Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2016., 13:47   #41
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
A tek tebi kad ti smanje socijalu.
Vidis kako se parazitski mentalitet lako razotkrije.

Za ostale:
Ovo je eklatantan primjer o onome o cemu ja stalno pricam - parazitskom mentalitetu kojeg je stvorio prosli sistem.
U njegovoj glavi parazitiranje je njegovo PRAVO za koje se on izborio.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 13:55   #42
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
Vidis kako se parazitski mentalitet lako razotkrije.

Za ostale:
Ovo je eklatantan primjer o onome o cemu ja stalno pricam - parazitskom mentalitetu kojeg je stvorio prosli sistem.
U njegovoj glavi parazitiranje je njegovo PRAVO za koje se on izborio.
Reče lik koji nema nikakvo obrazovanje, a niti radi.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:06   #43
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Reče lik koji nema nikakvo obrazovanje, a niti radi.
A koja je točno poanta ovog bulažnjenja o meni napamet?
Taj način obračunavanja sam već vidio kod raznih forumskih šampiona ali nisam shvatio poantu.
Inače sam završio fer i vjerovatno zarađujem ovdje više nego ti vani.
Ali samo se ti nemoj nervirat.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:08   #44
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
Vidis kako se parazitski mentalitet lako razotkrije.

Za ostale:
Ovo je eklatantan primjer o onome o cemu ja stalno pricam - parazitskom mentalitetu kojeg je stvorio prosli sistem.
U njegovoj glavi parazitiranje je njegovo PRAVO za koje se on izborio.
O parazitiranju i školstvu priča čovjek koji nema djece ...
Da imaš dijete vidio bi da je školstvo sve samo ne besplatno koliko love treba ekstra za školovanje djeteta a od svake plaće država uzima toliko da bi škole trebale biti u zlatu a svako dijete imati podvornika.
Moje dijete se školuje u RH, ja radim u privatnom sektoru i zarađujem za to školovanje (kroz porez na moju plaću), dajem ekstra za to školovanje (knjige, oprema itd.), zarađujem i za parazite (a čini mi se da od moje plačice ide i za tvoju parazitsku) i ne dopuštam da mi itko soli pamet o bilo kakvom vraćanju nekakve love za školovanje mog djeteta ako se ono odluči otići van.
A pazi što zahtijevaš jer ako se sve privatizira tko će onda plaćati tebi za tvoju parazitsku proračunsku plačicu?
Jer, može, ja prvi potpisujem potpuno privatno zdravstvo i školstvo ali da mi to maknu iz poreza na bruto.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:13   #45
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
A koja je točno poanta ovog bulažnjenja o meni napamet?
Taj način obračunavanja sam već vidio kod raznih forumskih šampiona ali nisam shvatio poantu.
Inače sam završio fer i vjerovatno zarađujem ovdje više nego ti vani.
Ali samo se ti nemoj nervirat.
Ma završio si ti ono što visi preko dva.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:18   #46
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
O parazitiranju i školstvu priča čovjek koji nema djece ...
Da imaš dijete vidio bi da je školstvo sve samo ne besplatno koliko love treba ekstra za školovanje djeteta a od svake plaće država uzima toliko da bi škole trebale biti u zlatu a svako dijete imati podvornika.
Moje dijete se školuje u RH, ja radim u privatnom sektoru i zarađujem za to školovanje (kroz porez na moju plaću), dajem ekstra za to školovanje (knjige, oprema itd.), zarađujem i za parazite (a čini mi se da od moje plačice ide i za tvoju parazitsku) i ne dopuštam da mi itko soli pamet o bilo kakvom vraćanju nekakve love za školovanje mog djeteta ako se ono odluči otići van.
A pazi što zahtijevaš jer ako se sve privatizira tko će onda plaćati tebi za tvoju parazitsku proračunsku plačicu?
Jer, može, ja prvi potpisujem potpuno privatno zdravstvo i školstvo ali da mi to maknu iz poreza na bruto.
Jos jedan sampion bulazni o meni na pamet
Sta je to?.. sta vam to znaci?

Inace, naravno da je hranjenje i oblacenje djeteta tvoja stvar a ne icija druga.
Sta to ima s obrazovnim sustavom?

