Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2012., 15:09   #101
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
a sad malo off
dijete i ja se ne prezivamo jednako, rodjeno je u iizvanbracnoj zajednici i do sada u nijednoj situaciji nisam imala problema zbog toga
ja isto ne znam koja bi to bila situacija da se i mene pita kako se zovem i kako se dijete zove. nismo puno "situacija" prošli. samo doktore. tamo ih uopće ne zanima tko dovodi dijete, nego samo ime djeteta.
ok, pedica piše potvrdu meni za bolovanje, al nema potrebu pitati jesam li ja mama. nekako je očito da jesam.

ne pada mi niš na pamet. ni u vrtiću nisu se raspitivali što sam djetetu kad sam potpisivala ugovor. isto je valjda bilo očito da sam vjerojatno mama?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 16:30   #102
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja isto ne znam koja bi to bila situacija da se i mene pita kako se zovem i kako se dijete zove. nismo puno "situacija" prošli. samo doktore. tamo ih uopće ne zanima tko dovodi dijete, nego samo ime djeteta.
ok, pedica piše potvrdu meni za bolovanje, al nema potrebu pitati jesam li ja mama. nekako je očito da jesam.

ne pada mi niš na pamet. ni u vrtiću nisu se raspitivali što sam djetetu kad sam potpisivala ugovor. isto je valjda bilo očito da sam vjerojatno mama?
dok ne dođeš na državnu granicu...
e onda ponesi sasobom i rodni list jer ti je to jedini dokaz da si majka TI na pitanje carinika a tko vam je ovo dijete....

Jer ako itko pita pitaju na granici jer komotno tako možeš oteti tudđe dijete i prevesti ga van...

ja sasobom uvijek nosim rodni list za obe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 16:33   #103
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
dok ne dođeš na državnu granicu...
e onda ponesi sasobom i rodni list jer ti je to jedini dokaz da si majka TI na pitanje carinika a tko vam je ovo dijete....

Jer ako itko pita pitaju na granici jer komotno tako možeš oteti tudđe dijete i prevesti ga van...

ja sasobom uvijek nosim rodni list za obe
isle preko nekoliko puta, nitko nista nije pitao
da stvar bude bolja ja u putovnici imam staru adresu (jedini dokument koji nisam promijenila kad sam selila prije x godina, cekam da istekna) a mala ovu na kojoj zivimo
potaknuta pisanjima po forumima imam kopiju rodnog lista od male u novcaniku ali dosad nitko nikad nije nista pitao
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 17:25   #104
dakle ja imam jedno prezime, 2 klinca od tate , 1 klinac od svog tate (dakle nas 4 i tri prezimena). granicu prelazimo minimalno 2 x mjesečno. osim putovnica nitko me nikad nije pital za drugu ispravu-dokument.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 18:09   #105
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
dok ne dođeš na državnu granicu...
e onda ponesi sasobom i rodni list jer ti je to jedini dokaz da si majka TI na pitanje carinika a tko vam je ovo dijete....

Jer ako itko pita pitaju na granici jer komotno tako možeš oteti tudđe dijete i prevesti ga van...

ja sasobom uvijek nosim rodni list za obe
rodni list je jedini dokaz i majci koja se isto preziva. dakle, cinjenica je da te carinik moze traziti rodni list uvijek. prezivao se ti kako god oces.
ono sto je praksa je da ako je adresa ista u pravilu ne traze, bilo prezime isto ili razlicito.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 10:00   #106
kaj u putovnici piše adresa? men' se čini da ne.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 10:04   #107
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kaj u putovnici piše adresa? men' se čini da ne.
Naravno da pise.
Evo mene su na granici pitali za papire, a i na ponekim salterima za stosta. Nije traumaticno, ali pametno je imati uvijek papir vise kad se nesto obavlja.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 10:06   #108
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kaj u putovnici piše adresa? men' se čini da ne.
piše, ali to nije podatak koji se provjerava putovnicom, zato ju i nije potrebno mijenjati kad mijenjaš adresu (znači, možeš imati različitu adresu u osobnoj i putovnici, jer se adresa provjerava iz osobne).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 13:44   #109
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
..
ja sasobom uvijek nosim rodni list za obe
ček,. ali vi jeste u braku?

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Naravno da pise.
Evo mene su na granici pitali za papire, a i na ponekim salterima za stosta. Nije traumaticno, ali pametno je imati uvijek papir vise kad se nesto obavlja.
ček, nije mi jasno. je li na granici baš treba, propisano je da treba imati? ili onako za svaki slučaj imate?
papire? koje točno papire? rodni? kopiju rodnog lista..još nešto??
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 13:51   #110
pa kad prelazis granicu s djetetom imaju te pravo traziti dokaz o roditeljstvu
i to naravno bez obzira na prezime.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:14   #111
o pa onda je to obvezno.

kužim da je manja vjerojatnost da te itko išta pita ako svi imate isto prezime. ali onda bi i vjenčani trebali nositi rodne listove kao jedini dokaz je dijete njihovo. imam neki filing da mnogi to ne znaju.

