Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2003., 10:18   #21
Oprosti što ti se obraćam, iskusni narode.... Ali možda imam par dobrih za podjelit.
Naime, i ja sam prošla kroz regresiju prije kojih 5-6 godina. Dok sam još bila u reiki i inim new age "cirkusima". (Bravo Ravana!) Ono što sam vidjela bilo je jako uvjerljivo, dojmljivo itd. Naravno da takvu jednu priču nisam mogla usput smišljati s regresoterapeutom niti glumiti emocije koje su se izmjenjivale u afektu gotovo svake minute. I naravno da sam mogla povezati konce od tada (meni osobno prije kojih 7000 godina) s onim što i kakva sam danas. BTW, smrt mi je bila posebno izluđujuće iskustvo, nezaboravno. Sve mi je to skupa bilo mucho ludo jer sam cijeloj seansi pristupila s rezervom i skepsom nevjernog Tome. No od tada moje poimanje tih i takovih stvari nekako je sjelo na svoje mjesto.
Ubrzo nakon toga sam upoznala mog sadašnjeg muža kojemu sam ispričala o regresiji, te mi je on objasnio mnoge stvari o kojima ni sama nisam znala što znače, gdje ih smjestiti itd. I pazi sad što on meni kaže: Kaže da je on prošao prirodno kroz 4 svoja prošla života, ali ne regresoterapijom, već većinom ultraživim flash-backovima na mjestima na kojima je bio na putu, a ispostavilo se da je tu nekad živio. Kaže da su slike i doživlaji bili toliko živi da bi morao prekidati putovanje i posao jer nije bio psihički u stanju voditi normalan život. Kada mi je ispričao kronološki život za životom, pomislila sam - Wow! Holywoode gdje si? Nevjerojatan slijed ispunjavanja samskara koje su ostale u umu i selile se iz tijela u tijelo kako bi se dalje vrtile! I u zabludi su oni koji misle o kraljevima i sličnim glupostima. Malo je takovih, najviše je bilo običnih seljaka i radnika, rimskih vojnika, postolara i švelja. Ubogih ljudi koji su isto tako imali svoje želje i svoj život, i većina nas od takovih potiče. Priznajem da je ono što mi je on ispričao najfascinantnije iskustvo i priča koju ću vjerojatno više ikada čuti i vidjeti. Da objasnim - muž mi već 15-tak godina radi sadhanu i veoma mu je lagana granica između svjesnog i podsvjesnog. S tim sam si ja objasnila kako je on to tako "jednostavno" doživio ta iskustva. Ondak je prošao iz zezancije na tu regresiju, te vidio svoj posljednji život, onaj prije ovoga sada. Sve se lijepo ukopilo i klapnulo, no on kaže da iskustvo nije ni blijeda preslika onoga koje dođe kod prirodnog "putovanja kroz vrijeme". No mislim da je takvih jako malo, pogotovu što iskustvo ne možeš svjesno prizvati.

Lijepo je doživjeti i to, ali s time se ne treba zamarati. Prošlost ne možemo mijenjati, a to što eventualno doznamo razlog naše današnje patnje, ništa ne mijenja na stvari niti ublažava patnju. Gledanjem na prošlost gubi se vrijeme i energija koju bismo trebali usmjeriti na ono što smo tu i sada. Isto tako, to nije nikakvo čudo, svi naši životi smješteni su u ekstracerebralnoj memoriji i određenim tehnikama ili duhovnim razvojem mogu se osloboditi. No to je stvarno nebitno (s moje pozicije sada). Pogotovo ako se plaćaju enormne svote novca poluludim kvaziduhovnjacima od čijeg bih ja prisustva radije bježala glavom bez obzira nego bila u blizini i slušala neke poluhipnotičke sugestije. Regresoterapeut koji je to meni radio tada bio je strašno neprofesionalan i ulazio je u proces sa svojim emotivnim komentarima. To je strašno opasno. Također sada, 5 godina poslije, taj isti regresoterapeut zreo je za Vrapče (Bravo Ravana!). Ljudi, dajte svoj um malo oslobodite, pogledajte te ljude na raznim ezoterikama i zapitajte se - da li su to uravnotežena bića? No...priznajem, mogao je to meni tada trubiti bilo tko. Sve će doći s vremenom.
Fino si radite meditaciju, pjevajte Božje ime i ne zamarajte se Njegovim poslovima. Dovoljno je sudjelovati u ovom napaćenom svijetu na rješavanju problema naših bližnjih. Radije nahranite gladnu djecu (ili štogod) nego da trošite vrijeme i energiju na nešto što i nije tako esencijalno.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 12:17   #22
Slažem se. Meni je stvarno bilo BEEED.

