Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 15:30   #1
Moj svijet se srušio

Razmišljala sam gdje da otvorim temu, na Životu u dvoje, Usamljenim srcima ili Psihologiji, ne znam ni sama koji bi podforum bio najprikladniji za moju priču, a stvarno trebam koju riječ utjehe jer se osjećam najblaže rečeno užasno:

Upoznali smo se prije 5 godina. Nisam romantična dušica i ne vjerujem u ljubavi na prvi pogled, ali to je bio 'klik' na prvi susret. Nešto je jednostavno bilo drugačije negoli svih onih puta prije njega, odmah sam to osjetila, a i on je. Počelo kao prijateljstvo, relativno brzo se razvilo u vezu. Kažu da kada upoznaš one prave shvatiš zašto s nijednim prije nije uspjelo. Poklopili se u tisuću stvari, po pitanju osnovnih pogleda na život, po pitanju zasnivanja obitelji, sličan smisao za humor, odličan seks, jednostavno sam bila sigurna da je to to.

Kako ne živimo u istom gradu, oboje smo u tu vezu puno ulagali. I vremena i novca. Putovala ja kod njega, on kod mene, putovali zajedno na kraće izlete kad god bi stigli. Svaku priliku koristili da se vidimo i da vrijeme provedemo zajedno.
Oboje u tridesetima, oboje visoko obrazovani, oboje dovoljno zreli da shvatimo kako vrijeme prolazi, ovako ne može dovijeka i ako želimo zasnovati obitelj da moramo nešto poduzeti.

Da ne duljim, plan je bio da ja tražim posao u njegovom gradu, potom dam otkaz na ovom poslu, doselim kod njega i da počnemo živjeti zajedno, vjenčamo se i imamo djecu koju oboje želimo. Svoj stan ne bih prodala već bi ga iznajmljivali.

Novu godinu čekali zajedno, sutradan ručak kod njegovih. Sve super. Nisam mogla ni u najluđim snovima pretpostaviti da će nakon toga sve krenuti nizbrdo. On je nakon toga išao na jedan poslovni put, čuli se redovito, međutim po povratku osjetim da se komunikacija prorijedila. Pod 'prorijedila' mislim da ja prva zovem, da ja prva šaljem poruke. A i ta vražja ženska intuicija mi vrišti na uzbunu.. Naizgled bez razloga, ali eto. Vrišti. Predložim susret za vikend – ne može, ima posla. Kažem da ću doć ja do njega, odgovara da se ne gnjavim, da neće bit ionako doma, da nešto pomaže stricu. Sad već ZNAM da nešto debelo ne štima.

Prođu tako 2 mjeseca da se nismo vidjeli. Prvi put. U cijelom ovom vremenu otkad se poznajemo. Zovem ga jedno jutro, molim ga da mi kaže koji vrag se događa jer već polako ludim, na što mi on odgovara da je nekog upoznao i da želi s njom pokušati i da je najbolje da prekinemo svaki kontakt...

Preskočit ću šta je dalje bilo... O tome kako sam se osjećala u tome trenutku ne mogu pisati, oči mi se pune suzama čim se sjetim. Ukratko, moj svijet se SRUŠIO. Doslovno.
Nakon 5 godina?!?!? Nakon 5 godina on nema obraza da sa mnom sjedne i kaže mi to u 4 oka? Nakon svih zajedničkih planova, nakon svega što smo zajedno prošli on prekida na ovakav način? Kao zadnje smeće od čovjeka?

Osjećam se užasno, na poslu ne funkcioniram, nisam za ništa. Osjećam doslovno fizičku bol u prsima, glavi. Kažu da će proći. Evo, ne prolazi. Štoviše, iz dana u dan se osjećam sve gore. Zvala sam ga početkom 5.mj. Nije se javio. Poslala sam mu poruku. Nije odgovorio.

Ne znam, ne razumijem kako je moguće da netko tako olako odustane od svega. Preko noći doslovno. Od nas, od mene, od svih zajedničkih planova o zasnivanju obitelji, od svega.

