Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 23:09   #161
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Dragi forumši, ovo je novo za mene, ali ,jednostavno sam morala, zanimaju me tuđa mišljenja na ovu temu, a nisam pronašla takvu temu na forumu.
Dakle, imam 30 godina, dragi i ja živimo na moru, iako smo oboje iz unutrašnjosti, ali eto, život nas je doveo tu i živimo već nekoliko godina zajedno i lijepo nam je. Međutim, na početku me stalni dolasci prijatelja, naravno samo preko ljeta, nisu toliko smetali, čak mi je bilo ugodno i drago, ali nakon dosta godina istog osjećam se kao motel. Roditelji dođu, to je sve zajedno nekih 15 dana tjekom ljeta i to je to, ali uvijek se nađe neka nova kombinacija ili neki ljudi koji te se uvijek sjete kad dođe to ljeto i na kraju mi se sve smučilo. Bilo bi jednostavno odbiti ili nešto izmisliti da se radi o poznaniku, ali tu su u igri sestrične, dobri prijatelji, daljnja rodbina...samo na dan dva, tri...u prolazu, bla, bla...izgubila sam živce.
Ljudi ne shvaćaju ili ih nije briga da mi nismo na ljetovanju, već ovdje živimo i radimo, a sako ljeto se pretvaramo u turističke vodiče. Teško mi je više i smišljati izgovore.
Želimo samo malo mira i da nas ostave na miru. Žalosno je živjeti na moru i jedva čekati jesen...

Ima li netko od vas takve probleme? Nadam se da nisam jedina.

Nemoj se javljati na telefon u ljetnim periodima. Slicno su i moji roditelji imali iskustvo. Prekipjelo im je kada bi uvijek svoj mobitel ostavljali pored fiksnog telefona i onda zvali medunarodne destinacije.

Jednom je mene jedan davno pitao: "Znas li gdje ima telefonska govornica"
Ja mu odgovorim, izades na glavnu cestu, pa se vozis 3,4 minute autom.
Ocekivao covjek da mu kazem, posluzi se nasim telefonom.

Kako je novo stoljece polako ulazilo u svoju zrelost, takvi su polako nestajali iz zivota. Dodje ti netko tipa od striceve zene roditelji i njihova djeca.

Postavi se cvrsto, ravnodusno i nestajat ce polako.
Jedan je kod nas rekao, ova pozicija bas dobra, odmoris se lijepo, pa mozes dalje nastaviti - sada lijepo nastavljaju, ne svracajuci kod nas. Naviknuli se na uslugu, udobnost kuce, funkcionalnost, lijep vrt. Ali takve parazite treba rjesavati.

Zadnje uređivanje GarfieldCat : 12.07.2011. at 23:22.
GarfieldCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:24   #162
čitam tu i ne znam kaj da vam kažem... dok sam živjela u Norveškoj nije mi bio problem primiti rodbinu i frendice koji su htjeli vidjeti sjever... imala sam viška sobu, a za hranu sam uvijek imala... kad se kuhalo, kuhalo se za sve... tih par dana što bi oni bili kod mene ja nisam propala... jer sam znala da kad dođe red na mene da dođem u RH da će oni mene tako ugostiti...

i sad kad sam u zg... primam prijatelje iz ostalih djelova RH kad moraju do zg i nemaju gdje prenoćiti... meni je lijepo imati goste... ali to sam ja
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:34   #163
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
čitam tu i ne znam kaj da vam kažem... dok sam živjela u Norveškoj nije mi bio problem primiti rodbinu i frendice koji su htjeli vidjeti sjever... imala sam viška sobu, a za hranu sam uvijek imala... kad se kuhalo, kuhalo se za sve... tih par dana što bi oni bili kod mene ja nisam propala... jer sam znala da kad dođe red na mene da dođem u RH da će oni mene tako ugostiti...
A lipo je ugostit nekoga kad imas sobu viska..U Španjolskoj, Engleskoj ili Norveškoj su drukciji standardi nego kod nas pa stambeni prostori imaju sobe viska (radne ili gostinjske sobe) i onda jedan wc vise, pa je nekako lakse, nego kad ti netko spavaju tvojoj sobi ili na kaucu u boravku.
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:39   #164
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
čitam tu i ne znam kaj da vam kažem... dok sam živjela u Norveškoj nije mi bio problem primiti rodbinu i frendice koji su htjeli vidjeti sjever... imala sam viška sobu, a za hranu sam uvijek imala... kad se kuhalo, kuhalo se za sve... tih par dana što bi oni bili kod mene ja nisam propala... jer sam znala da kad dođe red na mene da dođem u RH da će oni mene tako ugostiti...

