Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 10:34   #1
Puši k'o Turčin (spojeno)

Pozdrav,

Ma imam jednu stavr koja mi ide na zivce u vezi cure. Kda samo se upoznali ja sam znao da ona pusi i nije mi bilo iskreno ni malo bed. Kada samo prohodali nije mi isto bilo bed. Ali sada smo vec neko vrijeme zajedno i ona ne samo da nije smanjila ili je nsatavilia i dalje pusiti nekih pol kutije dnevno nego sada valjda pusi kutiju i pol, to je strasno kada god ima 30 sekundi slobodno ona zapali i sada mi vec to pocinje pomalo ici na zivce. Ali fora je isto u tome da je one meni na pocetku rekla da je njoj super da je ja ne zajebavam u vezi tog. I sto sada ja da napravim.... inace ja sam totalno sportski tip ono trcim maratone, veslam idem u teretanu, pazim na prehranu i sva ostala sranja. Mislim ako ce zapaliti par puta dnevno nije mi bed ali jebi ga ako ce biti par trenutaka dnevno kada ne pusi e to mi je vec u kurcu. ali kako da ja njoj to kazem. Osim toga super mi je sa njom.
ing. pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:39   #2
Ja imam isti problem, samo sto sam na strani tvoje cure. Moj dragi ne pusi, a ja sam ODUVIJEK bila tvrdokorna pusacica. On zeli da ja prestanem - smeta mu, smrdim, trujem se, itd., a ja imam osjecaj kao da mi zeli uzeti dio mene.
Uostalom, nikada ne prestajes pusiti zbog nekoga, nego zato sto ti odlucis sam sa sobom i zbog sebe...
Teska je to prolematika jos se borimo.
Prestat cu, samo ne znam kada. ...uf.
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:00   #3
ing. pero ili ju prihvati ili prekid.....nema ništa gore neko pokušavati drugu osobu promijeniti... ni tebi ne bi bilo lijepo da ti svaki dan govori da prestaneš ići na trčanje i sl.
 
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:17   #4
Quote:
ing. pero kaže: Pogledaj post
Kda samo se upoznali ja sam znao da ona pusi i nije mi bilo iskreno ni malo bed.

Kada samo prohodali nije mi isto bilo bed.

Ali sada smo vec neko vrijeme zajedno i ona ne samo da nije smanjila ili je nsatavilia i dalje pusiti nekih pol kutije dnevno nego sada valjda pusi kutiju i pol, to je strasno kada god ima 30 sekundi slobodno ona zapali i sada mi vec to pocinje pomalo ici na zivce.
Tebi izgleda na pocetku njeno pusenje 'nije bio bed' samo zbog toga sto si podsvjesno mislio da ce se ona odreci pusenja vremenom...da ce prihvatiti tvoju filozofiju zivota i postati naprasno luda za sportom, a protivnik cigareta...
E pa to nije bas bilo realno za ocekivati.

Pokusajte otvoreno razgovarati i naci kompromis.
Odrediti jednu prostoriju u stanu za pusenje (ako zivite skupa)...
Postavljanje ultimatuma ne vuce na dobro, pogotovo jer si ti nju kao takvu upoznao i (navodno) prihvatio...

Ja sam pusac, dragi nikad nije pusio, zivimo skupa i ja pusim samo u kuhinji.
On samo ponekad spomene da bih trebala prestati ili smanjiti zbog svog zdravlja, ali nikad nije vrsio pritisak na mene da prestanem, to prepusta meni...
I nikad mi nije prigovarao. Cak i u situacijama kad nismo imali novca na pretek, ma koliko on licno bio protivnik pusenja, ipak bi uvijek bilo novca meni za cigarete i zahvalna sam mu zbog toga, sto nismo imali rasprave u stilu - buduci da je stiska s novcem nemoj pusiti...
Upoznao me je kao pusaca i zaista prihvatio kao takvu, a ako prestanem pusiti bice to samo jedna promjena na bolje...
Imam utisak da si ti prihvatio pusenje svoje djevojke samo kao nesto privremeno sto ce se relativno brzo promijeniti kako vasa veza bude odmicala...
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:48   #5
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Pokusajte otvoreno razgovarati i naci kompromis.
Odrediti jednu prostoriju u stanu za pusenje (ako zivite skupa)...
Postavljanje ultimatuma ne vuce na dobro, pogotovo jer si ti nju kao takvu upoznao i (navodno) prihvatio...
ovo sam ti htjela i ja savjetovati
ja sam pušač, a suprug ima pušačke i nepušačke periode i dok nismo imali dijete ja sam se sklanjala u njegovim nepušačkim fazama... da mu ne pušem baš pod nos
sad kad je dijete tu sasvim smo ukinuli pušenje u kući - svi van na terasu

znao si da je pušač pa nemaš temelja za ultimativne metode
osim toga, pušenje je ovisnost i kao takvu je treba tretirati... pomozi joj da smanji; kad je vidiš da kreće prema cigari zaskoči je

Zadnje uređivanje baja : 20.07.2007. at 12:26.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:20   #6
Pušači i nepušači se ne bi trebali miješati i sebe ne mogu ni zamisliti s pušačicom.

