Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 10:54   #9981
Nikomah nisam pratio potrošnju da budem iskren nisam ni zapisivao koliko je trošilo po danima.
Ukupno je potrošeno 62 kW skupe i 34 kW jevtine dvotarifno brojilo.

U tu potrošnju ide bojler od kupatila i mali hladnjak koji su radili to vrijeme do odlaska te televizija i par led žarulja.
Televizija kad radi troši oko 40W a led sijalice 4, 8, 18W zavisno koje su u tom trenutku upaljene.

Skupe struje potrošeno računajući u kune 37.00 kn a jevtine 10 kn, redovito mjesečno plaćam neovisno dali se šta potroši ili ne obračunsku snagu 5 kW 45.00 kn te mjerno mjesto kupca 20.50 kn na sve navedeno je uračunat PDV 17%.

Kako je koji dan klima radila sve je manja potrošnja bila evo slika kako je dostizala temperaturu.



A ovo je razlog zašto nisam pratio i slikao 24.12 jer sam imao prečeg posla.


Edgar da ovo je prvo grijanje od kako je odrađena fasada i prvi ulazak u kuću od kraja 7 mjeseca i prvo paljenje klime na grijanje, klima nakon jedan sat i 45 minuta je radila na oko 1.4 kw i tako smanjivala snagu.

https://www.youtube.com/watch?v=G9jP3gnFPBE

Da bi bilo što realnije da se može ispratiti trebalo bi grijati bar 10-ak dana ili više pa tada usporediti kako održava zadatu u potrošnji i na odeđenoj vanjskoj temperaturi ovako ja to nemogu jer sam bio samo par dana a opet neću biti prije Uskrsa u kući a tada će sezona grijanja već biti pri kraju pa nekog testiranja u to vrijeme nema ni svrhe.

Ovo je bilo prilično dobro testiranje pošto je unutarnja temperatura bila niska zidovi pothlađeni i klima je zadnjih dan dva radila pa skoro u leru za tu kvadraturu moram napomenuti da se klima nije nijednom zagasila radila je bez prekida.

Zadnje uređivanje BatmanBg : 27.12.2017. at 11:07.
BatmanBg is offline  
Old 27.12.2017., 11:03   #9982
Nego,
Sad ti bilo 5c bez grijanja, prava zima nije ni stigla
Kad stigne nebojis se da nesto ne zamrzne u kuci?

Kakve su bile vanjske temp pri ovom testiranju, proljetne ko u zg ili?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 27.12.2017., 11:30   #9983
Nema šta smrznuti voda zatvorena i cijevi ispražnjene na ventilu u šahti.

Bilo je preko noći dosta hladno mislim da je svaka noć bila ispod nule evo jedna slika dvorišta juče ujutro u 8 i nešto sati slikano sve je pod injem i zaleđeno po mojoj procjeni je bilo sigurno -3 ako ne i više nisam imao čime mjeriti vanjsku pa nemogu 100% tvrditi, ali da je bilo hladno bilo je.

Pretpostavljam da i kod tebe bude ovako pa po tome možeš procijeniti kolika je vanjska temperatura otprilike bila.
Druga slika je slikano juče ujutro u pola deset sve zaleđeno vidi se ledenica kako visi na cijevi za kondenzans..

BatmanBg is offline  
Old 27.12.2017., 14:33   #9984
šta nemaš na mobu instaliran accuwheater

je, bilo je i kod mene ujutro tako inja mraza čega li
ali popodne i +14

kakva je bila temp popodne, proljetna ili?

inače, familija konačno otišla , ugasio gore sinoć centralno.....još danas nisam grijao gore, vani proljeće sa +14, sunce mi udara u sobu, 20,2....suzumija još palio nisam, budem morao kad zađe sunce
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 27.12.2017., 15:03   #9985
Preko dana su temperature dobre možda 10c ili više nemogu tvrditi ali su noći hladne pogotovo sa 25-og na 26-sti tj. juče sam prije podne krenuo za Rijeku tako da neznam kakav je ostatak dana bio.

Na mobu nemam instalirano za prikaz vremena a mogao bih instalirati.

