Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2007., 18:51   #1
povraćanje za vrijeme vožnje

da li netko ima s tim problema i kako to rješava? ja otkako pijem tablete prije putovanja s tim nisam imala problema, ali odnedavno mi ni to ne pomaže previše. bilo da se vozim autom ili autobusom, jednostavno mi bude loše. ne uvijek, sad ne znam o čem to ovisi..
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 19:04   #2
Ja imam s tim problema. Isprobala sam doslovno sve sto se moze kupiti u ljekarnama i poslusala sve moguce savjete. Nije mi pomoglo nista. Interesantno da je bus jedino prijevozno sredstvo s kojim imam problema, nista drugo mi ne smeta.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 19:34   #3
susjeda na moru mi prije par godina dala žvakaću gumu protiv mučnine...ona je iz švicarske i tamo u ljekarni ih je kupila...čim osjetiš mučninu, uzmeš ju i za nekoliko minuta je sve ok...možda ih ima negdje u zagrebu ili većim gradovima...a čula sam nešto da postoje i flasteri protiv mučnine, samo pitanje mogu li se i oni naći kod nas...
nikit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:07   #4
Quote:
acraba kaže: Pogledaj post
da li netko ima s tim problema i kako to rješava? ja otkako pijem tablete prije putovanja s tim nisam imala problema, ali odnedavno mi ni to ne pomaže previše. bilo da se vozim autom ili autobusom, jednostavno mi bude loše. ne uvijek, sad ne znam o čem to ovisi..
Sjedi naprijed u autu, vozi ako ikako mozes. Ako moras sjediti nazad, onda obavezno u sredini. Gledaj naprijed, nikako sa strane. Kad si u autobusu sjedi naprijed i do prolaza i uvijek gledaj tamo gdje vozac gleda. Mucnina u voznji upravo nastaje jer se za neke auto prebrzo krece pa kad gledas sa strane, brzo ti okolina prolijece i tako nastaje mucnina. Ne okreci se, ne vrti itd.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:37   #5
Isprobala sam i tu zvaku i flaster i jos neke narukvice i nausnice... i naravno cijeli spektar tableta.

Isto kao i ovo sa sjedenjem, uvijek sjedim naprijed i po svim pravilima, ali meni bas nema pomoci, dusu ispustim.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:49   #6
Ja isto tak.
I to samo u busu, auto, avion, kamioni, sve mi je ok.
Ali bus.. muka mi je i u ovom ZET-ovom, muka mi je kad prolazim kraj autobusnog kolodvora pa osjetim miris.
Riješila sam to tak da se ne vozim busom.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 12:44   #7
meni je muka za umrijet ak ne vidim cestu..moram sjedit naprijed ili u sredini u autu...

...ubiti mi je katastrofa samo u busu....ali ove tablete protiv mucnine su mi ok jer me uspavaju pa spavam cijeli put---to je najbolje..probaj zacorit odma na pocetku puta....
...zna mi se dogodit da se vozim po zagrebu busom ili autom i bude mi muka..bas uzas...
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:23   #8
ja sam se oduvijek mučila s tim. kad vozim sve je ok. čim me netko drugi vozi, meni je strašno loše. pomažu mi tablete za putovanje, slušanje muzike, gledanje ravno, ne smiješ čitati u vožnji, i super je što prije zaspati.
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:37   #9
Oduvijek patim od morske bolesti. Na sreću, dramine mi pomaže. Imaš osjetljivo unutarnje uho i teško da se to može riješiti tako da nestane. Pitaj ima li još kakvih lijekova za to osmim dramine-a.
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:28   #10
Meni dramine pomazu ako ih uzmem barem pola sata prije puta.Pazi i na prehranu, meni smeta kava i sve slatko.Zagusljiv i smrdljiv zrak u busu mi dodatno povecavaju mucninu.
MalaZvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:03   #11
Meni dramine ne pomazu ni malo. Neki kazu da ih uspavaju, ali mene nista. A i sto se hrane tice, sasvim je svejedno jela prije ili ne, probala sve varijante. Izbjegavam bus koliko god mogu.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:20   #12
Ima jedna jednostavna vježba koja pomaže. Staneš se uspravno i rotiraš se oko osi koliko brzo možeš naravno pod kontrolom da ne padneš. Nekakvih 60+ okretaja u minuti bi bilo jako dobro. Može se dogoditi da se na kraju vježbe naglo pojavi intenzivna mučnina (u roku par sekundi), ali ona brzo prođe kroz pola minute najviše. Naravno radi se u obje strane. Nakon nekog vremena se centar za ravnotežu navikne na takve podražaje i postane rezistentan na tzv. bolest vožnje. Možete se rotirati "velikom" brzinom kroz par minuta bez negativnih podražaja u glavi ili želudcu.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:13   #13
ajd hvala svima na odgovrima i savjetima!
ako se još netko nečeg sjeti, neka samo napiše
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:04   #14
ne jesti pred put, ne piti kavu, nista gazirano...malo cokolade je ok... ne citati za vrijeme voznje, ne gledati u nista sto je u autu, ne gledati kroz prozor objekte koji brzu promicu, samo u nebo i u daljinu...
zatvoriti oci u napadajima jake mucnine, ne razgovarati... itd..
eto, to ti je moja pokora cijeli zivot...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:06   #15
sjedni za volan
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:09   #16
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
ne jesti pred put, ne piti kavu, nista gazirano...malo cokolade je ok... ne citati za vrijeme voznje, ne gledati u nista sto je u autu, ne gledati kroz prozor objekte koji brzu promicu, samo u nebo i u daljinu...
zatvoriti oci u napadajima jake mucnine, ne razgovarati... itd..
eto, to ti je moja pokora cijeli zivot...

I moja

Zato vecinom ja vozim.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:25   #17
Jesti prije puta i tijekom puta (ako si gladna/an) samo suhu hranu; krekere, kobasicu, kruh....NI SLUČAJNO ništa mliječno, namaze, mlijeko i slično! Mliječna kiselina pojačava mučninu.
Imam s tim problema već 30 godina. Dramina mi pomaže!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 17:42   #18
ja sam čula da pomaže ako se običan flaster nalijepi preko pupka... zvuči glupo i nisam probala, al ak ima zainteresiranih...
stenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 01:36   #19
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Dramina mi pomaže!
I meni! Ne znam sto bi da nema te tablete jer je bilo prestrasno dok je nisam otkrila!
Inace jednom mi je stari kupio neke biljne i dusu sam ispovracala u 4 sata. Mislim da je on kupio za povracanje, a ne protiv povracanja
Dobri su slani stapici za grickanje, oni smanjuju mucninu. Meni pomazu..
P e t r a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 13:18   #20
meni dvopek dosta dosta pomaže kod mučnine...

...uvijek imam sa sobom one Bake Rolles; nemam ovako problema s povraćanjem u autu; al' recimo kad si malo pocugam, pa me netko vozi doma...zna mi biti dosta mučno i onda si uzmem nekoliko tih dvopeka (makar i nisam gladna) i to mi ful smiri mučninu:/
a ni slučajno ništa slatko niti mliječni proizvodi; od toga bi se odmah zbljuvala:|
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.