Moj cijeli svijet se raspao na tisuću komadića... I ne znam kako da ga ponovno sastavim
Didulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:41   #2
Boli to, da. Najviše boli to što zapravo znaš da si povjerenje i ljubav poklonila nekome tko toga nije bio vrijedan a ti nisi dobro procijenila da se radi o takvoj osobi.

Ali gle, nad prolivenim mlijekom se ne isplati plakati. Popričaj sama sa sobom, možda ne danas ali uskoro, opali si verbalni šamar do dva par puta ponovi Ovo mi je škola, i kreni dalje. Ako je moralo puknuti, a moralo je jer očito situacija nije bila takva kakvu si ju ti vidjela kroz svoju prizmu (a tek sad naknadno ćeš skužiti kako će ti se slika izoštriti i kako će neke stvari sjesti na svoje mjesto), onda je lakše da je puklo dok ste još oboje bili ledig und frei, nego par godina kasnije kad bi na vratu imali kredite i sitnu dječicu.

Žao mi je što prolaziš kroz teško razdoblje, ali vjeruj mi kad ti kažem da će i to proći i da ćeš se jednog dana tome smijati.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:01   #3
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Kažu da će proći. Evo, ne prolazi. Štoviše, iz dana u dan se osjećam sve gore. Zvala sam ga početkom 5.mj. Nije se javio. Poslala sam mu poruku. Nije odgovorio.
Proći će kroz par mjeseci, tj tek tad ćeš se početi osjećati bolje. A do tad bussiness as usual, idi na posao možda ne bi bilo loše i da kreneš na neku fizičku aktivnost (ako već ne treniraš nešto).

5 godina veze na daljinu je meni puno. To je neko moje viđenje.

Boga pitaj kaj je njemu bilo u glavi i kak je on živio dok tebe nije bilo pored njega. Nemoj ga zvati, samo ćeš se gore osjećati od tih zivkanja i pokušavanja. Jedina varijanta u kojoj će ti se on javiti je ona u kojoj ne uspije s njom pa onda eventualno ako dođe razmišljanje "pa mogao bih se vratiti onoj svojoj..."

Iz vlastitog iskustva; kad tebe prođe ovo što sad prolaziš više te neće zanimati njegova priča, što je on mislio, radi čega je to napravio, yada yada yada...

Meni se isto tako dečko javio ne znam koliko nakon prekida, da odemo na kavu i stavimo "točku na i", samo sam ga pozdravila i završila razgovor, ja sam svoju "točku na i" na tu vezu i na njega stavila kad je prekinuo na sličan način ko i tvoj s tobom; da ti fino iskopča telefon dok ti plačeš a on zna da plačeš i zna da si u komi. Stvarno ne treba gubiti vrijeme i živce. Ako ne možeš spavati ili se ne možeš smiriti odi doktoru po neke tablete i to je to, fizička aktivnost i vrijeme i za mjesec, dva ćeš biti bolje.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:03   #4
još je rano, ali proći će,
dan za danom i jednom ćeš se probuditi ponovo nasmijana,
znam da je sada teško u to povjerovati,
dva pravila,
prvo, nemoj vise zvati, nemoj slati poruke, zaboravi, prekriži,
drugo, pomisli da je dobro da se desilo sada, a ne kada si dala otkaz i ostavila sve iza sebe

radi što te veseli, plači ako želiš,
okruži se dragim ljudima i polako,
iz dana u dan..sretno
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:10   #5
Draga autorice, očito ga nisi poznavala tako dobro kao što si mislila da ga poznaješ.

Nije problem što je našao drugu, nego kako je kukavički izveo završetak 5-godišnjeg odnosa, da si morala izvlačiti iz njega što se događa.

Smatram da svaka osoba nakon 5 godina zaslužuje dostojanstven razlaz, ovo kako je on to izveo ti smo govori kakva je osoba.
Sva sreća da nisi već dala otkaz i otišla živjeti u njegov grad!
kao što su ti gore napisali, ne zovi ga više i ne traži ga objašnjenja niti ništa.

