Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je Biblijski Bog?
Dobar 37 39.78%
Zao 45 48.39%
neodređeno 11 11.83%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 15:25   #61
Kukavički Isus

Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Radiš selekciju stihova.
Kad si tako Biblijski načitan,
zašto ne daš stihove koji jasno kažu -
ZAŠTO IM JE BOG JAHVE TO NAPRAVIO?
Pa opisao sam cijelu priču. Što su djeca kriva? Ti opravdavaš ovakvog krvoloka?

****

Hrabri Sokrat i kukavički Isus

Isus je preklinjao "svoga Oca" tri puta da ga poštedi žrtvovanja za sve ljude kako ne bi bili bačeni u pakao. (Pitam se što bi bilo da je Otac uslišao njegove vapaje da ga poštedi muke.)
Luka:
"I otrgnu se od njih koliko bi se kamenom dobacilo, pade na koljena pa se molio: 'Oče! Ako hoćeš, otkloni ovu čašu od mene. Ali ne moja volja, nego tvoja neka bude!' A ukaza mu se anđeo s neba koji ga ohrabri."
Marko:
"'Duša mi je nasmrt žalosna! Ostanite ovdje i bdijte!' Ode malo dalje i rušeći se na zemlju molio je da ga, ako je moguće, mimoiđe ovaj čas. Govoraše: 'Abba! Oče! Tebi je sve moguće! Otkloni čašu ovu od mene!'"
Matej:
"I ode malo dalje, pade ničice moleći: 'Oče moj! Ako je moguće, neka me mimoiđe ova čaša. Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti.' I dođe učenicima i nađe ih pozaspale pa reče Petru: 'Tako, zar niste mogli jedan sat probdjeti sa mnom? Bdijte i molite da ne padnete u napast! Duh je, istina, voljan, no tijelo je slabo.' Opet, po drugi put, ode i pomoli se: 'Oče moj! Ako nije moguće da me čaša mine da je ne pijem, budi volja tvoja!' I ponovno dođe i nađe ih pozaspale, oči im se sklapale. Opet ih ostavi, pođe i pomoli se po treći put ponavljajući iste riječi."
Ivan - kod njega je Isus junačina i ne cmizdri prije bitke:

"'Duša mi je sada potresena i što da kažem? Oče, izbavi me iz ovoga časa? No, zato dođoh u ovaj čas! Oče, proslavi ime svoje!' Uto dođe glas s neba: 'Proslavio sam i opet ću proslaviti!' Mnoštvo koje je ondje stajalo i slušalo govoraše: 'Zagrmjelo je!'

* Isusu se pričilo, pa je grmljavinu zamijenio s Glasom Božijim.


Usporedite potpuno smirenog čovjeka ateista Sokrata koji odbija mogućnost bijega iz zatvora i ispija otrov vjerujući u ideal istine, i (Bogo?)-čovjeka Isusa u vrtu prije raspeća, kako su ga prikazali. On je užasnut, u agoniji, na čelo mu izbija krvavi znoj, on pada na koljena i preklinje, "Ako je moguće, poštedi me ovog kaleža", "Bože zašto si me napustio?"

Sjetimo se mučenika "Svete Inkvizicije" koji su bili izvrgnuti nepojmljivim mučenjima i živi spaljivani. Neki su unatoč tomu ostali pri svojim uvjerenjima, a bili su samo ljudi.

A koji to čovjek ne bi žrtvovao svoj život, ako bi to donijelo milijardama ljudi spasenje od vječnoga pečenja u Paklu (uključujući i njega samoga)?

Kakav je to fantom, koji plače poput uplašenog djeteta, jer ne može imati Mesijansku krunu bez križa? Je li zaboravio da će nakon toga uskrsnuti? Spasiti sve duše? Sjediti s desne Ocu? Uskoro se vratiti u slavi na oblacima?

Isus Krist umnogome nalikuje kakvom tipičnom mladom fanatičnom idealistu; u jednom trenutku, sa suzama u očima, govori o potrebi univerzalne ljubavi, a u sljedećem bijesno proklinje budale, prevarante i licemjere koji ne vide stvari onako kako ih on vidi. Mnogi veliki ljudi povijesti, na kritike su reagirali mnogo smirenije i mudrije od Isusa.


* Apologeti, koji Isusa pošto-poto žele prikazati da je dobar a ne kukavica, kažu da je rekao "Neka bude volja tvoja Oče-Bože."

Ali zaboravljaju da je Isus MOLIO vrhunskog Vladara Univerzuma da ga POŠTEDI MUKA NA KRIŽU za spas svih ljudi posvuda.


"Časni Sude, ja poštujem Vašu cijenjenu odluku (jer niti ne mogu drugačije), ali MOLIM VAS i preklinjem na koljenima da me poštedite i ne kaznite. Ja ću, naravno poštivati vašu volju jer ste Sudac, pa to i moram, ali PREKLINJEM VAS časni sude, da me poštedite!!!!"

Dakle otpada ta apologetika, da je Isus bio spreman na žrtvu za nas da ne budemo SVI strmopiždeni u pakao. On je to htio IZBJEĆI, predomislio se u presudnom trenutku, pa je zato 3 X molio Boga da ga poštedi toga.