Problem nije isključivo u samom dimu, nego i u smradu koji se uvuče u kosu, u odjeću, da usta ni ne spominjemo...

Naravno da ima ljudi koji su uspjeli pomiriti nepomirljivo, ali to su iznimke koje potvrđuju ono moje gornje pravilo.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 12:49   #7
Quote:
ing. pero kaže: Pogledaj post
Mislim ako ce zapaliti par puta dnevno nije mi bed ali jebi ga ako ce biti par trenutaka dnevno kada ne pusi e to mi je vec u kurcu. ali kako da ja njoj to kazem. Osim toga super mi je sa njom.
Pušenje je po međunarodnoj medicinskoj klasifikaciji bolest ovisnosti, u istoj kategoriji kao i alkoholizam i narkomanije, samo je jednostavno društveno prihvatljivije (valjda jer se plaća dobar porez).

Na žalost, u pitanju je ozbiljan problem, i nema nekog pametnog rješenja. Osoba koja je ovisnik, bilo kakav, će nalaziti sva moguća i nemoguća opravdanja da bi ostala ovisnik.

Vrlo je malo pušača kod kojih vidiš da stvarno uživaju u tome - npr. zapale isključivo kada sjednu na kavicu i sl. Kod većine to postane navika i ovisnost, a čak i češće kod žena - koje zbog složenije hormonalne ravnoteže prije razviju fizičku ovisnost o nikotinu (primijeti se tako da ako imaju dostupne samo light-cigarete puše više).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:04   #8
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
da mu ne pušem baš pod nos
sad kad je dijete tu sasvim smo ukinuli pušenje u kući - svi van na terasu
Potpis. Mrzim smrad od cigareta u kući, pogotovo ujutro kad se večer prije pušilo.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:11   #9
Zato ja nikad nebi mogo sa pusacicom, zgrazam se na zenske koje puse... Mislim da takve ni u trudnoci nebi prestale a svi znamo kako to utjece na fetus.
opti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:43   #10
ja sam pušila cca pola kutije dnevno.moj sadašnji partner je nepušač i od početka sam znala da mu smetaju cigarete mada mi nikada to nije spočitavao ili nedajbože branio da pušim, prihvatio je to. Meni je s vremenom počelo smetati to što znam da njemu smrdi cigareta. I, malo po malo, prestala sam. Već skoro godinu dana ne pušim. Zapalim tu i tamo, ako smo u nekom društvu, na proslavi ili slično no to je možda jedna cigareta u mjesec dana. No, to je bio moj izbor, nitko me nije mogao natjerati ili prisiliti da to učinim. Stoga, ukoliko tvoja djevojka sama ne odluči prestati bojim se da ne možeš ništa učiniti....Presingom i prisilom ćeš samo dobiti kontra efekt.

P.S. u trudnoći i cijelo dojenje nisam zapalila cigaretu, nije mi palo na pamet!!
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:58   #11
moj dragi nikad nija zapalio... ja sam pusila strasno puno...

on nikada nije prigovarao pa je meni bilo zao zapaliti u autu zbog njega, pa je on rekao na putu na mora: hocemo stat da si zapalish...

sto je on bio obzirniji prema meni, to sam ja bila prema njemu

krenula je jesen, hladnije vrijeme, zivimo u jednosobnoj kuci, meni je bilo zao njega da se dimi...

onda sam jednu vecer zaboravila zapalit jedno tri sata... pa sam isla probat do spavanja zapalit samo jednu... pa drugi dan na poslu uzicala tri... i

