Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 12:00   #1881
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
10€ za 2000min ,2000sms i flat internet
Kod kojeg je to operatera? Meni bi idealno bilo 2GB + 50 MIN/SMS.
Mars700 is offline  
Old 26.09.2016., 12:45   #1882
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
vidis meni je struja i grijanje svaki po 120€ svaka 3 mjeseca(znaci mjeswecno i jedno i drugo 40€)...50€ mobitel wtf? pa mi placamo 10€ za 2000min ,2000sms i flat internet..jbg i internet mi nije 52 nego 19...ja neplacam gradski prijevoz jer svuda idem autom,samo zena sebi placa...
da gis nisam naveo..svaki drugi mjesec 50€..
Mm isto ne koristi gradski ide autom, 50€ tri moba... mislim ne da se zalim dobro mi je samo mi je nemoguce usparat 15t/g i divim se svakom ko uspije
helenhen is offline  
Old 26.09.2016., 15:51   #1883
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
mozda puno vise placas stan ili su vam vece rezije ..neznam...
nama je stan od 65m2 425€ (jedan mjesec u godini je 300€) i rezije sve zajedno mjesecno oko 100€(autom 15ak minuta od centra)..znaci prakticki 3000€ nam ostane ciste love...
teretana svakom po 20€ mjesecno,internet 20€,pretplate za mobitel (2000min 2000sms i flat internet) svakom po 10€...et to je jos nekih 80€...osiguranje za auto (teilkasko) 120€ mjesecno...zeni godisnja karta za sav gradski prijevoz (ubahn,sbahn,autobus,tramvaj) 365€ godisnje..ja na posao i s posla putujem sluzbenim autom pa ajd i tu ustedim na gorivu...hrana i odjeca jeftiniji nego u hrv...ne znam jbg,evo ovo sam ti malo iz glave ovako bubao na sta odu pare...
svaki internet je flat internet,samo nisi naveo kolki ti je promet za tih 10 eura.Za te novce nemres dobiti vise od 500mb i to ti je flat,to je ok ak se ne koristis internetom tu i tam koji mail i poruke na whatsapp.Za sve malo ozbiljnije nemozes proci ispod 20 eura u Simio(sada Blau) 3 gige FLAT interneta ili 15 eura za 5 giga u Aldi talk paketu plus sms i pozivi!!!
gogolinjo is offline  
Old 26.09.2016., 17:33   #1884
Da li netko zna :koliki je zakonski rok za vracanje kaucije kad se iselis iz stana?
peachwoman is offline  
Old 26.09.2016., 17:36   #1885
Samo to nije klasični flat ne kao onaj za net u stanu...

Ja ima 2 gige i flat pozive a sms koji ne koristim za 9 centi...sms mi je ionako prošlo svršeno vrijeme usluga...neznam kad sam zadnji puta poslao sms poruku...

Drugo sve ove mreže tipa aldi, lebara su smeće najveće kaj se tiče neta i kvalitete veze...ovi moji na poslu imaju o2 mrežu i ja conggstar a to je nebo i zemlja u odnosu na ove žnj mreže...
A ja net u stanu imam za 35 eura ali ja imam 50 mbita preko o2 bez ugovorne obveze...prva 3 mjeseca sam račun dobivao na iznos od 16 eura..
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 26.09.2016., 18:27   #1886
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Samo to nije klasični flat ne kao onaj za net u stanu...

Ja ima 2 gige i flat pozive a sms koji ne koristim za 9 centi...sms mi je ionako prošlo svršeno vrijeme usluga...neznam kad sam zadnji puta poslao sms poruku...

Drugo sve ove mreže tipa aldi, lebara su smeće najveće kaj se tiče neta i kvalitete veze...ovi moji na poslu imaju o2 mrežu i ja conggstar a to je nebo i zemlja u odnosu na ove žnj mreže...
A ja net u stanu imam za 35 eura ali ja imam 50 mbita preko o2 bez ugovorne obveze...prva 3 mjeseca sam račun dobivao na iznos od 16 eura..
Zar nije lebara tmobile mreza? A aldi koristi sad o2 i eplus mrezu, ali cesto puca?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
bavarac6 is offline  
Old 26.09.2016., 18:33   #1887
Nemam pojma al znam da nevalja ništa....kad mi u centru Berlina nema ni H+ signala onda znaš da nekaj neštima....samo ja po svuda u Berlinu sam gubio signal za net...ono surfanje moš si mislit....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 26.09.2016., 18:34   #1888
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
svaki internet je flat internet,samo nisi naveo kolki ti je promet za tih 10 eura.Za te novce nemres dobiti vise od 500mb i to ti je flat,to je ok ak se ne koristis internetom tu i tam koji mail i poruke na whatsapp.Za sve malo ozbiljnije nemozes proci ispod 20 eura u Simio(sada Blau) 3 gige FLAT interneta ili 15 eura za 5 giga u Aldi talk paketu plus sms i pozivi!!!
4gb..koje nikad nepotrosim jer kod kuce se spajam na wifi,pa netrosim internet na mobitelu
a i kad se potrosi 4gb whatsapp i ostale slicne stvari na mobitelu jednako dobro rade (osim slanja slika i videa)
Mortiis is offline  
Old 27.09.2016., 10:01   #1889
Mortise zar nisi ti u Austriji?
U njemackoj za 10€ nema takvih ponuda za mobitele
hystorian is offline  
Old 27.09.2016., 18:26   #1890
jesam da,ali to su vrlooo vrlo slične države po svemu...(čak austrija po osnovnim čovjekovih potrepštinama malo skuplja,a plaće manje)