Kukavički Isus dakle. Nevrijedan štovanja.
Što ga kršćani toliko obožavaju? Iz straha?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 16:51   #62
donekle Dobar jako pre-strog i cijepidlaka kakve nema

on je Lotovu ženu pretvorio u stup soli i poslao u pakao zato što se obazrla ..to ti je bog traži apsolutno savršenstvo od nesavršenog čovjeka...



toliko o toj cjepidlaki

Zadnje uređivanje samilost : 20.06.2013. at 16:58.
samilost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 21:39   #63
Quote:
samilost kaže: Pogledaj post
donekle Dobar jako pre-strog i cijepidlaka kakve nema

on je Lotovu ženu pretvorio u stup soli i poslao u pakao zato što se obazrla ..to ti je bog traži apsolutno savršenstvo od nesavršenog čovjeka...



toliko o toj cjepidlaki
quota sam sebe ..bio bi dobar bog kad nebi bilo imbecilne zapovjedi ..koja se zove ne sagriješi bludno ... eto zato je đubre
samilost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 02:54   #64
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jahvin plamen guta ljude + Jahve otvara Zemlju pa i ona guta ljude
[INDENT]A sinovi Aronovi Nadab i Abihu uzmu svaki svoj kadionik; stave u nj vatre i na nju metnu tamjana da prinesu pred Jahvom neposvećenu vatru, koju im on ne bijaše propisao. Ali izbije plamen ispred Jahve te ih proguta - poginuše oni pred Jahvom.
Neposvećena vatra.
Rade nepropisano.

1. Samuelova 15,22 A Samuel odvrati: "Jesu li Jahvi milije paljenice i klanice nego poslušnost njegovu glasu? Znaj, poslušnost je vrednija od najbolje žrtve, pokornost je bolja od ovnujske pretiline.
1. Samuelova 15,23 Nepokornost je kao grijeh čaranja, samovolja je kao zločin s idolima. Ti si odbacio riječ Jahvinu, zato je Jahve odbacio tebe da ne budeš više kralj!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 03:01   #65
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jahvin plamen guta ljude + Jahve otvara Zemlju pa i ona guta ljude

"Po ovom ćete vidjeti", reče Mojsije, "da me Jahve poslao da vršim sva ova djela, a da ih ne činim sam od sebe: ako ovi ljudi umru kao što umru i svi ljudi; ako ih pohodi sudbina kakva pohodi sve ljude, onda me Jahve nije poslao. Ali ako Jahve učini nečuveno: ako zemlja rastvori svoje ralje i proguta ih sa svim što je njihovo te živi siđu u Šeol, onda znajte da su ovi ljudi prezreli Jahvu." A kad on završi sve te riječi, tlo se pod njima raspukne; zemlja rastvori svoje ralje i proguta ih s njihovim domovima, sa svim Korahovim ljudima i svim njihovim imanjem. Živi siđu u Šeol, oni i sve njihovo. Onda se nad njima zemlja zatvori i oni iščeznu iz zbora. Na njihov vrisak svi Izraelci što su stajali oko njih pobjegoše govoreći: "Da i nas zemlja ne proguta!" Ali sukne oganj od Jahve te proždre dvjesta i pedeset ljudi koji su prinosili tamjan.
Brojevi 16,3
Oni se sjate oko Mojsija i Arona govoreći im: "Vi prelazite mjeru! Sva je zajednica, svi njezini članovi, posvećena i među njima je Jahve. Zašto se onda uzvisujete iznad zajednice Jahvine!

Korah radi kontra Božjih zapovijedi.
Jesi li čuo za prijeki sud u vojsci?
Ne poslušaš komandanta - metak u čelo na licu mjesta!

-------------
Bog Jahve je Jedini Pravedan Sudac,
a tko si ti da sudiš SUCA?
Stvorenje sudi Stvoritelju?!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 03:15   #66
Ja smatram da je bog ono najplemenitije u nama!

A ovaj starozavjetni bog je izmišljen od strane drevnih kriminalista kao nekakav video-nadzor.
U ono vrijeme nije bilo video nadzora, forenzike, otiska prsta i tih fora, a ljudi-pastiri raštrkani po prirodi i nezaštićeni, pa su ovakvi opisi Boga bili jedan dobar trik da se određene ljude kako tako drži pod nadzorom!