Vrijeme liječi sve, iscijelit će i tvoje slomljeno srce. Posveti se sebi na svim poljima i polako ćeš opet pronaći sreću.
Od srca ti to želim.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:19   #6
Baš mi je žao zbog tebe. Grozno mi je bilo ovo i pročitati. Stvarno je ispao dno od čovjeka. Nažalost u ovoj fazi ti ne može pomoći ništa osim vremena. Puno više vremena.

Jasno ti je i samoj da je to gotovo i da ga trebaš zaboraviti. Kako to napraviti ovisi o tebi samoj. Svatko se s gubitkom nosi na svoj način. Jedino što možeš je posvetiti se sebi. Plaći, viči, spali nešto njegovo, izbaci bijes...Budeš i sama vidjela da to nije kraj svijeta. Treba vremena ali sam sigurna da ćeš biti dobro.
Na tvome mjestu ne bi ga više zvala ni pokušavala doći do njega. Nema smisla. Očito je da je on kukavica i da mu nije stalo. Od takve osobe nikada nećeš dobiti odgovore koji bi te zadovoljili. Koliko god teško bilo napravi rez i nemoj dopustiti da te to obilježi i ogorči. Idi dalje uzdignute glave i budi otvorena za pravu ljubav.
alana forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:34   #7
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
onda je lakše da je puklo dok ste još oboje bili ledig und frei, nego par godina kasnije kad bi na vratu imali kredite i sitnu dječicu.
Ne znam što bih ti rekla. Nisam više u godinama kada mogu izlaziti, zabavljati se pa tek onda nešto ozbiljno planirati. Iskreno, želim djecu. I voljela bih da smo ih imali, barem jedno. Možda me zato ovo sve ovoliko i pogađa.


Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post

5 godina veze na daljinu je meni puno. To je neko moje viđenje.

Boga pitaj kaj je njemu bilo u glavi i kak je on živio dok tebe nije bilo pored njega. Nemoj ga zvati, samo ćeš se gore osjećati od tih zivkanja i pokušavanja. Jedina varijanta u kojoj će ti se on javiti je ona u kojoj ne uspije s njom pa onda eventualno ako dođe razmišljanje "pa mogao bih se vratiti onoj svojoj..."
5 godina jest dugo, slažem se. Ali oboje smo gradili karijere, stvari su među nama štimale, i mjesec po mjesec vrijeme prođe. Već odavno smo mi razgovarali o zajedničkom životu i braku, ali kako sam rekla trebalo je prije srediti neke stvari. Ne možeš baš jednog jutra dati otkaz, spakirati kofer, napustiti sve i otići.

Najiskrenije se nadam da se to neće dogoditi, jer koliko me god boljelo, koliko ga ja god voljela, ne bih mogla prijeći preko ovoga i nastaviti kao da se ništa nije dogodilo. Posebice ne nakon šta njemu eventualno propadne nova veza, toliko samopoštovanja ipak imam.



Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
radi što te veseli, plači ako želiš,
okruži se dragim ljudima i polako,
iz dana u dan..sretno
Trenutno mi je teško pronaći išta što me veseli. Idem u šetnje, na trčanje, međutim ne mogu ga izbaciti iz glave i misli. Ne mogu se koncentrirati na posao, samo vrtim u glavi naše susrete, zadnje razgovore na telefon... Jednostavno, ne mogu se pomiriti da je ovako završilo.


Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Nije problem što je našao drugu, nego kako je kukavički izveo završetak 5-godišnjeg odnosa, da si morala izvlačiti iz njega što se događa.

