Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 07:16   #501
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim u cemu je problem u nosenju opreme za tjelesni u posebnoj vrecici
bar to nije tesko
moja tak nosi u pon ujutro i vraca u petak popodne.
nikad mi nije palo napamet, da ruke mora imat slobodne za sto tocno
problem je tocnije, ako nisi bas najpazljivije citala, u nosenju papuca u jednoj vrecici, nosenju opreme za tjelesni u drugoj vrecici i kako stvari stoje, opreme za likovni u trecoj vrecici uz torbu na ledjima.
ako tebi i tvojoj maloj ne bi bio nikakav problem ici u skolu kao na dolac...ok
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:00   #502
pa i ovi sto vuku torbe na kotacice idu ko na dolac u blazem smislu, ko na aerodrom. a zasto ne atavite papuce skupa s tjelesnim? i sigurna sam da za likovni ne trebaju svaki put nosit sav pribor nego sto im kazu. ili se barem za to izborite. ko i za papuce da ostanu u skoli
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:19   #503
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa i ovi sto vuku torbe na kotacice idu ko na dolac u blazem smislu, ko na aerodrom. a zasto ne atavite papuce skupa s tjelesnim? i sigurna sam da za likovni ne trebaju svaki put nosit sav pribor nego sto im kazu. ili se barem za to izborite. ko i za papuce da ostanu u skoli
papuce ce ostajati inace u skoli. jednom. ne znamo jos tocno kad.
s obzirom da ima ogromno stopalo, u jednu onu vrecicu za tjelesni/papuce ne stanu mu dva para obuce br. 36, majica i hlace.
za likovni jos nista ne znamo, danas je roditeljski pa cemo sve cuti.

a evo danas jos i kisobran, njega se nisam ni sjetila, ono...valjda nece jos i kisa bas onaj dan kad ima tjelesni
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:28   #504
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
papuce ce ostajati inace u skoli. jednom. ne znamo jos tocno kad.
s obzirom da ima ogromno stopalo, u jednu onu vrecicu za tjelesni/papuce ne stanu mu dva para obuce br. 36, majica i hlace.
za likovni jos nista ne znamo, danas je roditeljski pa cemo sve cuti.

a evo danas jos i kisobran, njega se nisam ni sjetila, ono...valjda nece jos i kisa bas onaj dan kad ima tjelesni
Ako te toliko sve izjeda, kupi novu torbu, u čemu je problem? Da je ne znam kakva situacija s lovom, ja bih za svoje i djetetovo mentalno zdravlje kupila veću torbu i bok.

Što imaš sad od godinu dana živciranja oko toga koliko stane i koliko će dodatnih vrećica nositi?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:33   #505
pa zena je samo napisala da je puno manja no sto je ocekivala i da u nju stane manje stvari no sto joj treba da stane.
zato smo lei i ja poslikale da si ljudi mogu sami zakljuciti jel mala ili ne
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:34   #506
a vidiš meni je puno veća nego kaj sam očekivala i kaj se sve tu pisalo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:46   #507
Apropo tih vrecica - one skuplje torbe 1000kn+ imaju sistem na torbi s kojim se vrecica za tjelesni zakaci za torbu ali s vanjske strane. tako da su ruke slobodne, ali i dalje vrecica nije *u* torbi
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:01   #508
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ako te toliko sve izjeda, kupi novu torbu, u čemu je problem? Da je ne znam kakva situacija s lovom, ja bih za svoje i djetetovo mentalno zdravlje kupila veću torbu i bok.

Što imaš sad od godinu dana živciranja oko toga koliko stane i koliko će dodatnih vrećica nositi?
ne zivciram se i ne izjeda me.
nase mentalno zdravlje je sasvim u redu, hvala na brizi.