Ozbiljniji vjernici se i ne pozivaju na SZ...vćenia će se složiti da je ljubav, praštanje, poštenje, ljubaznost... najbitnija osobina za otkrivanje božanskog u nama!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 07:05   #67
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa opisao sam cijelu priču. Što su djeca kriva? Ti opravdavaš ovakvog krvoloka?
****
Hrabri Sokrat i kukavički Isus
Isus je preklinjao "svoga Oca" tri puta da ga poštedi žrtvovanja za sve ljude kako ne bi bili bačeni u pakao. (Pitam se što bi bilo da je Otac uslišao njegove vapaje da ga poštedi muke.)
Luka:
"I otrgnu se od njih koliko bi se kamenom dobacilo, pade na koljena pa se molio: 'Oče! Ako hoćeš, otkloni ovu čašu od mene. Ali ne moja volja, nego tvoja neka bude!' A ukaza mu se anđeo s neba koji ga ohrabri."
Marko:
"'Duša mi je nasmrt žalosna! Ostanite ovdje i bdijte!' Ode malo dalje i rušeći se na zemlju molio je da ga, ako je moguće, mimoiđe ovaj čas. Govoraše: 'Abba! Oče! Tebi je sve moguće! Otkloni čašu ovu od mene!'"
Matej:
"I ode malo dalje, pade ničice moleći: 'Oče moj! Ako je moguće, neka me mimoiđe ova čaša. Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti.' I dođe učenicima i nađe ih pozaspale pa reče Petru: 'Tako, zar niste mogli jedan sat probdjeti sa mnom? Bdijte i molite da ne padnete u napast! Duh je, istina, voljan, no tijelo je slabo.' Opet, po drugi put, ode i pomoli se: 'Oče moj! Ako nije moguće da me čaša mine da je ne pijem, budi volja tvoja!' I ponovno dođe i nađe ih pozaspale, oči im se sklapale. Opet ih ostavi, pođe i pomoli se po treći put ponavljajući iste riječi."
Ivan - kod njega je Isus junačina i ne cmizdri prije bitke:
"'Duša mi je sada potresena i što da kažem? Oče, izbavi me iz ovoga časa? No, zato dođoh u ovaj čas! Oče, proslavi ime svoje!' Uto dođe glas s neba: 'Proslavio sam i opet ću proslaviti!' Mnoštvo koje je ondje stajalo i slušalo govoraše: 'Zagrmjelo je!'
* Isusu se pričilo, pa je grmljavinu zamijenio s Glasom Božijim.
Usporedite potpuno smirenog čovjeka ateista Sokrata koji odbija mogućnost bijega iz zatvora i ispija otrov vjerujući u ideal istine, i (Bogo?)-čovjeka Isusa u vrtu prije raspeća, kako su ga prikazali. On je užasnut, u agoniji, na čelo mu izbija krvavi znoj, on pada na koljena i preklinje, "Ako je moguće, poštedi me ovog kaleža", "Bože zašto si me napustio?"
Sjetimo se mučenika "Svete Inkvizicije" koji su bili izvrgnuti nepojmljivim mučenjima i živi spaljivani. Neki su unatoč tomu ostali pri svojim uvjerenjima, a bili su samo ljudi.
A koji to čovjek ne bi žrtvovao svoj život, ako bi to donijelo milijardama ljudi spasenje od vječnoga pečenja u Paklu (uključujući i njega samoga)?
Kakav je to fantom, koji plače poput uplašenog djeteta, jer ne može imati Mesijansku krunu bez križa? Je li zaboravio da će nakon toga uskrsnuti? Spasiti sve duše? Sjediti s desne Ocu? Uskoro se vratiti u slavi na oblacima?
Isus Krist umnogome nalikuje kakvom tipičnom mladom fanatičnom idealistu; u jednom trenutku, sa suzama u očima, govori o potrebi univerzalne ljubavi, a u sljedećem bijesno proklinje budale, prevarante i licemjere koji ne vide stvari onako kako ih on vidi. Mnogi veliki ljudi povijesti, na kritike su reagirali mnogo smirenije i mudrije od Isusa.
* Apologeti, koji Isusa pošto-poto žele prikazati da je dobar a ne kukavica, kažu da je rekao "Neka bude volja tvoja Oče-Bože."
Ali zaboravljaju da je Isus MOLIO vrhunskog Vladara Univerzuma da ga POŠTEDI MUKA NA KRIŽU za spas svih ljudi posvuda.
"Časni Sude, ja poštujem Vašu cijenjenu odluku (jer niti ne mogu drugačije), ali MOLIM VAS i preklinjem na koljenima da me poštedite i ne kaznite. Ja ću, naravno poštivati vašu volju jer ste Sudac, pa to i moram, ali PREKLINJEM VAS časni sude, da me poštedite!!!!"
Dakle otpada ta apologetika, da je Isus bio spreman na žrtvu za nas da ne budemo SVI strmopiždeni u pakao. On je to htio IZBJEĆI, predomislio se u presudnom trenutku, pa je zato 3 X molio Boga da ga poštedi toga.
Kukavički Isus dakle. Nevrijedan štovanja.
Što ga kršćani toliko obožavaju? Iz straha?
Da li si ti bio u takvoj poziciji - pa znaš kako biš ti reagirao?
NISI!
Zato bolje ne govori kako pišeš.
------------------------------------------

Isus je prikazan kao običan čovjek,
a to je i bio
.
Nije bio Bog, jer da je - onda je sve prevara.
Isus se ponašao kao običan čovjek - sem - grijeha.

-------------------------------------------------------
Čitaj Bolje - Isus nije imao krvavi znoj - KAO kapljice krvi.
-------------------------------------

Da li je isto - biti na mukama i ubiti se?

Tvoj ideal Sokrat je kukavički popio otrov,
a Isus je sve izdržao.

Izaija 53,3
Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli, vičan patnjama, od kog svatko lice otklanja, prezren bješe, odvrgnut.

Šta biš ti - popio otrov - ili - na muke?
--------------------------------------

Biblija je realno prikazala sve.
Biblija nije lažljiva uljepšavajuća knjiga,
za razliku od svih ostalih lažnih religijskih knjiga.