i sad kad sam u zg... primam prijatelje iz ostalih djelova RH kad moraju do zg i nemaju gdje prenoćiti... meni je lijepo imati goste... ali to sam ja
Naravno da ti je nedostajalo društvo i obitelj iz domovine ali - da li su ti gosti na smjene dolazili na 2-3 mjeseca u kontinuitetu kako ovdje ljudi pišu?
Nije to isto, doći u goste na par dana, ako ih pozoveš, ali da dolaze u hordama, na smjene tijekom cijelog ljeta (dakle, barem par mjeseci u komadu)?!? Jedno je pozvati u posjetu nekog a drugo je pozvati ga kao sustanara.
Kao što je netko već rekao: hoću dio dana za sebe, kada gledam u zid ako mi se hoće i ne razgovaram s nikim ako mi se hoće.

Ljudi imaju posla, svoje živote, svoju djecu, svoje slobodno vrijeme, svoj kućni budžet. Sve to bude u drugom planu da bi se nekog dvorilo i financiralo - iz kojeg točno razloga?
Ali nema drugog rješenja nego reći - ne može (više). Na koji god način.

Ono što je Lord rekao i meni je zapelo za oko: "što ako nekog od njih koje sada otkačim budem zatrebao?" Hvala, ali takvi mi ne trebaju.
Ako su pametni - shvatit će što im govorim, ako nisu, pass. Pa makar se radilo o roditeljima, sestrama, braćama...
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:40   #165
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Kako se to uopće dogodi? Ja ne reagiram na nenajavljenu zvonjavu. Zvoni portafon, zvoni na vratima; ako nikog ne očekujem, ne reagiram I nitko mi se ne može uvalit nenajavljen.
tako je, to i ja doma radim. Zivim na moru i morala sam jedno 10 godina trenirat mamu da ne moze svakog poznanika, prijatelja ili rod pustat u kucu, kuvat kavu, a bilo je njenih prijateljica iz Italije koju su ujutro znale doc na kavu, pa ostale na dorucak pa bi i rucale i vecerale jer se nisu dizale sa stolice.
Da ne kazem da je mami jedna prija pocela radit tretmane za svoje prijatelje na nasem kuhinjskom stolu taj jedan dan i jos se usudila mi reci mami da ce joj napraviti besplatan tretman(na njenom stolu u njenom stanu jelte )
A da ne kazem da je greska imat vikendicu pogotovo za zenu jer tu zena samo promjeni adresu. Moja mama je 30 godina u vikendici na ljetovanju samo prala, cistila i kuhala za tisuce gostiju koji bi uvijek brodom naletili.
Sad se kaje i govori da je bila luda i da je s tom lovom kojom je gostila i castila u vikendici mogla svijet proputovat.
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:40   #166
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
ali dali si se ikada našao u stvarnoj situaciji da su ti blsiki rođaci nenadano banuli na vrata?...
Ja jesam. Nisu bili "dovoljno" daleko pa da se najavljuju u goste, nego bi samo banuli "vidjeti djecu", a to bi trajalo satima bez obzira na nase zelje i planove. Pa mi dopizdilo i onda sam ih elegantno otpirila - rekla "jooooj, steta sto se niste prije javili, mi vec imamo dogovoreno i bas smo na izlasku". Spakirala djecu, goste ispratila do auta i prosetala po kvartu.
Nakon par puta (je, nekima treba malo vise ) su shvatili poruku.

