Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 01:55   #41
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kak se to isplaćuje plaća na zajednički račun?

Ko ima plaću, dobiva ju na svoj račun, pod svojim imenom uz pedantnu kontrolu svih primanja i prometa po računu od strane porezne uprave.
Izvadis dopunsku karticu i das punomoc partneru na svoj racun.

Meni zajednicki racun znaci da osjecamo da je sve nase, a ne moje ili njeno, nevazno je kakvi su racuni i koliko tko zaradjuje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 08:04   #42
I to je ok koncept kad jedan ne radi. Kad oboje rade, obično svak ima svoj račun, obično sa dopunskom karticom za muža, ženu zlu na trebalo i dogovorim ko, šta i kad. I to je također zajedništvo.

Znao ti u lipu ili otprilike, kolko ko troši, obično je vezano za količinu novca s kojim raspolažete. Kad ga je više, naprosto ste ležerniji.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:01   #43
Pa moja je trošila svoju lovu i moju.
Tu nis mogel niš!
Bilo je: il lova i pipinka ili nema love nema pipinke!
Problem je nastao kad je zela lovu, a ni dala pipinke!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:14   #44
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post


Ne znam jel mi to slatko ili bi mi dizalo tlak na 900...
Meni bi dizalo tlak
Quote:
nickolin kaže: Pogledaj post
1. Smatrate li sve prihode zajedničkima? Postoji li dio prihoda koji svatko troši za sebe (bez uplitanja druge osobe)?
2. Imate li zajedničke račune u banci?
3. Znate li točno koliko vaš partner zarađuje?
4. Ako netko zarađuje više - ima li veća prava u financijskim odlukama?
5. Za koje izdatke smatrate da možete odlučiti sami, a za koje se konzultirate s partnerom?
1. Da. Da. - prihodi su zajednicki, ali nismo si policajci u smislu da mi se mora svaki put pravdati (ili ja njemu) na kaj je potrosio u smislu odlaska na cugu, kupnju odjece i sl. Dovoljno je da kaze 'potrosio sam na to i to' kad radimo mjeseci izracun cisto da vidimo na kaj odlazi lova i to je sve.
2. Ne - ali razmatramo otvaranje zajednickog stednog racuna
3. Znam, plus minus neki bonusi i slicno (to se mijenja), ne znam dakle u lipu, ali zaokruzeno znam.
4. Ne - naravno ako one ne obuhvacaju sitnice iz tocke 1, pretpostavljam da je tu rijec o vecim odlukama tipa auto ili stan ili skuplje ljetovanje
5. vidi 1. i 4.

Zadnje uređivanje TincH : 21.05.2017. at 09:34.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:40   #45
Moj stari je ovakav tip labudana, ko muž od Harder, pa sam se potrudila naći suštu suprotnost za sebe. Traume valjda.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:44   #46
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Moj stari je ovakav tip labudana, ko muž od Harder, pa sam se potrudila naći suštu suprotnost za sebe. Traume valjda.
Ja bi imala malo feel ko da imam dijete a ne muza
Takav odnos bi mi isusio rodnicu

Ali stujem da su ljudi svakakvi, tko voli imati vise kontrole - takav partner je upravo ono kaj mu treba. I ok.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:35   #47
A mijenjaju se odnosi vremenom. Mm je zbilja sposoban tip i kolikogod su sve njegove zamisli i akcije vezane za obitelj, dopizdilo mi je. Naradila sam se za dva života prateći ga.

Zadnjih pol godine, da bi ga obuzdala, promijenila sam neke stvari. Od mojih primanja idu moji krediti, hrana, režije, obleka ja i djeca. Ajmo reć bazni život. On od svojih neka planira nadgradnje i investicije. Oćel nosač aviona ili nove zvučnike ili bacač raketa. Ne-bri-ga-me.

On nije baš sretan, jer bi sve zajedno i zajednički, ali me tako opet asimilira u nekakav projekt.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:40   #48
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A mijenjaju se odnosi vremenom. Mm je zbilja sposoban tip i kolikogod su sve njegove zamisli i akcije vezane za obitelj, dopizdilo mi je. Naradila sam se za dva života prateći ga.

