Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete u brak?
Da naravno ne mogu voljeti nekoga do kraja zivota ako se ne uzmemo kod maticara! 4 22.22%
Ne! 0 0%
Ako je osoba ona prava papir nije bitan! 14 77.78%
Glasovatelji: 18. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 01:54   #1
Brak ili ne?

Imam curu zabavljamo se 2 godine....znamo se od osnovne skole....sve zivo smo prosli zajedno....od pubertetskih kriza prvih poljubaca ljubavi.....zadnje 2 godine smo zajedno.....e sad vec familije prave kombinacije da prave svadbu....meni se iskreno ne zeni....meni je super sa tom curom....ali imam neke svoje zivotne planove u kojima mi djevojke i zenidba nisu 365 dana godisnje na 1 mjestu......rekao sam nekoliko puta da me svadba nece gledati prije 28-e......sta vi mislite o svemu tome


Vjerujete li u brak kao institucuju tj.Da li mislite da dvoje ljudi mogu da opstanu bez tog papira?
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 02:18   #2
DA. Vjerujem u brak iako mozda razvrgem svoj.

To sto se ne mislis zeniti prije 28. mi je OK. Nije OK sto imas druge planove koji mogu brak staviti u drugi plan. Nije brak nesto sto ce te smetati, nego nesto sto ce ti ispuniti zivot (ako je sa pravom osobom).
Uglavnom, nisi spreman za brak i ne zeni se jos.
Tomo_Bili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 09:28   #3
Ade Tomo, ne odbacuj brak zbog hrkanja.

Vjerujem u zajedništvo dvoje ljudi koje može i ne mora biti brak.
Bitno je da se vole, poštuu i razumiju, papir je iovako ionako samo formalnost korisna pri podjeli imovine.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:28   #4
zadnja opcija.
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:52   #5
ja sam se nako poduzeg broja godina veze udala da mi zivot po pitanju birokracije bude jednostavniji...inace podrzavam da nije sve u papiru i ne razumijem ljude koji se zene pa nako godinu dana skuze da nije bilo to to. Pa ko ih je tjerao na brak i kud su gledali?!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:16   #6
Ako je osoba ona prava papir nije bitan!
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:58   #7
Zafkala sam, slučajno sam kliknula na ono da je brak pod obavezno... Skini jedan glas za prvo, a dodaj za zadnje.

Moram priznat da mi nikad nije bilo jasno što se misli kad netko kaže "Vjerujem u brak"?????

Može li mi netko to objasniti?

Ko voli nek izvoli. Meni je udaja gnjavaža, ali najvjerojatnije ću se udat jer idem linijom manjeg otpora. Ali isto bi mi bilo i da se ne udam za svog partnera. Mislim da papir ne mijenja puno na stvari i da oni kojima to nešto predstavlja, da zapravo oni imaju nekih problema. Kao npr. moja majka koja tvrdi da je brak neka potvrda ljubavi bla bla bla. Meni potvrda ne treba. Potvrđuje mi svaki dan, 365 dana u godini, 24 sata na dan, 11 godina.

A ti, ako osjećaš da za to još nije vrijeme, nemoj se ženiti. Ne zato što mi je ta fama oko braka bez veze, nego zato što preuranjeni ulazak u brak na kraju možeš ispaštati.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:26   #8
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
Imam curu zabavljamo se 2 godine....znamo se od osnovne skole....sve zivo smo prosli zajedno....od pubertetskih kriza prvih poljubaca ljubavi.....zadnje 2 godine smo zajedno.....e sad vec familije prave kombinacije da prave svadbu....meni se iskreno ne zeni....meni je super sa tom curom....ali imam neke svoje zivotne planove u kojima mi djevojke i zenidba nisu 365 dana godisnje na 1 mjestu......rekao sam nekoliko puta da me svadba nece gledati prije 28-e......sta vi mislite o svemu tome


Vjerujete li u brak kao institucuju tj.Da li mislite da dvoje ljudi mogu da opstanu bez tog papira?
pa nije prije 28. kasno, zaboga!
Inače, kad si stariji, veće su šanse da stvarno skužiš u kraćem vremenu nekoga, čemu žurba?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:39   #9
Quote:
Tomo_Bili kaže: Pogledaj post
DA. Vjerujem u brak iako mozda razvrgem svoj.

To sto se ne mislis zeniti prije 28. mi je OK. Nije OK sto imas druge planove koji mogu brak staviti u drugi plan. Nije brak nesto sto ce te smetati, nego nesto sto ce ti ispuniti zivot (ako je sa pravom osobom).
Uglavnom, nisi spreman za brak i ne zeni se jos.
trenutno mi je bitniji fax i karijera od zenidbe kad bude nula na racunima bit ce i swadba
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:35   #10
Mene ful nanervira kad nas ( odnosno mene, jer njega se ne usude ) njegova rodbina ispituje: A kad mislite vas dvoje, pa daj ga nagovori da se ženite...