Mislim, od malo pristojnosti nitko nije umro. Ne mogu ni najboljoj prijateljici banuti na vrata nepozvana. Tj. mogu, ali onda moram sasvim mirno prihvatiti mogucnost da ona za mene tada nece imati doslovno niti minutu.
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 23:51   #167
I nekako mislim da treba reći i ovo: ako ne znaš sam sebe (svoje vrijeme, novce, djecu, prostor) cijeniti - neće ga znati cijeniti niti drugi. Da li vi svi koji ugošćujete rodbinu i prijatelje mislite da vas oni više "vole, cijene, poštuju" zato jer vam uz vaš blagoslov mogu biti na grbači? Ne, mislim da intimno misle da ste budale i da je za njih super dok takvih budala ima. Nemojte se osjetiti povrijeđenima, jer to ne želim ovim postom. Ali sam uvjerena da je to istina. Nisam ni ja bez tog iskustva, ne govorim napamet
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:03   #168
Smile

Evo malo i moga iskustva..Inače sam karakterno čvrsta osoba pa mi nije problem nekoga u startu skršiti... Moji roditelji su prije 5 godina kupili vikendicu na moru. Ta vikendica mi je pomogla na način da mi je otvorila oči spram nazovimo ih prijateljima i bliskih rođaka tako da su mi je nekoliko prijateljstva propalo...i to hvala Bogu. Sva sretna kažemeee, moji kupili kuću,pa ću ćesto na more, a ono komentari, s druge strane.....super, imamo kud na more. Halo? tko vas je pozvao? U startu sam nametnula taj stav, pa tko želi prihvatiti,ok, ako ne jednostavno nemamo o čemu razgovarati. Primjetila sam kako neki ljudi mjenjaju čud kad su u pitanju takve stvari...Neki se pretvore u takve strvinare da ih ne možeš prepoznati i doslovno se nameću.Moja kuma je smatrala svojom imovinom našu kuću na moru i dozvoljavala si da pomoću naredbe ona dođe na more taj vikend kad sam ja bila dolje.Kao prvo:ne primam goste, a i takav ton...grrrr!! Igrala je na kartu da kao kakva sam to osoba i bla,bla.. Sve što sam joj rekla su bile dvije riječi. ne, ne i nisam puštala. Ali fakat te ubijaju psihički u pojam... Nakon takvog razgovora sam sa sobom se svađaš...i sam sebe grizeš. No nju sam rješila tako da zaista sada nemam nikakve nametljivce.

Drugi problem: kuća na kontinetnu i tatin brat. On se doslovo uselio k nama.6 mjeseci se hrani, a niti ne pita da li treba kupiti kruh. Ja sam šutjela jer boli me ona stvar....Ja ne trošim pare na režije nego moji starci, ali sam čekala da pukne ta više tolerancija. Odjednom su moji počeli pucati po šavovima i međusobno se svađati...TU sam ja pukla i rekla si ujaku...da je svakog gosta tri dana dosta, i da ovo nije hotel. I pojasnila mu da ja spavam u dnevnoj sobi, a on u mojoj i to 6 mjeseci u jednoj godini. i ne samo to...uzeo si toliku komociju da si znao cijelu familiju dovesti na nekoliko dana k nama...eh...sorry...

Ja sam sve otvoreno rekla. Činjenica da nije bila na meni da rješavam stvari kojih n isam ni vlasnik ali opet narušavale su moju intimu pa sam si radi toga uzela to pravo. Ćinjenica je da imam mali krug prijatelja, ali to me ne brine jer znam da su iskreni i kvalitetni ljudi, a ne strvinari koji vrebaju. Sad molim da netko dođe k meni na vikend u viksu, ali očito sam sve frendove prepala pa bježe.
poshh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:11   #169
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije.

Možda čovjek, iako mrvicu oženjen, upravo troši plavušastu trafikanticu pa mu svjedoci nisu najmilija stvar na svijetu. Možda šmrče (a škrt je pa ne želi dijeliti). Možda koristi prigodu i isprobava ženinu novu kolekciju ljeto 2011.

U čemu je problem da se dolazak na kavu najavi telefonom?


al stvarno, kad to tak netko napise, cini se skroz razumno da se moram najaviti.
Iz nekog cak i meni cudnog razloga imam zelju doci nenajavljan.Imao sam bar.Napominjem, tu se radilo o kavi od max max sat vremena.Odsad cu razmisliti dvaput.

Quote:
Ćinjenica je da imam mali krug prijatelja, ali to me ne brine jer znam da su iskreni i kvalitetni ljudi, a ne strvinari koji vrebaju. Sad molim da netko dođe k meni na vikend u viksu, ali očito sam sve frendove prepala pa bježe.
Ovo je istina - ljudi koje ja izricito zovem na more u principu ne dodju jer imaju sve isplanirano vec, a zovem ih prakticki iz godine u godinu i stvarno bih htio da dodju kod nas na more.Bio bih fkt bijesan da mi se netko oce uguzit kog nezelim ni ovak gledat a kamoli na godisnjem
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:13   #170
Ma nije samo stvar u tome da treba otkantat sve moguće.