Smatram da svaka osoba nakon 5 godina zaslužuje dostojanstven razlaz, ovo kako je on to izveo ti smo govori kakva je osoba.
Sva sreća da nisi već dala otkaz i otišla živjeti u njegov grad!
kao što su ti gore napisali, ne zovi ga više i ne traži ga objašnjenja niti ništa.
Upravo to. Jebemu nakon svega što smo prošli zajedno zaslužujem valjda razgovor u 4 oka?!?! Zaslužujem valjda da znam otkad to traje, gdje ste se upoznali, kada ste se upoznali, tko je ona... Iskreno, imam dojam da bi on bio najradije samo prekinuo kontakte, i nadao se da ću shvatiti sama. To nije kukavički, to je JADNO! To je ispod svakog ljudskog nivoa!
Didulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:40   #8
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Upravo to. Jebemu nakon svega što smo prošli zajedno zaslužujem valjda razgovor u 4 oka?!?! Zaslužujem valjda da znam otkad to traje, gdje ste se upoznali, kada ste se upoznali, tko je ona... Iskreno, imam dojam da bi on bio najradije samo prekinuo kontakte, i nadao se da ću shvatiti sama. To nije kukavički, to je JADNO! To je ispod svakog ljudskog nivoa!
Od kad? Pa valjda ti je jasno što se dogodilo na poslovnom putu?
Ovaj način "prekida" ti govori dovoljno kakva je on osoba kad nakon 5 godina prekida, ako se to može nazvati tako, na ovakav način, šuteći, ne javljajući se, misleći kako će se sve samo od sebe pomesti pod tepih.

Sve to skupa boli, jasno mi je, trebat će vremena da sve skupa prožvačeš u sebi i kreneš dalje. Ima boljih muškaraca na ovom svijetu
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:49   #9
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Nakon 5 godina?!?!? Nakon 5 godina on nema obraza da sa mnom sjedne i kaže mi to u 4 oka? Nakon svih zajedničkih planova, nakon svega što smo zajedno prošli on prekida na ovakav način? Kao zadnje smeće od čovjeka?
odgovorila si sama: lik je smeće.
Quote:
Osjećam se užasno, na poslu ne funkcioniram, nisam za ništa. Osjećam doslovno fizičku bol u prsima, glavi. Kažu da će proći. Evo, ne prolazi. Štoviše, iz dana u dan se osjećam sve gore.
naravno da će proći.

i tada ćeš se osjećati tako da nećeš poželjeti ni pljunuti na njega, što bi se lijepo reklo.
Quote:
Zvala sam ga početkom 5.mj. Nije se javio. Poslala sam mu poruku. Nije odgovorio.
nemoj zvati. nemaš zašto.
znam da ti je teško i da te muči 'kako', 'zašto', ali pokušaj se obuzdati.
i zapitaj se: bi li sada voljela biti udana za tog, odn. takvog čovjeka?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:36   #10
Je. Nemoj sad razbijati glavu, niti preispitivati sebe. Ni njega. On je neiskrena karakterna nula. Neko vrijeme ćeš ga mrziti, onda ćeš postati ravnodušna a na kraju ćeš mu se moći i smijati, pa i žaliti tu novu što je završila s takvim bezveznjakom. No to ti je kao bolest, treba vremena i stiskanja zubiju da dođeš k sebi..nadam se da će proći što prije.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:41   #11
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Razmišljala sam gdje da otvorim temu, na Životu u dvoje, Usamljenim srcima ili Psihologiji, ne znam ni sama koji bi podforum bio najprikladniji za moju priču, a stvarno trebam koju riječ utjehe jer se osjećam najblaže rečeno užasno:

Upoznali smo se prije 5 godina. Nisam romantična dušica i ne vjerujem u ljubavi na prvi pogled, ali to je bio 'klik' na prvi susret. Nešto je jednostavno bilo drugačije negoli svih onih puta prije njega, odmah sam to osjetila, a i on je. Počelo kao prijateljstvo, relativno brzo se razvilo u vezu. Kažu da kada upoznaš one prave shvatiš zašto s nijednim prije nije uspjelo. Poklopili se u tisuću stvari, po pitanju osnovnih pogleda na život, po pitanju zasnivanja obitelji, sličan smisao za humor, odličan seks, jednostavno sam bila sigurna da je to to.