a jel jopš na snazi pravilo da ako jedan od nevjenčanih supružnika s djetetom prelazi granicu, treba imati potpisanu (i ovjerenu? btw di kako što?) izjavu ovog drugog supružnika da je suglasan s tim da dijete može preko grane?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:19   #112
a kako na granici znaju da si nevjencan?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:47   #113
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ček,. ali vi jeste u braku?
Jesu li ili ne prilicno je svejedno...kad dodjes na granicu/salter ne pise ti na celu da si u braku, pa ako imas drugo prezime, moze biti problema...ne nekih velikih, ali da te zatraze papir kojim dokazujes ...da si u braku/da si roditelj djetetu
Quote:
ček, nije mi jasno. je li na granici baš treba, propisano je da treba imati? ili onako za svaki slučaj imate?
papire? koje točno papire? rodni? kopiju rodnog lista..još nešto??
Ne znam da li postoji kakav pisani propis o tome, ali logocno da te carinik moze traziti nek dokaz da je to dijete tvoje dijete.
Da, mislim da se radilo o izvodu iz knjige rodjenih, ali i o vjencanom listu (jer ga imam).
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a kako na granici znaju da si nevjencan?
Ne znaju, ali ako pomisle da nisi zbog razlicitog prezimena mogu (jer misle da nisi) te traziti dokaz da jesi...a ako ga nemas onda moras dokazati da je dijete tvoje tim rodnim listom.
Naravno to ne znaci da bas svakog moraju traziti, ali da se moze desiti, moze.

Iako, u danasnje doba je stvarno malo bedasto da sve to moras dokazivati tim papirima...zasto ne mogu (ovlastena lica) preko OIB ili neceg vec lijepo potraziti potrebne podatke na kompu...pa MUP zna jesam li vjencana, koje prezime tko ima...tko je kome mama/tata...zasto uvijek svima trebaju papiri, cemu kompovi sluze?!
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 15:09   #114
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

a jel jopš na snazi pravilo da ako jedan od nevjenčanih supružnika s djetetom prelazi granicu, treba imati potpisanu (i ovjerenu? btw di kako što?) izjavu ovog drugog supružnika da je suglasan s tim da dijete može preko grane?
ako i vrijedi, a ima mi smisla, trebalo bi biti jednako i za vjenčane
pa i ljudi u braku mogu imat takve kravale da jedan odlazi s djecom iz zemlje bez znanja drugog. ispada da su nevjenčani supružnici valjda nestabilnije jer se nisu ženili
(pada mi na pamet slučaj onog ludog predsjednika europskog doma ili tako nekako, jel čučić bio?)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 08:16   #115
e a palo mi na pamet, što kad tata ne priznaje dijete? ono, dođe mama upisati dijete u matični ured sama. kako onda ide?
doduše, to izlazi izvan okvira ove teme
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:22   #116
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
e a palo mi na pamet, što kad tata ne priznaje dijete? ono, dođe mama upisati dijete u matični ured sama. kako onda ide?
doduše, to izlazi izvan okvira ove teme
mislim da se onda otac ne upisuje u rodni list, mama je samohrana majka te privatno može podnijeti tužbu za dokazivanje očinstva ako želi
jel dobro mislim?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:16   #117
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
e a palo mi na pamet, što kad tata ne priznaje dijete? ono, dođe mama upisati dijete u matični ured sama. kako onda ide?
doduše, to izlazi izvan okvira ove teme
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mislim da se onda otac ne upisuje u rodni list, mama je samohrana majka te privatno može podnijeti tužbu za dokazivanje očinstva ako želi
jel dobro mislim?
ide postupak na CZSS
moze mama i ne htjet rec ime oca....onda ju se upoznaje sa pravima djeteta na oca, pa maticar salje obavijest na CZSS, pa onda CZSS razgovara sa majkom, pa onda salje obavijest sudu i tako....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 09:05   #118
majka dolazi na matični. Ona može zatajiti ima oca ili ga navesti.
Matičar po službenoj dužnosti proslijeđuje predmet nadležnom CZSS po mjestu prebivališta majke.
Ako je majka zataijila oca
CZSS poziva majku i ako je zatajila oca, objašnjava zašto je bitno da ga imenuje i upoznaje sa konvencijom o pravima djeteta te Obiteljskim zakonom. Majka se može izjasniti tko je otac a može i prešutjeti. Nakon nekog vremena CZSS opet poziva majku i isto joj govori, gleda se jeidno i isključivo interes djeteta i pravo da dijete ima i oca i majku. Nude joj pravnu pomoć i način da sudskim putem ostvari pravo na priznavanje očinstva

Ako majka nije zatajila oca

CZSS poziva oca i poziva ga da u roku prizna dijete. Matični u daljnjem roku opet obaviještava CZSS da li je otac priznao dijete. Nakon toga ide sudska tužba za priznanje očinstva.

Dok u matici rođenih u rubrici ime oca su XXXXXX ta majka je samohrana majka a dijete je dijete bez oca.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 18:48   #119
E ovako...dečko i ja živimo skupa u karlovcu.ja nisam prijavljena u karlovcu nego u zagrebu i u zagrebu mi se vode komplikacije a i sada za par dana porodiljni.Dijete ćemo prijaviti kod njega tj u karlovcu.zdrastveno će morati ići preko mene jer samo ja radim on je nezaposlen.e zanima me hoće li biti kakvih problema sa zdrastvenim budući da će dijete biti prijavljeno u karlovcu a zdrastveno će se voditi preko mene koja sam prijavljena u zgi dal on može dijete prijaviti na zdrastveno iako je nezaposlen?e sada drugo što se tiče novčane pomoći od grada.Hoću li ja dobiti?Ja jesam u zg duže od 5 god dečko nije on je u karlovcu.Nadam se da ste me shvatili
i2106 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.