Ušao sa u regresiju po svim pravilima, sve kak se šika i... doživio strašnu smrt.

Naime, zakopali me živog u grobnicu neke ludnice i to nakon što su me natjeraali da priznam da sam ubijao neke žene.
Priznao sam, nadajući se da će me izvući van, a oni su zlobno se cereći samo navukli nadgrobnu ploču preko otvora.

Tako sam umro u svom prošlom životu.

Gadno zar ne?
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 14:40   #23
Quote:
Ahil kaže:
Slažem se. Meni je stvarno bilo BEEED.

Ušao sa u regresiju po svim pravilima, sve kak se šika i... doživio strašnu smrt.

Naime, zakopali me živog u grobnicu neke ludnice i to nakon što su me natjeraali da priznam da sam ubijao neke žene.
Priznao sam, nadajući se da će me izvući van, a oni su zlobno se cereći samo navukli nadgrobnu ploču preko otvora.

Tako sam umro u svom prošlom životu.

Gadno zar ne?

Gadno si umro, a još je gadnije što si radio.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 14:56   #24
Quote:
GothicA kaže:
Gadno si umro, a još je gadnije što si radio.
Da gadno. Hebi ga.


Zato u ovom životu jako volim žene
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 17:55   #25
Quote:
Ahil kaže:
Da gadno. Hebi ga.


Zato u ovom životu jako volim žene
Po onome što si bio u prošlom životu, i po zakonima karme ispada da tebe zato niti jedna ne voli.

Barem je takve slucajeve lako provjeriti...ako si do sada vec imao par djevojaka onda ti ta spika o tvojem proslom zivotu pada u vodu.

A ako si jos uvijek djevac onda mozes ponosno reci da si najvjerojatnije bio ubica zena u proslom zivotu pa ti sada zbog toga neda ni jedna
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 20:13   #26
Quote:
bubljica kaže:
Ubrzo nakon toga sam upoznala mog sadašnjeg muža kojemu sam ispričala o regresiji, te mi je on objasnio mnoge stvari o kojima ni sama nisam znala što znače, gdje ih smjestiti itd. I pazi sad što on meni kaže: Kaže da je on prošao prirodno kroz 4 svoja prošla života, ali ne regresoterapijom, već većinom ultraživim flash-backovima na mjestima na kojima je bio na putu, a ispostavilo se da je tu nekad živio. Kaže da su slike i doživlaji bili toliko živi da bi morao prekidati putovanje i posao jer nije bio psihički u stanju voditi normalan život. Kada mi je ispričao kronološki život za životom, pomislila sam - Wow! Holywoode gdje si?


....Fino si radite meditaciju, pjevajte Božje ime i ne zamarajte se Njegovim poslovima. Dovoljno je sudjelovati u ovom napaćenom svijetu na rješavanju problema naših bližnjih. Radije nahranite gladnu djecu (ili štogod) nego da trošite vrijeme i energiju na nešto što i nije tako esencijalno.
Hm, da...slažem se...Mada zaintrigiranom umu će uvijek biti interesantna i privlačna regreso terapija...mada uvijek što čujemo i vidimo ne znači da smo za to i spremni....

Moja prijateljica već godinama ima spontane flesh-backove prošlih života..znam da joj je ispočetka to bilo malo "neugodno",a li se s vremenom navikla,ti spontani procesi nije nešto što ona može kontorolirati...već se oni sami po sebi događaji, primjerice kad tek upozna nekoga zna joj se dogoditi da ima sliku od kud od kad je zna i tome sl. Sad joj je to od pomoći, jer se potpuno posvetila sadhani i naučila iskoristiti saznanja koja joj se otkriju...

