Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2003., 14:59   #21
Kiki veliki za opise
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 16:26   #22
Daj napisi nam nesto kako je bilo u dzungli i suzivot u tom plemenu
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 09:21   #23
Evo me opet.
Jos uvijek sam u onoj vukojebini kraj granice s Burmom u net kaficu gdje se svi dernjaju. Maloprije sam se izlezavala kraj jezera, al me opizdija zvizdan pa sam se odlucila povuc u klimatiziranu oazu net kafica.
Grad u kojem smo je glavni grad u provinciji, al ima samo tri poplocane ceste, a ostalo je crvena prasina. Znam da sam vec rekla da je dosadno i da se nema sto za radit, al je setting prekrasan. U samom gradu se nalazi jedno jezero blizu kojeg je prekrasan hram. Kad gledas s druge obale prema tom hramu cini se kao da plovi na vodi.
Okolo grada su planine oblozene prasumom i sve je zeleno. Gdje god pogledas vidis samo dzunglu, palme i rizina polja sa seljacima koji rade na njima.
Tu su se snimali mnogobrojni filmovi o Vietnamu i stvarno sve izgleda onak polupoznato ko iz filmova.
Jucer smo imali jedan zanimljiv dozivljaj. Unajmili smo nekog kamiondziju da nas odveze do same granice gdje zivi pleme (Padaung) sto im zene stavljaju bakrene kolutove oko vrata tak da su im vratovi nenormalno dugacki.
Posto je to selo na samoj granici, a u Burmi se jos uvijek vode borbe upozorili su nas da se povremeno moze cut pucnjava s druge strane i da tu i tamo koji metak ZALUTA na Thai stranu!!

Druga stvar je da je to selo, iako u Thailandu, kontrolirano od strane Karen gerilaca sto se bore za nezavisnost u Burmi tako da moras proc njihove checkpointe i dat im "donaciju" da udjes u selo. No mi, osim sto smo vidjeli uniformirane Karen gerilce (i dali im "donaciju") nismo osjetili ni vidjeli nikakvu drugu opasnost. Malo smo probauljali po selu, vidjeli smo jos dvoje Amerikanaca koji su ocito bili isto tako hrabri/glupi kao i mi i mali mlijun zena i djevojcica s tim kolutovima na vratu i nogama kako obavljaju svoj everyday life. Mislim da ih godisnje dodje posjetit oko 1000 turista sto nije lose za jedno takvo poluopasno selo.
Ah, da, najvise me iznenadilo to sto oni te kolutove mogu skidat/stavljat kad god im se cefne. Dakle, onaj mit o tome kako ce im se slomit vrat ako maknu kolutove uopce nije tocan, al mislim da im je uncomfortable to skidat tako da su im uglavnom ipak na vratu. Jednoj sam zeni zavirila pod kolutove i vrat im izgleda uzasno. Kao da ima neke smezurane, zive rane na njemu. No, one se ne zale, osim toga, vjerojatno sam ja njima izgledala ruznjikavo sa svojim kratkim vratom, ne?
Nego, sad idem nesto calabrcnut a o treku cu sutra.
Samo cu vam rec da je bilo prekrasno, primitivno i skroz super.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 20:18   #24
Hej, ruznjikava, kratkoglava Kiki!

Uvijek sam se pitala dal' glavinjaju kad skinu koluteve. HVala za objasnjenje. Od cega tamo zive? Sto uzgajaju?

