Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 12:32   #21
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Da sam u tvojoj situaciji (srecom nisam), nasla bi nacina da prijavim gada. Vec odavno. I mozda ruzno od mene, jer dijete nije nista krivo, ali ne znam bih li mogla zadrzati to dijete. A da ga zadrzim, nema te teorije ni ikakve sanse da bi taj gad ikad prisao tom djetetu. Samo preko mene mrtve. Eto.
hvala na postu.

da sam ga mogla prijavit jesam, ali nisam i ne žalim za tim, u mojoj glavi je on najgora osoba koju poznam i da bojim ga se.. ne radi tog što bi to sve mogao ponovit! ne ni radi tog što se bojim za djete dok je kod njega.. hvala bogu ponaša se kao odgovoran otac za sad..

i ja sam se kolebala oko tog dali da rodim ili ne, i vjeruj mi da ni trenutka ne žalim, ni što više nemam ni roditelje ni prijatelja kao prije ni ikog na koga bi se mogla oslonit (imam par ljudi). ali ja imam jedno malo predivno i nevino biće koje me ne podsjeća na svog oca i na sve strahote nego mi daje još nade i snage da se borim i da izdržim!

Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Moram ovo potpisati, bez obzira na okolnosti....

Nebih mu dopustila nikakvo približavanje djetetu, gledala bih se izgubiti s djetetom iz njegove okoline i vjerojatno i sebi i djetetu promijeniti imena, zamesti svaki trag...
Jednom prokockano povjerenje, na takav okrutan način, bez obzira na nekakva "kajanja" bi mi bilo dovoljni pokazatelj... Vuk dlaku mijenja...
u početku sam i ja razmišljala tako, ali čemu da ja mjenjem svoje ime i svoj život, on je napravio strahotu, on se treba kajati... ja ne želim bbježati jer znam da ću se makar za 20-30 godina vratit na isto i biti će mi još teže.


Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Koliko godina imaš?

Ne želim biti okrutna ali ti ovakvom muškarcu pružaš šansu? Vjeruješ u pokajanje?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=729225

Žao mi je ali da sam mu ja dite nebi tila znati za njega, volila bi da trune u zatvoru i krivila bi te što si mu dopustila da uđe u moj život. Jesu li tvoji razlozi ipak materijalne prirode? To mi je lakše razumiti...
19.

ne treba ti biti žao. imaš pravo na svoje mišljenje, i cijeni to, i nisi okrutna, tražila sam savjet a ne tapšanje po ramenu.

ja ne želim da on trune u zatvoru. radi djeteta, ako me krene zlostavljat ucijenjivat naravno da ću mu se osvetit al dok se drži po stari neka ostane ovako. dovoljno je da shvaća što je učinio, i da to nikad više ni u primisli ne bih napravio.
zatvor bi pogoršao stvari, on ovako ima prlike za zapošljenjem i za normalnim životom od kojeg ja i N. imamo koristi, a zatvor bi samo stvorio probleme, jer mu je i ovako preteško a s dosjeom bi ostali bez puno stari..

moji razlozi donekle jesu materijalni nema smisla lagati, govoriti da nisu nego da to radim iz čistog altruizma.
u jendu ruku ne želim ga prijaviti jer bez njegovoh novaca ja ne bi imala za pelene, hranu.. mala ne bih imala sve što imaju njezini vršnjaci..

ali i stalo mi je da mu dam šanu da se ispravi, jer ne želim da njegova buduća obitelj nosi pečet njegove zatvorske prošlosti, čisto radi njegove nove žene i djece.

Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
ti si u kontaktu sa svojim "silovateljem",
VI ste se dogovorili da se otac ne upisuje u rl" , on joj salje 90%robice i opremu....
cekaj malo.....

taj tvoj kofol silovatelj je bolji otac od vecine koje ja znam!
ne nismo u kontaktu svakodnevnom, on šalje novac i robu i što već po njegovoj procjeni treba bebi, ili ga nazovem da uskoči ako može u nečemu. dale od tog ne pričamo eventualno se čujemo sms kad on pita za malu..
il kad se mala razboli ja mu javim čisto da zna.. isto tako tih dana kad je ona prehlađena javljam mu stanje..
i mislim da je to uredu, ipak kakav got otac bio toliko zaslužuje..

to kakav je prema meni bio i kakav je prema maloj sad je neusporedivo.. to što je silovatelj ne umanjuje njegovu ljubav prema maloj..

Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
pa stavila sam link tu gori, pročitaj...
Silovatelj je sin njene pomajke... Očito je obitelj upućena u situaciju a koliko sam shvatila silovatelj je student što nas dovodi do zaključka da otac i pomajka plaćaju robicu...
da on je student, ali ima i bend s kojim svira po svadbama skoro svaki vikend i od svog oca dobija novac tako da mislim da moji ipak nisu davali novac tj. sigurna sam.

Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Osobi koja te je spolno zlostavljala dopustila si da prođe nekažnjeno?? A imala si svu "moć" da spriječiš njegova daljnja zlodjela i ne, nemoj pisati da si sigurna da više nikada ni jednu osobu neće prisiliti na spolni čin jer sigurno nitko nije mislio ni da će tebe zlostavljati!

On ti ne treba, ali ti trebaju njegovi novci!?
Ma krasno!
da trebaju mi njegovi novci ali malenoj ne meni ja bi prije umrla nego koristila nešto nejgovo, ali malenoj svaki dan trebaju i pelene i hrana i topla kuća i pitka voda. a o joj bez njega ne bih mogla osigurati.

a meni on ne treba isto ko što njemu ne trebam ja. niti MENI trebaju njegovi novci.

.................................................. ............

on je pred koji dan rekao roditeljima (mom starom i svojima) što se sve dogodilo i od mojih je rekacija prema meni izostala, njega su izbacili iz kuće, bar sam tako čula, a njegov otac me na moje iznenađenje nazvao i pričali smo kao ljudi, vidim da je i njemu neugodno radi svega.

Zadnje uređivanje luciferovandeo : 10.11.2013. at 13:00.
luciferovandeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 13:07   #22
Quote:
luciferovandeo kaže: Pogledaj post
hvala na postu.

da sam ga mogla prijavit jesam, ali nisam i ne žalim za tim, u mojoj glavi je on najgora osoba koju poznam i da bojim ga se.. ne radi tog što bi to sve mogao ponovit! ne ni radi tog što se bojim za djete dok je kod njega.. hvala bogu ponaša se kao odgovoran otac za sad..
i ti bi 'najgoroj osobi koju poznajes' dopustila da vidja tvoje sve 'malo predivno i nevino bice koje ti daje nade i snage da se boris i izdrzis'
Oprosti, ali ja to ne razumijem

Quote:
luciferovandeo kaže: Pogledaj post
i ja sam se kolebala oko tog dali da rodim ili ne, i vjeruj mi da ni trenutka ne žalim, ni što više nemam ni roditelje ni prijatelja kao prije ni ikog na koga bi se mogla oslonit (imam par ljudi). ali ja imam jedno malo predivno i nevino biće koje me ne podsjeća na svog oca i na sve strahote nego mi daje još nade i snage da se borim i da izdržim!



u početku sam i ja razmišljala tako, ali čemu da ja mjenjem svoje ime i svoj život, on je napravio strahotu, on se treba kajati... ja ne želim bbježati jer znam da ću se makar za 20-30 godina vratit na isto i biti će mi još teže.




19.

ne treba ti biti žao. imaš pravo na svoje mišljenje, i cijeni to, i nisi okrutna, tražila sam savjet a ne tapšanje po ramenu.

ja ne želim da on trune u zatvoru. radi djeteta, ako me krene zlostavljat ucijenjivat naravno da ću mu se osvetit al dok se drži po stari neka ostane ovako. dovoljno je da shvaća što je učinio, i da to nikad više ni u primisli ne bih napravio.
zatvor bi pogoršao stvari, on ovako ima prlike za zapošljenjem i za normalnim životom od kojeg ja i N. imamo koristi, a zatvor bi samo stvorio probleme, jer mu je i ovako preteško a s dosjeom bi ostali bez puno stari..
A on je isto tako razmisljao kad te silovao? Kako ce tebi biti nastaviti s normalnim zivotom?