Ja sam dugo imala želju otići na regresoterapiju, ali nikad nisam otišla, jer sam drugim putem došla do saznanja do kojih sam htjela doći, a koja mi jesu pomogla na mome dughovnom putu, u mome procesu, a ujedno me zaštititila od prevelikog emocijonalnog napora, koji vjerujem bi imala da sam radila hipnotičku regresiju...
Poneke rijetke spontane vizije mi se nekda dogode...u susretnu s određenim ljudima slika je uvijek ista....ali ne zanamaram se previše s time......ipak cilj je živjeti SADA, tako da sve to pripisujem svome divljem umu..sadhana rules
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 15:04   #27
Baš sam jučer razmišljala o regresoterapiji. Razmišljala sam o tome što sam to morala učiniti u prošlom životu da mi je u ovom onemogućen normalni rad s lijevom stranom tijela. I ne mogu zamisliti ništa tako gadno. I zato stvarno želim otići na regresoterapiju. Moram to saznati, moram to izliječiti, jer ću se inače patiti cijeli život.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 15:36   #28
Quote:
GothicA kaže:
Baš sam jučer razmišljala o regresoterapiji. Razmišljala sam o tome što sam to morala učiniti u prošlom životu da mi je u ovom onemogućen normalni rad s lijevom stranom tijela. I ne mogu zamisliti ništa tako gadno. I zato stvarno želim otići na regresoterapiju. Moram to saznati, moram to izliječiti, jer ću se inače patiti cijeli život.

Nisi morala učiniti ništa strašno. Možda je blokada lijeve strane zbog nečega drugoga, a ne posljedica loših dijela.

ponekad i žrtve u sljedećim životima puno pate. Zbog zaostalog osjećaja straha, mržnje, nemoći, tuge, .........

A možda tvoji sadašnji problemi nemaju veze sa prošlim životom.

Tko zna?

Ali slušaj svoju intuiciju
 
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:33   #29
Quote:
Solaris kaže:
Nisi morala učiniti ništa strašno. Možda je blokada lijeve strane zbog nečega drugoga, a ne posljedica loših dijela.

ponekad i žrtve u sljedećim životima puno pate. Zbog zaostalog osjećaja straha, mržnje, nemoći, tuge, .........

A možda tvoji sadašnji problemi nemaju veze sa prošlim životom.

Tko zna?

Ali slušaj svoju intuiciju

Da...tko zna..al baš mi je ko neka lampica zasvjetlila i uputila me na tu regresoterapiju. Čim minu vrućine, nazvat ću one za koje mislim i vjerujem da bi mi mogli pomoći. Mislim da ću tad dobiti odgovor na svoje pitanje.


P.S. Solaris, imaš genijalan potpis!
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 19:31   #30
Quote:
GothicA kaže:
Baš sam jučer razmišljala o regresoterapiji. Razmišljala sam o tome što sam to morala učiniti u prošlom životu da mi je u ovom onemogućen normalni rad s lijevom stranom tijela. I ne mogu zamisliti ništa tako gadno. I zato stvarno želim otići na regresoterapiju. Moram to saznati, moram to izliječiti, jer ću se inače patiti cijeli život.
Doista ne mora biti ništa gadno, kao što spominješ, kao što ti Solaris zbori, jer kad si u svjesnosti onda je takav izbor i od strane tebe prihvaćen (samo eto kad zaspemo ničeg se ne sjećamo,eh kad su takva pravila ), jer je on tu prvenstveno da te učini boljom, da ti pomogne na tvome samorazvoju....Pokušaj se ne vezivati toliko na način na koji zboriš ( na način da ćeš patiti zbog toga cijeli život)...preskakanje te prepreke i gledanje sebe kao vječito biće koje je savršeno u svakom pogledu, i gledanje sebe odvojeno od našeg tijela-oklopa zahtijeva hrabrost vremena koje nam donosi mudrost koju u sebi posjedujemo , samo je trebamo otkriti...na tom otkrivanju već radiš....i to je super...