Kako ne živimo u istom gradu, oboje smo u tu vezu puno ulagali. I vremena i novca. Putovala ja kod njega, on kod mene, putovali zajedno na kraće izlete kad god bi stigli. Svaku priliku koristili da se vidimo i da vrijeme provedemo zajedno.
Oboje u tridesetima, oboje visoko obrazovani, oboje dovoljno zreli da shvatimo kako vrijeme prolazi, ovako ne može dovijeka i ako želimo zasnovati obitelj da moramo nešto poduzeti.

Da ne duljim, plan je bio da ja tražim posao u njegovom gradu, potom dam otkaz na ovom poslu, doselim kod njega i da počnemo živjeti zajedno, vjenčamo se i imamo djecu koju oboje želimo. Svoj stan ne bih prodala već bi ga iznajmljivali.

Novu godinu čekali zajedno, sutradan ručak kod njegovih. Sve super. Nisam mogla ni u najluđim snovima pretpostaviti da će nakon toga sve krenuti nizbrdo. On je nakon toga išao na jedan poslovni put, čuli se redovito, međutim po povratku osjetim da se komunikacija prorijedila. Pod 'prorijedila' mislim da ja prva zovem, da ja prva šaljem poruke. A i ta vražja ženska intuicija mi vrišti na uzbunu.. Naizgled bez razloga, ali eto. Vrišti. Predložim susret za vikend – ne može, ima posla. Kažem da ću doć ja do njega, odgovara da se ne gnjavim, da neće bit ionako doma, da nešto pomaže stricu. Sad već ZNAM da nešto debelo ne štima.

Prođu tako 2 mjeseca da se nismo vidjeli. Prvi put. U cijelom ovom vremenu otkad se poznajemo. Zovem ga jedno jutro, molim ga da mi kaže koji vrag se događa jer već polako ludim, na što mi on odgovara da je nekog upoznao i da želi s njom pokušati i da je najbolje da prekinemo svaki kontakt...

Preskočit ću šta je dalje bilo... O tome kako sam se osjećala u tome trenutku ne mogu pisati, oči mi se pune suzama čim se sjetim. Ukratko, moj svijet se SRUŠIO. Doslovno.
Nakon 5 godina?!?!? Nakon 5 godina on nema obraza da sa mnom sjedne i kaže mi to u 4 oka? Nakon svih zajedničkih planova, nakon svega što smo zajedno prošli on prekida na ovakav način? Kao zadnje smeće od čovjeka?

Osjećam se užasno, na poslu ne funkcioniram, nisam za ništa. Osjećam doslovno fizičku bol u prsima, glavi. Kažu da će proći. Evo, ne prolazi. Štoviše, iz dana u dan se osjećam sve gore. Zvala sam ga početkom 5.mj. Nije se javio. Poslala sam mu poruku. Nije odgovorio.

Ne znam, ne razumijem kako je moguće da netko tako olako odustane od svega. Preko noći doslovno. Od nas, od mene, od svih zajedničkih planova o zasnivanju obitelji, od svega.

