Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2008., 13:50   #21
U prednjoj sjedalici i sa kacigom.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:09   #22
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
U prednjoj sjedalici i sa kacigom.
Znači s 15mj.

I mm i ja se volimo vozit biciklima pa jedva čekam kad ćemo s malim. I mene je moj stari tako vozikao, samo sam bila veća. I ne trucka se previše dok ga voziš? Misim, ne smeta mu?

I još pitanjce: razlikuju li se i te sjedalice po veličini ili su sve univerzalne?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:10   #23
Ma moj je sada već veliki. 5 godina. Nikad mu ništa nije smetalo na biciklu, obožavao se voziti.

Prednje sjedalice su manje od stražnjih.
Više su mi za manju djecu.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 20:42   #24
ksenija, mi smo baš kupili sjedalicu kao poklon - ova je bila od 9 kg pa do čini mi 22kg.
nama je ip rekao da od kad djeca mogu sjediti mogu se i voziti. mislim da ti slobodno možeš jer je tvoj mališa već velik.
ova je bila model hamax - basic, cijena 300 kn, dućan harvies, COO
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 21:13   #25
super Štrumfi za info...to zanima i nas...vc
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 15:30   #26
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
ksenija, mi smo baš kupili sjedalicu kao poklon - ova je bila od 9 kg pa do čini mi 22kg.
nama je ip rekao da od kad djeca mogu sjediti mogu se i voziti. mislim da ti slobodno možeš jer je tvoj mališa već velik.
ova je bila model hamax - basic, cijena 300 kn, dućan harvies, COO

Hvala na infou! vidim ja da će biti puno malenih sa starcima na biciklu ove godine Mogli bi se provozati i do vas da upoznamo vršnjaka
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:03   #27
POZDRAV,Filip ima 10 mj. kupili smo bic i sjedalicu (prednju) ima ih razlićitih,za muški,zenski bic i po velićini do 15 kg ide naprijed a od 15kg-nadalje na paktreger!! preporucila bih svima super je Filip UZIVA!!!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 01:57   #28
i mi u potrazi...baš ću ić pogledat u CCO....

jel ima netko da se dijete ne voli vozit u tome?

mi se još ponekad mučimo sa AS...voli se on vozit al ne voli bit svezan...sl opet druga je stvar na bicu..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 08:20   #29
Mene sad muči, moj mali ima izmedju 12 i 13 kg, a te prednje sjedalice su za do 15... šta ako ju ja kupim, a on se udeblja brzo

Nego, vidjela sam nedavno u novinama (samo ne znam je li to bio prijedlog zakona ili je već donesen) da djeca do 8 godina moraju obavezno nositi kacige dok su u sjedalicama na biciklu.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 10:10   #30
mi kupili,ali ne u CCO. Na savskoj bile ljepše i jeftinije.stotinjek kuna...
voli se voziti jako. neki dan čak i odspavala 20 ak minuta
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 10:42   #31
Ja svoju pocela voziti sa 8 mj. tj. kada je sama sjedila. I uziva! Imamo straznju sjedalicu. Prvih par puta mi je zaspala na ledima, a sada ( 9 mj.) se vec vozimo ko velike. Nema kacigu, samo sesiric. Hm, ne znam jel uopce i imaju tako male kacige, ona ima jako sitnu glavu.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 10:46   #32
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mi kupili,ali ne u CCO. Na savskoj bile ljepše i jeftinije.stotinjek kuna...
voli se voziti jako. neki dan čak i odspavala 20 ak minuta
U Intersparu ima prednja za 149kn, ali su u Hervisu ogromne cifre i tamo sam vidjela samo stražnje.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 10:48   #33
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ja svoju pocela voziti sa 8 mj. tj. kada je sama sjedila. I uziva! Imamo straznju sjedalicu. Prvih par puta mi je zaspala na ledima, a sada ( 9 mj.) se vec vozimo ko velike. Nema kacigu, samo sesiric. Hm, ne znam jel uopce i imaju tako male kacige, ona ima jako sitnu glavu.
Pitanje: ja sam shvatila da se manje bebe trebaju voziti naprijed, a veće bebe/djeca odostraga Ja se nekako malo bojim odostraga, jer ga ne vidim.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:52   #34
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Pitanje: ja sam shvatila da se manje bebe trebaju voziti naprijed, a veće bebe/djeca odostraga Ja se nekako malo bojim odostraga, jer ga ne vidim.
dobro si shvatila. bebe do 15 kg obavezno moraju naprijed.
a kaciga...vjerojatno bi dobro došla,ali sad po vrućinama...joj ionako se stalno znoji i glava je mokra, kakva bi bila ispod kacige...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 12:44   #35
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Pitanje: ja sam shvatila da se manje bebe trebaju voziti naprijed, a veće bebe/djeca odostraga Ja se nekako malo bojim odostraga, jer ga ne vidim.
Ja imam onu sjedalicu u kojoj je zavezana oko struka i preko ramena ( ko u kolicima). Ima onaj produzetak za noge, koje su joj isto zavezane. A tu sjedalicu ne mogu staviti naprijed, a druga mi se ne cini dovoljno sigurna za tako malo dijete.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 13:47   #36
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ja imam onu sjedalicu u kojoj je zavezana oko struka i preko ramena ( ko u kolicima). Ima onaj produzetak za noge, koje su joj isto zavezane. A tu sjedalicu ne mogu staviti naprijed, a druga mi se ne cini dovoljno sigurna za tako malo dijete.
ne znam. nama su rekli da dijete do 15 kg ide u prednju sjedalicu, a s više od 15 kg u stražnju.
naša prednja sjedalica se veže preko ramena i nogice( koje su u produžetku)

Ani koja se tebi ne čini dovoljno sigurna ?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 20:28   #37
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ne znam. nama su rekli da dijete do 15 kg ide u prednju sjedalicu, a s više od 15 kg u stražnju.
naša prednja sjedalica se veže preko ramena i nogice( koje su u produžetku)

Ani koja se tebi ne čini dovoljno sigurna ?

