Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 23:18   #121
pitanje autoru...
ne znan jel se vec spominjalo, al imas li ti koga ozbiljnijeg?
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 09:14   #122
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Ona veli da joj nemam pravo govoriti što da radi.
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
...pa im ja moram objašnjavati da to nije u redu jer me ova zamolila....
Ova tvoja ex bi da se uplićeš po njenoj uputi i točno kada i koliko njoj odgovara.
To što te ona nešto zamoli ne znači da ti to moraš učiniti ukoliko to ne smatraš ispravnim u odgoju svojih curica.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:01   #123
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Neokrivljujem ju...samo sam pitao zašto ne vele klinkama na neki način....i onda bum tres....kao sta se ja miješam, one su male. I najbolje je kad mi je rekla da one znaju da ona njega voli zašto bi im govorila(aludiram tu na njihovu ljubavnu sliku pred djecom)...pa pitam a zašto im onda ne veliš, u čemu je problem....onda se ja miješam...ja sam ovo, ja sam ono..
A samo mislim da je ok voliti i da je otvorenost i iskrenost jedini pravilan put u odgoju djece. Eto.
Popusti i pusti to etiketiranje i fokusiraj se s ex na bitnije stvar, a njega jednostavno u razgovoru s curicama zovi imenom. Čovjek valjda ima ime.

To što su one sjele u neki auto u kojem je Pero bio za volanom ne znači da su se prilagodile, imaju 6 i 10 godina i idu ko patkice za mamom.
Moji su bitno stariji, izgradila sam iskren odnos s njima, pa mi je tako stariji rekao idem zato što moram, nije mi ugodno u društvu te žene, imam osjećaj da me ona ne voli (ovo proiziđe iz njenog možda sasvim benignog postupka tipa kome je prvom stavila ručak na stol ili koga je pitala koje kekse da kupe, njega ili svoje klince)....
E sada kako učiti curke od 6 i 10 da se zauzmu za sebe, da jasno kažu što one žele, ne znam...

Klinci vole poznato, poznato znači sigurnost i meni koja sam bila u istoj poziciji kao i ti je bilo utoliko lakše jer su klici samnom, ja sa ta s kojom žive i oni znaju što mogu očekivati u svom domu - imaju sigurnost.

Kao što im i za druge ljude, tako im i za Martinu kažem budite pristojni, sve što želite možete pristojno reći, isto tako i sve što osjećate.

Eto drži s vrijednosti koje pokušavaš djeci odgojem usaditi - istinitost, poštovanje, pristojnost, samostalnost, a s ex pokušaj postići konstruktivan dijalog (ovo je fakat teško i ja sam odustala od toga).
Obzirom da provodim više vremena s klincima, više razgovaramo, bude u danu više nekih njihovih usputnih rečenica kojima kažu puno više no kad sjedneš i razgovaraš. U početku sam mu znala reći čuj klinci to osjećaju tako i tako, no kada sam shvatila da on ne želi čuti ništa i da to moje ukazivanje na nešto on shvaća kao moju namjeru da remetim njegov svemir prestala sam.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 09:01   #124
Ipak su me poslušali.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 10:10   #125
to se manifestiralo kako?

i imas li i ti nekog novog u zivotu, i ako da, kako si to iskomunicirao a dicom?
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 10:22   #126
Ne znam je li netko već ranije tako odgovorio jer sam pročitao uvodni post i na preskok nekoliko kasnijih. Moje mišljenje je da se nepotrebno uplićeš u odnose djece i njega. Djeci ispod 10 godina nije ni moguće drugačije objasniti status tog muškarca, nego da je on prijatelj. Kad budu sazrijevale i odrastale, skužit će prirodu njihovih odnosa. Tvoje je da plaćaš alimentaciju, svojoj djeci pomogneš koliko možeš, potrudi se da vrijeme što provodiš s njima bude što ugodnije i da djeca vide da si njihov otac koji ih voli. Ne gnjavi ih sa propitivanjem kako funkcionira odnos bivše, novog i njih jer im tako nabijaš sumnju i možeš izazvati nered. Prati psihološko stanje svoje djece, kao što mora i svaki roditelj, pa, ako nešto nije u redu (loši odnosi unutar te obitelji), to ćeš vidjeti po nervozi djece, neuspjehu u školi. Ni tada se nemaš pravo izravno miješati u njihove probleme, pogotovo nemaš što razgovarati s njim, eventualno možeš prijaviti stvar CZSS-u.
vitorog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 15:25   #127
Quote:
Jack Daniel kaže: Pogledaj post
to se manifestiralo kako?

i imas li i ti nekog novog u zivotu, i ako da, kako si to iskomunicirao a dicom?
Nekomuniciram sa djecom.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:19   #128
Quote:
vitorog kaže: Pogledaj post
Tvoje je da plaćaš alimentaciju, .....
I da šutiš...jel tako
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:34   #129
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
I da šutiš...jel tako
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Nekomuniciram sa djecom.
šuti i puši
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:06   #130
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Kakvi osjećaji? i kakvi problemi?
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
da , to je i meni odmah palo na pamet, mislim ono wtf??
pa i ja bih rekla prijatelj..
ali kad dublje zakopaš vidiš da je problem ipak u nečem drugom,
da cure o onome što ih zanima pitaju tatu, a ne mamu,
znači da imaju problem u komunikaciji s mamom ili...?
to bi onda mogao biti problem
Mozda zato sto nemaju povjerenja u mamu, jer vide da ih laze i glumata???
Predstavlja vec dvije godine za prijatelja covjeka koji to ocigledno ( cak i djeci) nije..
chicha chvorak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.