A prevelika davanja drzavi placas za neradnike ove zemlje.. tu se imas pravo buniti ali to isto nema veze s obrazovnim sustavom.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 17:17   #47
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
nisu dvostruka jer zagovaram upravo ista načela za jedno i drugo... name, zdravstvo je socijalno i u službi hr. građana (barem deklarativno jer ja ne vjerujem previše da je socijalizam dobar)... isto tako treba biti i školstvo u službi građana koji ga financiraju, a ne građana tuđih zemalja.

ne možeš ti tražiti slobodu za sebe a represiju za društvo da ti plaća obrazovanje... e to su dvostruka mjerila... ili će represija vladati za obje strane.. ili će sloboda vladati za obje strane pa će svak plaćati sam sebi pa ga nitko ne treba pitati kuda će dalje.

u našem sustavu društvo ima pravo tražiti da se za njega nakon (visokog) obrazovanja odradi barem nekoliko godina i otplati uloženo.
ja nisam presretan s takvim sustavom, ali ako će on biti socijalan onda smatram da je to fer.
dakako da bih radije htio (polu)privatni obrazovni sustav u kojem bi svak sam plaćao i dalje radio što ga je volja.

Vidim da ti je već objašnjeno ali nisi shvatio. Dakle i ja se slažem da svatko sebi sam plaća školovanje. Ali onda se od moje plaće ne uzima ni lipa. Isto tako neka si svatko sam plaća liječenje. Zašto bi medicina bila posebna u odnosu na prosvijetu? Kontradiktoran si, malo bi ovako, malo onako, pa bi pa ne bi...
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:01   #48
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
daviš me s nebitnim stvarima... ja govorim o tome da li je konceptualno u redu da netko traži da mu društvo nešto plati a da od njega ne traži ništa... ne govorim o praktičnoj provedbi i zato nemoj davit sa slobodom/zabranom kretanja... može se to provesti i tako da ti se naplati iz movine pa se ti kreći kud god hoćeš... ali provođenje u praksi nije ono o čemu pričam.

ja govorim konceptualno i pobijam tu vašu ideju: "društvo mi mora dati što god ja poželim, ali ja ne moram vratiti ništa"... e o tome ja govorim i na tu vašu komociju ja kažem - zajebi.
Nisi ti nista pobio ...ti si samo napisao da drustvo moze oduzeti neciju imovinu ako mu se ne svidja sto taj i taj radi. ( npr. taj i taj je odlucio emigrirati u Njemacku i zaraditi tamo neku lovu ).


Ja sam ti odmah napisao da to drustvo moze napraviti..dapace na zemlji i postoje takva drustva...hajde probaj npr. emigrirati iz Sjeverne Koreje , ali da srecom mi ipak zivimo u slobodnom drustvu...koje takvo nesto ne tolerira.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:04   #49
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Vidim da ti je već objašnjeno ali nisi shvatio. Dakle i ja se slažem da svatko sebi sam plaća školovanje. Ali onda se od moje plaće ne uzima ni lipa. Isto tako neka si svatko sam plaća liječenje. Zašto bi medicina bila posebna u odnosu na prosvijetu? Kontradiktoran si, malo bi ovako, malo onako, pa bi pa ne bi...
Ja bih uz to dodao i da svatko sebi placa penziju..
Kad je bal, nek je maskembal!!.Sta ja imam placati tudje penzije??
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 14:13   #50
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post

u našem sustavu društvo ima pravo tražiti da se za njega nakon (visokog) obrazovanja odradi barem nekoliko godina i otplati uloženo.
A koliko prije toga mora camiti na burzi da bi poceo vracati dug.

Stvari su prilicno jasne. Drustvo koje ti ne nudi mogucnost zaposlenja u tom zanimanju za koje te skolovalo je nacinilo zajeb i nisi mu duzan nista.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:33   #51
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
Jos jedan sampion bulazni o meni na pamet
Sta je to?.. sta vam to znaci?

Inace, naravno da je hranjenje i oblacenje djeteta tvoja stvar a ne icija druga.
Sta to ima s obrazovnim sustavom?

A prevelika davanja drzavi placas za neradnike ove zemlje.. tu se imas pravo buniti ali to isto nema veze s obrazovnim sustavom.
"bulaznim" o tebi je ti bulazniš o stvarima o kojima nemaš pojma.
A svojim pisanjem si me uvjerio da si još jedan parazit na državnom proračunu i da o stvarnom životu izvan svog prašnjavog ureda nemaš baš veze...
Nažalost, takvi kao ti kod nas dolaze na pozicije pa su rezultat apsurdne gomile propisa i pravila koja s mozgom nemaju veze...
I svatko tko na svu ovu silnu gomilu propisa i zakona koju imamo u državi želi dodati ma i jedan dodatni, za mene je totalni nepoznavatelj situacije (da se ne izrazim vulgarnije).
Što bi ti? Donio još 20-tak propisa i zaposlio još 100 uhljeba koji bi to kontrolirali? Osnovao još jednu agenciju?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.