Moj cijeli svijet se raspao na tisuću komadića... I ne znam kako da ga ponovno sastavim
Draga moja, mogao je ovalav scenario biti nakon 10 godina, s dvoje male djece i ogromnim zajednickim kreditom na stan i auto...nekim zenama se to dogodi kad se tesko razbole ona ili nedajboze dijete, svega ima, uvijek moze bit i gore.
...gle, sta je tu je. Lupila si glavom o zid. Pokusaj osjecaje povrijedjenosti staviti po strani i proanalizirati racionalno sve skupa kako bi sebe ubuduce postedjela nekih svojih eventualnih propusta i pogresaka. A ponekad se sranje jednostavno dogadja. Probaj okrenut plocu i bit zahvalna na cinjenici da si se zapravo vrlo jednostavno rijesila osobe koja te zavaravala punih 5 godina i stvarala sliku o sebi koja nema veze s onim sto je zapravo na kraju ispalo.
Nek mu je sa srecom a posebno toj drugoj osobi s njim, trebat ce joj.
Posveti se sebi i bavi se stvarima koje te ispunjuju. Nema tu univerzalnog recepta. Sama sebe najbolje znas.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:43   #12
Baš tužno kad se razočaramo u ljude i to one koji su nam najbliži. Zaslužuješ razgovor u četiri oka. Možda te čovjek i prevario u tom periodu i sad ga je sram doći ti na oči. Ako je tako tebi će to olakšati stvar na neki način. Treba će ti još puno vremena da budeš dobro, puno više od par mjeseci, al doći će i taj dan kad će ti biti potpuno svejedno.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:47   #13
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih ti rekla. Nisam više u godinama kada mogu izlaziti, zabavljati se pa tek onda nešto ozbiljno planirati. Iskreno, želim djecu. I voljela bih da smo ih imali, barem jedno. Možda me zato ovo sve ovoliko i pogađa.





Trenutno mi je teško pronaći išta što me veseli. Idem u šetnje, na trčanje, međutim ne mogu ga izbaciti iz glave i misli. Ne mogu se koncentrirati na posao, samo vrtim u glavi naše susrete, zadnje razgovore na telefon... Jednostavno, ne mogu se pomiriti da je ovako završilo.




Upravo to. Jebemu nakon svega što smo prošli zajedno zaslužujem valjda razgovor u 4 oka?!?! Zaslužujem valjda da znam otkad to traje, gdje ste se upoznali, kada ste se upoznali, tko je ona... Iskreno, imam dojam da bi on bio najradije samo prekinuo kontakte, i nadao se da ću shvatiti sama. To nije kukavički, to je JADNO! To je ispod svakog ljudskog nivoa!
Je znam taj osjecaj " joj jbt sad moram ponovo prolazit kroz cijeli proces upoznavanja s nekim s kusur godina i ko zna kako ce ispast"...
No ne mora to tako biti. Pusti sad to i pusti sad njega sta je mislio i htio. Gle on je svoje isfurao i zvisila si. Imas svoje iskustvo i uvjerena sam da ces tesko jos jednom isto svjesno proci. Sigurno neces cekat 5 godina da krenes u suzivot i imat jos jednu takvu vezu na daljinu.
Iskoristi ovo razdoblje zacjeljivanja rana da si tocno sama sebi definiras sto tocno zelis i ocekujes od sebe i potencijalnog novog partnera. Daj si sansu.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:51   #14
Nije njega sram, nego ga nije briga i želi sebi maksimalno olakšati. Neka vrsta sociopatije je u pitanju. Ali takav bijedan način prekida odnosa se pretvara već u epidemiju. Znam čak i gori slučaj gdje su živjeli zajedno i on je samo nestao jednog dana. Bez obrazloženja, jedne riječi, ičega. Prestao se javljati na tel, u zemlju propao. Žena ga je srela par tjedana kasnije kako veselo šeće gradom s drugom. Onak, bilo mu je tlaka priznati joj da je našao drugu pa je fino nestao i pustio nju da se pati u tom svom šoku i neznanju i da mjesecima razbija glavu što je pošlo po zlu. Ljudi u 40-ima.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:52   #15
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Iskoristi ovo razdoblje zacjeljivanja rana da si tocno sama sebi definiras sto tocno zelis i ocekujes od sebe i potencijalnog novog partnera. Daj si sansu.
Točno tako Iako to sad još ne vidiš jer je sve prefriško, ispred tebe su se zatvorila jedna vrata ali su se istovremeno otvorila druga. Iza tih vrata je svijet u kojem se ne moraš nekome prilagođavati nego možeš sve opcije naštimati tako da budu kako tebi paše. Drugim riječima, razmisli što od stvari koje te privlače nisi radila ovih godina zbog veze na daljinu i počni se baviti nečim od toga. Nabavi psa ili mačku, kreni na tečaj, u plesnu školu - shvaćaš što mislim reći. Kroz to ćeš postati zadovoljnija sama sobom i lakše preboljeti sve ovo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:12   #16
Imam ti ja slicnu temu na ovom podforumu, ali iz suprotne perspektive. Ne zovi, ne salji poruke, zivi svoj zivot i ne osvrci se
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:43   #17
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Razmišljala sam gdje da otvorim temu, na Životu u dvoje, Usamljenim srcima ili Psihologiji, ne znam ni sama koji bi podforum bio najprikladniji za moju priču, a stvarno trebam koju riječ utjehe jer se osjećam najblaže rečeno užasno:

Upoznali smo se prije 5 godina. Nisam romantična dušica i ne vjerujem u ljubavi na prvi pogled, ali to je bio 'klik' na prvi susret. Nešto je jednostavno bilo drugačije negoli svih onih puta prije njega, odmah sam to osjetila, a i on je. Počelo kao prijateljstvo, relativno brzo se razvilo u vezu. Kažu da kada upoznaš one prave shvatiš zašto s nijednim prije nije uspjelo. Poklopili se u tisuću stvari, po pitanju osnovnih pogleda na život, po pitanju zasnivanja obitelji, sličan smisao za humor, odličan seks, jednostavno sam bila sigurna da je to to.

Kako ne živimo u istom gradu, oboje smo u tu vezu puno ulagali. I vremena i novca. Putovala ja kod njega, on kod mene, putovali zajedno na kraće izlete kad god bi stigli. Svaku priliku koristili da se vidimo i da vrijeme provedemo zajedno.
Oboje u tridesetima, oboje visoko obrazovani, oboje dovoljno zreli da shvatimo kako vrijeme prolazi, ovako ne može dovijeka i ako želimo zasnovati obitelj da moramo nešto poduzeti.

Da ne duljim, plan je bio da ja tražim posao u njegovom gradu, potom dam otkaz na ovom poslu, doselim kod njega i da počnemo živjeti zajedno, vjenčamo se i imamo djecu koju oboje želimo. Svoj stan ne bih prodala već bi ga iznajmljivali.

Novu godinu čekali zajedno, sutradan ručak kod njegovih. Sve super. Nisam mogla ni u najluđim snovima pretpostaviti da će nakon toga sve krenuti nizbrdo. On je nakon toga išao na jedan poslovni put, čuli se redovito, međutim po povratku osjetim da se komunikacija prorijedila. Pod 'prorijedila' mislim da ja prva zovem, da ja prva šaljem poruke. A i ta vražja ženska intuicija mi vrišti na uzbunu.. Naizgled bez razloga, ali eto. Vrišti. Predložim susret za vikend – ne može, ima posla. Kažem da ću doć ja do njega, odgovara da se ne gnjavim, da neće bit ionako doma, da nešto pomaže stricu. Sad već ZNAM da nešto debelo ne štima.

Prođu tako 2 mjeseca da se nismo vidjeli. Prvi put. U cijelom ovom vremenu otkad se poznajemo. Zovem ga jedno jutro, molim ga da mi kaže koji vrag se događa jer već polako ludim, na što mi on odgovara da je nekog upoznao i da želi s njom pokušati i da je najbolje da prekinemo svaki kontakt...

Preskočit ću šta je dalje bilo... O tome kako sam se osjećala u tome trenutku ne mogu pisati, oči mi se pune suzama čim se sjetim. Ukratko, moj svijet se SRUŠIO. Doslovno.
Nakon 5 godina?!?!? Nakon 5 godina on nema obraza da sa mnom sjedne i kaže mi to u 4 oka? Nakon svih zajedničkih planova, nakon svega što smo zajedno prošli on prekida na ovakav način? Kao zadnje smeće od čovjeka?

