Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2016., 21:20   #81
Neznam bas za ovo ne budenje i ne pričanje...kako bi onda..
Nas je znao trcati po kuci i pokusavao stalno uhvatiti 'to nesto' a mi smo ga uvijek budili jer inace nebi prestajalo
Uglavno uvjek je upalilo da ga pitamo di si sad, sto radis, s kime si...
Takvim pitanjima bi ga uspjeli nekak dozvat i pomalo probudit da skuzi di je i da je na sigurnom kad bi odgovorio da je u sobi i sa nama, pricali bi tako jos neke nebitne gluposti dok god nije skuzio da ustvari tog neceg uopce nema


Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:43   #82
Pa ne znam kak ako ne budenjem valjda mazenjem. Ne znam. Zato pitam kakva su iskustva.
Ajme tvoj je trcao?! Kaj to nije vec mjesecarenje?
Prosla noc je bila mirna. To vjerojatno ima veze s tim kakav mu je dan. Jucer nije bio nesto posebno aktivan i sve je bilo u okviru rutine, za razliku od prekjucer kad smo diretk iz vrtica isli do frendice i kasno smo dosli doma. I po noci show.
Ali recimo sinoc prije spavanja smo se malac i ja fest posvadili pa sam mislila da ce to sanjati. Ali nije.
Nek i danas bude sve dobro

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 15:03   #83
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Malo dizem temu...
Poceli su nocni terori. Ne redovno, par puta tjedno.
Citam preporuke - ne buditi, ne im pricati... kad svog malog probam dignuti, vristanje. Ako ostane lezati - vristanje.
Ipak ga ba kraju primim pa se nekako smiri. Na kraju se i probudi. Ako bi ga pustila da lezi, mislim da bi urlao do jutra. Ili ne bi? Nismo nikad cekali predugo. Uvijek bi ga krenuli tjesiti, maziti, pricati mu... ali nista ne bi upalilo. Na kraju bi ga digli.
Kaj raditi u toj situaciji? Da ga ipak pustimo? Nemam pojma.... tesko je to slusati.


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
kad je moj imao terore, i kad sam vidla da maženje ne pali, uvijek sam ga uzela i prenjela sebi u naš krevet i tamo se smirio.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 15:16   #84
A nase derle jos spava s nama u krevetu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 15:30   #85
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Pa ne znam kak ako ne budenjem valjda mazenjem. Ne znam. Zato pitam kakva su iskustva.
Ajme tvoj je trcao?! Kaj to nije vec mjesecarenje?
Prosla noc je bila mirna. To vjerojatno ima veze s tim kakav mu je dan. Jucer nije bio nesto posebno aktivan i sve je bilo u okviru rutine, za razliku od prekjucer kad smo diretk iz vrtica isli do frendice i kasno smo dosli doma. I po noci show.
Ali recimo sinoc prije spavanja smo se malac i ja fest posvadili pa sam mislila da ce to sanjati. Ali nije.
Nek i danas bude sve dobro

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Moj je isto imao par dana neke noćne more, pa par dana ništa, pa opet par dana
Pa sam povezala da ga tih dana muž uspavljuje, pa sam ga pitala kaj oni gledaju prije spavanja pa sam dobila odgovor da gledaju Star wars, film

Pa smo to jelte ukinuli i sad gleda Peppa pig i nema više noćnih mora
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 15:44   #86
Mi uvijek prije spavanja gledamo babytv ili neke pjesmice na jubitu.
Da Star wars

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 18:13   #87
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Pa ne znam kak ako ne budenjem valjda mazenjem. Ne znam. Zato pitam kakva su iskustva.
Ajme tvoj je trcao?! Kaj to nije vec mjesecarenje?
Prosla noc je bila mirna. To vjerojatno ima veze s tim kakav mu je dan. Jucer nije bio nesto posebno aktivan i sve je bilo u okviru rutine, za razliku od prekjucer kad smo diretk iz vrtica isli do frendice i kasno smo dosli doma. I po noci show.
Ali recimo sinoc prije spavanja smo se malac i ja fest posvadili pa sam mislila da ce to sanjati. Ali nije.
Nek i danas bude sve dobro

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Ma da, vec sam znala cim bi spustio noge na pod kaj ce bit, inace spavam ko top al dva koraka djete napravi i u sekundi se ustanem. Prvo sam mislila da mu se jako zuri na wc jer bi tamo krenuo, al bi se brzo vratio pa opet, a inace neide po noci na wc.