Cekamo daljnji razvoj dogadjaja. I naravno, Slavko, pazi metak!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 14:12   #25
Mislim da zive od poljoprivrede jer smo vidjeli da imaju neke svinje i kokosi i da imaju neke obradjene njive okolo. Mozda im i tih 1000 turista godisnje donese stogod. Mi smo svakoj zeni sto smo je slikali dali nesto novaca jer bi mi bilo glupo inace. Da se razumijemo, one to ne traze, al ja bi se osjecala skrto da im nismo nis dali.
Inace, danas sam se konacno maknula iz onog grada i dosla sam nazad u Chiang Mai. Voznja je bila luda i nezaboravna kao uostalom i sve drugo u Tajlandu.
Mi smo kupili kartu za mini bus i pojavio se kombi...mislim, ono..najobicniji kombi. Rekli su nam da obicni bus ne mere proc tim putom jer je strmoglav, uzak i vijugav te da ima puno odrona zemlje i tak pa je kombi sigurniji.
U taj kombi su nagurali po cetvero-petero ljudi na tri sjedala. Doduse, moram rec da su burazu, meni i jednom Izraelcu dali samima tri sjedala jer im vjerojatno izgledamo veliki i nezgrapni pa su nas odlucili ne nagurivat. Mi smo i ovak i onak bili jedini zapadnjaci i bilo nam je nezgodno jer su sjedala radjena za mini ljude. Ja vam se ovdje osjecam ko dzin. Kao ono..."E, nu pazi, ide div. Ime joj je Kiki. Aaaa, spasavaj se ko moze."
Anyway voznja...vozac je cim je sjeo pustio neku tajlandsku pingilingi muzikicu (znate ono nekako ko sitni vez sa sladunjavo vristecim zenskim vokalima) na sav glas. Nisam sigurna, al mi se cini da je tematika muzike bila tugaljiva rodoljubno-ljubavna. To sam zakljucila iskljucivo po ritmu, dakako, a nikako zato jer razumijem Thai.
Ispred nas je sjedila jedna Thai gospodja koja je usla sva napirlitana, u dugim rukavima (zimska sezona, ne ), dijamantnim nausnicama, full make-upu i natapiranom kosom. Ja sam mislila da ce se ziher zguzvat i zali boze tolikog frizerskog truda, ali je bome majstorica izisla nakon sest sati drndanja bez da joj se i dlaka pomaknula s glave i bez da joj se makar orosila gornja usna. Phew, sta su ti ti orijentalni majstori.
Iza nas je sjedila porodica seljaka (cetvero njih na dva sjedala) od kojih je baba svaku krivinu popratila s "AIIIIIIII!!!!!"uzvikom.
Ubrzo nam je postalo jasno da je time samo nagovjestala svoje povracanje na sto je Shlomo (Izraelac) do nas poceo panicno vristat:" AAA!!! Zaustavite auto!!! AAAAA, ona povraca, AAAAA!!!!".
Vozac je konacno zaustavio auto, al babi nije sinulo da je auto zaustavljen zbog nje te je nastavila povracat unutar vozila.
Ja sam joj onda dala tabletu protiv motion sickness, al je ona ocito nije uzela (tko zna sto je ona jadna mislila kakav joj otrov sa zapada dajem) jer smo u svakom polsatnom razdoblju culi: "AIIIII!!!" i onda...
Inace je ovak bilo veselo...Izraelac i mi smo umirali od smijeha i od nekomfora, Tajlandjani su umirali od smijeha na nas i svi smo si skupa dodavali vrecice za povracanje i mentol bombone.
Naravno, tu je bio i nezaobilazni military checkpoint. Za kojeg vraga sad, ne znam, al su nam neki Amerikanci iz drugog busa na pis pauzi rekli da je upravo otvorena granica s Burmom te da vjerojatno traze ilegalne imigrante.
Ah, da, prosli smo i par odrona zemlje i jednog suludog motociklistu koji se skoro zabio u nas kombi na sto je cijeli kombi zavristao "AIIIII!!!!", a ne samo baba.
Eto...
Mislim da sam se sad vozila svim prijevoznim sredstvima u Tajlandu....avion, vlak, kamion, auto, tuk tuk, kombi, bus i slon.

Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 14:17   #26
Kiki, češće bi čitala putopise da ih pišu ko ti

Zakon izvješće
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 14:25   #27
Joj, suze mi cure...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 15:11   #28
Svaka cast Kiki
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 16:32   #29
Thumbs up



Aiiiii!!!


Hehe, istina je ovo za divovski osjecaj... nekidan sam bila na rucku s jednom tajlandjankom, dosla mi je do koljena, razmisljala sam si da li da je stavim u dzep ili kao Regoc Kosjenku u neku kosaricu, pa za uho...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 16:51   #30
Suuuuuuuuper Kiki Hocemo jos
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 19:02   #31
Quote:
Gospon Pes kaže:
Kiki, nisam ni znala koji si talent. Smijem se na sav glas...
Uzivaj. I pisi nam da i mi imamo u cemu.


Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 20:29   #32
Kiki, putopis ti je tak realan da sam skoro viknuo "AIII" i pokazao starcima sta sam jeo prosla 3 dana
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 07:41   #33
Bas mi je drago da uzivate u mojim opisima i da vam se svidjaju.
Danas je opet vruce (zapravo, svaki dan je vruce), a ja uskoro idem u vlak za Ayutthayu koja je bila stara prijestolnica Siama (tako se Tajland zvao nekad, ne).
Nego, trek...
Na kraju nas se skupilo sedmero za trek. Neki Nizozemci, Nijemci, buraz i ja i ona Holandjanka sto smo je sreli u vlaku.
Bilo nam je super jer smo se svi odmah slozili i imali smo iste fore zajebancije. Vodic nam je isto bio legenda, a plus mu je bio i to sto je znao pricat jezik jednog od plemena pa smo se mogli sporazumijeti s njima.
I tako...nakon jedno tridesetak kilometara hoda po sumama i gorama nase zemlje pon...ups, kriva zemlja...dakle, po sumama i gorama Tajlanda dosli smo do prvog sela. Tamo zivi hilltribe Hmong. Ljudi moji...sta da vam kazem. Ja nisam imala pojma da ljudi u danasnje vrijem zive tako kao ovi. To jest, poznato vam je, al onak ovlas s TVa i filmova. Druga je stvar kad dodjes tamo pa vidis srednjovjekovni nacin zivota u zivo i kad jos i ti moras tako zivjet par dana.
Zene jos uvijek nose tradicionalne nosnje, kuce su sve neke potleusice gdje je zemlja pod, kuha se na otvorenoj vatri u loncima napravljenim prije jedno sto godina, nema struje, nema vode, nema nis. Najbolje je bilo to sto je taj dan padala kisa pa je sve bilo mokro jer je krov sapleten od nekog bilja pa propusta. Morali smo spavat na mokrim madracima (to jest, to nisu bili madraci nego neke tanke ko deke ili tako nesto stojaznam), al meni je to zapravo bilo cool.
Ah, da, oni su svi hodali bosi i trckarali uokolo, a mi smo se u svojim skupim cipelama za hodanje sklizali i imali blata do koljena. I ne znam samo kak su svi uspjevali izgledat cisto. Ja sam bila zmazana i zguzvana ko vrag, a tek mi je bio prvi dan izvan civilizacije.
Usprkos svemu meni je tamo bilo bas cool. Ovi iz plemena su nam skuhali hranu, svi su nas dosli pogledat da vide kakav je to cirkus dosao u njihovo selo i tak.
Drugi dan smo opet hodali tridesetak kilometara gore dolje po prasumovitim brdima (sva hilltribes plemena zive iznad 1000 m nadmorske visine), onda smo dosli do drugog sela gdje seljaci drze slonove ko domace zivotinje (ono a la krava, konj, ne) pa smo dalje nastavili na slonovima.
Buraz se bojao da ce past sa slona pa se grcevito drzao objema rukama, a ja sam bila ko Tarzan i dernjala sam se:"Ej, nu, vidis li sad kako se jasi slon! A nudera sad, bez ruku!"
Ohrabren mojim ratnim povicima i mojom neustrasivosti, buraz se ohrabrio i pustio...jednu ruku. Pih, amater!
Nakon slonova smo opet hodali gore dolje jedno dvadesetak kilometara do drugog sela.
Drugo selo je pripadalo Red Karen plemenu i bilo je malo vece nego ono prvo.
Kuce su isto bile potleusice na stiltovima. Ispod svake kuce bilo je zavezano par divljih veprova, a neki su veprovi i veprici okolo setkali i njuskali slobodno.
Isto nije bilo struje, kuhalo se na otvorenoj vatri i zemlja je bila pod. Medjutim, u ovom selu je bilo vode pa smo se mogli malo istusirat. Voda je bila neka pumpa malo povis sela i bila je hladna, al je bilo super istusirat se makar i u takvoj vodi nakon znojenja i teskog hodanja gore dolje tri dana. Svi smo se tusirali u saronzima ili bikinijima, al to jos uvijek nije sprijecilo pola sela da kampira u krosnjama drveca iznad "tusa" i spijunira na nas.