samo sam se osvrnula na popularnu herlitz midi torbu. jel to problem na topicu o skolskim torbama...?
napisala sam da sam jako razocarana velicinom torbe u odnosu na kolicinu svega sto treba nositi.
trenutno ga mm i ja vodimo/dovodimo i mi nosimo te vrecice u ruci/vozimo ih u autu pa je dijete bezbrizno.
medjutim, nisam mislila da kupujem torbu samo za jednu skolsku godinu. kad ce ici sam, necu ga natrpavati s milijun extra zavezljaja.
tad cemo kupiti neku normalniju torbu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:16   #509
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
medjutim, nisam mislila da kupujem torbu samo za jednu skolsku godinu. kad ce ici sam, necu ga natrpavati s milijun extra zavezljaja.
tad cemo kupiti neku normalniju torbu.
Ha gle, ovisno o očekivanjima. Ako si željela torbu u koju će stati sve što si nabrojala (i tzk i papuče i likovni i još ponešto), onda Herlitz midi (stari) nije za vas . Ok je biti razočaran,ali na temi se stvarno puno o tome pisalo pa se ljudi osjećaju malo i prozvanima kao da su ti preporučali torbu i sad te zaj....
Bar se ja tako osjećam. Nije da te osobno poznajem i da me tvoje mišljenje može oneraspoložiti,ali stojim i dalje iza mišljenja da je to torba srednje veličine u koju stanu koliko stane, ako se složi. Nijedna torba za prvaša nije sport billy torba, osim ako ne kupiš planinarski ruksak i vi ga roditelji teglite u školu.

Druge godine kupite nešto veće i gotovo. I mišljenje ljudi s foruma uzimaj s rezervom.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 09:31   #510
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Druge godine kupite nešto veće i gotovo. I mišljenje ljudi s foruma uzimaj s rezervom.
apsolutno. naucila sam se s vremenom.
ali ono, nisam mislila da mogu fulati s necim s cim drugi imaju iskustva i preporucaju. ocito sam trebala vise filozofirati i analizirati torbu po torbu.
ne treba se nitko osjecati prozvanim, nije mi to bila namjera.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:02   #511
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
napisala sam da sam jako razocarana velicinom torbe u odnosu na kolicinu svega sto treba nositi.
ja sma razocarana kolicinom toga sto sve trebaju nositi
vec godinama.
i kvalitetom knjiga (od korica do sadrzaja )

na krive ljude i stvari prosipas kritike.
uopce nije problem u proizvodjacima torbi nego onima koji biraju, izdaju i pisu udzbenike.
kojih ima previse i koji su preteski (neki su i beskorisni )

prosjecno dijete staro 7 godina je visoko 120-125 cm i ima oko 20-25kg.
ova midi koju dost roditelja ovdje linka je prevelika i preteska za prosjecno dijete, a kamoli one ispodprosjecne.
ne znam kuda bi jos veca i prostranija torba djetetu dosla, do koljena
nagurana ili ne, ta torba je, u najboljem slucaju 1/5 djetetove tezine. koju, kolko citam, neki nose svaki dan tam i nazad

da prvi dan skole preuzmem udzbenike i da ne stanu ili stanu nagurano u torbu (i to torbu koja se prodaje po EU, koju nose EU ucenici) isla bih pitat uciteljicu i ministricu za zdravlje,a ne bih pljuckala po herlitz proizvodjacu ili se ljutila na sebe sto sam slusala forumase kak im ta torba nije premala.

razlog zasto (jos) ne pricam s njima o tome, je taj sto torbu i tjelesni nosi 300metara pon ujutro i 300metara petak popodne, sto papuce i pribor za likovni donese u rujnu i odnese u lipnju, pa ne vidim tolku stetu po njenu kicmu.
da je to svaki dan dvaput, i da je duzi put, naravno da bi se bunila.
po ovom privremenom rasporedu, tzk nije petkom, tak da ce opremu/pinklec uzimat kuci u cetvrtak.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 06:40   #512
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja sma razocarana kolicinom toga sto sve trebaju nositi
vec godinama.
i kvalitetom knjiga (od korica do sadrzaja )

uopce nije problem u proizvodjacima torbi nego onima koji biraju, izdaju i pisu udzbenike.
kojih ima previse i koji su preteski (neki su i beskorisni )

prosjecno dijete staro 7 godina je visoko 120-125 cm i ima oko 20-25kg.
ova midi koju dost roditelja ovdje linka je prevelika i preteska za prosjecno dijete, a kamoli one ispodprosjecne.
ne znam kuda bi jos veca i prostranija torba djetetu dosla, do koljena
nagurana ili ne, ta torba je, u najboljem slucaju 1/5 djetetove tezine. koju, kolko citam, neki nose svaki dan tam i nazad
potpis na ovo... također sam mišljenja da je torba jednostavno preteška za dijete kad se stavi sve potrebno - bar po ovome što vidim za prvi razred, a vjerujem da je u većima samo sve teže... već sam spomenula da moj mali ima 21kg, da imamo tu midi torbu, da nam stane sve potrebno na dnevnoj bazi, ALI DA JE TO SVE JEDNOSTAVNO PRETEŠKO...imamo preko 15 min. brzog hoda i većinu vremena ju ja nosim i bome mi rame otpadne... a da ne pričam da su njemu sirotom i ramena toliko uska da mu se sad po jaknici naramenice samo skližu dolje od te težine i onda se još muči s povlačenjem naramenica gore... i definitivno nije problem u toj torbi, nego količini i težini svega što nose
Zvrksa-is-back is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 07:21   #513
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