Biblija je knjiga života,
ali - MALO će naći pravi put,
jer odbacuju Bibliju i Biblijski nauk,
ili
mijenjaju Biblijski nauk,
kao - Isus = Bog.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 07:33   #68
Što se tiče djece koja su poginula -
a Bog Jedini Jahve naredio egzekuciju -

ti ne znaš kakva bi bila budućnost te djece

ti ne znaš da li je tu djecu Bog Jedini Otac Jahve
predodredio da odmah idu u Raj

ti ne znaš da li su ta djeca patila,
ili je to bilo samo naizvan

Bog Jahve je Lonačar.
Jahve radi lonce, a ako Mu se neki ne sviđaju - razbije ih i napravi nove.

Ti radiš kule u pijesku.
Kad ti se više ne igra - neke kule srušiš, a neke ostaviš.
Tko si ti da određuješ - koje kule ćeš srušiti, a koje ostaviti?

Čitaj o Bogu Jahvi - Lončaru.

Izaija 29,16 Kolike li naopakosti vaše! Cijeni li se glina kao lončar, pa da djelo rekne svome tvorcu: "NIje me on načinio"? Ili lonac da rekne lončaru: "On ne razumije ništa"?
Izaija 45,9 Jao onome tko raspravlja s tvorcem svojim, a sud je među glinenim sudovima! Kaže li glina lončaru: "Što radiš?" ili djelo njegovo: "Kljast si!

------------------

Bog Jahve je Jedini Pravedni Sudac

Izaija 29,20 jer neće više biti silnika, nestat će podsmjevača, istrijebit će se svi koji zlo snuju:
Izaija 29,21 oni koji riječju druge okrivljuju, oni koji na vratima sucu postavljaju zamku i nizašto obaraju pravednika.

---------
Tebi je ŽAO ZLIH?
Ti voliš ZLE?
Odobravaš ZLO?

--------------------

Jeremija 18,2 "Ustani i siđi u kuću lončarovu - ondje ću ti objaviti svoje riječi.
Jeremija 18,3 Siđoh, dakle, u kuću lončarovu, upravo je radio na lončarskom kolu.
Jeremija 18,4 I kako bi se koji sud što bi ga načinio od ilovače u ruci lončarovoj pokvario, on bi opet od nje pravio drugi - već kako se lončaru svidjelo da napravi.
Jeremija 18,5 I dođe mi riječ Jahvina:
Jeremija 18,6 "Ne mogu li i ja s vama činiti kao ovaj lončar, dome Izraelov? - riječ je Jahvina. Evo, kao ilovača u ruci lončarovoj, i vi ste u mojoj ruci, dome Izraelov.
Jeremija 18,7 Objavim li jednom kojem narodu ili kojem kraljevstvu da ću ga iskorijeniti, uništiti i razoriti,
Jeremija 18,8 i taj se narod, protiv kojeg sam govorio, obrati od opačina i zloća, tada ću se ja pokajati za zlo koje mu bijah namijenio.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Jahve je Jako Dobar.
Čak i ZLOM će oprostiti sve - ako taj ZLI spozna da njegova Zloća nije dobra,
pokaje se i ispravi svoje krive puteve.

ALI - to sve je do određenoga časa,
smrti - ili - drugog dolaska Isusa.
Tada više nema šansi - di si - tu si.

A onda slijedi vječna kazna ili vječna nagrada.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:02   #69
otkupljenje grijeha na djeci

Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Isus je prikazan kao običan čovjek,
a to je i bio
.
Nije bio Bog, jer da je - onda je sve prevara.
Znam da Jehovini svjedoci kao ti drže da je Isus običan čovjek. Pa to se slaže s mojim proglašavanjem Isusa kukavicom. Pruži mu se šansa da spasi milijarde ljude od vječnoga pakla, a on odustaje od toga i traži Boga da ga toga poštedi.


No njegov otac je također zao:

Konkretan primjer:

Još žrtvovanja nevinih

Kralj David daje objesiti - žrtvovati sedmoricu nevinih ljudi (djecu onoga koji je počinio neki prekršaj), kako bi umilostivio Boga da prestane glad u zemlji. Bog je vrlo zadovoljan tom egzekucijom i više nije bijesan na narod, te ga prestaje mučiti glađu.
U dane Davidove vladaše jednom glad tri godine uzastopce. David se obrati Jahvi, a Jahve mu odgovori: "Na Šaulu i njegovu domu leži krvna krivnja jer je pogubio Gibeonce."

"Što da vam učinim i čime da vam dadem zadovoljštinu da biste blagoslovili baštinu Jahvinu?" "Čovjek koji nas je zatirao i koji je smišljao da nas uništi, od njegovih potomaka neka nam se preda sedam ljudi da ih objesimo pred Jahvom u Gibeonu na gori Jahvinoj." Kralj odvrati: "Dat ću vam ih."

... i oni ih objesiše na gori pred Jahvom.
Pošto izvršiše sve što je kralj zapovjedio, Bog se smilova zemlji.
2Samuel 21, 14
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:12   #70
metak u čelo na licu mjesta

Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Korah radi kontra Božjih zapovijedi.
Jesi li čuo za prijeki sud u vojsci?
Postoji prijeki sud. On ne strijelja i cijelu dezerterovu obitelj.

Quote:
Ne poslušaš komandanta - metak u čelo na licu mjesta!
Bog Jahve je Jedini Pravedan Sudac,
Bog Jahve (Isus) je tiranski komandant koji ubija na svaki svoj ćef, kako mu se sprdne, prema pisanjima Biblije.

