Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 18:28   #1901
Quote:
marinab23 kaže: Pogledaj post
i mene to zanima,.ako bih ja uzela njegovo prezime,a djeci ostavili samo moje,.pa ako tko zna, nek napiše?!
Nema nikakve veze, djeci i ime i prezime daju roditelji suglasno (u braku) i nakon toga nema više nikakvih osobitosti, kakvo god prezime bilo. Ono nema veze s krvnim ili formalnim statusom. Donedavno su rastavljeni roditelji morali osobno supotpisati zahtjev za izdavanje putnih dokumenata, a sada više ne.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:09   #1902
Može meni netko pomoći. Udana sam, sve sam dokumente više manje promijenila jedino mi je ostala zdravstvena iskaznica. Je li dovoljno otići na HZZO s osobnom i vjenčanim listom (nezaposlena sam) ?
__________________
No matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up!
mallena-zgb is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:33   #1903
Imam onu divnu vozačku koju sam izvadila na 18. rođendan i vrijedi mi do 65. Naravno, morat ću ju promijeniti s promjenom prezimena. Moram li na pregled za vozačku, kako to uopće izgleda? Sjećam se da sam išla na neki kvazipregled kod upisa u autoškolu, al to je bilo pred xy godina.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:34   #1904
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Imam onu divnu vozačku koju sam izvadila na 18. rođendan i vrijedi mi do 65. Naravno, morat ću ju promijeniti s promjenom prezimena. Moram li na pregled za vozačku, kako to uopće izgleda? Sjećam se da sam išla na neki kvazipregled kod upisa u autoškolu, al to je bilo pred xy godina.
Ja sam mjenjala prije mj dana nikakav pregled samo zahtjev u mupu platis kupis biljege i slika i to je to za cirka 20 dana gotovo

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:02   #1905
Može meni netko pomoći. Udana sam, sve sam dokumente više manje promijenila jedino mi je ostala zdravstvena iskaznica. Je li dovoljno otići na HZZO s osobnom i vjenčanim listom (nezaposlena sam) ?
__________________
No matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up!
mallena-zgb is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:38   #1906
Quote:
mallena-zgb kaže: Pogledaj post
Može meni netko pomoći. Udana sam, sve sam dokumente više manje promijenila jedino mi je ostala zdravstvena iskaznica. Je li dovoljno otići na HZZO s osobnom i vjenčanim listom (nezaposlena sam) ?
Meni su mjenjali moji na poslu ali su od dokumenata samo trazili osobnu i vjencani tako da ce sigurno i tebi samo to trebat

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:44   #1907
promijenila si sve ostale dokumente, ti si ekspert i vjerojatno je dosta ponijeti tako kako si objasnila može se povesti i muž na uvid, i da ode po biljega, sigurno će trebati još biljega
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:50   #1908
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Ja sam mjenjala prije mj dana nikakav pregled samo zahtjev u mupu platis kupis biljege i slika i to je to za cirka 20 dana gotovo

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Jel ti vozačka vrijedi sad 5 godina ili vrijedi do kad je i prethodna vrijedila? Ne znam kak da objasnim.
__________________
No matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up!
mallena-zgb is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:52   #1909
Baš gledam produžena je na 10 godina...do kad je bila stara stvarno ne znam a nemam je sad da provjerim ali u svakom slucaju nije bila do 2026

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:17   #1910
Pozdrav, koliko traje cekanje na vjencani list te da se status promjeni u e gradaninu ako zelim dici novu osobnu/putovnicu?
Zivimo u inozemstvu tako da bi to sve htjela obaviti sto prije nakon svadbe, inace imam feeling da me policija moze zezati ako zelim otici iz zemlje.
svemirska djeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:37   #1911
Vjencani list sam ja osobno dobila odmah kod matičara za obreda....koliko treba u e gradanima ne znam nisam ni gledala onda samo znam da sam osobnu cekala 20 dana u mupu sad mozda netko zna novije info....putovnicu nemam

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 08:17   #1912
Nama su rekli da se u sustavu pojavi odmah u ponedjeljak.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:31   #1913
Pozdrav,

imam jedno pitanjce. Naime, planirala sam zadrzat svoje prezime i dodat muzevo, i dok bili u maticnom po papire za crkveno vjencanje, zena pitala ocete stavit muzevo ja reko da. i kasnije skuzih, bila sam pod stresom taj dan, da je mislila bez da zadrzim svoje.. e sad, vjencanje je 13.5. i zanima me da li je moguce promjeniti prezime jos uvijek? s obzirom da su papiri vec u crkvi :/
pandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:07   #1914
mene su jučer isprepadali pa da pitam vas sve za malu pomoć...čitam vaše komentare i sad mi nije jasno ništa.

uglasnom svatovi su u petak u slavoniji, moram li ja ostati u slavoniji i ponedjeljak za vjenčani list ili ga mogu dići u dalmaciji? i kuda prvo da odem ako mogu dići u dalmaciji? promjeniti osobnu? pa ostale dkumente
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:41   #1915
Mi smo vjenčani list dobili odmah (doduše, civilno vjenčanje je bilo u pitanju), u nedjelju je već bio dostupan na eGrađanima. Prvo ti je najbolje promijeniti osobnu, onda dalje. Ja sam prvo riješila nju i vozačku, zatim na poslu ostavila vjenčani list da mi riješe mirovinsko i poreznu, sad još moram zdravstveno (valjda ).
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 15:26   #1916
Ja sam ga isto dobila isti dan pa prvo osobna,vozacka i porezna a na poslu su rijesili mirovinsko i zdravstveno....onda sam krenula rješavat kartice i ostalo hehe jos nisam sve zavrsila

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:27   #1917
A drugo glupo pitanje je u crkvi se potpisuje punim imenom i prezimenom?pitam jer moja dva imena i prezime ima puno slova
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:25   #1918
Quote:
legica989 kaže: Pogledaj post
A drugo glupo pitanje je u crkvi se potpisuje punim imenom i prezimenom?pitam jer moja dva imena i prezime ima puno slova
Da, trebalo bi punim imenom i prezimenom

Što se tiče dokumenata, ja sam vjenčani list dobila u četvrtak tek jer je pon bio praznik, tako da sam u petak krenula s promjenom dokumenata i to prvo osobna, jer bez nje ne možeš druge mijenjati, za sve ti treba.

Tamo gdje si zaposlena, oni će poslati papire na Mirovinsko i Zdravstveno, a u banku ni ne moraš dok ne dođe gotova osobna. Ja sam bila malo prerano ali mi je napravila, samo kad dođem po kartice im moram dati novu osobnu da kopiraju.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:39   #1919
Od mog vjenčanja je prošlo godinu dana i još imam staru vozačku (staro prezime jel) jer su mi rekli da vrijedi :|
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:53   #1920
Samo da javim - ja sam glasala pod starim prezimenom. Nit' OIBa nit prezimena, našli me po datumu rođenja i adresa. Pa da plačeš od ažurnosti.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.