Zadnjih pol godine, da bi ga obuzdala, promijenila sam neke stvari. Od mojih primanja idu moji krediti, hrana, režije, obleka ja i djeca. Ajmo reć bazni život. On od svojih neka planira nadgradnje i investicije. Oćel nosač aviona ili nove zvučnike ili bacač raketa. Ne-bri-ga-me.

On nije baš sretan, jer bi sve zajedno i zajednički, ali me tako opet asimilira u nekakav projekt.
ne daj se asimilirati.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:51   #49
A sto u slucaju jako nerazmjernih prihoda...npr jedan partner zaradjuje 50000kn mjesecno ,a drugi 5000kn mjesecno....kako tu naci zajednicki jezik o cistom racunu i dugoj ljubavi?
gahraman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:00   #50
Quote:
gahraman kaže: Pogledaj post
A sto u slucaju jako nerazmjernih prihoda...npr jedan partner zaradjuje 50000kn mjesecno ,a drugi 5000kn mjesecno....kako tu naci zajednicki jezik o cistom racunu i dugoj ljubavi?
Gdje ovo postoji, u stvarnom svijetu?

Ne ozbiljno, ja ne bi mogla s takvim razlikama funkcionirati, svaka cast takvima.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:13   #51
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Gdje ovo postoji, u stvarnom svijetu?

Ne ozbiljno, ja ne bi mogla s takvim razlikama funkcionirati, svaka cast takvima.
Naravno da postoji jer su ljudi koji puno zaradjuju realnost, a ljudi koji malo zaradjuju jos veca realnost.

I sto bi trebali ljudi koji zaradjuju puno?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:29   #52
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Naravno da postoji jer su ljudi koji puno zaradjuju realnost, a ljudi koji malo zaradjuju jos veca realnost.

I sto bi trebali ljudi koji zaradjuju puno?
Pa ovi prvi su jako rijetki, osim ako nisu politicari ili neki poduzetnici.
Ajde ovi ugostitelji na moru zarade i vise po sezoni. Ali svejedno ih je malo u odnosu na vecinu.

Ne govorim ja nikome sto bi trebao, to je svacija osobna stvar. Samo kazem da po meni jako tesko da bi to opstalo na dulje. Ja nema sanse da bi mogla.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:34   #53
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Pa ovi prvi su jako rijetki, osim ako nisu politicari ili neki poduzetnici.
Ajde ovi ugostitelji na moru zarade i vise po sezoni. Ali svejedno ih je malo u odnosu na vecinu.

Ne govorim ja nikome sto bi trebao, to je svacija osobna stvar. Samo kazem da po meni jako tesko da bi to opstalo na dulje. Ja nema sanse da bi mogla.
ne bi mogla biti ona koja zarađuje puno ili ona koja zarađuje malo?
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:38   #54
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
ne bi mogla biti ona koja zarađuje puno ili ona koja zarađuje malo?
Mogla bi ja bez problema biti ona koja zaradjuje puno ali ne bi mogla biti s nekim tko zaradjuje drasticno manje od mene.

Isto vrijedi i obrnuto, da sam ona koja puno manje zaradjuje.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:42   #55
bože mili, dođe me sram kad vas čitam ovako organizirane, s uvidima u račune, podjeljenim troškovima i sl. ja nemam pojma koliko para imamo na računu. ni ja, a kamoli on (onako, okvirno da). račune plaćamo tko ih prvi vidi u poštanskom sandučiću, kako se tko prvi uhvati internet bankarstva, ponekad i po tome da li ima nekih izvanrednih troškova kod nekog, pa onaj drugi preuzima.
zajednički račun nemamo. pa što će nam to? imamo svoje račune daleko prije braka i ne vidimo potrebe za ikakvim promjenama (a dijelimo istu "ljubav" prema bankama da bi im davali novce za vođenje još jednog računa ili uključenje neke nove usluge).
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:42   #56
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Mogla bi ja bez problema biti ona koja zaradjuje puno ali ne bi mogla biti s nekim tko zaradjuje drasticno manje od mene.

