Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2003., 16:20   #41
Uf Mila dilema je velika. Ne znam sta bi uradila recimo povukla bi je lagano za uvo i poslala u sobu za kaznu i ne bi joj dala desert
Penelop@ ?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 21:38   #42
Mislim da bi prvo izbrojala do 10 a mozda cak i do 100 da me prodje zelja da je sravnim sa zemljom
Vjerojatno bi je natjerala da ga pokupi s poda i baci u smece i dala joj krpu da pobrise.
Onda bi je poslala u sobu ili vec negdje da se i ona i ja malo smirimo. Slijedeci put bi dobila jest tek kad bi sjela za stol.

Kad citam svoje postove ispada da ja imam idealno dijete ali uopce nije tako. I moju znaju primit cendrave faze kad nista ne moze rec normalno bez kenjkanja, i moja zna u ljutnji tresnut o pod igracku, otic demonstrativno u svoju sobu i tresnut vratima ( ne znam od koga je to pokupila, stvarno, ni muz ni ja nismo takvi) E, moja je durilo. Ja nikog ne volim, ja sam sama, ja necu ni mamu ni tatu i tako u nedogled.
Daleko od toga da i meni ne pukne film i da se ne izderem.
Ne rjesavam ja sve uvijek kako treba, dapace.
Sto ces, svi smo ljudi i grijesimo. Samo mi se nije bed ispricat kad se izderem ( naravno nakon pola sata kad me ludilo prodje) i onda joj reci da nije u redu sto sam se ja derala na nju ali da nije u redu ni sto je ona bacila pohanac.

Rezultate moje odgojne metode cemo vidjeti za 10-15ak godina.
Samo ce onda biti kasno da popravim greske
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 08:19   #43
eh, penelopa
nisi baš pažljivo pročitala moje prethodne postove;
rekoh dob djeteta i rekoh u kojim slučajevima i rekoh da je "malo" nekonvencionalan
ne, ne šalim se, ali za tako nešto treba imati petlju,
svoje cure gotovo odgajam na način kako si opisala pa sasvim sigurno neću trebati ovaj opisani,
no opet, tu se ne radi o glupim načinima kojima si bake i roditelji priušte miran život i trošenje energije na svoju djecu plašeći ih nečim; mrakom, babarogom ili bilo čime, na ovaj način ti uopće ne plašiš dijete; čak sam naglasio da ga ne smiješ plašiti tim stričekom-kužiš?, taj striček je za to dijete naprosto prirodna pojava..

u svemu ostalom se slažemo, još nešto,
mrzim roditelje koji odgovaraju umjesto svoje djece kad ih netko nešto pita, kao čine im uslugu jer su još mali

da i dopustite klincima na kraju da budu djeca, nek zalupe vratima kad se ljute, nek bace igračku, ako baš za sve budu kažnjeni ili im se bude "objašnjavalo" skupiti će puno bijesa u sebi koji će se negdje izlti odjednom ili će se okrenuti na stranu tuge i deprsije..

mila, pričekaj malo (do 8 godina) onda možeš primjeniti moju metodu
- možda previše inzistiraš na urednosti i čistoći prilikom jela pa se maloj i gadi jesti kad mora biti ko kip i ne može uživati, a to joj je za sad jedno od najvećih uživanja u životu (dok malo ne poodraste), ona bi najradje sve razmazala, prosula a mama stoji ko čudovište čistoće iznad nje; Pa opet si sve namrvila, pa daj malo pazi, pa kako možeš biti takva, opet moram čistiti taj tepih... itako 5 do 6 tisuća puta - jasno da je mala pukla; Evo ti na sad pa čisti i baš me briga dosta mi je svega...i poslije valjda u plač, to samo dokazuje da imaš prekrasno samosvjesno dijete i kad bi se biralo je bih uvijek stao na stranu djeteta a ne na stranu tepiha... a ti?
savjet; nađi neku prostoriju koju je lako čistiti, s pločicama recimo i dozvoli joj da jede kako hoće, štoviše jedi zajedno s njom na životinjski način (tako ja uvijek), rukama bez pribora, razmažite se marmeladom po licu, zamastite se, namrvite sve, nek baca na pod ako hoće i ti zajedno s njom, vidjet ćeš koliko je hrana bolja tako, mala to zna, poslije zajedno sve počistite i odite se okupati ako treba to joj valjdam ožeš prirediti jednom mjesečno,
probaj pa javi da li je upalilo
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 08:30   #44
Ma ne, nije stos u jelu, to je bio samo jedan primjer, ona je puna tog nekog inata.
Sta god joj se kaze, ona odgovara "Necu i bas necu, kad bas necu!" I sve radi bas za inat.
Onda se ja cesto sama sa sobom ne mogu dogovoriti kako da reagiram, da ju lupim po guzici ili da se pravim kao da nista nije bilo ili nesto trece? Penelopin pristup bi bio dobar, ali vec znam da sam joj npr. u toj situaciji dala krpu i rekla "Sad lijepo pobrisi pod", da bi odgovor bio "Necu i bas necu, kad bas necu!"
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 09:51   #45
Mila, to je faza.
Sva djeca imaju fazu mazenja, fazu inata, fazui necu itd

