Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2010., 18:19   #61
Quote:
azrielzg kaže: Pogledaj post
Evo da zaključim raspravu koju sam pokrenuo...

Prvi savjet za sve ovdje zainteresirane je da OBAVEZNO uzmu odvjetnika. Ja sam mislio sve sam riješiti, no nisam pravnik i stvari su se samo bespotrebno odužile.
Odvjetnik je sve uzeo pod svoje, kontaktirao njezinog odvjetnika i išao je, kako je sam rekao, ''đonom''... Za svaku stavku za koju su me teretili tražio je od njezinog odvjetnika da plate vještačenje, a to sve košta. Jer ako za nešto tvrdiš da vrijedi toliko i toliko - dokaži! A to se dokazuje vještačenjem.
Na kraju su odustali od tužbe, a morali su i platiti sve troškove načinjene do sada. Na kraju im se inat i osvećivanje obilo o glavu (i novčanik), a mene je cijeli vic koštao 700 kuna. a podsjećam, tražili su 20,000!
Ja sam sad miran, i nastavljam dalje sa svojim životom i mojom novom ljubavi.
Drago mi je da je netko to riješio u kratkom roku!
Imaš pitanje na pm.Hvala
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:50   #62
evo šta mene zanima, ako mi netko može pomoć ili iznijet svoje iskustvo, bilo bi supić
živjeli u kući mm-ovih roditelja u zasebnom stanu. većinu stvari sam ja kupila još prije braka, od malih do onih većih, npr garnitura za dnevni, frižider, vešmašina, peć i pećnica, mikrovalna, toster, da ne nabrajam. jel ja to mogu uzet a da mi on ne smije pravit problem oko toga?
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:32   #63
Quote:
carrie23 kaže: Pogledaj post
evo šta mene zanima, ako mi netko može pomoć ili iznijet svoje iskustvo, bilo bi supić
živjeli u kući mm-ovih roditelja u zasebnom stanu. većinu stvari sam ja kupila još prije braka, od malih do onih većih, npr garnitura za dnevni, frižider, vešmašina, peć i pećnica, mikrovalna, toster, da ne nabrajam. jel ja to mogu uzet a da mi on ne smije pravit problem oko toga?
možeš uzeti, on ako to želi za sebe mora dokazati da ste to zajedno kupili.... bilo bi super kad bi imala račune ili garancijski list sa datumom kupovine kao dokaz da je to tvoja stečevina prije braka. Ako si kupovala na kreditnu karticu može i ispis pomoći...
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:35   #64
Thumbs up

Quote:
azrielzg kaže: Pogledaj post
Evo da zaključim raspravu koju sam pokrenuo...

Prvi savjet za sve ovdje zainteresirane je da OBAVEZNO uzmu odvjetnika. Ja sam mislio sve sam riješiti, no nisam pravnik i stvari su se samo bespotrebno odužile.
Odvjetnik je sve uzeo pod svoje, kontaktirao njezinog odvjetnika i išao je, kako je sam rekao, ''đonom''... Za svaku stavku za koju su me teretili tražio je od njezinog odvjetnika da plate vještačenje, a to sve košta. Jer ako za nešto tvrdiš da vrijedi toliko i toliko - dokaži! A to se dokazuje vještačenjem.
Na kraju su odustali od tužbe, a morali su i platiti sve troškove načinjene do sada. Na kraju im se inat i osvećivanje obilo o glavu (i novčanik), a mene je cijeli vic koštao 700 kuna. a podsjećam, tražili su 20,000!
Ja sam sad miran, i nastavljam dalje sa svojim životom i mojom novom ljubavi.
jedino što ti mogu reći

Odvjetnik je definitivno najbitnija stavka razvoda.... moj je meni sve sredio da nisam ni okusila gorak okus rastave
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 04:58   #65
Podjela imovine

Zanima me sljedeče; imam stan koji su mi roditelji dali i nisam ga stekao u braku sa ženom da li ona ima neko pravo na taj stan? Zatim da li mogu složiti ugovor u kojem prepisujem vlasništvo stana na dijete ali da se ono obvezuje brinuti o meni u starosti s tim da ona nema pravo na taj stan?imam još jedno pitanje ako živimo u stanu od jednog od roditelja tko ima pravo ostati u stanu da li onaj kojeg odaberu roditelji kao vlasnici ili ?
roller old is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.05.2011., 09:08   #66
Quote:
roller old kaže: Pogledaj post
Zanima me sljedeče
Ne misliš li da je vrijednost stana prevelika a da bi odgovore na svoja pitanja tražio na forumu umjesto kod odvjetnika?