Recimo meni je gušt pozvat drage ljude, ugostit ih, no kod mene se konkretno desilo to da prosto nisam mogla vjerovat što su sve ljudi spremni učinit. Prvo, rekli su doći na 3 dana, ostali su 10. Stan mi je bio u totalnom kaosu. Ok, vi živite tako, ali sad niste kod sebe. Pa su se djeca penjala po elementima po stanu i još su mi savjetovali što trebam premjestit od elemenata da djeca ne bi pala Ma stani malo, pa kog vraga djeca imaju radit po policama? Pa su mi dirali stvari koje nisu bile za dirati (mislim, ok tu ste, ali ne trebate mi rovat po ormarima).

Problem su gosti koji nemaju obzira, a ne svi gosti.


edit: To za posjete na kavi meni ne smeta. Dapače, sviđa mi se taj ležerniji pristup, a ne da mi se bliski ljudi moraju najavljivat. Oni mi mogu pozvonit bilo kada i ne smeta mi. Ako mi je to9g momenta nezgodno, reći ću im, al neću zahtijevat da sljedeći put svoj dolazak najave prije.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:21   #171
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Iz nekog cak i meni cudnog razloga imam zelju doci nenajavljan.
Nemoj se sramiti, slobodno priznaj: negdje duboko u sebi, nadaš se da ipak nije tako jako škrt.

OT: telefonska najava je sitnica, a puno toga mijenja. Ne mora svako "uvaljivanje" - pa bila to i banalna kava - biti zlonamjerno ili parazitsko; ali, nije uvijek dobro gledati samo najpovoljniju varijantu. Bolje spriječiti nego liječiti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:36   #172
Jooj, što se tih "gostiju" tiče, priču nemam ja (iako živim na moru, ali nemam rodbine na kontinentu..), ali ima moja sestra..

Ona živi u Londonu i kao što je ovdje već netko pisao, uvijek je otvorena za posjete iz domovine, a London je omiljena destinacija, pa možete zamisliti šta je to.. Ipak, njoj ne stvaraju problem posjete iz Hrvatske, osim jedne.

A ta je jedna frizerka iz našeg malog grada, koja se samoprozvala "njezinom" frizerkom, iako je starija od nje skoro 20 godina. E, ta gospođa dolazi u London najmanje 4 puta godišnje po najmanje tjedan dana, kao na nekakve sajmove, bude kod moje sestre, spava, jede, kupa se, pere robu i sve što treba. Nekoliko puta je sa sobom dovela kćer, pa sina, pa i neke njihove prijatelje... u glavnom, sve je to nekako i funkcioniralo dok sestra nije dobila dijete. Nadala se da će ova prestati s tim čestim posjetama, čak joj je jednom našla smještaj u nekom bed i breakfastu u blizini, ali taj put joj je "nešto iskrsnulo" u zadnji čas pa nije niti došla...

Moja sestra isto nema hrabrosti da joj išta kaže, ali zadnji put kad smo o tome pričale, vidim da je sve bliže tome da ipak to riješi..pa kud puklo da puklo...
suzy-q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:39   #173
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nemoj se sramiti, slobodno priznaj: negdje duboko u sebi, nadaš se da ipak nije tako jako škrt.

OT: telefonska najava je sitnica, a puno toga mijenja. Ne mora svako "uvaljivanje" - pa bila to i banalna kava - biti zlonamjerno ili parazitsko; ali, nije uvijek dobro gledati samo najpovoljniju varijantu. Bolje spriječiti nego liječiti.
meni je to normalno da se najavim.. pa makar došla kod susjede po šalicu šećera

nemam naviku samo banuti na vrata...

vezano za moje primanje gostiju: nije svatko bio pozvan.... upravo suprotno... nazvali bi me i rekli: e mi bi došli gore, skup nam je smještaj jel možemo kod tebe spavati? ... meni nije bio problem... znači tu ne računam one koje sam ja zvala da dođu.... znalo je pola susjeda da sam ja gore, pa kad su im djeca poželjela putovat europom uvijek sam ih primila na dan-dva, tri..... i opet bi... meni to nije problem...