Quote:
luciferovandeo kaže: Pogledaj post
moji razlozi donekle jesu materijalni nema smisla lagati, govoriti da nisu nego da to radim iz čistog altruizma.
u jendu ruku ne želim ga prijaviti jer bez njegovoh novaca ja ne bi imala za pelene, hranu.. mala ne bih imala sve što imaju njezini vršnjaci..

ali i stalo mi je da mu dam šanu da se ispravi, jer ne želim da njegova buduća obitelj nosi pečet njegove zatvorske prošlosti, čisto radi njegove nove žene i djece.
Ima mjesta na koja se mozes skloniti, sigurnih kuca, dobrih ljudi koji bi donirali..
A sto je s tobom draga?? Sto je s pecatom tvoje proslosti i sto je s tvojom buducnosti??

Quote:
luciferovandeo kaže: Pogledaj post
ne nismo u kontaktu svakodnevnom, on šalje novac i robu i što već po njegovoj procjeni treba bebi, ili ga nazovem da uskoči ako može u nečemu. dale od tog ne pričamo eventualno se čujemo sms kad on pita za malu..
il kad se mala razboli ja mu javim čisto da zna.. isto tako tih dana kad je ona prehlađena javljam mu stanje..
i mislim da je to uredu, ipak kakav got otac bio toliko zaslužuje..
Ne zasluzuje

Quote:
luciferovandeo kaže: Pogledaj post
to kakav je prema meni bio i kakav je prema maloj sad je neusporedivo.. to što je silovatelj ne umanjuje njegovu ljubav prema maloj..



da on je student, ali ima i bend s kojim svira po svadbama skoro svaki vikend i od svog oca dobija novac tako da mislim da moji ipak nisu davali novac tj. sigurna sam.



da trebaju mi njegovi novci ali malenoj ne meni ja bi prije umrla nego koristila nešto nejgovo, ali malenoj svaki dan trebaju i pelene i hrana i topla kuća i pitka voda. a o joj bez njega ne bih mogla osigurati.

a meni on ne treba isto ko što njemu ne trebam ja. niti MENI trebaju njegovi novci.
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 14:04   #23
Ni ja te ne razumijem, zaista se trudim al ne razumijem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 07:12   #24
Quote:
luciferovandeo kaže: Pogledaj post
hvala na postu.

da sam ga mogla prijavit jesam, ali nisam i ne žalim za tim, u mojoj glavi je on najgora osoba koju poznam i da bojim ga se.. ne radi tog što bi to sve mogao ponovit! ne ni radi tog što se bojim za djete dok je kod njega.. hvala bogu ponaša se kao odgovoran otac za sad..

i ja sam se kolebala oko tog dali da rodim ili ne, i vjeruj mi da ni trenutka ne žalim, ni što više nemam ni roditelje ni prijatelja kao prije ni ikog na koga bi se mogla oslonit (imam par ljudi). ali ja imam jedno malo predivno i nevino biće koje me ne podsjeća na svog oca i na sve strahote nego mi daje još nade i snage da se borim i da izdržim!



u početku sam i ja razmišljala tako, ali čemu da ja mjenjem svoje ime i svoj život, on je napravio strahotu, on se treba kajati... ja ne želim bbježati jer znam da ću se makar za 20-30 godina vratit na isto i biti će mi još teže.