Mazenje definitivno i skrenut paznju djetetu da dode k sebi od sveg tog.
Ja ga nisam mogla gledat kak bulazni o tom 'necem brzom kaj ide' pa sam znala nabrajat s njim kaj sve ima u sobi oko njega, di je ormar, jel ima ogledalo, jel na krevetu jastuk i takve gluposti i onda bi skuzio di je i kaj je...
Inace takve stvari se dogode jos jedino pod temperaturom... tek kad se vodenih kozica sjetim...najgorih 2 tjedna u mom zivotu

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
samojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 08:40   #88
Pozdrav mame i tate!

Kćer (1.5god) već se dvije noći buti u histeričnom plaču. znači počne se meškoljiti, i probudi se. Plače, ne želi ni dudu ni najdražu igračku s kojom spava. Imam osjećaj kao da nešto sanja i kad se probudi pokušava se maknuti iz sobe, vuče me u boravak. Onda tamo nađe neku zanimaciju, i smiri se. Čim se pnovno pokušam vratiti u sobu, opet plač. Kad ju nakon pola sata uspijem smiriti, nastavi spavati i sve bude ok.

Da li se nekome događalo slično? Možda sanja nešto ružno?

Mislim da ju ništa ne boli, jer se ne bi tako brzo smirila. Preko dana je sve ok.
Alergen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:44   #89
Jesu li imali vaši klinci koji spavaju u svojoj sobi period straha po noći (npr. od čudovišta) u dobi od 3-4 godine? I kako to riješiti? Čekati da samo prođe?

Stariji će za mjesec dana navršiti 4 i spava u svojoj sobi od 19 mjeseci. Zadnjih pola godine, možda malo više ima strah po noći, boji se mraka, čudovišta, a morali smo micati i sat koji se usred noći jaaako tiho čuje da kuca, itd. Čudovište mu nikad nismo spominjali, pokupio je to u vrtiću (krenuo je s nepune 3 godine u vrtić).
Nije baš ni pomoglo što je bio prvo s jednima bakom i dedom na moru i spavao s bakom u krevetu, onda je bio malo kod drugih bake i dede isto su spavali s njim i sad na kraju kad je bio s nama je spavao samnom u krevetu.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 07:56   #90
M.B. je. Moja se bojala samoće i mraka. Jer su je djeca iz naselja prepala sa nekim klaunom ubojicom. Riješili smo to tako što sam nabavila neku malu led lampu i držala joj iznad kreveta neko vrijeme. Plus čarobne riječi pred spavanje i malo po malo je prošlo.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:05   #91
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
Jesu li imali vaši klinci koji spavaju u svojoj sobi period straha po noći (npr. od čudovišta) u dobi od 3-4 godine? I kako to riješiti? Čekati da samo prođe?

Stariji će za mjesec dana navršiti 4 i spava u svojoj sobi od 19 mjeseci. Zadnjih pola godine, možda malo više ima strah po noći, boji se mraka, čudovišta, a morali smo micati i sat koji se usred noći jaaako tiho čuje da kuca, itd. Čudovište mu nikad nismo spominjali, pokupio je to u vrtiću (krenuo je s nepune 3 godine u vrtić).
Nije baš ni pomoglo što je bio prvo s jednima bakom i dedom na moru i spavao s bakom u krevetu, onda je bio malo kod drugih bake i dede isto su spavali s njim i sad na kraju kad je bio s nama je spavao samnom u krevetu.
Neki dan sam čitala da se kod djece između 3 i 5 godina javlja strah od odvajanja od roditelja, mraka i čudovišta u ormaru.
Faza koja će proći.
Postupno se upoznavaju sa strahovim.

P.S.
Evo pronašla sam link:

https://www.anxioustoddlers.com/worr...ampaign=buffer

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje pincica : 28.08.2017. at 22:16.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:56   #92
Moj se boji i mraka i samoće, ostavim mu lampicu i budem s njim u krevetu svaku večer dok ne zaspi iako je svjestan da nisam s njim cijelu noć
Ako se probudi po noći zove me

Proći će
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:44   #93
Oduvijek ima noćno svijetlo po noći, tako da vidi kad treba sam ustajati iz kreveta. I mi smo s njim u sobi skroz dok ne zaspi. I kad se po noći probudi opet smo s njim dok ne zaspi. Ali u zadnje vrijeme priča da moramo biti s njim duuugo dugo dugo, da se boji spavati sam.
Ja mu stalno ponavljam da čudovišta ne postoje i da su mama i tata tu blizu u sobi do njegove i da se ne treba bojati.
Ali jučer je npr. dobio novu igračku koja mu se jako sviđa i spavao je s njom. Prespavao je noć i ujutro se sam probudio (prije nas) i nije nas došao potražiti niti probuditi. Otišao je sam na wc i onda u dnevnu sobu, našli smo ga u 7 sati kako se igra u dnevnoj sobi s novom igračkom!
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.