Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2007., 15:12   #21
ne razumijem ljude koji ne rasciste sami sa sobom mjesecima nakon prekida
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 23:06   #22
O bivšima - sve najbolje. Da nisu bile super, ne bih bio s njima.

Ali, za svaku ima neki dobar razlog zašto je - bivša.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 01:07   #23
Quote:
opti kaže: Pogledaj post
Zar se nikom nije desilo da imas osobu s kojom se slazes u svemu a najbitnije u zivotnim pogledima i izgubis ju
je. evo meni. kad smo oboje sazreli, jer smo u toj prvoj vezi bili balonje, pokušali smo još jednom. ali samo i isključivo jednu šansu smo si dali. i samo toliko je i trebalo. ispostavilo se da je to bio pun pogodak no inače ako me pitaš, ne bi ti savjetovala povratak na staro. to jako ovisi o razlogu prekida. pobornik sam (inače) poslovice: Ponovljena ljubav je kao čitanje knjige kojoj se zna kraj. - to sam negdje pročitala
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 07:41   #24
da ili ono podgrejana juva nikad nije ko friško skuvana ,,

ali u svemu postoje pristupi, ako su obje strane spremne pristupit jedna drugoj bez predbacivanja i posvetit se jedno drugom na novi način,
zašto ne bi postojala druga šansa
pa eto ja sam znala neke knjige čitat i po više puta - i filmove isto - ako bi baš ostavili dojam na mene i otkrila bih nešto novo.

radi se o kvaliteti knjige, njenom sadržaju - možeš tonu knjiga pročitat i ne shvatit ništa više od onog što si spoznao osjetio u toj nekoj.

treba čovjek samo biti otvoren prema sebi i drugima, ljudske naravi su riznice bez dna,
vjerujem da u svakoj osobi možeš pronać ono što si nekada volio, a i više od toga ako imaš tu volju za traganjem.

samo u situaciji di su prisutne nekakve tenzije bilo s jedne bilo s druge ili čak obje strane mislim da su repete osudjene na propast.

isto mislim da želja za ponovom uspostavom odnosa treba biti obostrana da bi taj odnos uspio, nije dobro kad samo jedna strana želi ili čak da samo više želi a druga pristaje u nedostatku drugih mogućnosti.
isto brzo pukne.

a opet ko će ga znat, znaš kad se nađeš s tom osobom, osjetiš i kako osjetiš treba da napraviš. bolje uostalom žaliti za nečim sto si napravio nego kukat i mislit šta bi bilo kad bi bilo
lokna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 09:46   #25
Rekla bi ti moja baba: Svaka sila za vremena. Tako i te bivše... Svaka je vladala u svom razdoblju, ispunila na neki način tvoj i njen život, podučila te nečemu u životu, stvorila neko iskustvo.

Moraš gledati da ni jedna osoba nikad nije kompletna, a kamoli idelana. Ni jedna osoba ti ne može ponuditi sve. Neka će ti ponuditi više, neka manje ,neka isto ali na različit način. To treba shvatiti.

Žena koju ćeš oženiti ne mora biti najljepša od svih prijašnjih cura, ne mora biti najpametnija, najobrazovanija ili nešto drugo naj. No mora biti ona za koju osjećaš da je TA s kojojm možeš i želiš provesti život isto kao što i ona želi s tobom. I to iako nije najlijepša, nije najbolja u sexu od svih prijašnjih ili sl. Ali ako je ta koja je uz tebe, koja stoji pored tebe, podržava te, upotpunjuje te ,odana ti je, želi s tobom podijeliti život... Da, tu trebaš oženiti.

Potpuno je ljudski da se u lošim trenucima prisjećaš nekih lijepih trenutaka, a ružne uglavnom potiskuješ. Kad se posvađaš sa partnericom jer te opominje što si zaboravio kupiti nešto bitno, jer se ne držiš nečega ili sl. iz podsvjesti će ti iskočiti sjećanje kako je bivša bila bolja u krevetu ali ćeš skorz smetnuti s oma da te ta ista bivša u ovoj situaciji ne bi ukorila nego bi ti napravila scenu i naljutila se do smrti. No dok sve funkcionira "niz dlaku" nećeš se uopće sjetiti bivše.

