Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 02:11   #1
Adolescencija, problemi..

Cure, imam jednu ozbiljnu temu za vas ovaj put
Zamislite da ste opet u srednjoj skoli (ili koje jesu super).. sjetite se problema koji su vas tada mucili, krivih puteva na koje ste mozda skrenule jer niste imale dobar uzor/savjet, dilema i pitanja na koja vam nitko nije znao dati odgovor.. Da vam je bila pruzena prilika da u grupama samo sa drugim curama (a moze i s deckima, ali u toj dobi se mozda lakse otvoriti bez prisutnosti decki) sudjelujete u interaktivnim radionicama, pricate, diskutirate, dobijete dobre savjete bez pametovanja.. koju temu bi izabrale kao vama najbitniju??
Seks? Problemi u prehrani? Prijateljstva? ..? to meni pada na pamet..
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 17:21   #2
a zasto te to zanima
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 17:37   #3
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
sjetite se problema koji su vas tada mucili, krivih puteva na koje ste mozda skrenule jer niste imale dobar uzor/savjet, dilema i pitanja na koja vam nitko nije znao dati odgovor..
uputi ih na forum.hr. i problem riješen. bez radionica, diskusija, sata razredne zajednice.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 18:02   #4
Da, probaj sa seksom i usput dok "prijateljski" diskutirate spominji što više zaštitu jerbo je to danas sve veći problem ili fizičkim izgledom, dojmom, prihvaćenosti u skupini, anoreksiji, bulimiji. Tolerancija jednih naspram drugih. Različitih i tak.
To je sve dosta povezano jedno s drugim.
A za ovo što ti želiš postići, bitan je samo način na koji ćeš pristupiti. Ako dobro znaš upakirati pojedine poruke, moglo bi super ispast!
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 20:27   #5
O tome što su prave životne vrijednosti.
Ovi današnji ne znaju ništa; od bontona, higijene, zdravlja, međuljudskih odnosa, tolerancije, altruizma, kaj god hoćeš, o ničemu pojma nemaju.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 23:20   #6
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
koju temu bi izabrale kao vama najbitniju??
Seks? Problemi u prehrani? Prijateljstva? ..? to meni pada na pamet..
Mene su u to vrijeme zanimali problemi mladih, diskriminacija marginaliziranih slojeva društva u koju spada i seksualna orijentacija te rodni identitet, zatim punk, ekologija i marksizam , a od konkretnih životnih situacija s kojima sam se suočavala u životu smrt bližnjih, heroin i maloljetničke trudnoće. Ipak, najviše sam imala potrebu porazgovarati o tome na koji način ispoljiti svoju kreativnost a da to ne moraju amenovati oni isti ljudi koji su nam stopirali projekte jer nisu bili ukalupljeni u njihovo poimanje mladih ljudi kao bezbrižnih adolescentskih idiota koji ne vide dalje od seksa i... kako si ono rekla, prijateljstava? Teme koje spominješ nisu me uopće zanimale, štoviše, ljutilo me kada bi netko pretpostavio da bi me trebale zanimati, kao da ne postoji ništa drugo što bi moglo interesirati nekoga tko se nalazi na pragu punoljetnosti i tko vidi u kakvom svijetu živi.

Zadnje uređivanje klonka : 24.02.2010. at 23:29.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 23:55   #7
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Mene su u to vrijeme zanimali problemi mladih, diskriminacija marginaliziranih slojeva društva u koju spada i seksualna orijentacija te rodni identitet, zatim punk, ekologija i marksizam
Ae, mene isto

Sad, ako napišem da me pank zanima još uvijek i da sam još uvijek u tome, a ekologiju sam diplomirala znači li to da sam ostala zaglavita u adolescenciji na pragu svojijeh tridesetih?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 00:42   #8
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
... dilema i pitanja na koja vam nitko nije znao dati odgovor..
ja sam odgovore tražila u stručnoj literaturi, ne vjerujem da bih pristala na bilo kakve interaktivne radionice...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 01:52   #9
Muka? Škola na prvom mjestu, izgled, zlobna djeca prijatelji, ljubav i seks. Naime, ovako bi to po mome izgledalo (za mene). Za druge ne znam, ali mislim da je veoma slično.
Su.incotenible. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 20:06   #10
ja sam srednju završila pred manje od godine dana i još su mi veoma svježa sječanja na pokušaje ljudi da nam kroz razne radionice nešto prikažu.. sječam se njihova truda i koliko je meni to sve ponižavajuče bilo jer su nas mnogi tretirali kao totalne idiote koji samo misle na alkohol i seks, a da neznaju baš ništa ni o čemu (mi jel, ne oni koji vode radionice)...

moj ti je savjet da nikako, ali nikako ne ostavljaš dojam osobe koja sve zna, jer teenovcima (i meni, i meni ) to uvjek ostavi dojam da ih se smatra budalama.. večina nas se o svemu potrebnom informirala onda kad je to bilo potrebno, a oni koji nisu neče baš ništa ni kroz radionice naučiti.. žalosno, ali...

meni je osobno taj koncept ponižavajuč iz neznam ni ja kojeg razloga, ali znam da nisam jedina koja tako misli, stoga..
ne kažem da nemoraš uopče napraviti radonicu, več samo da dobro obratiš pozornost na način prezentacije jer ponekad je to bitnije od onog što pričaš.. mi smo dosta vizualni, stoga ak nam se ne sviđa ono kako nešto prezentiraš, niti ono što prezentiraš nije bitno..

djeca, što češ
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:29   #11
Nije me bilo dugo, isprike svima, hvala puno na korisnim savjetima, Sa vecinom se slazem, narocito s dawn
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.