na krive ljude i stvari prosipas kritike.
o jebote ovaj pdf

duboka isprika svima koji su se osjetili strasno pogodjenima mojom kritikom jedne obicne skolske torbe.
dakle, na topicu o skolskim torbama nije uputno pisati o tome koliko smo (ne)zadovoljni istima?
topic je Kakvu skolsku torbu kupiti?
moje misljenje je Herlitz midi - ne.

udzbenici o kojima pises, kakvi god bili, ovdje su off. to bi bar ti trebala znati.
o tezini torbe se lamentira vec desetljecima, to je notorna cinjenica.
za kritiziranje svih ostalih stvari vezanih za skolu postoje ovdje brojni drugi topici, ne?
zbog tezine torbe treba prvenstveno razmisljati o opremljenosti skola koje bi bar djeci u boravku trebala osigurati ormarice gdje bi ujedno i sva oprema, ukljucujuci torbe trebala ostajati cijeli tjedan.
u EU ucenici takodjer imaju podosta udzbenika, ali su i skole opremljene tako da nista ne moras nositi kuci, ako ne zelis.
i ti na krive ljude prosipas kritike.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:06   #514
Quote:
Zvrksa-is-back kaže: Pogledaj post
potpis na ovo... također sam mišljenja da je torba jednostavno preteška za dijete kad se stavi sve potrebno - bar po ovome što vidim za prvi razred, a vjerujem da je u većima samo sve teže... već sam spomenula da moj mali ima 21kg, da imamo tu midi torbu, da nam stane sve potrebno na dnevnoj bazi, ALI DA JE TO SVE JEDNOSTAVNO PRETEŠKO...imamo preko 15 min. brzog hoda i većinu vremena ju ja nosim i bome mi rame otpadne... a da ne pričam da su njemu sirotom i ramena toliko uska da mu se sad po jaknici naramenice samo skližu dolje od te težine i onda se još muči s povlačenjem naramenica gore... i definitivno nije problem u toj torbi, nego količini i težini svega što nose
kad sam prošle godine bila na bolovanju zbog ruke, išli smo u školu pješice, imamo 10min.
naravno, ja sam nosila torbu, po rasporedu slaže svaki dan, i bome su mi ramena i leđa otpadala.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:18   #515
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
o jebote ovaj pdf

duboka isprika svima koji su se osjetili strasno pogodjenima mojom kritikom jedne obicne skolske torbe.
dakle, na topicu o skolskim torbama nije uputno pisati o tome koliko smo (ne)zadovoljni istima?
topic je Kakvu skolsku torbu kupiti?
moje misljenje je Herlitz midi - ne.

udzbenici o kojima pises, kakvi god bili, ovdje su off. to bi bar ti trebala znati.:no :
o tezini torbe se lamentira vec desetljecima, to je notorna cinjenica.
za kritiziranje svih ostalih stvari vezanih za skolu postoje ovdje brojni drugi topici, ne?
zbog tezine torbe treba prvenstveno razmisljati o opremljenosti skola koje bi bar djeci u boravku trebala osigurati ormarice gdje bi ujedno i sva oprema, ukljucujuci torbe trebala ostajati cijeli tjedan.
u EU ucenici takodjer imaju podosta udzbenika, ali su i skole opremljene tako da nista ne moras nositi kuci, ako ne zelis.
i ti na krive ljude prosipas kritike.: trk:
mislim da se nitko nije uopce osjetio poogodjen, a kamoli strasno

tema je skolska torba, koja se, koliko ja znam, u skolu i od skole nosi puna, a ne prazna (jer inace gubi smisao).
Puna je skolskih udzbenika i popratnog sadrzaja koji nastavnici traze da djeca uguraju, pa tako oni ovdje nisu off jer ako nesto ne doneses, snosis neke posljedice
s time da minus, ocijena ili barem porukici u informativci kad nesto ne doneses, ima vecu tezinu od toga da dijete sacuva kicmu, za cijeli zivot