mislim da po toj cijeni vise nemani vamo te tarife,riječ je o operateru ''drei''
mislim da je ona sada kad se uzme 15ak € tako nesto...
Mortiis is offline  
Old 28.09.2016., 00:24   #1891
Quote:
hystorian kaže: Pogledaj post
Mortise zar nisi ti u Austriji?
U njemackoj za 10€ nema takvih ponuda za mobitele
pogledaj
deinhandy.de , winsim.de, klarmobil.de i slicne.

Redovno imas 4GB + Flat telefoniranje za 12-15€ u akcijama.
Jedina moras dobro paziti da su akcije skoro uvijek ogranicene na 2 godine i da je nakon Toga Dupla cijena ako ne das odkaz na vrijeme.
I naravno sve to bez mobilnog.
MrsGahan is offline  
Old 28.09.2016., 12:55   #1892
Meni treba savjet što da uzmem i gdje, ono dođem u Njemačku idući tjedan i treba mi ponajviše za mobilni internet odmah nešto da kupim, koja kartica, prepostavljam da imaju na kiosku kao i mi samo ne znam koji je sistem uključenja i što je najbolje, ovdje sam Vip bonovima 50 kuna mjesečno 1500 min tel. i 3 gb prometa.
Gustavo is offline  
Old 28.09.2016., 21:17   #1893
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Meni treba savjet što da uzmem i gdje, ono dođem u Njemačku idući tjedan i treba mi ponajviše za mobilni internet odmah nešto da kupim, koja kartica, prepostavljam da imaju na kiosku kao i mi samo ne znam koji je sistem uključenja i što je najbolje, ovdje sam Vip bonovima 50 kuna mjesečno 1500 min tel. i 3 gb prometa.
Moj savjet je, iz osobnog iskustva, AldiTalk, nekih znacajnih problema sa signalom nisam imao za vrijeme boravka ovdje niti jednom.

13 eura te dodje paket s karticom i imas 10 eura na njoj. Paket 600 (13 eura, 600 min/SMS i 1,5 GB) ili All-Net Flat (20 eura, neograniceni pozivi i SMS i 2 GB). Cjenovno je skuplje nego u RH, ali nisam siguran da ima operatera koji su znacajnije jeftiniji za jednaku uslugu.

Procedura je takva da se prvo moras on-line registrirati, tu moras napisati svoje ime i neku adresu, ne mora nuzno biti ta na kojoj ces stalno boraviti i ne moras ju mijenjati kasnije (valjda). Jer bez registracije ne mozes aktivirati niti jednu opciju.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 28.09.2016., 22:05   #1894
potpisujem i ja za Aldi
peachwoman is offline  
Old 28.09.2016., 22:13   #1895
blau.de i alditalk vec tri godine i niti jedan jedini problem....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 29.09.2016., 12:24   #1896
Pozdrav forumaši
Kopiram moj tekst pošto mi slabo tko odgovara u drugoj rubrici,
Imam par pitanja ili ti ga molba objašnjenja.
Naime moj dečko živi u Njemačkoj. Oboje smo iz Hrvatske.
On je otišao gore. U medicini radi. Ja sam u ovdje u jednom Ministarstvu...
On se gore dosta stabilizirao i rekao da i ja dođem.
Njemački malo natucam, onak logički, engleski znam odlično.
Mene zanima procedura. Zdravstveno i slično. Pošto je to gore vrlo skupo da li ja trebam neko njemačko zdravstveno ili da na početku mogu iskoristit još Hrvatsko, ipak smo EU. Plus imam i Europsku zdravstvenu karticu, to sam izradio.
Jer neki kažu ako odem na razgovor na posao npr: da će prvo upitat kako sam osiguran?

Zar me poslodavac ne osigurava, zašto njega zanima kako sam osiguran ja?
Malo me to zbunjuje. Pa bi volio neku opciju da ne plaćam odmah neka osiguranja ako to ne treba...

Ja ću se kod dečka prijavit, riješit prijavu itd i sve. samo sam načuo da je zdravstveno cca 900 eura
I ok ako od brutto ti plaćaš takvo što ali ja na početku i da mogu platit 1 mjesec ok ali da plaćam dok ne krenem radit nema smisla, pa želim znat kako da osmislim pravilno i financijski bezbolno...barem početak.

Ako ste me skontali eto recite mišljenje ili savjet
MarkTom is offline  
Old 29.09.2016., 13:18   #1897
Nisam siguran kako je regulirano to za djevojke i prijatelje koji planiraju duzi rok trazit posao, ali na zdravstveno se prijavljujes s ugovorom o radu, bar koliko sam ja upoznat s time. Imas hrvatsko zdravstveno, ako ces se prijavljivat na njemacko onda trebas neke potvrde, pa te se nakon toga mozda cak i odjavi u hzzo. Svoj status nisam provjeravao u hrv, nit koristim usluge tamo.