Osjećam se užasno, na poslu ne funkcioniram, nisam za ništa. Osjećam doslovno fizičku bol u prsima, glavi. Kažu da će proći. Evo, ne prolazi. Štoviše, iz dana u dan se osjećam sve gore. Zvala sam ga početkom 5.mj. Nije se javio. Poslala sam mu poruku. Nije odgovorio.

Ne znam, ne razumijem kako je moguće da netko tako olako odustane od svega. Preko noći doslovno. Od nas, od mene, od svih zajedničkih planova o zasnivanju obitelji, od svega.

Moj cijeli svijet se raspao na tisuću komadića... I ne znam kako da ga ponovno sastavim
Intuicija definitivno nikad ne vara i ne bi ju nikad trebali ignorirati.
Tvoja situacija je jako slična onoj kroz koju sam i ja prošla. Doslovno isto.
Ja sam bila ta koja je morala održavati kontakt jer ga u protivnom ne bi ni bilo,bar ne onakav kakav je bio u početcima veze. Prestao me je zvati,nije imao potrebu da me čuje preko telefona,poruke je slao kratke i svakih tri sata,lagao mi,muljao.
Kad se danima moraš preispitivati oko osobe onda i trebaš znati da je to znak da nešto ne valja. Ja sam bila u pravu oko svojih sumnji jer sam nakon mukotrpnih situacija,živciranja i slušanja njegovih laži i izgovore a pogotovo one kako ima puno posla, i te laži su se množile sve više pa sam saznala da ima drugu mjesecima. Nije se udostojio išta pametno reći,priznati nego me je samo blokirao na svemu i bez imalo srama mi rekao da sam ja bolesna u glavu.
Planirali smo ko fol neku budućnost skupa,život zajedno,ozbiljne stvari ali očito nije bilo dovoljno sa jednom.

Mislila sam da neću moći preboljeti,da ću zauvijek ostati mizerna i da neću naći smisao ili čak priliku za druge ljude. Evo sad pola godine poslije ja praktički ne znam kako on izgleda. Izbrisala sam ga iz misli i sjećanja. Užasno sam sretna što je završilo jer me ionak nije volio kao osobu. Oporavila sam se već davnih dana. Čak izgledam puno bolje,ljudi mi to govore i primjećuju.
Sve ima svoje zašto i kako za sve ostalo pobrine se karma
Takvi ionako se baš i ne usreće.

Bar ti je napravio uslugu i pokazao ti da je ljiga od čovjeka a zavrjeđuješ puno više od lijgavog muškarca koji si hrani ego sa sjedenjem na više stolica.
Bolje i sad nego u braku.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:06   #18
Tako je

Ili da citiram meni najdražu misao: you never know what worse luck your bad luck has saved you from
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:18   #19
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
Moj cijeli svijet se raspao na tisuću komadića... I ne znam kako da ga ponovno sastavim
Nemoj ga pokušati sastavljati.

Uložila si (emocionalno) i izgubila.

Svijet dnevno gubi milijarde i dobiva milijarde. Emocionalno i materijalno.

Tvoja sloboda kreće od onog trenutka kada sebi priznaš da nisi Bog i da i odlikaši ponekad - popuše.
Nema veze da li je to ljubav (emocionalno) ili materijalno (novac).

Fraer te oslobodio.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:21   #20
Nema lijepog nacina za prekid. Kad nekog vise ne volis, a on tebe voli, kako god i kad god otisao, nece biti dobro. Pa makar slonovi obitavali u predsoblju mjesecima ili godinama. Curi je koma i bit ce joj bolje kad prodjevremena koliko mora proci, dogadjaju se ljudima puno gore stvari pa prezive.
A ovo psihopat, sociopat, hehehe, kako ce se ta druga s njim "usrecit", ma dajte ljudi, nismo u vrticu. Mozda budu najsretniji na svijetu, a autorici je najpametnije da koliko god zeljela closure, pregrize i ne kontaktira ga i ne pokusava saznati tko je ta, kad, kako i zasto.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.