Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 14:57   #21
Prvi put čujem za ovakve običaje naši su se upoznali nakon cca godine dana, nismo zaručeni tako da nikakvih posebnih istupa nije bilo, a mislim da ako i bude danas sutra kakvo zaručivanje - vjenčanje da definitivno neće biti nikakvih ceremonija malo su smješne te stvari meni osobno, ali svakako cijenim i podržavam svakoga koji štuje svoje običaje.

Kad su moji upoznavali njegove, donjeli su klasiku žesticu za mušku populaciju, cvjetak u teglici kojeg treba njegovati i nešto slatko i bila je poslije vesela zabavica tko gleda darove bitno da se fešta,a slično je bilo i kad su oni došli k mojima.
Mašna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:09   #22
ok, selo pokraj požege, postoji običaj vezan uz zaruke, ali po mom mišljenju to je zastarjelo i mislim da više nitko to ne radi.

zaručnica od zaručnikove mame dobije zlatnu ogrlicu.

zaručnicina mama dariva njegovu obitelj, muškarci dobiju košulje, a žene tkaninu da si nešto sašiju.

zaruke se održavaju kod zaručnice, zakolje se prase

e, da, zaručnikovi trebaju donijeti tortu, a i kod kuće treba biti jedna. i naravno cvijeće donesu gosti.

mislim da je to sve. ako se sjetim još nečega, nadopisat ću.

ja planiram izbjeći svu čar zaruka upravo radi tog običaja. ono, malo mi je glupo, mi već živimo zajedno i sad da njegova mama troši 1000 kn na neku ogrlicu za koju znam da mi se neće svidjeti. a i da moja mama njima kupuje košulje? svašta! sigurno bi se sprdali poslije. moja mama jako drži do običaja, a njegovi uopće ne. tak da mi je jadno furati nešto do čega oni uopće ne drže, a kao ispalo bi da sam se ja okoristila.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:38   #23
mi nismo imali formalne obiteljske zaruke.on me zaprosio,pristala sam i objavili smo roditeljima.

dogovorili smo zajednički ručak obje obitelji tj.moji i njegovi roditelji te braća i sestre(što je bilo i prvo međusobno upoznavanje roditelja) i to je to.nikakvi posebni darovi.moji roditelji su donijeli piće,sir,bonbonijere i sl.jer je ručak bio kod njegovih roditelja al takve stvari donose i ostalim ljudima kojima idu u posjet.

i to je to.sve ostalo mi je razmetanje.al to je samo moje mišljenje.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 16:54   #24
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Što ponijeti?

Suzavac, gas masku i čep koji se s vrata stavlja punici direkt u usta.


Nisam sigurna ali mislim da postoji neka etnografska ili antropološka studija o navedenim običajima. Dakle, frenda za ruku i ravno u knjižnicu, a onda se može uhvatiti za glavu, jer jaoo svako selo ima drugačiji običaj ! Ali sve će to globalizacija pojednostaviti!
__________________
Follow the yellow brick road!
SBorovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 16:58   #25
Balkan nikad neće iz nas, ma koliko se mi odmicali od njega.
Consigliamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 14:07   #26
Punici dezić, a puncu heklani skrinsejver
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 11:45   #27
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Meni se to cini kao kada dolazis u uobicajeni posjet... ali prvo upoznavanje pred vjencanje, vjerujem, ima malo vecu tezinu...

Mozda treba pitati nase majke i bake , one ce sigurno znati koliko zlata i kome ga darovati
Ma čime se ti to opterečuješ bogati?!! Kakvo zlato, svadba nije ni počela a več treba u kredite.Ma kupi cvječe i budi sretan, kakvo zlato kakvi bakrači.

Mislim stvarno čiime se ljudi zamaraju.
Najmanje je bitno što će se donjeti i koliko to vrijedi!!!!!!!!!!
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:09   #28
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
Ma čime se ti to opterečuješ bogati?!! Kakvo zlato, svadba nije ni počela a več treba u kredite.Ma kupi cvječe i budi sretan, kakvo zlato kakvi bakrači.

Mislim stvarno čiime se ljudi zamaraju.
Najmanje je bitno što će se donjeti i koliko to vrijedi!!!!!!!!!!
hear, hear !!!!!!!!!!!!!!!
__________________
frankly my dear, i don't give a damn !!

one happy mother!
san26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.