19.

ne treba ti biti žao. imaš pravo na svoje mišljenje, i cijeni to, i nisi okrutna, tražila sam savjet a ne tapšanje po ramenu.

ja ne želim da on trune u zatvoru. radi djeteta, ako me krene zlostavljat ucijenjivat naravno da ću mu se osvetit al dok se drži po stari neka ostane ovako. dovoljno je da shvaća što je učinio, i da to nikad više ni u primisli ne bih napravio.
zatvor bi pogoršao stvari, on ovako ima prlike za zapošljenjem i za normalnim životom od kojeg ja i N. imamo koristi, a zatvor bi samo stvorio probleme, jer mu je i ovako preteško a s dosjeom bi ostali bez puno stari..

moji razlozi donekle jesu materijalni nema smisla lagati, govoriti da nisu nego da to radim iz čistog altruizma.
u jendu ruku ne želim ga prijaviti jer bez njegovoh novaca ja ne bi imala za pelene, hranu.. mala ne bih imala sve što imaju njezini vršnjaci..

ali i stalo mi je da mu dam šanu da se ispravi, jer ne želim da njegova buduća obitelj nosi pečet njegove zatvorske prošlosti, čisto radi njegove nove žene i djece.



ne nismo u kontaktu svakodnevnom, on šalje novac i robu i što već po njegovoj procjeni treba bebi, ili ga nazovem da uskoči ako može u nečemu. dale od tog ne pričamo eventualno se čujemo sms kad on pita za malu..
il kad se mala razboli ja mu javim čisto da zna.. isto tako tih dana kad je ona prehlađena javljam mu stanje..
i mislim da je to uredu, ipak kakav got otac bio toliko zaslužuje..


to kakav je prema meni bio i kakav je prema maloj sad je neusporedivo.. to što je silovatelj ne umanjuje njegovu ljubav prema maloj..



da on je student, ali ima i bend s kojim svira po svadbama skoro svaki vikend i od svog oca dobija novac tako da mislim da moji ipak nisu davali novac tj. sigurna sam.



da trebaju mi njegovi novci ali malenoj ne meni ja bi prije umrla nego koristila nešto nejgovo, ali malenoj svaki dan trebaju i pelene i hrana i topla kuća i pitka voda. a o joj bez njega ne bih mogla osigurati.

a meni on ne treba isto ko što njemu ne trebam ja. niti MENI trebaju njegovi novci.

.................................................. ............

on je pred koji dan rekao roditeljima (mom starom i svojima) što se sve dogodilo i od mojih je rekacija prema meni izostala, njega su izbacili iz kuće, bar sam tako čula, a njegov otac me na moje iznenađenje nazvao i pričali smo kao ljudi, vidim da je i njemu neugodno radi svega.

pa jesi ti socijalna sluzba da razmisljas kako ce mu biti ako od odsluziti kaznu koju je zasluzio?

barem po ovom kako opisujes kontakt (kad je bolesna ili kad se nesto desava), vidim da hoces da on bude dio vaseg zivota, mislim u obliku nekog relativno povrsnog kontakta...time i sama sebi dajes odgovor glede vidjanja.

popljuvat cete me, ali ja mislim da je zacetnica topica ispricala samo pola price..ima tu jos dosta toga sto ne znamo da bi objektivno donijeli neki (pametan) zakljucak.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 21:53   #25
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