U svakom slucaju, prijavit na adresu kod decka se mozes bez ogranicenja, kad nadjes posao, onda se prijavljujes na zdravstveno. Poslodavcima je bitno da imas njemacku adresu, doduse nekima nije ni to, a ak te netko pita za zdravstveno, kazes da jos nikad nisi radila u de, i da ces se s prvim ugovorom prijavit.
Placat neces morat nista, sve ide preko poslodavca.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 29.09.2016., 14:11   #1898
Quote:
MarkTom kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši
Kopiram moj tekst pošto mi slabo tko odgovara u drugoj rubrici,
Imam par pitanja ili ti ga molba objašnjenja.
Naime moj dečko živi u Njemačkoj. Oboje smo iz Hrvatske.
On je otišao gore. U medicini radi. Ja sam u ovdje u jednom Ministarstvu...
On se gore dosta stabilizirao i rekao da i ja dođem.
Njemački malo natucam, onak logički, engleski znam odlično.
Mene zanima procedura. Zdravstveno i slično. Pošto je to gore vrlo skupo da li ja trebam neko njemačko zdravstveno ili da na početku mogu iskoristit još Hrvatsko, ipak smo EU. Plus imam i Europsku zdravstvenu karticu, to sam izradio.
Jer neki kažu ako odem na razgovor na posao npr: da će prvo upitat kako sam osiguran?

Zar me poslodavac ne osigurava, zašto njega zanima kako sam osiguran ja?
Malo me to zbunjuje. Pa bi volio neku opciju da ne plaćam odmah neka osiguranja ako to ne treba...

Ja ću se kod dečka prijavit, riješit prijavu itd i sve. samo sam načuo da je zdravstveno cca 900 eura
I ok ako od brutto ti plaćaš takvo što ali ja na početku i da mogu platit 1 mjesec ok ali da plaćam dok ne krenem radit nema smisla, pa želim znat kako da osmislim pravilno i financijski bezbolno...barem početak.

Ako ste me skontali eto recite mišljenje ili savjet
Poslodavca na razgovoru ne zanima gdje ste osigurani, to ga zanima tek kada dobijete posao i Vas zeli prijaviti. Ako nemate njemacko zdravstveno, birate jedno od zakonskih i javite im se, oni mislim da ce Vas u hrvatskoj odjaviti.
Zdravstveno ne kosta toliko pausalno, vec Vas dio kao radnik iznosi nekih 14-15% od bruto place, isto toliko placa jos jednom i poslodavac za Vas....skida se automatski sa place.
E sada, ako se selite ovamo, logicno da morate dati otkaz kod Vaseg hrvatskog poslodavca, tko ce Vam tada financirati zdravstveno ne znam.
Da ste u braku sa deckom, bili bi osigurani preko njega.
Oni koji su u Njemackoj vec neko vrijeme radili, kada prestane radni odnos, automatski su osigurani preko ureda za zaposljavanje, ako ispunjavaju uvjete.
Tko ne dobiva naknadu sa biroa, moze se za nekih 150€ mjesecno dobrovoljno sam osigurati. Ali kao sto rekoh, to vazi za one koji vec neko vrijeme rade u Njemackoj i uplacivali su zdravstveno. Dali to pravo imaju i doseljenici iz EZ, ne znam. Recite decku neka pita u svom zdravstvenom osiguranju, oni ce mu znati odgovoriti.
Dali neko prijelazno vrijeme mozete iskoristiti hrvatsko zdravstveno, znat ce Vam reci u HZZO.
mio8 is offline  
Old 29.09.2016., 14:28   #1899
Smile Dumper,SPS,Cottbus

Pozz,da li netko zna išta o toj firmi i poslu/uvjetima ta
hdevell1 is offline  
Old 29.09.2016., 18:41   #1900
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Moj savjet je, iz osobnog iskustva, AldiTalk, nekih znacajnih problema sa signalom nisam imao za vrijeme boravka ovdje niti jednom.

13 eura te dodje paket s karticom i imas 10 eura na njoj. Paket 600 (13 eura, 600 min/SMS i 1,5 GB) ili All-Net Flat (20 eura, neograniceni pozivi i SMS i 2 GB). Cjenovno je skuplje nego u RH, ali nisam siguran da ima operatera koji su znacajnije jeftiniji za jednaku uslugu.

Procedura je takva da se prvo moras on-line registrirati, tu moras napisati svoje ime i neku adresu, ne mora nuzno biti ta na kojoj ces stalno boraviti i ne moras ju mijenjati kasnije (valjda). Jer bez registracije ne mozes aktivirati niti jednu opciju.
Jebiga ja mislio da mogu odmah nešto aktivirat čim stanem na njemačko tlo, a jel bi bilo dobro putovat vlakom, ubio me put autobusom, sav sam se pokočio.
Gustavo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.