Quote:
a tko si ti da sudiš SUCA?
Stvorenje sudi Stvoritelju?!
Mogao si već zaključiti da ne sudim nikakvom bogu, jer što je to bog?, nego brutalnih gluparijama koje pišu u Svetom pismu.


Bog kao komandant nad vojskama:

Ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov:
"Moab je smlavljen!" čuje se vrištanje mališa njegovih.

Riječ je Jahve nad Vojskama

Proročanstvo protiv sirijskih gradova
Zato će mladići njegovi popadati po trgovima, svi će ratnici poginuti u onaj dan - riječ je Jahve nad Vojskama. "Potpalit ću vatrom zidine Damaska: plamen će proždrijeti dvor Ben-Hadadov."

Proročanstvo protiv arapskih plemena:
Nek' im se oduzmu šatori i stada, šatorska krila i sva im oprema! Neka im se deve odvedu, i nek' viču na njih: 'Strava odasvud!' Bježite glavom bez obzira, duboko se skrijte, žitelji Hasora - riječ je Jahvina.

Proročanstvo protiv Babilona:
Osvetite se Babilonu, vratite mu milo za drago! Istrijebite Babilonu i sijača i žeteoca što srpom zamahuje u dane žetvene!
Zato ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Evo, kaznit ću kralja babilonskoga i zemlju njegovu, kao što kaznih kralja asirskoga.

Riječ je Jahvina

"Na zemlju meratajimsku! Kreni na nju i na stanovnike Pekoda, zatri ih do temelja, uništi iza njih sve - riječ je Jahvina - izvrši sve kako ti zapovjedih!" Ratna se vika čuje u zemlji, poraz strašan.
...zatrite Babilon kletim uništenjem, da od njega ne ostane ništa. Pokoljite svu junad njegovu, u klaonicu neka siđu! Jao njima, došao je njihov dan, vrijeme kazne njihove!

Malj Jahvin i gora golema

Ti si mi bio malj, oružje ratno. Pomlatih tobom narode, razmrskah tobom kraljevstva. Pomlatih tobom konja i konjanika, pomlatih tobom bojna kola i vozača. Pomlatih tobom čovjeka i ženu, pomlatih tobom starca i dijete. Pomlatih tobom mladića i djevojku, pomlatih tobom pastira i stado. Pomlatih tobom ratara i zapregu njegovu, pomlatih tobom namjesnike i upravljače.

Jahvina osveta:
Kad se ugriju, priredit će im pijanku, napojiti ih da se provesele, da zaspe vječnim snom, da se više ne probude - riječ je Jahvina. Odvest ću ih k'o janjce na klanje, kao jarce i ovnove."

Zao Bog Biblije...
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 03:13   #71
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postoji prijeki sud. On ne strijelja i cijelu dezerterovu obitelj.
Bog Jahve (Isus) je tiranski komandant koji ubija na svaki svoj ćef, kako mu se sprdne, prema pisanjima Biblije.
Mogao si već zaključiti da ne sudim nikakvom bogu, jer što je to bog?, nego brutalnih gluparijama koje pišu u Svetom pismu.
Bog kao komandant nad vojskama:
Ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov:
"Moab je smlavljen!" čuje se vrištanje mališa njegovih.
Riječ je Jahve nad Vojskama
Proročanstvo protiv sirijskih gradova
Zato će mladići njegovi popadati po trgovima, svi će ratnici poginuti u onaj dan - riječ je Jahve nad Vojskama. "Potpalit ću vatrom zidine Damaska: plamen će proždrijeti dvor Ben-Hadadov."
Proročanstvo protiv arapskih plemena:
Nek' im se oduzmu šatori i stada, šatorska krila i sva im oprema! Neka im se deve odvedu, i nek' viču na njih: 'Strava odasvud!' Bježite glavom bez obzira, duboko se skrijte, žitelji Hasora - riječ je Jahvina.
Proročanstvo protiv Babilona:
Osvetite se Babilonu, vratite mu milo za drago! Istrijebite Babilonu i sijača i žeteoca što srpom zamahuje u dane žetvene!
Zato ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Evo, kaznit ću kralja babilonskoga i zemlju njegovu, kao što kaznih kralja asirskoga.
Riječ je Jahvina
"Na zemlju meratajimsku! Kreni na nju i na stanovnike Pekoda, zatri ih do temelja, uništi iza njih sve - riječ je Jahvina - izvrši sve kako ti zapovjedih!" Ratna se vika čuje u zemlji, poraz strašan.
...zatrite Babilon kletim uništenjem, da od njega ne ostane ništa. Pokoljite svu junad njegovu, u klaonicu neka siđu! Jao njima, došao je njihov dan, vrijeme kazne njihove!
Malj Jahvin i gora golema
Ti si mi bio malj, oružje ratno. Pomlatih tobom narode, razmrskah tobom kraljevstva. Pomlatih tobom konja i konjanika, pomlatih tobom bojna kola i vozača. Pomlatih tobom čovjeka i ženu, pomlatih tobom starca i dijete. Pomlatih tobom mladića i djevojku, pomlatih tobom pastira i stado. Pomlatih tobom ratara i zapregu njegovu, pomlatih tobom namjesnike i upravljače.
Jahvina osveta:
Kad se ugriju, priredit će im pijanku, napojiti ih da se provesele, da zaspe vječnim snom, da se više ne probude - riječ je Jahvina. Odvest ću ih k'o janjce na klanje, kao jarce i ovnove."
Zao Bog Biblije...
Isus je Božji Sin,
a Jahve je Jedini Bog,
tako da ti se ne pomiješa.