tu ne ulazim u ove nametnike koji dođu na dan-dva pa obitavaju po mjesec-dva.... to već ulazi u drugu domenu koju ja zovem laćaš mi pola stanarine i režije :

u RH nemam sobu viška... imam dnevni boravak... kome ne smeta tu spavati uvijek je dobrodošao... kužim da je u stanu problem i da je gužva i bez gostiju... ali to valjda ovisi i o ljudima... kakvi ti dođu i kakav si ti...

ja valjda imam sreće što nitko nije napadan i dosadan ili što već... pa ih volim ugostiti
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:53   #174
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Mislim da je malo naivno od takvih bezobzirnih ljudi očekivat da hvataju hintove. Ako ih i služe, uvjerena sam da će ih pokušat ignorirat. Jer misle samo na sebe.
Ja ne znam davati ni primjećivati te hintove. Kod nas su svi dobro došli, ne smeta nas nitko, slobodni su spavati gdje god hoće, no postelju si sami moraju napraviti. Mi smo glasni, idemo kasno spavati i dižemo se rano. Ne rijetko znamo zakuriti do kasno naveče, pa goste bez pardona probuditi rano ujutro sa programom - trebaju na plac po ribu itd. A, mi i očekujemo da svatko tko kod nas dođe aktivno sudjeluje - tuđe klince odmah zaposlimo - pranje suđa, nošenje smeća, odrasli odmah na plac, u trgovinu po kašetu piva itd. Onima kojima se ne sviđa kako mi živimo i kako se ponašamo više ni ne dolaze. No, imamo dobrih prijatelja koji rado dođu i rado ih imamo.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 02:07   #175
Ovo nije priča o moru nego o... ne znam... sjaju metropole. Imam rođakinju, poprilično daleko, s kojom se čujem rijetko i koja dođe vrlo rijetko i to uglavnom zbog obavljanja nekih pravnih zavrzlama. Radi se o noćenju ili dva, i zapravo nam je draga i obzirna gošća. Jedne je godine najavila da će doći s majkom. Nije bilo problema jer taman imamo (uz manje rošade) mjesta za još jednu osobu. Dočekam ja njih na kolodvoru, a s njima još i jedan mladić...
On je bio sin od rođakinje kojeg smo zadnji put vidjeli kad je bio jako mali. No dobro, njezin je... naš je... Priča je bila da je on nju izdavio kako želi vidjeti Zagreb i nakon cjelonoćnog navaljivanja ona je ujutro ipak pristala povesti ga. Ne znam kako su mu opravdali izostanak iz škole i zar je nije zanimalo ima li tih dana neki test, nekih obaveza, ali dobro... ipak je mogla javiti da i on dolazi jer je dečko doslovno morao spavati na podu. Jedva smo se snašli za kakav-takav improvizirani ležaj. Nemam doma toliko jastuka, niti pokrivača, a k tome je bilo i hladno.

Sljedeće godine, nekako u to doba, rođakinja se najavljuje. Došla bi sa sinom, ali i sa mlađim sinom kojem je obećala da će mu pokazati Zagreb, a vjerojatno će s njima doputovati i njezina mama. Bilo je jako teško reći 'ne', čak i uz argumente za koje je sama znala da stoje. Kažeš da ti nije zgodno i da nemaš mjesta, odgovori ti da će se njih četvero poslagati poprijeko po kauču! Pa onda, znaš kako je nespretno ispalo lani, ne možete sve četvero ležati na kauču, noge će vam visjeti van, kauč ne može nositi toliko ljudi... ma nema veze, bio je odgovor, mogu oni i sjedeći spavati... Pa dobro, neka ovaj put dođe samo mlađi sin, e da, ali bi vas ovaj stariji htio opet vidjeti! Gle, nemamo tolike kapacitete, imamo obaveze, nije zgodan trenutak... Jedva sam se suzdržala da ne povisim ton dok je ona cvrkutala o idiličnom familijarnom tiskanju u četvero na ležaju koji je i za dvoje tijesan. Mučila sam se neko vrijeme zbog tog razgovora, brinula hoće li mi zamjeriti, jesam li bila gruba... no i dalje komuniciramo, ali bez govora o takvim čudnim kombinacijama.
__________________
The truth is out there, but trust no one and deny everything!
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 02:57   #176
nimalo mi nisu jasni ljudi koji nemaju obzira i besramno se uvale nekom na mjesec dana ili tjedan dva više od planiranog, a pogotovo ako domaćini nisu na godišnjem nego imaju normalan radni tjedan
ali još manju su mi jasni ovi koji šute i trpe. i tako godinama
primim i ja goste u stan (prijatelji, rodbina)
ako kažu da će ostati 3 dana, ostanu 3 dana. iako ne bi bilo problema i da ostanu još koji dan
srećom pa su svi moji pristojni i uviđavni uvijek su prepirke oko plaćanja hrane i izlazaka, jer ne želim da me stalno časte, a njima je neugodno da im ja sve plaćam
operu mi suđe nekad, skuhaju ručak i poštuju moj raspored i životne navike. s moje strane, napravit ću neke ustupke (npr. neću pušiti u stanu ako nekome smeta dim. tih para dana mogu i na balkonu)
ali da pokušaju parazitirati- ne bi se dobro proveli