Možda da za početak napraviš karmički horoskop..putem njega ćeš saznati jako puno o sebi, i uzrocima, obrascima koji te prate....a nećeš biti toliko izložena stresu (??) koji nosi regresoterapija, a na koju možeš otići iza toga..... (eto samo jedan prijedlog...)
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 22:59   #31
Evo da i ja dam mali doprinos ovoj otvorenoj temi.
Jedino, treba da napomenem kako ja dolazim do informacija iz proslih zivota mog Spirita "najobicnijom" meditacijom - kod koje koristim kvarcni kristal.
Kompletnu tehniku meditiranja sam objavio u svojoj knjizi koja je u Hrvatskoj stampana 1999. godine.

No, tekst koji slijedi nije toliko interesantan da bih ga ovdje objavljivao - vec je interesantan podatak: Kako je moguce dobivati informacije "spiritualnom regresijom".

"Tad sam također shvatio zašto sam 1. 12. 1995. godine napisao pismo jednoj na svjetskoj sceni veoma poznatoj osobi, u kojem stoji ovo:
... Tko sam ja?
Po materijalnom obilježju ja sam "bivši" Jugoslaven.
Rođen sam 22. 10. 1935. u Zagrebu.
Datum nevažan za ljude, ali je za mene od velikog značaja.
Naime, upoznat sam da je razvoj zametka u utrobi moje majke započet u vrijeme priprema ceremonijala koji je prethodio kanonizaciji St.Thomasa More-a.
Upravo je to bilo presudno da prije mog rođenja i od mog rođenja moj Podsvjesni sistem komunicira s mojim spiritualno-memorijskim poljem (monadom) s kojim je nekad komunicirao i Podsvjesni sistem; St.Thomasa More-a)...
Dakle, popularno rečeno, moj Spirit je inkarnirani Spirit čovjeka o kojem je 1929. godine G. K. Chesterston, engleski književnik i novinar, napisao:
"Thomas More je više važan u ovo vrijeme nego što je bio u vrijeme njegove smrti ali još nije važan onoliko koliko će biti za 100 godina"...
(Je li to slučajna poruka ili vizionarska informacija?)".

Svakako je interesantna zadnja primjedba, jer ja sad radim na knjizi koja ce, po vizionarskoj informaciji, kroz izvjesno doba postati bestseler.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 10:37   #32
Uf, već sam se uplašila da sa mnom nekaj ni v redu..al kad vidim da nas ima još koji nisu imali neke "fantastične senzacije"(Bafi, Solaris) tijekom regresije, mam mi je lakše..
Ali, kao što rekoh, tko voli, nek izvoli..kao što Vještac reće, bitno je nikada ne prestat radit na sebi. A alatka? Po izboru i prema afinitetima..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 12:10   #33
Quote:
kisha kaže:


Možda da za početak napraviš karmički horoskop..putem njega ćeš saznati jako puno o sebi, i uzrocima, obrascima koji te prate....a nećeš biti toliko izložena stresu (??) koji nosi regresoterapija, a na koju možeš otići iza toga..... (eto samo jedan prijedlog...)


Hm..al za taj karmički horoskop trebaju podaci točni 100%. Mojoj straoj je, čini mi se, jedan tip radio taj karmički horoskop i nije se ni s čim podudaralo.
Al možda to nije bilo to. Aj mi objasni gdje se to ide, ima li svrhe etc.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 18:43   #34
Quote:
bubljica kaže:
Lijepo je doživjeti i to, ali s time se ne treba zamarati. Prošlost ne možemo mijenjati, a to što eventualno doznamo razlog naše današnje patnje, ništa ne mijenja na stvari niti ublažava patnju.
Ne bih se složio.
Mnoge je saznanje o svojim prošlim životima promijenilo, ljudi uvide da neke loše stvari koje im se dešavaju predstavljaju posljedice nekih ranijih uzroka, sjetvu neke ranije žetve. Zbog toga se više ne pitaju ono učestalo "šta sam ja Bogu zgriješio da me ovo snađe...Bog je nepravedan kad se ovo dešava...da ga ima ne bi dopustio da se ovo dešava..." jer im je jasno zašto se dešavaju stvari koje se dešavaju i da sve loše što se dešava nama i drugima ima svrhu. Ovo saznanje ali ne samo intelektualno prihvatanje ovoga već lična spoznaja (npr. kroz regresiju) ima ogromnu moć da izazove određenu promjenu u čovjekovoj svijesti, ljudi od tada sve što se dešava posmatraju drugačije, imaju određen uvid u principe na kojima se ovaj svijet zasniva što im između ostalog pomaže da se manje nerviraju zbog "nepravde" na ovom svijetu.
Pored toga osobe koje kroz regresiju ili na neki drugi način dođu do ovih saznanja će biti mnogo obazrivije kako se ponašaju u tekućem životu jer će znati da će im sve loše vratiti, u ovom ili nekom narednom životu.

