al zaista ti ne treba...ovo su počeci, zadnja stanica je sigurna kuća ili crna kronika.,..nemoj si to dozvoliti, to može trajati, trajati godinama i bit će sve gore.
Odlučila si, napravila si, konačno shvatila, ne živi u prošlosti i ne maštaj o lijepim trenucima, nego kreni dalje. Moraš nekome reći, mami ako možeš, i nemoj prešućivati, nemoj se sramiti, sve je to za ljude...samo bježi od toga. Molim te, poslušaj tu tete, znamo o čemu pišemo. Sretno.
marita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:30   #114
Leteća, misliš ti zbilja da će mu doć iz guzice u glavu....ma kakvi.
On ima opravdanja u svojoj glavi za sve, vidiš da nju okrivljuje i nalazi razloge....ma ne treba se na to uopće obazirati, niti ikome opravdavati...tip je patologija, proizašlo iz njegove kuće, roditelja i slično...i tako će uvijek biti...na žalost...a to shvatiš sa godinama.
marita13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:43   #115
Quote:
marita13 kaže: Pogledaj post
Leteća, misliš ti zbilja da će mu doć iz guzice u glavu....ma kakvi.
On ima opravdanja u svojoj glavi za sve, vidiš da nju okrivljuje i nalazi razloge....ma ne treba se na to uopće obazirati, niti ikome opravdavati...tip je patologija, proizašlo iz njegove kuće, roditelja i slično...i tako će uvijek biti...na žalost...a to shvatiš sa godinama.
Možda hoće, možda neće. To više nije njezin problem.

Da, umalo zaboravih. Uskoro će krasni mladić pričati po selu da se propio zbog drolje. Klasika. Zato bi mala trebala što prije izaći sa svojom verzijom priče. Tada će s njegovom tugom susjećati samo pajdaši kojima plaća cuge. I konobarica kojoj tu i tamo uvali deset kuna za sat psihoterapije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 20:05   #116
Dosta dobrih savjeta si vec dobila, al nije lose neke ponoviti. https://goodmenproject.com/ethics-va...er-abuse-fiff/

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 20:11   #117
Otvori kontakt na viberu, gore desno će ti biti zvjezdica, olovka i tri točke. Klikni na tri točke, klikni Block.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:37   #118
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Znam, ali teško je to nakon skoro 8 godina. Svi govore to je tako kad si mlad, proći će ga, pusti ga neka se druži no ja počinjem razmišljati o životu i zajedništvu i stvarno ga jako volim, ali bojim se budućnosti s njim.
Mišliš li da će biti lakše nakon 15? Ili 25?
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 08:39   #119
A jel mama i ti živite u vlastitoj kući ili ste podstanarke? Jel ima on ključ?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.