kada pricas o velicini torbe, onda je bitan i sadrazaj koji u nju stane ili ne stane. vecini ocito stane. vi mozda imate druge udzbenike od maje/lei ili summer (sasvim moguce, jer je barem 25 mogucih kombinacija),pa vas je mozda zasta potrefila najdeblja moguce kombinacija
vrecica za tjelesni koja je nama bila sastavni dio torbe koju moje dijete nosi, je nesto manja nego vrecica koju je dobila na poklon nedavno, a u nju su stale i tenisice i papuce zadnji dan skole, i majica i hlace za tjelesni.noga je 33 i ne mislim da bi obuca za tri broja veca zauzela znatno vise prostora.
usput, niti jedno od toga mi nije palo napamet stavit u torbu, pogotovo jer je u tim papucama hodala po razredu i hodniku, gdje uciteljice i roditelji hodaju u cipelama.

ja na nikoga ne prosipam kritike, nasa skola ima ormarice za papuce i tjelesni i torbe drze u razredu, pa ko sto sam rekla, nemam se na sto buniti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:35   #516
ajme koliko raspanja noktiju...
hvala ti sto si mi objasnila da se u skolskoj torbi nose skolske knjige i popratni pribor.

pa ocito je netko bas strasno pogodjen jer nakon sto sam napisala svoj osobni osvrt na doticnu torbu, tema se rastegla na tisucu stranica uz foto dokumentaciju da ipak svima sve stane ako se malo potrudimo

meni je jako drago da ima zadovoljnih korisnika, ne znam koje su cije kombinacije udzbenika niti me to puno zanima, samo kazem da ja torbu kao takvu ne bi olako preporucivala, pogotovo ne napamet dok jos ni zainteresirani nema pojma kakav komplet udzbenika ga ceka, a kamoli sto ce biti s (ne)nosenjem dodatne opreme.

i evo, najfriskije informacije:
papuce ce sad moci ostati u skoli.
tjelesni se nosi uvijek, nista se ne ostavlja u skoli.
likovni takodjer, ne koriste likovne kutije, eventualno ako inzistiramo, mogu ih smjestiti nekako negdje na prozore.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:46   #517



inzistirajte na likovnom, kod nas je jedna kutija za sve, imena smo pisali. moze i tako
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:46   #518
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
i evo, najfriskije informacije:
papuce ce sad moci ostati u skoli.
tjelesni se nosi uvijek, nista se ne ostavlja u skoli.
likovni takodjer, ne koriste likovne kutije, eventualno ako inzistiramo, mogu ih smjestiti nekako negdje na prozore.
ajme, pa ovo je užas
pogotovo za likovni.

e, ona torba mog juniora se zove packstEr, zeznula sam slovo.
i baš sam razmišljala zašto mi se više sviđa od herlitz midi, nije toliko zato što je malo veća, nego je i fleksibilnija.
midi mi je prekrut, prerigidan.
ovdje su takva jedino leđa torbe i onaj gornji poklopac (iako malo manje), ostatak je podatniji, ali svejedno ima formu.
i zato se unutra lakše slože stvari.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:57   #519
Mislim da su ipak i proizvodjaci krivi jer su definitivno trebali staviti kopcanje preko prsa kako naramenice ne bi padale. Kopcanje oko struka bi isto bilo super kao sto imaju planinarski ruksaci i koliko vidim samo ergobag torbe?

Mi tu kopcu imamo na malom vrtickom ruksaku, a da ju ne mogu staviti na tesku skolsku torbu.

Mi sljedece godine kuoujemo torbu pa vas sada detaljno pratim.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:00   #520
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
ajme, pa ovo je užas
pogotovo za likovni.
jbg, nema mjesta.

Quote:
e, ona torba mog juniora se zove packstEr, zeznula sam slovo.
i baš sam razmišljala zašto mi se više sviđa od herlitz midi, nije toliko zato što je malo veća, nego je i fleksibilnija.
midi mi je prekrut, prerigidan.
ovdje su takva jedino leđa torbe i onaj gornji poklopac (iako malo manje), ostatak je podatniji, ali svejedno ima formu.
i zato se unutra lakše slože stvari.
to te ja pitam!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.