Isto vrijedi i obrnuto, da sam ona koja puno manje zaradjuje.
znači u pravu su ljudi kad kažu da je zapravo novac najbitniji i da se sve oko novca vrti.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:46   #57
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
znači u pravu su ljudi kad kažu da je zapravo novac najbitniji i da se sve oko novca vrti.
Baš.. Ne znam zašto nebi bila s nekim tko zarađuje manje od mene. Može se i jednom i drugom desit da ostanu bez posla..šta onda? Pukne i ljubav?
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:54   #58
Quote:
gahraman kaže: Pogledaj post
A sto u slucaju jako nerazmjernih prihoda...npr jedan partner zaradjuje 50000kn mjesecno ,a drugi 5000kn mjesecno....kako tu naci zajednicki jezik o cistom racunu i dugoj ljubavi?
ne bih imala problema da ja zarađujem 50 a on 5 sve dok tih 50 on ne bi spičkao na ferari bez mog znanja, a račune nismo platili, tad bih povukla crtu

sve do tada meni ne bi bio problem, niti njemu da je situacija obrnuta

Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Baš.. Ne znam zašto nebi bila s nekim tko zarađuje manje od mene. Može se i jednom i drugom desit da ostanu bez posla..šta onda? Pukne i ljubav?
ako je par zajedno zato jer se vole a ne zato jer netko dobro zarađuje onda ne puca niš, nego zajedno gulite tu robiju i borite se za svaku kunu

ako je primarni razlog zajedništva nečiji doprinos računu onda bi moglo bit problema
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:26   #59
Jesam ja to procitala da je zena rekla da ne bi mogla biti s nekim ko zaradjuje drasticno manje?
Hehe zasto me ne cudi, iako je napisala i obratno ako m zaradjuje puno vise da isto ne bi mogla.. Moran reci da joj taj dio ne vjerujem
Inace mozda ja imam fobiju kod koga stoji visak novaca i ciji se novci gdje trose jerbo moji su se rastali, mama je davala sve u kucu i za djecu dok je stari ulagao u firmu..
Nakon rasteve nista nema od firme jer je firma njegova a ne noram ni reci da je u tu kucu doveo drugu zenu?
Mami isplatio kikiriki i mi s njom cao, on i dalje vjeruje da je sve to on zaradio.. A zene moje to je danasnja realnost, pa se vi oslanjajte na muske koliko god, ma nece on mi se volimo.. Nikad ne znas.
Zato mi malo smeta ja trosim na zivot a on stedi.. Kao nasa je para, je dok je sve divno i krasno a sami znamo kakav je zivot...
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:30   #60
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
znači u pravu su ljudi kad kažu da je zapravo novac najbitniji i da se sve oko novca vrti.
Pa nekome je najbitniji, nekome nije.
Meni osobno nije, evo kad si me kvotao/la valjda hoces moj odgovor.
Ali da je dosta bitan, je.
Tesko funkcioniraju bilo kakve velike razlike, pa bila to razlika u primanjima, bilo u karakteru, svjetonazoru.
Ne znam zasto ovo isticanje da je nekima sve u novcu ako su nekome velike razlike too muvh?

Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Baš.. Ne znam zašto nebi bila s nekim tko zarađuje manje od mene. Može se i jednom i drugom desit da ostanu bez posla..šta onda? Pukne i ljubav?
Ne bi pukla ljubav, osim ako su i prije neovisno o tome bili na klimavim nogama i ako imaju zdravi odnos.
Drugo je kad je tu vec ljubav i izgradjeni odnos pa se tako nesto desi, a drugo ako tek ulazite u vezu i na pocetku ste pa imate takva velika iskusenja.

Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ako je par zajedno zato jer se vole a ne zato jer netko dobro zarađuje onda ne puca niš, nego zajedno gulite tu robiju i borite se za svaku kunu

ako je primarni razlog zajedništva nečiji doprinos računu onda bi moglo bit problema
slazem se
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.