Biblijski Bog nudi i tebi da se spasiš i budeš u Raju.
Nije teško.
Očito je da i ti tražiš Boga,
jer inče - što radiš na Religijskom forumu?

Trebaš samo prihvati Boga Jahvu - kao svoga Boga,
i Njegova Sina Isusa, biti dobar,
živjeti po Zakonu,
učiniti koje dobro djelo - i - Raj je tu!

Zar se ne isplati?
---------------------

Bog Jahve je Pravedan.
Neće pravednoga osuditi.

U koje si se ti svrstao?
U Zle - ili - u Dobre?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:15   #72
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Očito je da i ti tražiš Boga,
jer inče - što radiš na Religijskom forumu?
Ovo je interesantno. Meni nijednom nije palo na pamet da ljudi na forum dolaze tražiti Boga, mislih da su ovdje da o Njemu (il kontra Njega) tek proštudiraju.
Bit će baš neobično ako ovdje uspiješ pridobit jednu jedinu ovcu za sebe, a opet nikad se ne zna.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:52   #73
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo je interesantno. Meni nijednom nije palo na pamet da ljudi na forum dolaze tražiti Boga, mislih da su ovdje da o Njemu (il kontra Njega) tek proštudiraju.
Bit će baš neobično ako ovdje uspiješ pridobit jednu jedinu ovcu za sebe, a opet nikad se ne zna.
Kada sam prvi puta došao u Pentekostalnu C,
nisam došao tražiti Boga, nisam ni znao kako Mu je Ime,
nego me je tamo uputio prijatelj,
da riješim probleme sa duhovima u kući.

Nisam Ga tražio - a On mi se obratio - a ja prihvatio.

Izaija 65,1 Potražiše me koji ne pitahu za me, nađoše me koji me ne tražahu; rekoh: "Evo me! Evo me!" narodu koji ne prizivaše ime moje.

Rimljanima 10,20 Izaija pak hrabro veli: Nađoše me koji me ne tražahu, objavih se onima koji me ne pitahu.

------------
Bilijski je - Upozori brata i sestru - ako su u krivu,
pa da se poprave i spase.

Ja ne tražim nekoga da ga pridobijem ZA SEBE,
nego da mu se otvore oči,
te da radi i zbori samo onako kako piše u Bibliji,
bez dodavanja i oduzimanja Božjoj Jahvinoj riječi.

Opet ostaje slobodna tvoja volja - oš - neš!
Ali - zna se i što je iza - Oš,
a što je iza - Neš.
------------------------

Bog Jahve je spor na Gnjev.
Čeka!
Čeka neke do njihove smrti,
da se spase.
Bog Jahve je JEDINI Pravedni Sudac.
Bogu Jahvi je žao za svaku izgubljenu ovčicu.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 02:48   #74
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Kada sam prvi puta došao u Pentekostalnu C,
nisam došao tražiti Boga, nisam ni znao kako Mu je Ime,
nego me je tamo uputio prijatelj,
da riješim probleme sa duhovima u kući.
Pretpostavljam da ti je istjerao duhove po kući.

Vidi kako je jedan gadan demon istjeran iz jedne nesretne žene prema Bibliji:

Quote:
Ukleta mlada i ljubomorni demon

"Onda mladić kaza anđelu: '...čuo sam da je djevojka već bila dana sedmorici ljudi i da su svi nađeni mrtvi u svadbenoj sobi: bojim se da ću, odem li k njoj, umrijeti kao i oni prije mene; jer nju ljubi neki demon koji ne čini zla drugima, osim onima koji joj se približe.'"

Vradžbine

"Anđeo: 'ona će biti tvoja žena, a ti se ne osvrći na demona, jer će još noćas biti tvoja. Kad budeš ušao u svadbenu sobu, uzet ćeš tamjanova pepela i metnut ćeš na nj malo ribljeg srca i jetre; kad tako okadiš, demon će oćutjeti vonj i pobjeći će i neće se više vratiti.'"

Dobri zaručnici spašeni

"Kad su povečerali, uvedoše Tobiju k Sari. On se, ulazeći k njoj, sjeti Rafaelovih riječi: uze tamjanova pepela, metnu na nj riblje srce i jetru i okadi. Tek što demon oćutje vonj, pobježe u Gornji Egipat, a anđeo ga ondje okova."

Ali premda Bog na kraju spašava djeve opsjednute demonima, ipak je oličenje zla:

Umjesto da ukine robovlasništvo, On propisuje kako valja držati robove - čak i u Novom Isusovom zavjetu. Nije uopće promijenio svoju zlu ćud:
"A robove i ropkinje, budeš li ih htio imati, možete kupiti, i muške i ženske, od naroda koji su oko vas. Možete ih kupovati i od pridošlica koji s vama borave; od njihovih obitelji što žive s vama i rođeni su u vašoj zemlji. Takvi mogu postati vašim vlasništvom.
Njih možete predati u nasljedstvo svojoj djeci da ih zavazda naslijede u baštinu. Prema njima možete postupati kao prema robovima."
Levit. 25, 44-46
"Ako tko udari batinom svoga roba ili svoju ropkinju te umru pod njegovom šakom, mora snositi osvetu. Ali ako rob preživi dan-dva, neka se osveta ne provodi, jer je rob njegovo vlasništvo."
Izlazak 21, 20-21


______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 03:03   #75
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Da li si ti bio u takvoj poziciji - pa znaš kako biš ti reagirao?
NISI!
Zato bolje ne govori kako pišeš.
Možeš li nešto konkretno odgovoriti na ono što sam pisao? Ili samo propovijedaš?