Evo, ja nestručno mislim da je, ako su ti rodielji stvarno dali stan (darovali svoje vlasništvo), stan samo tvoj, i da o stanarima odlučuje vlasnik stana - i što s tim, nekome ćeš reći "ali, ja sam tako pročitao na forumu"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 20:04   #67
Brakorazvodna parnica je gotova.
E sad me zanima imovinsko-pravna parnica.Da li nju treba pokrenuti neka od involviranih strana ili će sud nekim automatizmom (po završenoj brakorazvodnoj parnici) reagirati i zvati obje strane?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 21:02   #68
Podjela imovine

Razveo sam se od supruge i dvoje malodobne djece pripalo je meni na skrb. Ona je otišla na stan i nije tražila ni jednu stvar iz kuće. Prošlo je 5 mjeseci od rastave. Zanima me, može li se ona predomisliti i naknadno sudski tužiti? U kojem periodu to može učiniti ili koliko dugo ja neću moći mirno spavati?
usamljenost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 21:50   #69
Obiteljsko pravo,imovinski odnosi bračnih drugova..proguglaj različite primjere.
ili ovo

https://www.forum.hr/showthread.php?t=159537

Koliko vidim ima tema ista ili slična,no kako god znati nije bed..
U osnovi je to komplicirano ali postoje neke osnove obiteljskog prava.Inače takvi sudski sporovi(ako do njih dođe) naprave više štete nego koristi.
E sad pogledaj na to s obzirom na djecu..
Postoje i različita ''načela'' u obiteljskim pravima koja se donekle razlikuju od slučaja do slučaja.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:15   #70
Pojednostavljeno rečeno....brak sačinjavaju dva člana.
Zakonski gledajući,a taj zakon nije od jučer,sve s čime je jedan član ušao u brak,sve svoje što je donio,a zatim i sve što je u braku dobio darivanjem u dokumentiranom obliku-darovnicom i nasljedstvom je njegovo vlastito,samo njegovo i striktno nedjelivo,a sve drugo što je u braku kupljeno zajednički novcem nastalim iz rada (a da pritom nije nužno da su u toku braka oboje bili u radnom odnosu,niti da su imali iste plaće) jest bračna stečevina....

Znači @usamljenost,karikirano gledajući ako ste ti i tvoja bivša u periodu braka kupili dvije žlice (novcem stečenim radom),jedna od njih je njena i na nju ima puno pravo...ako ste kupili dvorac,a ona je 15 godina bila nezaposlena ,i opet na dio ima pravo...
Eh da, i zgoditci na lutriji,kladionama i slično također se računaju kao bračna stečevina...
A što se tiče parnice,ako smatra da joj se isplati,može ju pokrenuti kad god hoće...to je proces odvojen od razvoda braka i s njim nema nikakve veze...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 21:49   #71
stan smo kupili pola gotovina pola kredit

ako prodamo stan i damo svakom polovicu s tim ne možemo ništa, tj u koji prostor s djecom
imate li kakavih praktičnih rješenja
netko je spominjao vještake koji o tome odlučuju ili savjetuju, znate li nekog za preporučiti?
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 00:41   #72
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
ako prodamo stan i damo svakom polovicu s tim ne možemo ništa, tj u koji prostor s djecom
Vještaci nisu čarobnjaci.

Nema tog vještaka koji će ni iz čega stvoriti nešto - prema tome, nema čudesnog savjeta koji bi riješio stvar. Najpoštenije prema djeci bi bilo da oni ostanu u tom stanu s jednim roditeljem, a da drugi ode u podstanarstvo, pri čemu oba roditelja ostaju suvlasnici tog stana. Ne samo zbog toga što se djeci time omogućuju primjereni uvjeti stanovanja - na taj način u košmaru razvoda i sve prateće promjene, barem ne mijenjaju dom u kojem su do sada živjeli.