Pitanje je koliko si jak karakter, koliko se želiš nekome posvetiti i možeš li bivše veze arhivirati na adekvatan način. Kad uspiješ napraviti takav balans prošlost ti jednostavno nestaje, nestaju asocijacije, nestaju usporedbe. Ostaje ti samo uspomena i sjećanje na neke prijašnje dane. Iznenadit ćeš se kako ćeš u sjećanjima na te dane ti postati neka druga osoba koju zapravo samo "poznaješ", a koja više nisi ti.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:19   #26
dugo sam u vezi i nedavno se pojavio dečko s kojim sam bila vrlo mlada i jednom poslije...jako mi je drag i fakat mi je bio problem reći ne na njegov poziv za cugu... volim ja dečka, nije to, ali i ovaj mi je drag, i tak...
nekak mi se čini da su mi jako dragi i jedan i drugi
vedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 22:40   #27
i meni je drag bivši dečko, al ne želim biti s njim, i mogla bih s njim na kavu bez problema. ako ti je sadašnji samo drag, mislim da imaš problem.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 18:26   #28
Hmmmmmm, slična situacija i kod mene

Bivši kod mene i dan danas u mislima Unatoč ostalim vezama...

Isto prva duža veza..znam kad se sretnemo i meni i njemu srce jače lupa

U dnu duše si još pripadamo..pa ponekad razmišljam-možda smo si ipak suđeni..nakon ovih godina i lutanja..ipak smo shvatili da smo si bili najbolji

Zato, svakako pogledaj kako bi bilo sa bivšom
sunce30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 22:02   #29
Slazem se sa stavkom da bivsi imaju razloga da budu bivsi. Dacu ti primjer iz mog zivota. Bila sam sa jednom osobom za koju sam stvarno mislila da mi odgovara, ali nakon nekog vremena smo prekinuli, sto je mene devastiralo. Proslo je hajd recimo 2 godine i tek sam upoznala momka koji mi se jako svidio. Ali taj moj bivsi je skontao sta je izgubio i htio je da obnovimo vezu. Otisli na kafu par puta i ja odlucim da budem s njim, a da raskinem sa ovim momkom s kojim sam bukvalno tek pocela vezu. E vidis, nakon vrlo kratkog vremena sve me podsjetilo kako je islo i prvi put, iste stvari koje su mi smetale, nista drugacije. Raskinem i s njim, a sreca taj momak s kojim sam tek bila pocela me zovnuo da me pita kako stvari idu i kad sam rekla da nisam vise s tim bivsim, odlucimo se vratiti zajedno i s njim sam u naredne 3 godine imala divnu, divnu vezu i obiljezio mi je zivot na poseban nacin. Nismo vise skupa ne zato sto se nismo slagali vec zato sto nas je sudbina razdvojila i nismo mogli drugacije.
Uglavnom, htjela sam da kazem da mislim da ne trebas nista raditi posebno po pitanju te bivse, ali ako te bas toliko kopka, otidji na kafu, samo je problem sto ta kafa ti nece odgovoriti na pitanja, vec ces upravo tada misliti da moze opet uspjeti. Kafa nije veza vec dvosatni razgovor koji vodi u idealiziranje. Razmisli sta imas na drugoj strani i vrijedi li ostati u toj vezi. Nemoj ostati s njom samo zato sto ste toliko skupa i sto mislis da ne mozes bolje. Ne postoji gori razlog za brak i vec na pocetku ga osudjujes na propast....

puno srece
DrAlma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 22:39   #30
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Cim titras na bivsu, s ovom sadasnjom nemas buducnosti.
Samo i jedino točno.....
fukcnblaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.