Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 07:05   #21
Evo da se malo javim kako napredujemo. Uveli smo svakodnevna druzenja pa smo bili sa prijateljima u parku i jucer u igraonici. U parku je opet bila ispocetka sa mamom a nakon opustanja se isto tako razletila na sve strane, ali nekako osamljeno. Nakon nekog vremena i jednog pokazivanja spustala se niz tobogan sama prvi put i primjetili smo da je jako oprezna da se ne ozljedi ili padne pa sve radi dosta polako dok ne bude sigurna da nece pasti.... kad je naucila onda je sve bilo ok. U igraonici doduse je bila odma opustena, ali smo napravili test pa je mama otisla na 10 minuta u ducan gdje je ona stalno ponavljala mami mami i trazila mamu iako sam joj ja stalno nesto pokazivao. Pa bi joj na trenutke ipak nesto odvuko paznju gdje bi se nas dvoje nesto igrali....
I onda sinoc prije spavanja nas je odusevila.... igrali smo se sigurno pola sata gdje je ona vristala od smijeha, skrivanja iza plahte pa naglog otkrivanja, glupiranja radjenja faca, pa ona ponavlja neke radnje i smije se.... bas smo se odusevili.

Nekako smo primjetili da odlicno reagira ako joj se mirno nesto govori, kad je neka mirnija situacija se primjeti da joj to vise pase jer onda fino reagira i odazove se cesce i gleda u oci cesce i sl. Nekako imamo dojam kao da se nesto ljuti na nas ? Ne da nas ne primjecuje nego vise namjerno ignorira. Mozda zbog promjene okoline jer su njih dvije na moru bile 2 mjeseca a ja sam vikendima bio dole, pa smo sad u stanu zadnjih tjedan i pol i zajedno smo svi, pa je mozda ljuta sto je jos netko uz mamu.... ne znam. Strah nas je i dalje, u pon dolazi neki defektolog za igru i rad pa cemo s njom probati poatici malo vecu socijalizaciju s drugima.

U svakom slucaju ako nije nista vjezbe nece odmoci, a ako je svakako je dobro sto ranije krenuti.

Pozdrav
JELA101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 08:42   #22
Super! Radite sve što bih i ja radila na vašem mjestu

Sigurna sam da će sve biti ok na kraju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 07:54   #23
Pozdrav svima

Da samo javim kako nam ide. Rascistili smo sobu velike vecine igracaka, ukinuli tv, ukljucili se u igre i mogu reci da se vidi (da se ipak ne ureknem) mali napredak, bebica je pocela cesce gledati u oci, ostvarivati interakciju, sama jede svoje obroke zlicom ))) a kad smo s njom i pokazemo joj , koristi i vilicu. Cesce imitira, igramo se svaki dan necega u cemu sudjeluje i ona (skrivaca, stavljanja kape na glavu) cak je jednom i odnijela mami baloncice kad smo joj rekli. Bili smo kod defektologinje i rekla nam je da odemo na ERF da su oni najbolji sa sve i da moramo raditi ali da ona misli da ce se sve to vrlo brzo ispraviti i da se ne brinemo da ce biti sve ok. Zna slagati oblike dobro, voli kad se s njom igramo necega u cemu ona sudjeluje i cak je pocela komunicirati na neki nacin (da smo mi shvatili sto zeli) npr, donijela je zeni papir zguzvani od pekare )) pa smo zakljucili da je gladna.

Ima jos toga dosta sto nas brine, ne odaziva se cesce nego odaziva na ime, i dalje se nekad zagleda bzvz, mase rukicama kada je sretna ali kontakt ocima je sve cesci i kako komunimacija ide bolje tako je i ona sve bolja.....

Od ponedjeljka floor time tri puta tjedno, i defektologinja je rekla da preporucuje aba terapiju. Ima li netko s time iskustva?

Hvala svima i pozdrav
JELA101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:10   #24
Mi imamo iskustva s nekom vrstom ABA terapije. Nama je pomagala, ali nije nam toliko koliko ta rana intervencija koju provode u Suvagu kroz igru.

Kamo idete na floortime?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 07:19   #25
Dolazi nam danas doma zena koja radi u korneu ako se ne varam. To je prvi put, dogovorili smo 3 puta tjedno za pocetak da dolazi kod nas doma pa cemo vidjeti kako ce reagirati.

Citao sam da je aba dobra ako je dobar temelj vec napravljen floor time- om. Suvag je zauzet za bilo sta do 2018 godine la trazimo neku vezu da dodjemo tamo. Takodjer cemo pokusati ERF.

Nadam se samo da se ranom intervencijom sve da rijesiti.....
JELA101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 02:08   #26
prošla sam nešto slično, floortime metoda mi je izvukla dijete. poznati su mi svi ti strahovi i guglanja i neizvjesnost, niti ne znam koliko mi je godina života tu otišlo....

sada, 3 god poslije nitko ne može primjetiti ništa čudno na njoj. samo ustrajte i animirajte je i bit će to ok. sretno!
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.