Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 14:54   #241
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Dude, ja doista nemrem pilit s motorkom jer sam nejaka. Tebi može jedino kruna s glave opast ak opereš tanjur. Niš mu ne bu bilo. Kakvi su ti ovo argumenti?
Argumenti da ilustriraju kako postoje zajednicki, i muski poslovi.

I da dok svaka zena ima pravo biti revoltirana na sam spomen zenskih poslova, muskarci to pravo nemaju. Pace zena ima pravo biti revoltirana ako pokusaju.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:58   #242
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Što ste se svi zakačili za to pranje suđa, zar nemate perilice?
nemam
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:00   #243
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Argumenti da ilustriraju kako postoje zajednicki, i muski poslovi.

I da dok svaka zena ima pravo biti revoltirana na sam spomen zenskih poslova, muskarci to pravo nemaju. Pace zena ima pravo biti revoltirana ako pokusaju.
Postoje poslovi koje možeš napraviti ti i koje mogu ja. Postoje poslovi koje više voliš napraviti ti, a koje ja. Kad će tko od nas raditi koji posao, ovisi o našem dogovoru. Možda ću ja točit tekućinu za stakla, al ćeš ti prat balkonsko staklo. Ak nisi presnažan, jel
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:08   #244
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Postoje poslovi koje možeš napraviti ti i koje mogu ja. Postoje poslovi koje više voliš napraviti ti, a koje ja. Kad će tko od nas raditi koji posao, ovisi o našem dogovoru. Možda ću ja točit tekućinu za stakla, al ćeš ti prat balkonsko staklo. Ak nisi presnažan, jel
Koji je to posao koji zena moze napraviti, a muskarac legitimno moze reci da ne moze?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:10   #245
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Koji je to posao koji zena moze napraviti, a muskarac legitimno moze reci da ne moze?
Zašto bi to uopće bilo bitno?

Nit su svi muškarci jednako sposobni niti jaki niti spretni, nit su bome sve žene. Dakle, poanta bi ovoga bila kaj?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:17   #246
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Zašto bi to uopće bilo bitno?

Nit su svi muškarci jednako sposobni niti jaki niti spretni, nit su bome sve žene. Dakle, poanta bi ovoga bila kaj?
A, poanta je u tome da su muški generalno fizički jači, dakle sposobniji, dakle zaslužuju na račun toga i neku moć nad ženama jer oni su zaštitnici, žene su njihovi dužnici i bio bi red da se tako i ponašaju
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:20   #247
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A, poanta je u tome da su muški generalno fizički jači, dakle sposobniji, dakle zaslužuju na račun toga i neku moć nad ženama jer oni su zaštitnici, žene su njihovi dužnici i bio bi red da se tako i ponašaju
Jasno, razumijem, samo onda od takvoga očekujem da mi donese medvjeda doma (ne aludiram na Vidoševića pritom)
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:20   #248
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Zašto bi to uopće bilo bitno?
Bitno je jer si sama navela primjer posla koji ne mozes (ne zelis?) kao zena. Ako nemas kontra primjera, znaci da su poslovi koje mogu obavljati zene podskup onih koje mogu muski.

Iliti poslovi postoje muskozenski, i muski. My point.

PS
Inace je to s cijepanjem drva mit, zivim na selu i vidim da je to prilicno zajednicki posao. Ali motorka nije bas.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:22   #249
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Bitno je jer si sama navela primjer posla koji ne mozes (ne zelis?) kao zena. Ako nemas kontra primjera, znaci da su poslovi koje mogu obavljati zene podskup onih koje mogu muski.

Iliti poslovi postoje muskozenski, i muski. My point.

PS
Inace je to s cijepanjem drva mit, zivim na selu i vidim da je to prilicno zajednicki posao. Ali motorka nije bas.
Nope. Ja sam navela posao koji JA ne mogu obaviti. Ne kao žena, nego kao nejako stvorenje Znam itekako žena koje mogu šumu iskrčiti
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:22   #250
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Zašto bi to uopće bilo bitno?

Nit su svi muškarci jednako sposobni niti jaki niti spretni, nit su bome sve žene. Dakle, poanta bi ovoga bila kaj?
Ovo.

Moj šef ne izgleda baš kao zadnji šonjo, ali totalno je fizički nesposoban promijeniti šugavi galon na aparatu za vodu. Sram ga je zvati nas, pa zove dečke iz susjednog ureda da mu pomognu. Od nas 5 ženskih niti jedna nema problema promijeniti galon sama. I zamisli, ni jedna nije sumo hrvač i nema 150 kg.