Naravno, da su nas svi opet dosli pogledat, pozdravit, uzet nase cigarete, popipat nas i tako dalje...
Meni je dosel neki mali klinac i pola sata se igral s mojim dzepovima na hlacama jer su bili na one cicke i to mu je bilo uzasno smijesno.
Dosla mi je i neka baka i pocela me milit po majici.
Vodic mi je rekao da joj se svidja moja majica, al joj je ja nisam mogla dat jer su nam objasnili da im ne smijemo nikakve karafeke sa zapada davat jer im to narusava njihov tradicionalni zivot. Mogli smo samo kupit neke rucne radove sto oni rade ili im dat voce i slicno. Osim toga, ne bi bilo zgodno da slijedece namjernike doceka bakica sa crnim zubima, dugackim usima i sljastece-dijamantnoj majici New York umjesto u tradicionalnoj odjeci, ne?
Ah, da, sve zene imaju neke male crno-crvene zube. Takvi zubi su im na snazi kao nesto najljepse ikad i sve zene zvacu neki nut po cijele dane koji im zube napravi takvima.
Isto su samo zene u tradicionalnoj odjeci (udane zene imaju crvene ili ljubicaste ili plave tunike s nekim dezenom sto one sve same ispletu, izvezu i istkanu, a neudane imaju bijele tunike s crvenim dezenom).
Prije su nosile i skroz kratku kosu sve, a sad imaju vise doticaja s Tajlandjanima pa mladje zene imaju uglavnom dugu kosu.
Stare zene jos uvijek imaju jako kratku i onda glavu pokriju nekim svojim pokrivalima ili RUCNIKOM. Muskarci nose obicnu seljacku odjecu kakvu nose i Thai seljaci, al imaju neke super pletene torbice u zivim bojama sto svi nose preko ramena i to im bas izgleda zgodno.
U tom selu postoji i skola (mislim cetverogodisnja) u kojoj djeca uce Thai jezik.
Navecer se nas vodic malo angazirao pa su nam djevojcice iz skole pokazale neke tradicionalne pjesme i igre, a mi smo im dali donaciju za skolu. Naravno, cijelo selo se okupilo da gleda (vise nas, nego njih).
Ujutro smo osli na jos jedan dvaestkilometarski hod gore dolje, a onda na rafting na raftovima napravljenim od bamboo grancica. To je bilo izuzetno zanimljivo jer sam ja skoro pala u vodu. (Voda je bila mutna rijeka u kojoj tko zna kakve sve zivine ima) jer je jedan od Nizozemaca koji je bio na mom raftu nasao za shodno da malo poskoci na njemu tek toliko da vidi kakav ce efekt njegovo bjesomucno skakanje imat na raft.
Posto smo i ovak i onak bili nogama u tri centimetra vode i posto su ti raftovi nestabilni, a po rijeci smo ih navigali mi, ljudi bez ikakvog iskustva na takvim raftovima, mozete zamisliti da se raft poceo micati, tonuti, da su moje noge sklizale i da mi je motka za veslanje skoro pala iz ruke.
Zapravo je bilo smijesno, al ne znam kolko bi mi bilo smijesno da smo zaista pali s rafta.
I eto, to je to...
Mislim da smo imali super trek jer smo odabrali trek s puno teskog hodanja i za to nije zainteresirano mnogo ljudi pa tako nismo vidjeli ni jednog jedinog turista osim nas sedmero.
Vodic nam je isto bio super, a i mi smo bili prepared na zivot bez modernih pizdariya tak da je sve bilo OK.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 08:16   #34
Hajd' da se i ja upisem. Drago mi je da se dobro provodis... hm, ostani tamo!
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 21:46   #35
Kiki, the elephant rider
Enivej (nudera), samo se bojim da ces pocet putopise pisat na thai jeziku
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 23:03   #36
Ajmoooo Kikikiki!

Pa jel vidiš koliko nas se "navuklo" na tvoje putopise??
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 02:32   #37
bravo Kiki,dobit ce mo volju doc za tobom.BTW kad se vracas?
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 02:54   #38
Kad nauci Thai. Ili smrsa. Ili... ne smijem rec.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 06:32   #39
Dolazim tek u drugom mjesecu.
Nego, sad sam na Ko Pha Nganu. Popizdit cu. Moj savjet vam je ako se ocete relaksirat da nikako nikada i ni pod koju cijenu ne dolazite ovdje. Prekrasno je, ali i preludo. Vidite da se nisam loggirala na net ima cetri dana. Nasla sam si nekog surfera iz Brazila od 23 godine. Totalno moj tip. Ne mogu si pomoc, a znam da cu se osjecat krivom kad dodjem doma. Uzas.
Sama se sebi gadim. Fuj! Puj!
Nego, nastavit cu s putopisom kasnije...odo sad malo na plazu pa na partijanje.
Mislim da moram otic odavde sto prije, prije nego kaj se jos nize srozam i zavrsim ko ovi ovdje zombiji sto dodju na tjedan dana, a ostanu tri godine.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2003., 06:52   #40
Kiki,bit ces tamo mjesec dana,pa ti si gotova,ti se nit ne vracasDeri tog brazilca,samo naprjed.Svi ti zavidimo
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.