Evo rovaccccc mi na pm poslao sliku prolazio pored moje kuće pa ju uslikao iz auta, šteta što nije svratio na meze i piće baš bi mi bilo drago da je navratio pa da malo istestira Daiseikai.
BatmanBg is offline  
Old 27.12.2017., 20:48   #9986
Ja sam nešto pobrkao Betmena sa nekim ko ima Suzumi 16. A za 10-ku u 47kvm mi ništa nije čudno. Kod mene 12LT odradi zimu na leru, greje 30+10kvm. Dobra izolacija je neophodna za ugodno stanovanje. Pa kad mogu skandinavci da greju 80+kvm sa jednom klimom, valjda možemo i mi na Balkanu 45-50.
mr Jozza is offline  
Old 27.12.2017., 21:21   #9987
Zaboravite vremenske aplikacije. Evo ja sam ih stavio tri na tablet i svaka mi daje svoju temp, razlike i do 3-4 stupnja. I što ću onda s tim?

A evo kako to rade Norvežani: http://www.ehpa.org/technology/best-...eating-norway/
hellblade is offline  
Old 27.12.2017., 21:31   #9988
Quote:
mr Jozza kaže: Pogledaj post
Ja sam nešto pobrkao Betmena sa nekim ko ima Suzumi 16................. Pa kad mogu skandinavci da greju 80+kvm sa jednom klimom...
ja nisam skandinavac... a grijem 80m2 sa jednom klimom
i to sa suzumi 16

12lt bi trebala bez problema odraditi 30-40m2, još ak su izolirani onda laganica onako....bez naprezanja

Quote:
hellblade kaže: Pogledaj post
Zaboravite vremenske aplikacije. Evo ja sam ih stavio tri na tablet i svaka mi daje svoju temp, razlike i do 3-4 stupnja. I što ću onda s tim?
meni je accuwheater ok.
dobiva podatke sa vremenske stanice 300m od mene, što je ima ekipa što radi na dhmz
imaju oni po cijeloj hr vremenske stanice, samo na vijstima čuješ podatke za par većih gradova

koliko je meni poznato cijeli istočni dio minkena sa okolicom je geotermalnoj pumpi već godinama.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 27.12.2017., 21:32   #9989
BatmanBg
Ja i ti smo baš baksuzi ,dignem se jutros dohvatim mobitel ,da vidim poruke kad ono nema pola lcd-a.Otišao kvragu,a neki dan kažem prijatelju koliko je puta pao ,a još radi(J5samsung).I eto mi sad,vadi iz ladice ćerkin j3 sa razbijenim lcd-om(fala bogu narućio drugi iz Kine)i sastavljaj.Sklepao ga,a onda instaliraj sve što mi treba,a sa onom pametnom utičnicom sam se patio više od sat vremena.bacio papire,a ima par caka za instaliranje pa dok sam napravio backup mozga uspio sam nekako i to završiti.

Danas sam morao nešto u radioni napraviti(tj.ćerka),pa sam kresnuo Mideu mission da ju malo poprati dok ona završi s poslom.Nju nisam baš pratio jer ja sam većinom u drugom djelu radione gdje je midea blanc.I ja sam također napravio par slika i pratio ju oko sat i pol možda dva.

Radiona je 32m2 i bila je dilema što uzeti.Odlučio sam da neću ništa više od ulaznih modela ,jer mi je potrebnija za hlađenje(u ljeti je pakao unutra)kad najviše radimo po cijeli dan.

Ima plinska peć pa ako zatreba kresnem nju.Bila je dilema dali uzeti neku od 5kw ili 3,5.mislio sam Mirai 5kw,no poslije onoga sa onom kod bivše odustanem od toga.Razmišljao sam o 5kw zbog toga jer je zidana na pola bloka,nema izolacije,strop je kosi, rigibs pa mislim 8cm tervola i salonit ploče gore.I odlučim se ipak za 3,5 i kupim materijal i stavim na vanjski sjeverni zid 5cm stiropora.Sa druge strane je zatvoreno limom i iznutra osb ploče tako da nije direktno na udaru jedino su vrata stara metalna sa staklom.A ta Midea Mission 12 me je skroz nekako kopkala,a frend gura blanc ,kao to je isto.Kažem ja njemu dovuci tu mission,a za blanca ću vidjeti,jer mi je svakako trebala još jedna klima za radionu.

Dobio sam ju za nekih 3700kn sa modulom za wi-fi(koji još nisam ni instalirao,(a možda ni neću jer mi ne treba)Ugradnja je bila plaćena sa on-of klimom Terma 3,5 koja je bila skinuta(uzeta kod njega zadnje godine kad se još prodavala on-of)a radila je jako malo.Missio je hladila cijelo ljeto bez problema čak i sobu pokraj gdje je skladište i jedan printer od 20 m2.

