Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2005., 11:06   #1
Muke sa upravom

Radi se o ishođenju potvrde radnog staža u inozemstvu radi ostvarenja prava na mirovinsko osiguranje (i popratno, zdravstveno, socijalno, itd.) nakon povratka iz inozemstva. Predmet leži kod hrvatskog mirovinskog zavoda več skoro dvije godine (!), ovi se pozivaju na sporost inozemnih vlasti i ništa se ne dešava.

Može li neki pravnik pomoči u ovom slučaju? Kako nači pravnika koji ima iskustva baš na tom području?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 11:26   #2
šta vi tam' u dijaspori nemate radnu knjižicu?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 11:30   #3
Ne, pa onda bi bilo skroz jednostavno. Švicarsko mirovinsko mi je na zahtjev dostavilo svu dokumentaciju u roku 2 tjedna, ali u Zagrebu to ne priznaju. Moraju oni to zaprimiti zvaničnim putem, inače ne vrijedi.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 11:53   #4
zamoli švicarce da pošalju mirovinskom
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 17:24   #5
Već učinjeno. Švicarci se kunu da su poslali, Hrvati isto tako da nisu primili. Zato pitanje za pravnikom. Mislim da sam probao sve one zdravonarafske varijante, zato sada tražim pravnika. Ne bi zavlačio stvar još duže, moja teta o kojoj se ovdje radi nema po svemu sudeći ni zdravstveno ni socijalno. Jao njoj ako joj se nešto desi. Zato sada tražim pravnika.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 17:28   #6
Quote:
Secundo kaže:
Ne, pa onda bi bilo skroz jednostavno. Švicarsko mirovinsko mi je na zahtjev dostavilo svu dokumentaciju u roku 2 tjedna, ali u Zagrebu to ne priznaju. Moraju oni to zaprimiti zvaničnim putem, inače ne vrijedi.
Mora ići diplomatskim putem, jer vjerojatno nema posebnog sporazuma sa Švicarskom konfederacijom.

Zatraži od Švicaraca da ti daju datum i broj otpremljenog spisa te kome je poslat. Onda pitaj dalje. Otprilike se u 4-5 dana može zaključiti kada je došlo, pa se može i ručno pregledati taj dio urudžbenog zapisnika i naći da li je došlo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 17:30   #7
Quote:
nn-st1 kaže:
šta vi tam' u dijaspori nemate radnu knjižicu?
Evo na PIK-u je netko iz Austrije pitao što je to radna knjižica. Izgleda da i mi imamo pametnih (i jednostavnih) pravnih rješenja...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 21:56   #8
Quote:
Vojky kaže:
Evo na PIK-u je netko iz Austrije pitao što je to radna knjižica. Izgleda da i mi imamo pametnih (i jednostavnih) pravnih rješenja...
imamo mi dosta pametnih i humanih zakona.
samo problem je u efikasnoj provedbi.
ništ' drugo.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 11:06   #9
Quote:
Vojky kaže:
Evo na PIK-u je netko iz Austrije pitao što je to radna knjižica. Izgleda da i mi imamo pametnih (i jednostavnih) pravnih rješenja...
Osim sto ta radna knjizica nema skoro nikakvu stvarnu ulogu pri rijesavanju mirovine
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 19:42   #10
Quote:
Juraj kaže:
Osim sto ta radna knjizica nema skoro nikakvu stvarnu ulogu pri rijesavanju mirovine
Barem znaš di je i koliko tko radio... Onda je lakše ići dalje... Zamisli nekog tko radi kao građevinar, pa nakon 30-40 godina bi morao kupiti ormar za arhiviranje svih ugovora i aneksa...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 11:49   #11
Rasplet na domaći način

Slučaj još nije riješen, ali nazire se happy end: Netko iz obitelji je preko frizera kod kojeg ide i netko tko radi u odgovarajučem odjelu HZMO-a povukao vezu, i sada se to sve riješava "ubrzano". Odjel kod kojeg je predmet do sada ležao (i gdje sam i ja jednom bio) nije uopče nadležan za takva pitanja . Eto, što reči na takvu upravu?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 12:35   #12
humano rijesenje.... onak toplo i ljudski..... samo je pitanje provedbe....dobra , pametna i efikasna rijesenja iz Svedske... kako ide ona electroluxova rekalma..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 22:52   #13
Quote:
Vojky kaže:
Mora ići diplomatskim putem, jer vjerojatno nema posebnog sporazuma sa Švicarskom konfederacijom.

Ima sporazum sa Švicarskom.To rješava HZMO u Mihanovićevoj, središnja služba, Švicarska se rješava tamo.Možda je greškom završilo u Tvrtkovoj pa se zato oteže.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 01:54   #14
Re: Rasplet na domaći način

Quote:
Secundo kaže:
Slučaj još nije riješen, ali nazire se happy end: Netko iz obitelji je preko frizera kod kojeg ide i netko tko radi u odgovarajučem odjelu HZMO-a povukao vezu, i sada se to sve riješava "ubrzano". Odjel kod kojeg je predmet do sada ležao (i gdje sam i ja jednom bio) nije uopče nadležan za takva pitanja . Eto, što reči na takvu upravu?
Da frizura ipak ima bitnu ulogu u životu čovjeka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.