Zbog svega ovoga smatram saznanje o prošlim životima korisnim ali tome treba pravilno pristupiti, ne treba živjeti u prošlosti već saznanje o našoj prošlosti treba što bolje iskoristiti za našu sadašnju duhovnu izgradnju.

Slažem se da kod regresoterapija treba biti oprezan jer neki ljudi nisu spremni na ono što bi mogli saznati. Bolji je lični duhovni rad a Otac Nebeski će nam davati saznanja o našim prošlim životima onda kad to za nas bude najbolje.


I ja sam nedavno na drugom forumu otvorio temu o regresoterapiji pa u naredna dva posta postavljam jedan interesantan slučaj regresoterapije koji sam tamo iznio
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 18:44   #35
autor teksta: astrolog Predrag Petković


Često se dešava da kroz snove sagledamo stvari koje nikada nismo doživeli najavi. Ponekad u snu letimo, iako o tome nemamo nikakvog iskustva. Viđeno okom astrologa, to može da znači da smo u jednom od prošlih života stvarno leteli, kao polubog, anđeo ili ptica. Sve te impresije nalaze se zapisane u našem umu. Dovoljno je da sećanja nešto probudi i - eto čuvenog fenomena "deža vu", ili već viđenog.
Nekada sanjamo mesta u kojima nikada nismo bili. Ili, dogodi se da prvi put odemo negde, ali nam sve izgleda toiiko poznato kao da smo tu živeli. Zabeleženi su slučajevi da su deca, stara samo nekoliko godina, tvrdila da su živela u određenim mestima. Ona su se i sećala prošlog života u potpunosti i sa zapanjujućom tačnošću opisivala izgled trgova, kuća, ulica... Mnoga se čak sećaju i mesta gde su bila sahranjena, kako su se zvali i kako izgledali.
Ovakvih slučajeva ima na hiljade, pa se danas njihova tačnost više i ne dovodi u pitanje. Iako nauka o seljenju duše postoji od samog nastanka sveta, često je bila brisana i izbacivana iz učenja, jer mnogima njeno postojanje nije odgovaralo. Što zbog politike, što iz nekih drugih ubeđenja. Reinkarnacija je prognana kao jeretičko učenje na petom koncilu u Konstantonopolju, za šta je najviše bio zaslužan vizantijski car Justinijan. Proglas koji je sabor doneo glasio je: "Ako neko prihvata neverovatno postojanje duše pre ovog života, kao i čudnu reinkarnaciju koja sledi posle toga, neka je proklet."
Prirodni kosmički zakoni se ne mogu anulirati samo brisanjem iz knjiga, jer oni nezavisno od njih postoje. Oni moćno deluju znali mi to ili ne, poštovali ih ili ne. Reinkarnacija nije stvar vere, nego stvar znanja. Oni koji je osporavaju, samo pokazuju veliko neznanje, ili bolje rečeno, neobrazovanje.