Što se tiče grijanja radi isto ok,uhvatio sam ju par puta u prolazu da radi na nekih 260w,pa mislim da je to ok.Mi radionu ne grijemo cijelo vrijeme ,jer preko zime se radi 6-7 sati ,a nekad i ne svaki dan.Posao nam je malo specifičan malo napredniji oblik poljoprivrede vezan za turizam,pa sad pripremamo za sezonu.Onih par dana kad je bilo -3-4 ujutro grijala je ona dobro,samo je problem što je radiona ledara,pa sam došao do zaključka da je bolje upaliti i klimu i plinsku peć zajedno tako da za pola sata bude baš toplo i ona gasim peć i klima preuzima ostatak posla.

Zato sam danas htio da vidim i popratim kako radi sama ,pa evo zapažanja.
Kad sam došao temperatura unutra je bila 13c,jedino to nisam slikao ovo sve poslije jesam(nisam se sjetio)Stavio sam na 25 i vent. na max(treća brzina više nema)Krenula je lagano i polako dizala potrošnju,kad je došla do 700w počela je puhati toplo.I onda nastavlja dalje dizati potrošnju polako do 1100 i onda nakratko spustila na nekih 800 i opet juriš gore do 1250w.

Ja sam za to vrijeme bio kod mjerača desno od klime i pratio i slikao,odmaknem se lijevo i stanem pod nju bog te mazo pa to prži ko ludo.Trk u kuću po laserski pištolj i izmjerim 63c na ispuhu.Uspio sam nekako slikati jednom rukom skoro sam ostao i bez drugog telefona jer mi je skoro ispao iz ruke dok sam slikao.Za 30 min. digla je temperaturu na 18,1 a za 50 min na 19,9 c.Puhala je cijelo vrijeme između 55-60 C ,ja sam stvarno bio iznenađen.išla je najviše do1300w.E sad rekoh da vidim kako će reagirati na snižavanje temperature dokle ide nisko.

Smanjim na 22C ona spusti na 1000w,sačekam malo spustim na 21 spustila se na 570w i tu se zadržala i počela malo dizati potrošnju.Ok mislim sve je hladno okolo nije se ništa moglo ugrijati osim zraka i to je ok,no ajde da probam da spustim na 20C.I puf ugasi se.Dobro rekoh vjerovatno je to prebrzo da bi senzor reagirao kako treba i sjetim se nečega,pa ona ima i opciju senzor na daljincu.Nađem ja onog čovečulja na daljinskom i aktiviram tu funkciju.I stvarno sa tom opcijom se spustila na nekih 290w na kratko i opet se digla na 540w .Po meni je to sve ok za tako pothlađen prostor vidjet ću kad pošteno zazimi šta može.Ona ima tvornički ugrađen grijač tacne kad se pali i pri kojim uvjetima nemam pojma.

Eto u par postova imate jednog vrhunskog japanca i malo boljeg kineza da ne bude dosadno.
Edgar
na mirai nisam stavljao grijač ,jel se ne koristi cijelu zimu na gree sam stavio neki samoregulirajući,spoio na prekidač pa sad kako će raditi koliko je jak vidjet ću kad zazimi.Kopka me opet taj Mirai otići ću koji dan kod bivše dok nije jako hladno pa nek ne naloži da ga probam kresnuti da vidim šta kaže(ako bude htjela da sudjeluje u eksperimentu)
nessco is offline  
Old 27.12.2017., 21:48   #9990
pitao sam te za grijač, jer za stavit njega treba je raskopati, a cijela ta tvoja priča s tim limovima mi zvučala ko da nije dobro (nanovo) sastavljena.
ali očito to nije onda to. kad si se penjao do nje gore, jesi provjerio jel sve dobro zategnuto, spojevi limova?