Quote:
Isus je prikazan kao običan čovjek,
a to je i bio
.
Nije bio Bog, jer da je - onda je sve prevara.
Isus se ponašao kao običan čovjek - sem - grijeha.
Običan čovjek bi prepustio sve ljude vječnom paklu?

Quote:
Tvoj ideal Sokrat je kukavički popio otrov,
Koja ružna objeda Sokrata.
On je mogao pobjeći, ali je radije popio otrov i pokazao svima sve do danas da više cijeni istinu od laži. Kao i Giordano Bruno.

Isus nas nije htio spasiti... pobojao se za svoju kožu.

Quote:
a Isus je sve izdržao.
Pobjeći s križa nije mogao jer su ga dobro zakucali. A prije svega je 3 puta preklinjao nevidljivog prijatelja da ga poštedi te gnjavaže. Nije se "dragovoljno predao na muke" kako teolozi i svećenici pjevaju na misama, nego je molio Boga da ga poštedi svega toga. Napustio je ljude radi vlastite kože. Svemogući se oglušio na njegove vapaje.

Quote:
Izaija 53,3
Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli, vičan patnjama, od kog svatko lice otklanja, prezren bješe, odvrgnut.
To su drevni Izraelci opisivali patnje i progone vlastita naroda, a ne nikakvog Isusa iz budućnosti.

I Isus je taj koji je odbacio i prezreo sve ljude, preklinjući Jehovu da ga poštedi muka križa.

Teolozi sve prijevarno izokrenu. Moraju zaraditi svoju plaću...

Quote:
Šta biš ti - popio otrov - ili - na muke?
A što BIŠ ti? Kad bi tvoja smrt spasila milijarde od vječnih muka?

Quote:
Biblija je realno prikazala sve.
Praznovjerje kao i Kuran.

Quote:
Biblija nije lažljiva uljepšavajuća knjiga,
Kako nije kad jest?

Quote:
za razliku od svih ostalih lažnih religijskih knjiga.
Sve su lažne. Niti jedna istinita.

Quote:
Biblija je knjiga života,
To je knjiga smrti i pepela mrtvih riječi.


_________________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 04:53   #76
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"A robove i ropkinje, budeš li ih htio imati, možete kupiti, i muške i ženske, od naroda koji su oko vas. Možete ih kupovati i od pridošlica koji s vama borave; od njihovih obitelji što žive s vama i rođeni su u vašoj zemlji. Takvi mogu postati vašim vlasništvom.
Njih možete predati u nasljedstvo svojoj djeci da ih zavazda naslijede u baštinu. Prema njima možete postupati kao prema robovima."
Levit. 25, 44-46
"Ako tko udari batinom svoga roba ili svoju ropkinju te umru pod njegovom šakom, mora snositi osvetu. Ali ako rob preživi dan-dva, neka se osveta ne provodi, jer je rob njegovo vlasništvo."
Izlazak 21, 20-21
Pa ti stvarno nerazumiješ Bibliju! Moraš da shvatiš da je ovo iz Starog Zavjeta a ne iz Novog! To je ogromna razlika! Ovi stihovi iz Starog Zaveta koje si postavio nemaju nikakve veze sa Isusom jer Isus nije Bo.....

Čekaj. Hmm.

Mislim, ovaj... Isus jeste Bog, ali ovaj... to je, hmm.

Ništa. Nastavi dalje slobodno.
Son of Povlović is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 11:20   #77
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Kada sam prvi puta došao u Pentekostalnu C,
nisam došao tražiti Boga, nisam ni znao kako Mu je Ime,
nego me je tamo uputio prijatelj,
da riješim probleme sa duhovima u kući.
Moguće nešto ipak nije riješeno do kraja, ona tri čudna jezika kojima progovaraš a da ti je zapravo i samom nejasno što i zašto i kako.
Pokušaj se riješiti tog.
Eto, prijateljski savjet, tek toliko.
Pozz.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 14:25   #78
Quote:
Son of Povlović kaže: Pogledaj post
Pa ti stvarno nerazumiješ Bibliju! Moraš da shvatiš da je ovo iz Starog Zavjeta a ne iz Novog! To je ogromna razlika! Ovi stihovi iz Starog Zaveta koje si postavio nemaju nikakve veze sa Isusom jer Isus nije Bo.....

Čekaj. Hmm.
Mislim, ovaj... Isus jeste Bog, ali ovaj... to je, hmm.
Ništa. Nastavi dalje slobodno.
Muhamed je veći Bog od Isusa. On je rascepio Mjesec pa ga opet zakeljio, a Isus samo hodio po vodi, vodu u alkohol opojni pretvorio i svatovce ponapio, te pomračio cijeli svijet 2 sata i oživio tri mrtvaca.