Nema slučajnosti

Pošto sam, pre svega, astrolog, poslednjih nekoliko godina praktično sam proučavao baš ovu temu.
Kroz regresiju vraćao sam klijente u prošle živote, a ono što su oni videli i ispričali mi nalazio sam i u njihovim horoskopima, kao neoboriv dokaz da se to stvarno dogodilo.
Kao što iz horoskopa možemo pročitati sve o sadašnjem životu, tako u njemu možemo videti i živote koji su iza nas. Šta smo bili, odakle dolazimo, zašto smo se baš tu rodili i kakav nam je zadatak u ovom životu? Ako stvari ne gledamo iz pravog ugla, ništa nećemo moći da objasnimo. Kao kada bi gledali film od sredine, ili još gore, sam njegov kraj. Tako je i sa ovim životom. Moramo se okrenuti i videti svoju prošlost kako bi stvarno shvatili ko smo, u stvari.
Karmička astrologija nam može dati odgovore na sva ova pitanja. Položaj planeta i zvezda u trenutku rođenja je "zamrznuta" slika neba koja nam daje informacije o našoj karmi ili sudbini koju smo u ovom životu dobili, a koja je direktno uzrokovana onim što smo nekada radili.
Iz horoskopa možemo videti i zemlju i grad u kojima smo živeli, šta smo radili i s kojim ćemo se osobama iz tih života ponovo sresti, kao i u kakvom odnosu ćemo biti s njima. To govori da ništa nije slučajno i da sve ima određeni smisao, samo ga treba pronaći.
Zašto prema nekim osobama osećamo izuzetnu bliskost već pri prvom susretu, a sa onima koji nas okružuju često imamo loš odnos? Zašto se neko dete rodi i živi, možda, samo dve godine? Zatim, neko se rađa u bogatoj porodici sa predispozicijama za uspešan život, dok drugi u takvim uslovima da se muči celog života. Da li postoji nešto što može objasniti sve ovo?
Kada primenjujem regresiju (vraćanje u prošle živote) prvo tumačim horoskop da vidim kakvu karmu ta osoba unosi u ovaj život i gde će se najverovatnije vratiti, odnosno, čega će se setiti.

nastavak >>
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 18:45   #36
Divlji zavodnik

Primenio sam regresiju na devojci koja je htela da sazna da li je uzrok onoga kroz šta je prolazila u ovom životu u prošlosti.
Prva slika koju je videla (kada se vratila unazad) bio je krupni muškarac na konju koji je nosio sablju opasanu oko struka. Pitao sam je ko je taj muškarac, a ona je odgovorila da je to ona. Rekla je da oseća snagu u rukama, da je izuzetno vešt sa sabljom (govorila je u muškom rodu) i da se nikada ne razdvaja od nje. Opisivala je predele koje je videla sa takvom preciznošću, kao da se u tom času, zaista, tamo i nalazi. Utisak joj je bio tako jak da je na trenutak osećala miris trave i zemlje.
Sada je već jasnije videla i druge oko sebe kako jašu, ali je osećala superiornost u odnosu na njih, jer su ti ratnici bili pod njenom kontrolom. Osećala je i da je surova, shvatajući da u tom životu za nju, tj. njega, nije bilo ništa sem strasti i ratovanja. Ceo život je bio borba zbog koje je izgubio osećaj za sve što je lepo. Dani su mu prolazili ili po krčmama ili javnim kućama. Ozbiljnije stvari od toga nisu postojale. Kako je dobro izgledao, a i bio poznat po hrabrosti, imao je izuzetno mnogo žena. Ipak, sve su mu služile samo za zabavu i razonodu. Mnoga srca je slomio jer, u suštini, nije znao da voli.

Snaga emocija

Tako je prolazio dan za danom, dok se jednog trenutka nije pojavila devojka koja ga je, po prvi put, dublje zaintrigirala. Ona je bila prva koja nije želela vezu sa njim, jer je dobro znala kakve glasine kruže o njemu.
Počeo je da se menja, ne bi li joj dokazao da može biti mnogo bolji i da je ona jedina prema kojoj je osetio nešto više od fizičke privlačnosti.
U sledećem trenutku vidi njih dvoje kako zagrljeni leže pored reke, ispod jednog drveta, dok se kroz krošnju srebri mesečev sjaj. Osećaji, koje je kroz regresiju opisala u tom trenutku, bili su tako jaki da su joj pošle suze. Rekla je da je prvi put tada osetio (podsećam da i dalje govori u muškom rodu) nežnost i ljubav i da sad shvata koliko je to vredno.
Interesantan je bio izraz njenog lica dok je posmatrala ovu sliku u regresiji. Zamislite da se setite nečeg od pre trista-četristo godina! Takav doživljaj je izuzetno redak i vrlo malo njih ga iskusi. Pri regresiji, sećanja postaju toliko jaka da se osoba ježi, smeje, ili joj drhti glas... Nije jednostavno probuditi tako jake emocije, koje kao da nikada nisu ni nestajale. Kao da su bile samo uspavane. Tako regresija i izgleda, kao da se budimo iz sna i oživljavamo zaboravljene slike koje su duboko u nama.