ja cijeli dan danas gore nisam grijao kat, vani +14, unutra >20
uplaim je prije jedno 15tak minuta, bilo 19,8 i stavim 22
nemam s čim izmjeriti, ali puhala je toliko toplo da mi skoro zlo dodje od topline. srećom brzo modulirala na niže za par minuta.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 27.12.2017., 21:51   #9991
Zaboravio slike
https://ibb.co/bA4qBb
https://ibb.co/e4bsPw
https://ibb.co/euee4w
https://ibb.co/kko6jw
https://ibb.co/nLue4w
https://ibb.co/cNJ6jw
ona temperatura na kalendaru je bliže klimi,a ona na sivom termometru je na drugom kraju radione,slike nisu baš neke ,ali kako sam sklepao telefon i dobre su
nessco is offline  
Old 27.12.2017., 22:11   #9992
Edgar ja bi to očekivao od japanca(mitsu sam isto natjerao preko 60c) ,ali ovo je kinez ,a tu gdje sam ga stavio pokazat će stvarno koliko vrijedi ,jel ovo je dosta zahtjevan prostor.Meni se čini da je tu nešto u konstrukciji problem vibracije su problem zato sve drnda,možeš ju koristiti kao masažer da je niže.
Pošto ćeš uzimati kod prijatelja onda nebi trebao biti problem,ako se pojavi ovakvo što,samo znaš i sam kako to ide,treba ju skinuti ,pa šta drugo staviti ako nije kako treba i sto drugih sranja.

Zato i nisam zvao servis,jer mi se neda natezati sa njima,a to mi nije radio prijatelj on nije imao toshibu tada i bio je na moru nešto radio.Mislio sam da ću to uspjeti riješiti kao većinu svih problema koje mi se pojave(ne samo sa klimama eto naprimjer danas telefon),ali do sada nisam.Možda i bih da je tu kod mene i da mi drnca iznad glave vjerovatno bi joj zavrnuo vrat da prestane,ovako daleko ud uha pa nama baš volje,a i neka joj drnca barem tako da joj se malo osvetim za sve muke koje mi je priredila(mislim bivša)
nessco is offline  
Old 27.12.2017., 22:41   #9993
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Nego,
Sad ti bilo 5c bez grijanja, prava zima nije ni stigla
Kad stigne nebojis se da nesto ne zamrzne u kuci?

Kakve su bile vanjske temp pri ovom testiranju, proljetne ko u zg ili?
da, ako je 5 sad na ovim.. da bude nekoliko dana kao prošle zime bome bi bilo gadno.. zato ima opcija valjda na daljincu nešto slično kao fujitsuovih 10C?

Ali eto kaže čovjek da zatvori vodu, pa nema brige..

Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
A ovo je razlog zašto nisam pratio i slikao 24.12 jer sam imao prečeg posla.

mi se grijemo na klime a ovi prirodno na drva

slikao sam jedno ljeto u brčkom na nekmo zidu "milijun" klima... čujem ljudi kupuju dosta stolariju tamo, morat ću i ja ulazna vrata još rješit jer su mi tu veliki gubici samo trebam smislit prijevoz..

nakon ovog mjeseca ću usporedit potrošnju s prošlom zimom kad nisam imao izolaciju gore na stropu.. ali ova je dosta toplija pa neće baš nešto puno vrijediti

eto danas primijetio sa 245 pala na ispod 210 i tako negdje 4 minute radila.. to nisam još nikad vidio u grijanju... i onda ode na pauzu.. ne mislim da bi to išlo još niže da je zadana temperatura bila niža

mislim da je zadana bila 24 ili 25.. danas mi se već par puta gasila jer je vani stvarno toplo.. obično samo povećam za stupanj više.. nek samo zagrijava zidove dok su "laki" uvijeti.

Kod Fujitsu izgleda održavanje temperature u granicama dosta ovisi o vanjskim uslovima - eto danas mi se na zadanih 24 ugasila na točno 25.

I sad još nešto - stavio sam neki dan 4 termometra sve na isto mjesto (čekao par sati).
1. 22.5
2. 22.9
3. 23.0
4. 23.5

taj četvrti je onaj ubodni, vidim dosta vas ima.. a sjećam se i kad sam kupovao taj u čipoteci još davnih dana da sam ih upalio više i uspoređivao.. i iako su svi bili isti svi su pokazivali različitu temperaturu.. svoj sam odabrao kao neki koji je pokazivao neki prosjek. Ali eto, on sad pokazuje više od ova prva 3..

i poslastica za kraj.. primijeito danas jednu toshibicu, vidim radi lagano vrti..
a još da joj posvete malo pažnje...



gif image host

mislim da je to daisekai
Nikomah is offline  
Old 30.12.2017., 13:06   #9994
Nastavak rasprave nalazi se na temi Klima - vol. 4
__________________
fermina-daza is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.