Doduše, ovaj je prijedlog tvrd orah na kojem će se slomiti mnoga roditeljska zaklinjanja u bezgraničnu ljubav prema djeci i beskrajnu želju za dječjom dobrobiti
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 01:02   #73
ma ne mislim da ima čarobnjaka,

samo bih voljela da se netko da neku ideju iz realnog života, jer baš to, ak prodamo stan i svakom popola, onda s djecom mogu u podstanare

a za šta sam radila sve ovo vrijeme, šta sam otplaćivala
naravno, dječji stresje n aprvom mjestu

vidjet ćemo

razmišljala sam da mu predložim da ne plaća alimentaciju( kakav je na novčaniku ni ne bi ju plaćao), zauzvart da meni ostane plćanje kredita i stan
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 21:27   #74
Question bok

ja imam jedno pitanje,predala sam papire za rastavu u 2mj. a u 6mj. sam kupila stan za taj stan muz nezna niti je jos prepisan na mene,e sad me zanima dal on ima pravo na njega tj pola bez obzira sta jos nije bilo prvo rociste za rastavu?
denis 55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 21:41   #75
Quote:
denis 55 kaže: Pogledaj post
ja imam jedno pitanje,predala sam papire za rastavu u 2mj. a u 6mj. sam kupila stan za taj stan muz nezna niti je jos prepisan na mene,e sad me zanima dal on ima pravo na njega tj pola bez obzira sta jos nije bilo prvo rociste za rastavu?
Kojim novcima si kupila stan? Ako novac nije nasljedstvo, stan je bračna stečevina. Još ste u braku.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 21:37   #76
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kojim novcima si kupila stan? Ako novac nije nasljedstvo, stan je bračna stečevina. Još ste u braku.
digla sam kredit i nesto nasljednim novcem znaci nema veze sta sa, ja predala prije toga zahtjev za rastavu ?
denis 55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 15:01   #77
i jos me zanima imamo vikendicu koju je on kupio tj zemlju nasljedenim novcem a za gradit kucu je digao kredit i ja sam ulozila par tisuce eura,sta ja mogu od toga traziti ?
denis 55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 15:32   #78
Quote:
denis 55 kaže: Pogledaj post
i jos me zanima imamo vikendicu koju je on kupio tj zemlju nasljedenim novcem a za gradit kucu je digao kredit i ja sam ulozila par tisuce eura,sta ja mogu od toga traziti ?
Uvijek isto: pola od zajedničkog novca (novca stečenog tijekom braka - dakle, ne darova ili nasljedstva) koji je uložen. Naravno, ne u punom iznosu: tu sad ide priča o zastari ulaganja, amortizaciji, ovome i onome. Tko god se ne uspije dogovoriti, čeka ga duga (i skupa) sudska parnica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 15:14   #79
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
razmišljala sam da mu predložim da ne plaća alimentaciju( kakav je na novčaniku ni ne bi ju plaćao), zauzvart da meni ostane plćanje kredita i stan
o toj varijanti sam i ja razmišljala prije završnog ročišta pa sam o tome i raspravila sa sutkinjom.
Dakle sudski se mora definirati iznos alimentacije i viđanja odnosno ti se ne možeš "službeno" odreći alimentacije, nego vi možete nakon donošenja sudskog rješenja kod javnog bilježnika međusobno sklopiti takav dogovor.

Teoretski ti zapravo njega možeš i zeznuti jer ukoliko ga se odlučiš tužiti za neplaćanje alimentacije u nekom momentu, pravnu prednost ima sudsko rješenje o alimentaciji a ne vaš "javnobilježnički dogovor"
jukiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 17:24   #80
hvala, konačno praktično iskustvo

trenutno sam u fazi da se ja ne odričem niakkve alimentacije, odnosno to ide u dobrobit moje djece i šta ako se meni nešta dogodi sve je krasno dok radim

uglavnom, s obzirom da je i kredit bračna stečevina, znači i plaćanej istog , a on je i sudužnik , mislila sam predložiti da ne moranastaviti plaćati kredit ako se odrekne vlasništva nad dosadašnjim, otprilike je tu negdje, pa da bude korektno
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.