prestala pusiti
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:19   #12
Quote:
lavica55 kaže: Pogledaj post
P.S. u trudnoći i cijelo dojenje nisam zapalila cigaretu, nije mi palo na pamet!!
ni ja
Quote:
opti kaže:
Mislim da takve ni u trudnoci nebi prestale a svi znamo kako to utjece na fetus.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 18:08   #13
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
ing. pero ili ju prihvati ili prekid.....nema ništa gore neko pokušavati drugu osobu promijeniti... ni tebi ne bi bilo lijepo da ti svaki dan govori da prestaneš ići na trčanje i sl.
prihvati ju kakva je ili prekid! neces ju promjenit! definitivno ne!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 01:18   #14
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pušači i nepušači se ne bi trebali miješati i sebe ne mogu ni zamisliti s pušačicom.
Naravno da ima ljudi koji su uspjeli pomiriti nepomirljivo, ali to su iznimke koje potvrđuju ono moje gornje pravilo.
Evo ja sam iznimka. Ne pušim, nikad nisam a dragi puši. I ne pada mi na pamet srat mu za to i natjeravat ga da prestane.. kaj ja znam, ne bi mi to bilo uredu s moje strane da ga tak jebem. Dobila sam ga takvog, nije smak svijeta
__________________
I didn't want to hurt you but you're pretty when you cry
I didn't want to fuck you but you're pretty when you're mine
I didn't really love you but I'm pretty when I lie
Liqueur Originale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 01:32   #15
Quote:
Liqueur Originale kaže: Pogledaj post
Evo ja sam iznimka. Ne pušim, nikad nisam a dragi puši. I ne pada mi na pamet srat mu za to i natjeravat ga da prestane.. kaj ja znam, ne bi mi to bilo uredu s moje strane da ga tak jebem. Dobila sam ga takvog, nije smak svijeta
posve se slažem s tobom, pa šta ako puši to je njegova stvar.
mislim iskreno meni je odvratno vidit muškog sa cigaretom, majke mi to je meni prepretetkasto,,
nemam ništa protiv da cura tu i tamo zapali, naravno da ne pretjeruje
uopće mislim da se ne bi mogla zamislit u pederčićaa koji puši da mi se svidi buuuuuuuuu

to mi je totalno , al ajde ostavimo tu mogućnost u promilima da mi se i svidi neko ko puši - pa sigurno mu ne bi srala oko toga - to je njegov odabir.

jedina situacija di mislim da partner ima pravo zahtjevat da žena prestane je ta ako je ona trudna, jer to je i njegovo dijete.

grozne su mi žene koje "poskrivečki" puše, ko moja ujna recimo kad je bila trudna a ujak ju je samo lijepo zamolio da ne fuma, a ona iza leđa po svom.
pa ne bi joj on ništa napravio, al lagat na tako nešto je grozno.
vlastito dijete ugrožavat. sve govori o takvoj osobi.
bebara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 10:19   #16
Quote:
bebara kaže: Pogledaj post
.... da žena prestane je ta ako je ona trudna...
O pušenju ne mogu reći nijednu lijepu riječ. Bezveze mi je raditi i razliku između muškog i ženskog pušenja - oboje je jednako gadno i odbojno.

Također smatram da nema nekog prevelikog smisla u trudnoći ostavljati cigaretu jer je tijelo ionako već debelo zatrovano tako da nepušenje u tih par mjeseci neće napraviti neku bogznakakvu razliku.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 12:17   #17
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
ing. pero ili ju prihvati ili prekid.....nema ništa gore neko pokušavati drugu osobu promijeniti... ni tebi ne bi bilo lijepo da ti svaki dan govori da prestaneš ići na trčanje i sl.

uopce nije isto...pusenje je strasno stetno za osobu koju voli ali i za njega, osim toga ovisnost je... trcanje nije... sta ima lose u tome da voljenu osobu potaknes da se ostavi toga...

osim toga, pusaci stravicno smrde, kako bi bilo da on ne koristi dezic? jer eto - voli prirodno....

bas me zanima bi li mu ona prigovorila u vezi toga
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 13:51   #18
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
O pušenju ne mogu reći nijednu lijepu riječ. Bezveze mi je raditi i razliku između muškog i ženskog pušenja - oboje je jednako gadno i odbojno.

Također smatram da nema nekog prevelikog smisla u trudnoći ostavljati cigaretu jer je tijelo ionako već debelo zatrovano tako da nepušenje u tih par mjeseci neće napraviti neku bogznakakvu razliku.


Ogromna je razlika ako trudnica prestane pušit za vrijeme trudnoće i nastavi pušit.
Nikotin izlazi iz tijela za par dana ,cca za 72 sata i zato svaka trudnica radi dobrobiti svojeg djeteta i zdravlja bi trebala zaista prestat s pušenjem.
zzoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:15   #19
Kako se vi nosite kad se recimo ljubite sa pušačem i onda osjetit da je pljuvačka partnera nikotinski smrdljiva i onaj okus nikotina ... Kako to podnosite?
opti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:21   #20
nikad se nisam ljubila s nekim ko puši, milsim da je to grozno,
al lako za to, kako su im tek pluća crna...

činjenica je isto tako da svi mi kad smo vani se nasišemo tuđih dimova i dođe nam kao da smo i sami pušači - za pluća mislim.
bebara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.