Dajte više ostavite te glupe fizičke argumente.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:26   #251
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A, poanta je u tome da su muški generalno fizički jači, dakle sposobniji, dakle zaslužuju na račun toga i neku moć nad ženama jer oni su zaštitnici, žene su njihovi dužnici i bio bi red da se tako i ponašaju
Bzvz, nikakva moc, gluposti...ali ako ocekujes okoristiti se partnerovom vecom snagom, smije li on ili ne smije ocekivati ista zauzvrat?

(Sorry nemrem multikvotat)
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:30   #252
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Nope. Ja sam navela posao koji JA ne mogu obaviti. Ne kao žena, nego kao nejako stvorenje Znam itekako žena koje mogu šumu iskrčiti
A ja sam naveo posao koji JA (pranje sudja) ne mogu, jer sam jak kao Schwartzenegger i jedva stanem u kuhinju.

Dajmo ljudi, prosjeci, statistike...zene koje krce sumu. Aha, ima ih.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:34   #253
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
A ja sam naveo posao koji JA (pranje sudja) ne mogu, jer sam jak kao Schwartzenegger i jedva stanem u kuhinju.

Dajmo ljudi, prosjeci, statistike...zene koje krce sumu. Aha, ima ih.
Isusek, ti i dalje ostaješ kod te gluposti
Onda je sam bog da si uparen, jerbo bi inače morao svaki dan kupovat nove tanjure
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:35   #254
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Bzvz, nikakva moc, gluposti...ali ako ocekujes okoristiti se partnerovom vecom snagom, smije li on ili ne smije ocekivati ista zauzvrat?

(Sorry nemrem multikvotat)
Pa mislim da smije očekivati zauzvrat da će i ženica radit u zajedničkom kućanstvu, ali ne i da mu se klanja i smatra ga vrednijim bićem zbog toga.
Znam, znam, reći ćeš da nisi to rekao ni napisao, nja, ali da ga jebeš postovi su ti tako intonirani.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:36   #255
Mi imamo doma perilicu za suđe za ukras. Bosch - nikad više... puno bolje bude oprano na ruke. A meni osobno pranje suđe ne pada teško, čak ponekad ga rado operem jer mi dozvoli da se "isključim"... peremo ga recimo tu negdje pola-pola.
Peglanje mrzim. Najgljuplji posao. Znam popeglati ali... mrzim.
Usisivanje mi je OK ali kaže žena da nisam dovoljno pedantan kad to radim.
Pelene je netko spomenuo. Jesam, mjenjao sam, nije problem, štipaljku na nos i mjenjaj...
Pranje veša je šala mala. Čak i na ruke, nije teško. Odradim.
Kuham vrlo dobro. Naučio od mame od malena a i kad sam bio tinejdžer brinuo sam o mlađima od sebe pa im morao i skuhati. Imam neki talent za to, a i zanima me, tražim nove recepte često. Pečem i kolače.

Žena:
Uglavnom ništa ne radi oko auta. Auti su moj posao, i moj i njen i kćerkin auto.
Zna promijeniti žarulje, osigurače i one baterije za alarm, ne čeka na mene nego ako nisam doma sama napravi, ako sam doma onda je to moj posao. Promijeni i Britta filtere za vodu, filter u sušilici za rublje, filter za vodu u hladnjaku.
Mrzi peglanje skoro više no što ja mrzim peglanje.
Kad je bilo kakav problem doma s kompjuterima, internetom... to ona ne dira. Ili kćer, ili ja to sredimo.
Odlična je u vrtu a ja sam za to tutlek. Stalno nekaj sadi, presađuje, ubira... vrt je iza kuće i to joj je sretna oaza. Voli cvijeće a imamo i neke voćke.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:37   #256
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
A ja sam naveo posao koji JA (pranje sudja) ne mogu, jer sam jak kao Schwartzenegger i jedva stanem u kuhinju.

.

E sad me nasmija do suza
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:55   #257
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovo.
Dajte više ostavite te glupe fizičke argumente.
A jbg.. evo neki dan stara i ja išle same probat premjestiti jedan fakat masivni ormar i sve je išlo nekako dok nismo došle do stepenica. Nema šanse dalje.
Onda smo zvale susjeda koji nam je pomogao niz te stepenice, odnosno, on i ja smo ga spustili niz stepenice, s tim da je on teglio više nego ja.
Jer, jebemusve, jači je od mene.

Tako da.. ne znam, nekad ipak ne mogu napraviti nešto što može jedno muško, čemu se pretvarati da nije tako?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:04   #258
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Jasno, razumijem, samo onda od takvoga očekujem da mi donese medvjeda doma (ne aludiram na Vidoševića pritom)
muzjaka ili zenku?
i koje boje?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:08   #259
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
muzjaka ili zenku?
i koje boje?
Čistokrvni mrki samo dolazi u obzir
Mužjaka, naravno, pa neće mi valjda ženke vodit doma!
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:15   #260
eto na, kaj su ti zene, ne valja ni kad pitas
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.