One nas mogu pratiti celog života, ali mali broj njih uspe da ih osvesti i prepozna. Da li je žudnja za nekim samo potraga za davnom ljubavlju koja je ostala duboko urezana u našoj podsvesti? Još je fascinantnije kada se takve dve osobe ponovo sretnu u ovom životu. To su fatalne ljubavi i one koje nazivamo ljubav na prvi pogled. Ponovni susret budi stare uspomene, za koje često ne znamo odakle dolaze. Ali, one uvek imaju neki izvor.

Pravo u srce

U regresiji, moja pacijentkinja i dalje vidi njih dvoje zajedno, ali sada i na drugim mestima. Ljubav ih je oboje obuzela u takvoj meri da nisu mogli ni jedan trenutak da provedu jedno bez drugoga.
Sledeća slika koju vidi je neka proslava. Opisuje neku veliku prostoriju sa puno ljudi, gde je srećan i nasmejan. U jednom trenutku, prilazi mu neki čovek i govori da je njegova devojka silovana u kolibi na rubu šume i da bi trebalo hitno tamo da krene. Srce mu se steglo; umalo se nije onesvestio. U prvom trenutku nije mogao da se pokrene, a onda skače na konja i tu se slika gubi.
Dugo nismo mogli da vidimo šta se dalje desilo, kao da um nije dao da se sećanja otkriju. Znao sam da se desilo nešto jako bolno. Kada se u regresiji blokira sećanje i podsvest ne dozvoljava da vidimo nešto, to obično ukazuje na tešku traumu koja se desila. Ipak, osoba mora kroz to ponovo da prođe i osvesti sećanja, jer će tada mnoge nesvesne blokade iz ovoga života nestati.
Posle više pokušaja, uspela je da vidi kako pronalazi osobu koja je to uradila, nešto dalje od mesta gde se sve desilo. Nalazi ga u kući sa ženom i detetom, kako sedi za stolom i večera. Kada ga je ugledalo, osetio je zversku želju da ga raskomada. Skočio je na njega i zabio mu mač pravo u srce. Sve se desilo u sekundi, a žena je zgrabila dete i istrčala iz kuće. Zatim vidi sebe kao pali kuću i odlazi u šumu. Ipak, njegovo srce time nije moglo biti zadovoljeno, mada ga je tešilo što mu je devojka ostala živa.
Na putu do nje presreće ga grupa konjanika koja, takođe, traži osvetu za ubistvo. Sledeće što oseća je hladnoća mača koji mu probija grudi i tugu što neće videti nju, koju najviše voli. Bio je ubijen noću u šumi, a potom obešen o drvo. Telo je napustio u velikom bolu zato što nije uspeo još jednom da vidi svoju veliku ljubav.

Tumačenje stvarnosti

Sam povratak iz regresije bio je kao horor film od koga se koža ježi. Kada je malo došla sebi, ispričala mi je da je, u ovom životu, njen otac ubijen u ratu u Bosni, gotovo na njene oči. To je bilo prvo što je povezala. Postoje u prošlom životu ona ubila čoveka čije je dete ostalo bez oca, morala je to sada i ona da proživi. Sada je to tako shvatala. U ljubavi nikako nije imala sreće, jer su svi samo hteli da je iskoriste. To je u prošlom životu radila i ona drugima. Sada je i to morala da iskusi na svojoj koži. Slike su polako počele da dobijaju smisao, jedino je bilo pitanje da li će sresti osobu sa kojom joj je odnos bio tako nasilno prekinut i da li će se ta ljubav nastaviti.
U svakom slučaju, to će se desiti, kada za to dođe vreme.
Kasnije mi je pričala kako ima fobiju od noža, sečiva i uopšte svih oštrih predmeta. A i u šumi je u večernjim satima osećala neki čudan strah. Mislim da je jasno zbog čega.