imam poriv nazvati rodbinu od natali i malo popričati s njima

molim vas zauzmite se za sebe. samo se naživciram čitajući vaše priče
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 08:27   #177
Quote:
Andrej Marić kaže: Pogledaj post
Evo da i ja nekaj kažem..
Kod mene u obitelji i s prijateljima je to više uzajamno, iako, i da nije sve bi bilo u redu jer su moji starci s nekim prijateljima ko braća i sestre ako ne i više..
Pa to, kad se s nekim slazes i kad ti je zajednicko vreme ugodno, why not? To je potpuno drugacija prica. Ali kad se radi o nekim rodjacima i o prijateljima prijatelja tvojih prijatelja kojima uglavnom glumis turistickog radnika, to je vec malo drugacije. Ja zivim vani i trebalo mi je relativno malo vremena (i mozda par nezgodnih gostiju ) da naucim da kazem "ne" kada mi se ne da.

Jedan prijatelj iz srednje se nadurio pre par godina kad nisam niti mogla (niti htela) da ga primim na nekoliko dana oko Bozica, par dana unapred najavljenog, u kompletu sa novom curom.
Inace smo u srednjoj coporativno letovali u mojoj viksi i taj je svaki put imao novu curu sa sobom.
Zapravo mislim da mi je iskustvo iz te vikse malo pomoglo da lakse kazem "ne" sada. Kad smo bili klinci, sve je bilo super, i spavanje po podu, i pozari u viksi (da ), ali kad mi se par puta desilo da mi se neko ko je spavao i jeo kod mene bukvalno ne javi na ulici malo sam se nasla
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 09:11   #178
prošle godine je bila na ŽK zanimljiva tema, samo pisana iz druge perspektive

https://www.forum.hr/showthread.php?t=598978
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 09:14   #179
Problem ugošćavanja je u tome što najčešće se nameću na ljetovanje oni kojima je tijekom godine svejedno za u istu familiju na moru.Tada im ne padne na pamet pozvati ih da ostanu kod njih oni recimo tjedan dana a da kontinentalci preuzmu brigu o klincima i zabavi.noup
Zato najbolje je selektirati goste i reći :Žao mi je već smo puni i ne možemo i ne želimo više nikoga primiti.Pa samo to ponoviti pet šest puta.Dok pijavice ne skuže što je pjesnik htio reći.
Onaj tko kao podstanar prima goste na ljetovanje i familiju čooporativno ,trošeći svoj novac prvo je po meni blesav ko bukva (pardon ) a drugo prilično je loš roditelj.Zato jer oduzima obitelji mir i novac koji je potrebniji njihovoj djeci troši na škrtu i sebičnu familiju.
No kako su neki po defaultu mazohisti i ne žele reći dosta ja bi im još više familije i lažnih prijatelja natrpala i praznila im frižider ne ostavljajući ni kinte.

Očigledno im to paše.
Svakom svoje veli vrag i sjedne u koprive
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 09:32   #180
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
prošle godine je bila na ŽK zanimljiva tema, samo pisana iz druge perspektive
Zaključak je bio isti.
Svatko sve smije pitati i zamoliti.
Svatko ima pravo biti gospodar svojeg doma i svaku takvu zamolbu odbiti.
Bez obzira na odgovor, nitko normalan ne bi se trebao ljutiti, iako ima mnogo onih koji se ipak ljute.

Di je problem? Di je razlika?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.