Kakogod, evo kako se novozavjetni mafijaši zloga Boga obračunavaju sa svojim vjernicima, koji im nisu dali sve novce:
Quote:
"A Josip ... posjedovaše jednu njivu; proda je pa donese novac i postavi pred noge apostolima."
Onaj pak, tko proda svoje imanje i ne pokloni sve apostolima, nego nešto zadrži za sebe, kažnjava se smrću. I on i njegova žena:

Quote:
"Neki pak čovjek po imenu Ananija, zajedno sa svojom ženom Safirom proda imanje pa u dogovoru sa ženom odvoji nešto od utrška, a samo jedan dio donese i postavi pred noge apostolima. Petar mu reče: 'Ananija, zašto ti Sotona ispuni srce te si slagao Duhu Svetomu i odvojio od utrška imanja?' Kako Ananija ču te riječi, sruši se i izdahnu. Nakon otprilike tri sata uđe njegova žena ne znajući što se dogodilo. Petar joj reče: 'Reci mi, jeste li za toliko dali imanje?' Ona odgovori: 'Da, za toliko.' A Petar će joj: 'Što vam bi da se složiste iskušati Duha Gospodnjega? Eto na vratima nogu onih koji ti pokopaše muža! I tebe će iznijeti!' Ona se umah sruši do njegovih nogu i izdahnu. I silan strah spopade cijelu Crkvu i sve koji su to čuli."
Djela 5, 1
I više nitko nije odvajao novac za sebe. Sve su u silnom strahu predali apostolima. Kako podlo Sveti Petar postupa. Ženi koja još ne zna da joj je suprug upravo umro, on se bahato istrese: "Eto na vratima nogu onih koji ti pokopaše muža! I tebe će iznijeti! Pa je od šoka i ona umrla.".

Zašto Safira Svetom Petru nije rekla: "Marš, pohlepni zlotvore. Nisam zadržala novac i to zatajila Bogu, jer On sve zna, već od vas, gramzljivih lupeža, koji u strahu iznuđujete od vjernika svu njihovu imovinu. Zadržala sam nešto za slučaj nevolje. A tko si ti da se usuđuješ govoriti da lažem Svetomu Duhu, ti koji si našega Gospodina 3 puta zanijekao i koji je dobro rekao da iz tebe govori Sotona. Licemjeru!

Ako se treba izvršiti pravda onda tebe treba iznijeti s nogama naprijed, koji se usuđuješ biti toliko drzak i suditi nekome u Božje ime. Uzmi to što si dobio od naše sirotinje i prestani popovati ili mi vrati moj novac!"

______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 07:01   #79
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ti je istjerao duhove po kući.
Vidi kako je jedan gadan demon istjeran iz jedne nesretne žene prema Bibliji:
Ali premda Bog na kraju spašava djeve opsjednute demonima, ipak je oličenje zla:
Umjesto da ukine robovlasništvo, On propisuje kako valja držati robove - čak i u Novom Isusovom zavjetu. Nije uopće promijenio svoju zlu ćud:
"A robove i ropkinje, budeš li ih htio imati, možete kupiti, i muške i ženske, od naroda koji su oko vas. Možete ih kupovati i od pridošlica koji s vama borave; od njihovih obitelji što žive s vama i rođeni su u vašoj zemlji. Takvi mogu postati vašim vlasništvom.
Njih možete predati u nasljedstvo svojoj djeci da ih zavazda naslijede u baštinu. Prema njima možete postupati kao prema robovima."
Levit. 25, 44-46
"Ako tko udari batinom svoga roba ili svoju ropkinju te umru pod njegovom šakom, mora snositi osvetu. Ali ako rob preživi dan-dva, neka se osveta ne provodi, jer je rob njegovo vlasništvo."
Izlazak 21, 20-21 ______________________________________
Prema Muhamedu, VEĆINA stanovnika pakla su žene (mlaćenje maljevima, menjanje spaljenih koža, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
Opet do izražaja dolazi tvoje separatističko gledanje na Bibliju.
Izdvajaš samo one stihove koji odgovaraju tvome lažnom nauku.

Izbacio si razlog Robovlasništva!
Jel znaš zašto je netko postao rob?
Da li možeš dati i te stihove - ili - ne?
Da li možeš dati komplet istinu?

Znam da nećeš -jer onda to ruši tvoj lažni nauk.
----------------------------------------------

Zašto si izbacio duljinu robovanja?
Napiši i stihove što se dešava na 7. godinu robovanja.
Daj stihove o otkupu roba!

--------------------------

Daj komplet Zakon o robovima
i postupanju prema robovima.

Ne izvlači samo pojedine stihove.
To je Lažni Nauk.

------------------
To radiš samostalno,
ili prepisuješ od negdje,
ili po direktivi?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 07:03   #80
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Moguće nešto ipak nije riješeno do kraja, ona tri čudna jezika kojima progovaraš a da ti je zapravo i samom nejasno što i zašto i kako.
Pokušaj se riješiti tog.
Eto, prijateljski savjet, tek toliko.
Pozz.
Idi na temu - darovi SD,
ili pročitaj malo NZ i što se govori o daru jezika.

Očito je da nisi čitala,
jer da jesi - ne bi to ni pisala,
jer si u kontri sa Biblijom.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.