Do večnog carstva

Naravno, sve ovo se vidi u njenom horoskopu, pa evo samo nekoliko detalja koji opisuju te događaje.
Ona ima Marsa u Strelcu u dvanaestoj kući što, u stvari, predstavlja ratnika na konju. Mars predstavlja ratnika, a Strelac konja, dok dvanaesta kuća govori o bitnom prošlom životu. Sve to ima izuzetno loše aspekte sa Uranom i Plutonom u Devici, što znači da je naprasno (Uran) stradao (Pluton) od ljudi (Devica je ljudski znak).
Kvadrat sa Saturnom u Ribama govori daje bio obešen o drvo, i to noću u šumi. Saturn predstavlja drvo, a Ribe noć, šumu, a takođe zasedu. Ali, da li njena Venera u Škorpiji prikazuje traumu koju je nekada proživela u ljubavi, ili je to možda slika kada je zajedno sa devojkom (Venera) ležao pored reke (Škorpija)?
Simbolika je beskrajna i uvek nam mnogo više govori nego što možemo da zamislimo. Tumači imaju odgovornost da pomognu ljudima u njihovom upoznavanju sebe, kao i u davanju praktičnih saveta kako da žive po kosmičkom zakonu.

Treba shvatiti da, ipak, iznad svega stoji Bog, koji je sve to dao, kako bi kroz mnoge živote uspeli da se pročistimo i, na kraju, uđemo u njegovo večno carstvo. To je ujedno i cilj reinkarnacije. Duga iz prošlosti se moramo osloboditi, jer ćemo se vraćati u slične situacije sve dok budemo imali dugove prema drugima, a takođe i prema samom sebi.


Radi tako da izravnaš svoju prošlu karmu, i ne stvaraj novu, tako da, takoreći, knjige budu sravnjene. Dok imaš ili kredit ili dug, ti si i dalje u obračunu sa univerzumom. (Alister Krouli)
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 02:38   #37
Mene se ne moze hipnotizirati. Nisam sugestibilna uopce. A htjela bih vidjeti kako je to

Htjela bih i da mi netko napravi karmicki horoskop...Opcenito volim kad me pokusavaju prokuziti preko horoskopa
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 10:13   #38
Lahor,

SVATKO može bit hipnotiziran pa tako i ti. Nema to veze s postotkom sugestibilnosti. Samo, treba znati..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 11:11   #39
Ja ne vjerujem u hipnozu i uvijek se oduprem. Tko uspije, dobije nagradu
Da li ce netko lako pasti pod hipnozu uvelike ovisi o sugestibilnosti, kao i nekim drugim psihickih osobinama.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 11:41   #40
lahor: Ja ne vjerujem u hipnozu i uvijek se oduprem.

delija:
Bio sam prisutan (nakon II. sv. rata u kinu "Udarnik" u Ilici) gdje je jedan hipnotizer pokazivao svoje hipnotizersko umijece.
Jedan od gledalaca je dosao na binu - gdje je hipnotizer pokusao da tu osobu hipnotizira.
Svakako, ta je osoba znala kako da se misono odupre hipnozi - iz kog razloga je hipnotizer bio neuspjesan.
Nakon nekoliko pokusaja hipnotiziranja - hipnotizer je izjavio osobi da je veoma snazna i karakterna - iz kog razloga ne moze da mu nametne svoju misao.
Gledalac je, ocito slavodobitno, krenuo sa bine kad iznenada hipnotizer povice: Stanite malo gospodine! Jos nesto!
Gledalac se iznenadjeno okrenu - i bjese hipnotiziran.

I ne trebam da iznosim sta je taj gledalac sve radio po nalogu hipnotizera, iako, sve je bilo u granicama ljudskosti.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.