popljuvat cete me, ali ja mislim da je zacetnica topica ispricala samo pola price..
i ja to mislim.
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:11   #26
Prije svega zao mi je sto si to doživjela..
Neznam da li si sve ispričala ili nisi, nemogu reci da znam sta prolazis jel neznam.
Mogu shvatiti da ti je trenutno ovo najbolja opcija, za tebe iako ja osobno nebi tako postupila. Smatram da si ga trebala prijaviti i da takav čovjek nema sta raditi u vašem životu.
Mislim da si hrabra, sama si sa malom bebom, pretpostavljam i bez posla.
Moj ti je prijedlog da razmislis ponovno želiš li tu osobu u svom životu. Kad se malo uhodas, probaj se osamostaliti financijski, potrazi pomoć CZSS i živi svoj život.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 09:40   #27
Draga, s obzirom da ti je tek 19 godina, i po tvome postu i načinu razgovaranja vidim da si jedna jako pametna i obrazovana osoba..iako mi ne znamo cijelu priču, nije ni bitno..ja ti se divim što si sve napravila, pretrpjela i na kraju odlučila zadržati dijete..dijete nije krivo, to se svi slažemo, ali dajem ruku u vatru da 90% žena ne bi napravilo to što si ti napravila: zadržala dijete..pa možda čak nit ja prva..sad vidiš da je to maleno biće nešto najljepše u tvom životu..kad si već odlučila to što si odlučila, zadržati bebicu i ne prijavit tog tipa, ja bih na tvom mjestu njega financijski iskoristila do kraja..možda će me ostali popljuvat, al briga me..ogoli ga do kože i nemoj mu dopustit da viđa dijete..nit pod razno! Kako sama veliš on sad kad vidi dijete kaje se i nek se kaje dok je živ! Budi jaka i ustrajna! Pred tobom je život, pametna si, nađi posao, osamostali se..to je sve što mogu reć..a njega opelješi koliko god možeš..
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 10:35   #28
Quote:
Perazg kaže: Pogledaj post
Prije svega zao mi je sto si to doživjela..
Neznam da li si sve ispričala ili nisi, nemogu reci da znam sta prolazis jel neznam.
Mogu shvatiti da ti je trenutno ovo najbolja opcija, za tebe iako ja osobno nebi tako postupila. Smatram da si ga trebala prijaviti i da takav čovjek nema sta raditi u vašem životu.
Mislim da si hrabra, sama si sa malom bebom, pretpostavljam i bez posla.
Moj ti je prijedlog da razmislis ponovno želiš li tu osobu u svom životu. Kad se malo uhodas, probaj se osamostaliti financijski, potrazi pomoć CZSS i živi svoj život.
hvala na savjetu.
da razmišljala sam puno o tome želim li njega u svom životu.. nije bit samo financija.. nije da su nevažne ali nisu jedine..
ja sam odrastala samo s majkom, oca sam viđala par puta godišnje.. onda je majka umrla onda sam krenula živjeti s njim, i cili život tražim neku sigurnost jer mi fali jedna osoba, prije je to bio otac, pa majka, danas oboje..
ne želim da moja kćer svog oca ne poznaje, on nije loš po nju, brine se o njoj ponekad bolje i od mene.. to kakav je prema meni je nešto drugo ja ga ne moram viđat..




Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
Draga, s obzirom da ti je tek 19 godina, i po tvome postu i načinu razgovaranja vidim da si jedna jako pametna i obrazovana osoba..iako mi ne znamo cijelu priču, nije ni bitno..ja ti se divim što si sve napravila, pretrpjela i na kraju odlučila zadržati dijete..dijete nije krivo, to se svi slažemo, ali dajem ruku u vatru da 90% žena ne bi napravilo to što si ti napravila: zadržala dijete..pa možda čak nit ja prva..sad vidiš da je to maleno biće nešto najljepše u tvom životu..kad si već odlučila to što si odlučila, zadržati bebicu i ne prijavit tog tipa, ja bih na tvom mjestu njega financijski iskoristila do kraja..možda će me ostali popljuvat, al briga me..ogoli ga do kože i nemoj mu dopustit da viđa dijete..nit pod razno! Kako sama veliš on sad kad vidi dijete kaje se i nek se kaje dok je živ! Budi jaka i ustrajna! Pred tobom je život, pametna si, nađi posao, osamostali se..to je sve što mogu reć..a njega opelješi koliko god možeš..
hvala i tebi D
po meni sam napravila ono što se od mene tražilo, nije dijete krivo, nije biralo, ma kakav nam život bio sigurna sam da će bit sretna jer će imat priliku i da popravi svoj život i da živi i da bude vesela..

našla bi ja posao da ima kamo s malom..
brat mi pomaže, ali on je student, i izlazi mu se, i mora učiti, on ju može pričuvat al ne mogu ga stalno ganat da mi malu pazi.. a jaslice nam i nisu tako blizu.. a jednostavno nemam kome ostavit malu toliko vremena..

kad mala napuni punu godinu možda ću probat nju dat u jaslice, pa da ja nađem bilo kakav posao da ne ovisi ovako o njemu..
luciferovandeo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.