Ja sam vidala u tim naprijed sjedalicama samo vecu djecu, nisam znala da mali moraju biti naprijed. Ne znam, jednostavno mi se ove zadnje cine bolje...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:02   #38
Molim vas, dijete vozite u sjedalici, nemojte nasjesti na varku i vozikat' ga na paktregeru. Ako nema sjedalice, radije idite pješice.

Naime, našu su ulicu raskopali bageri; zatrpali su te jame još isti dan, ali u vrijeme kad je trebalo ići u školu autom se nije moglo prolaziti. Javnog prijevoza nema, pa smo se odlučili na bicikl. Starije dijete (10 godina) je išlo u školu, mlađe (7) iz škole. Pa, ne bismo li jednim udarcem riješili dvije muhe, uštedjeli 2,5 km pješačenja (u jednom smjeru), odlučili smo otići biciklom. ~40 kg je definitivno izvan gabarita dječje sjedalice; dva bicikla su bila u igri, ali - mlađem djetetu je taj "drugi" prevelik. I tako, naivčina, rekoh klincu da sjedne na paktreger.

Pola puta smo prevalili bez problema. Onda su ga počele boljeti noge, pa ih je htio staviti na vilicu. Žbice su uhvatile tenisicu, "joj! joj! Isuseeee ... kol'ko krviiii ...". Nisam siguran koji dio bicikla je "zaslužan" za ozljedu, da li žbice ili šipka koja drži paktreger, ali rezultat je bio porazan: krv u predjelu pete lijeve noge, lipti k'o ludo. Šit! Pola paketića maramica pritisnuh na ranu, i - sva sreća da je naišla neka gospođa autom i bila toliko ljubazna da nas odveze do bolnice.

Razrezana je, dakle, peta, u obliku okrenutog slova "U", u dužini 15 cm, 10 šavova. Nekom srećom, Ahilova tetiva je ostala čitava. Dva tjedna strogog mirovanja (nije smio ni u školu), od čega tjedan dana prenošenja po kući (ono, iz kreveta pred televizor, za stol, na WC), tuširanja prvih par dana nije ni bilo, a nakon toga smo improvizirali vrećicu za smrzavanje s gumicom (bez veze; ne dihta dobro). Previjanje svaka dva dana, uklanjanje odumrlog tkiva ("Hej! Heeej! Ne diraj mi to!!! Pus - aaaaaaaaaaahhh! - ti!) (nije boljelo, to je bila deračina reda radi) ("Ne možeš liječniku govoriti "ti". - "Ja? Nisam mu rekao "ti" ...). Nakon desetak dana počeo je šepesati, više skakutati na jednoj nozi. Nakon mjesec dana hodao je, s mukom (al' ipak, jesmo muško ili ne?). Rana se gnojila (pa kad se ispire onim ... hm, ne znam kako se zove ... sve bi pobijelilo) dosta dugo; kad bi noga bila na zraku, bilo je OK. Međutim, gaza + čarapa + visoke cipele (te su mu bile najudobnije) dovodile su opet do "pogoršanja" stanja (što se gnoja tiče).

Sada, nakon dva i pol mjeseca, trčkara. Ide i na tjelesni, igra i tenis ali se vidi da mu je nakon treninga još uvijek muka. Ožiljak je još tu, više se ne gnoji, ide na bolje.

Još jednom: vožnja na paktregeru je lutrija. Ako možete, izbjegnite je. Nikad ne znaš što dijete iza radi (desetogodišnjak nije "beba", pa ipak ...). Blesav roditelj i loša ideja ne mogu završiti dobro.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:50   #39
Mi se još nikako nismo vozili na biciklu, osim dječjem.
Ali moja frendica vozi svoje klinke od par mjeseci starosti, prvo u onoj prednjoj, a kad se rodila druga onda je nju u prednjoj a veću u onoj, kak je ja zovem, rikši. Sad su obje veće pa ih obje vozi rikšom. To je super stvar, obje su zavezane, a ima i raznih pretinaca za stvari.
Ovako izgleda, tj jako slično:

http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home...483/index.html
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 10:03   #40
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ja imam onu sjedalicu u kojoj je zavezana oko struka i preko ramena ( ko u kolicima). Ima onaj produzetak za noge, koje su joj isto zavezane. A tu sjedalicu ne mogu staviti naprijed, a druga mi se ne cini dovoljno sigurna za tako malo dijete.
ja imam takvu kao sto si opisala za naprijed,jednake su samo su straznje malo vece!!!
__________________
sanja
mala mazica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.