Proci ce, samo treba izdrzat

Kameni ja se s tobom slazem da djeca trebaju biti djeca i zaprljat i zamazaz i sve sto uz to ide ali nismo ni mi robovi i nemamo bas uvijek volje za ribanje nutele sa zidova.
U mojoj kuci nije red, rad i disciplina dapace, uopce nije problem da pojede sendvic ispred televizora. Ispod njene stolice ostane toliko hrane da se moze chiuaua najest i uopce ne pravim problem od toga. Ja znam da ona ima crva u guzici i da mora promijenit pozu sto puta. To je jedna stvar ali namjerno bacanje hrane je druga.
Moja je dok je meni pomagala pospremit sudje razbila tanjur, nisam a rekla. Dogodilo se.
Sin od moje rodice uzme casu, pogleda je u oci i tresne s njom o pod. Zasto on to radi, ne znam. Samo znam da to dijete zivi sa roditeljima, bakom i djedom. Kad mu mama reagira i kazni ga onda dodje baka i pocne se derat na mamu da sto maltretira dijete, kad kazni baba onda reagira mater... Uglavnom, dijete je totalno zbunjeno, po meni. Ne zna sto je u redu a sto nije. Mozda i zna pa ih sve lagano zajebava. Ali kakva je tamo ludara ni ne krivim ga
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 08:00   #46
mila,
probaj možda ipak u ovoj fazi razvoja primjeniti metodu omogućene kontrolirane ludosti, mala je puna energije i možda suspregnutog bijesa, omugući joj da to izrazi na najbezbolniji način, upriliči događaje gdje će moći raditi stvari koje obično ne smije i trošiti puno energije- to bi zapravo katkad trebalo i nama,
no ne brini previše - sigurno će proći
i kad malo razmislim i pogledam uokolo čini mi se da se mi roditelji moramo svojski potruditi da nešto generalno zeznemo u odgoju pa da klinci ne ispadnu dobri - inače je uglavnom sve na kraju ok..
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 10:01   #47
Quote:
kameni kamen kaže:
... mala je puna energije i možda suspregnutog bijesa...
Mislim da si pogodio....
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 20:22   #48
Bravo svi koji vidite svoju djecu kao osobe ravnopravne vama! Kad vas čitam vidim da ipak ima nade za djecu. Kameni kamen- za sva mišljenja na ovu temu!
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 08:09   #49
crazy child
ja čak i žene vidim kao osobe ravnopravne nama ,
kako onda ne bi djecu

ovo, još ima nade za djecu? to si mislilo na sebe?
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 14:05   #50
Quote:
kameni kamen kaže:


ovo, još ima nade za djecu? to si mislilo na sebe? [/B]
Ne, samo se osjećam kao dijete, al po godinama ne spadam u tu kategoriju ( 24 ).
Mislim da se u pravilnom odgoju djece krije rješenje kako svi ljudi mogu izrasti u sretne osobe, samo šteta što dosta roditelja ne želi naučiti. A valjda jednom bude i njima došlo u glavu.

crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 07:14   #51
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.