A nitko nebi rekao: evo dat ćemo vam stan pa se uselite..... ko da sam građanin drugog reda jer se još nisam udala i još nisam diplomirala
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:39   #11
E, vidite ja bih baš inzistirao na braku, ne zato jer se radi o papiru, već zato što sam sebičan i želim da moja buduća bude samo moja. Znam kakva je situacija u svijetu i da se mnogi danas rastavljaju, ali ja ne bi išao u brak s namjerom da se rastavim za par godina. Meni je brak svetinja i najvažnija institucija u društvu. Rijetki su ljudi koji su stvarno sebični i s kojima se ne da dogovoriti nekakav kompromis, a za osobu za koju bih se oženio sumnjam da bi bila sebična, barem ne u slučaju samnom. Nema tu nikakvih kalkulacija.

Anketa ti je full ograničena i izgleda da reflektira tvoj stav.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:58   #12
vjerujem u svoj konkretno, za ostale baš me briga , valjda znaju što žele ili ne
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 01:13   #13
outcast sa jedne starane te razumijem sa druge koliko god da se trudim NE
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 02:00   #14
a gle stari.. nije bitno vjeruje li tko od nas u to ili ne. nije niti bitno vjerujes li ti u to ili ne. u svakom slucaju nemoj srljati. no znaj da nakon 5 godina provedenih zajedno ( isti stan i oboje prijavljeni na tu adresu) vi ulazite u "izvanbracnu zajednicu" a to ti se racuna ko brak. kada se razidjete nakon toga sve ide po pola. tako da ti je na kraju krajeva svejedno. sretno

i liker?? si za?? :P
__________________
...svako dobro...
nenadjebivi Ja
indiferentan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 02:03   #15
Čekaj imam kriznu situaciju.. neki leptir ogromni mi je u sobi, moram to sredit... Dođeš me spasiti, Don Juan?

Nego.. ja sam uvijek za
__________________
I didn't want to hurt you but you're pretty when you cry
I didn't want to fuck you but you're pretty when you're mine
I didn't really love you but I'm pretty when I lie
Liqueur Originale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 03:37   #16
I ovako i onako se nakon određenog vremena izvanbračna zajednica smatra bračnom, pa je papir stvar formalnosti, kad već je brak, neka onda bude kako spada.
atebenema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 10:21   #17
Baš se pitam... Kako je moguće da zapravo 99% ljudi stupa u brak, a isto toliki broj smatra kako je riječ samo o bezvrijednom papiru?
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 10:48   #18
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Baš se pitam... Kako je moguće da zapravo 99% ljudi stupa u brak, a isto toliki broj smatra kako je riječ samo o bezvrijednom papiru?

Ne možeš forum usporedit sa ostatkom populacije. Ostatak populacije, a i jedan dio tu, je jako pro-bračno nastrojen, i mnogi se žene zato što je "došlo vrijeme".

Popuste pod pritiskom.

Vjenčat se trebate kad ste vi spremni, ne kad to familija misli da biste trebali. Imam x pimjera oko sebe kad su obitelji upirale, oni popustili, i razveli se nakon par godina. A da čak nije bilo u pitanju da su se vjenčali jer je ona trudna, već zbilja samo isključivo zbog pritiska obitelji.

Baya_Rober, iz tvog posta bi rekla da nije ona ta koja upire, već obitelj. A za to imaš samo jedno rješenje - pusti ih nek sanjaju, živi svoj život.
Budeš li živio njihov, zažalit ćeš.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 10:55   #19
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
...zabavljamo se 2 godine.......
Da, ti definitivno još nisi za brak
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 11:14   #20
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
Imam curu zabavljamo se 2 godine....znamo se od osnovne skole....sve zivo smo prosli zajedno....od pubertetskih kriza prvih poljubaca ljubavi.....zadnje 2 godine smo zajedno.....e sad vec familije prave kombinacije da prave svadbu....meni se iskreno ne zeni....meni je super sa tom curom....ali imam neke svoje zivotne planove u kojima mi djevojke i zenidba nisu 365 dana godisnje na 1 mjestu......rekao sam nekoliko puta da me svadba nece gledati prije 28-e......sta vi mislite o svemu tome


Vjerujete li u brak kao institucuju tj.Da li mislite da dvoje ljudi mogu da opstanu bez tog papira?
Za pocetak...ti nisi za brak.
A sto se tice onog drugog.....postoje presedani, ali u pravilu ne!

btw. mislim da bi trebao ozbiljno reci svojima da ti se ne mijesaju u vezu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.